Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

21 hours ago, Sharp said:

U krivu si. Samo zadnje 2 min utakmice ili produžetka se smije gledati tko je zadnji izbacio loptu. Da se razumijemo, odluka je kriva, samo u toj situaciji ne može se koristiti IRS. 

True! Ali, zar nije ta situacija bila na manje 2:00 do kraja?

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, mister-no said:
20 hours ago, Železničko gnomče said:
 

Jebena sramota da nije ni običan faul. Isto kao ona sekira u Pg nad Feldinom, je li i tada beše Javor?!

Radovic?

20 hours ago, mister-no said:
20 hours ago, Železničko gnomče said:
 

Jebena sramota da nije ni običan faul. Isto kao ona sekira u Pg nad Feldinom, je li i tada beše Javor?!

Mogao je ovo jos bolje da vidi sudija koji je bio ispod kosa i imao direktan pogled spreda na sekiricu. Javoru je mislim odozada bilo malo teze to videti, a i bio je faul na njemu udaljenoj strani tela. Sudija ispod kosa (ovaj treci, nije bio Paternico mislim) je to morao da videti.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Sharp said:

 

 

Evo ja ću uzeti na sebe nezahvalan zadatak da iskomentiram svaku situaciju. Zašto bi trebali uopće slušati što tamo neki random Hrvat piše na topicu navijača Zvezde? Bez da ulazim u detalje, recimo samo da mi je jako bliska sudačka struka i sve vezano uz košarkaško suđenje. Znam da zvuči kao sci-fi, ali vjerujte mi kad kažem da smatram da poznajem košarkaška pravila i moderno suđenje bolje od 99.9% ljudi ovdje. Ako netko treba netko dodatno pojašnjenje za bilo koju od situacija gore, slobodno neka me upita.

 

 

1. Javor - faul na LLoydu

 

Zanimljiva situacija. Osobno, ovdje bih pustio ovaj kontakt. Po meni, nije ga dovoljno omeo pri ulazu na koš. Ako se već svirao faul (kojeg je Javor 99% sam siguran svirao napamet jer ne može iz svoje pozicije vidjeti već pogađa), ovdje možemo pričati o nesportskoj jer nema igre na loptu. Mala opaska - flagrant foul postoji samo u Americi, u ostatku svijeta se kaže unsportsmanlike foul.

 

 

2. Aliaga/Paternico - no call koraci, pa Paternico daje tehničku radi protesta

 

E sad, vjerujem da ovo mnogima neće biti jasno, ali ja smatram da su tu suci u pravu. Paternico jasno pokazuje da igrač nema kontrolu nad loptom dok domaći traže korake nakon čega slijedi tehnička. Znam da zvuči van svake logike, ali čim igrač nema jasan posjed nad loptom on niti ne može napraviti korake, bez obzira što to može čudno izgledati kao u ovoj situaciji. Da li je reakcija bila za tehničku ne znam jer se ovdje to ne vidi.

 

 

3. Ne znam tko - koraci Waldena

 

Ja ovo nikad ne bih svirao. Ne vidim što je točno ovdje igrač krivo napravio. Greška.

 

 

4. Aliaga/Javor - no call + upozorenje za flop Laziću

 

50/50 situacija. Lazić ovdje definitivno flopa kad vidi da neće moći uloviti loptu, ali to je sporedno ako je ujedno i fauliran pri tome. Osobno mislim prije da je faul nego flop, ali Aliaga je u jako dobroj poziciji i ne svira ništa. Volio bih vidjeti snimku iz drugog kuta.

 

 

5. Sva trojica - no call na Lloydu

 

Ovdje se nema o čemu pričati, ogromna greška cijele trojke. Mislim ja sad mogu analizirati poziciju svakog od njih i reći tko je prvenstveno odgovoran za ovaj faul, ali kad se dogodi ovako velika stvar to netko mora pokriti. Pored svega ovo je situacija za IRS i mislim da ne bi bila greška i da se sudila nesportska jer defitinitivno ima elemenata za istu.

 

 

6. Paternico - faul Kuridži

 

Ovo je isključivo stvar njihovog kriterija. Jebiga, Kuridža hoće braniti blok tako da izgura Printezisa i spriječi ga u postavljanju istog. Na sucima je sad da dosude što je dozvoljeno pri tome, a što nije. Iskreno nije situacija za koju bih se bunio da sam navijač Zvezde ukoliko te iste stvari nisu sudili na drugoj strani. Ako su to svirali i jednima i drugima, za mene nije sporan faul.

 

 

7. Javor - aut za Oly

 

Očita pogrešna procjena, lopta se vidljivo odbila od Spanoulisa van. Javor je u dobroj poziciji (možda mrvicu preblizu) i nije mi jasno kako je s takvom sigurnošću odmah ispalio krivu odluku. BTW. ovdje se ne može gledati IRS jer nisu posljednje 2 minute utakmice.

 

 

8. Javor? - no call na Lloydu

 

Udaranje po licu od strane Spanoulisa, čisti faul. Nije nesportski jer smatram da nije dovoljno jak intenzitet niti ima namjere, ali je faul kao kuća. Sudac stoji iza igrača i ima lošu poziciju, no to ga ne amnestira da propusti ovako nešto. Greška.

 

 

9. Paternico - faul u napadu Sloukasa

 

Ovdje se radi samo o jednoj stvari - ima li udarca u lice prilikom odgurivanja ili ne. Ako nema, onda je to samo faul u napadu, ako ima onda imamo elemenat za nesportsku grešku. Pogledao sam ovu situaciju nekoliko puta i mišljenja sam da nije bilo udarca u lice i smatram da je svirana ispravna odluka, običan napadački faul.

 

 

10. Paternico - faul u napadu Davidovca

 

Ovo je block/charge situacija. Po meni, kriva odluka. Printezis nije bio s dvije noge na podu i nije dočekao Davidovca na ispravan način da bi se svirao faul napadaču. Kako Ameri kažu - defender has to beat him to the spot. Ovdje to nije slučaj i ovo je trebao biti faul obrane. Greška.

 

 

11. Aliaga - faul na JOB-u

 

Mogu razumjeti zašto netko može tražiti nesportsku ovdje, ali po meni je ispravna odluka običan faul. Držanje obrane se događa prilikom borbe za poziciju prije nego što napadač prima loptu i ja tu ne vidim elemenat za nesportsku.

 

 

12. Sva trojica? - no call na Laziću

 

 

Vjerujte mi kad kažem da bi sve ove situacije gore bile nebitne i da su dobro bile odsvirane (a nisu) da im se dogodilo isto što se dogodilo ovdje. To je jedno od nepisanih pravila u suđenju, nitko ne pamti odličnih 39.5 minuta, samo se pamti zadnjih 30 sec. Ovo je po meni čisti faul u napadu Spanoulisa i mislim da će prvenstveno zbog ovog sva trojica biti suspendirani nekoliko utakmica jer se ovo moralo svirati. Da, Lazić i ovdje flopa i ako već nije sviran faul u napadu, što nisu bili mudonje pa mu dali tehničku za flop jer je imao upozorenje već iz klipa broj 4. No, bez obzira na flop Lazića, njemu prethodi čisto odgurivanje Spanoulisa i ovo mora biti faul u napadu u prvoj i u zadnjoj minuti utakmice. Jasno mi je da često suci na kraju utakmice nekad progutaju zviždaljku jer ne žele biti oni ti koji odlučuju utakmicu već igrači, ali ovdje je bogami Spanoulis odlučio utakmicu kad je ovako odgurao igrača u obrani. Velika greška za koju nema opravdanja.

 

 

 

EDIT.

 

Sad sam vidio ovaj posljednji klip što si stavio. Ono nije zadnje polje jer lopta mora udariti u prednje polje skupa s obje igračeve noge da bi imala status istog. Čak tu Laza lagano handcheckira Sloukasa. Nije greška.

Osim za situaciju oko koraka (situacija 2 sa tehnickom za Obradovica), potpuno saglasan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ivan9 said:

Snimak je vrlo los 🙂 i meni se na snimku cini posto je uhvatio loptu sa obe ruke, da je napravio nulti korak levom nogom, pa je napravio korak desnom nogom(ovo sad nisam siguran da li je korak ili naskok), pa je napravio korak levom nogom, cak je i krenuo opet desnom nogom pre nego mu je lopta napustila ruku. Po meni koraci. 

Evo usporen isecen deo iz Lakijevog klipa:

q7ymnG.gif

Recimo ovako: Tricky situacija. Ali! Da su odsvirani koraci, niko (ama bas niko) se ne bi bunio. Ponajmanje igrac sa loptom.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Del Piero said:

Vrlo cesto igracima sviraju korake kad dobiju los pas ili ne uhvate loptu lepo u kretnji i onda ne mogu da spuste dribling u trenutku. To se neretko desava sa centrima.

 

I ja sam primetio da sudija pokazuje da ovaj nije uhvatio loptu, ali da li to znaci da neko moze da predje ceo teren bez spustenog driblinga 'pokusavajuci' da uhvati loptu. Martinu bi korake svirao gotovo svako onde, a sudije su ispale jos kvarnije kako su brzo dali tehnicku Obradovicu za nesto sto ako nista u prvom trenutku deluje kao cista greska i da mu objasne zasto nisu svirali, ali ne, ide tehnicka posle prve reci.

Istini za volju, Obradovic je malo pre toga bio upozoren.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je Kolom u pitanju, ja zaista ne mogu da razumem fasciniranost ljudi u klubu matorcima.

 

Iskustvo, jelte, ovo ono, ali zašto, zaboga, zašto ne uzmu nekog u naponu snage ko će da grize s obe strane terena? Ovde ćemo opet da gledamo staru priču - nije još potpuno spreman, zabolela ga tetiva/rame/vrat/dupe, lipsao nakon dve tekme u nizu ne može da se sastavi itd...

 

Aman zaman dajte nekog ispod tri banke ako Boba znate.

4 minutes ago, drakon1 said:

Recimo ovako: Tricky situacija. Ali! Da su odsvirani koraci, niko (ama bas niko) se ne bi bunio. Ponajmanje igrac sa loptom.

 

Harison (čini mi se da je on), ne vidi se na gifu već na snimku, uveliko krenuo na svoju polovinu čim se čula pištaljka :classic_happy:

Edited by Laki21
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mmajstor said:

 

Znaci ovo 'novo' pravilo vazi samo ako se igrac sve vreme krece... cim stane onda se gleda koja mu je stajna noga tj. ona koju je prvu stavio na zemlju? 

To je pravilo uvedeno pre par godina i primarno je tada misjeno na situacije u protivnapadu gde se naizgled dasava da neko napravi trokorak.. Kontrola lopte se mora desiti sa obe noge u vazduhu. Parvilo sa nultim korakom ne vazi, ako je u trenutku dodira sa loptom jedna noga na zemlji.

 

Jedno pitanje: Zar mi nismo izgubili pravo da se zalimo na korake do kraja veka nakon Beronovog cetverokoraka? Ili to vazi samo za utakmice protiv komsija? 😁

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Laki21 said:

Ako je Kolom u pitanju, ja zaista ne mogu da razumem fasciniranost ljudi u klubu matorcima.

 

Iskustvo, jelte, ovo ono, ali zašto, zaboga, zašto ne uzmu nekog u naponu snage ko će da grize s obe strane terena? Ovde ćemo opet da gledamo staru priču - nije još potpuno spreman, zabolela ga tetiva/rame/vrat/dupe, lipsao nakon dve tekme u nizu ne može da se sastavi itd...

 

Aman zaman dajte nekog ispod tri banke ako Boba znate.

Nisu problem godine. Cak i kod Rocha mi nisu bile problem godine vec da su doveli nekoga ko ne moze da igra odbranu, a pravis ceo tim na toj filozofiji. 

Meni je kod Koloma (umalo da napisem Kolon 🙂  )veci problem sto nije igrao 9 meseci.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sharp said:

 

 

Samo da ovo iskomentiram i neću više, obećajem. :lala2:

 

Da Javor kojim slučajem nije pogledao snimku i da su ostala 3 umjesto 2 poena, gledali bi novu utakmicu. Bez zajebancije, na onakav konačni rezultat Zvezda bi uložila žalbu i utakmica bi se morala ponoviti jer bi imali evidentan slučaj materijalne povrede pravila. Tako da bi vam u tom scenariju i dobro ispalo. :lol_2:

Evo primjera kad je Ciboni greškom upisan koš viška pa se igrala nova utakmica. 

 

https://www.vecernji.hr/sport/cibona-ulker-30-prosinca-747206

Nisam bas siguran. Zar nismo mi protiv Valencije imali priznata 2 ili 3 poena nakon sto je lopta dirala sat za merenje 24 sekunde. I tad je EL priznala gresku, ali ponavljanja nije bilo. Mozda gresim, ali mislim da je to tako bilo (prosle sezone u Pioniru?)...

 

EDIT: John Terry brzi.

Edited by drakon1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, drakon1 said:

Nisam bas siguran. Zar nismo mi protiv Valencije imali priznata 2 ili 3 poena nakon sto je lopta dirala sat za merenje 24 sekunde. I tad je EL priznala gresku, ali ponavljanja nije bilo. Mozda gresim, ali mislim da je to tako bilo (prosle sezone u Pioniru?)...

 

 

Jeste, sudacka pogreska. Vrlo vjerojatno je trojka iz te utakmice isto dobila po nosu (ili barem onaj koji je donio tu odluku). Krivo upisani poeni su nesto drugo, to je materijalna povreda pravila. 

 

https://www.euroleague.net/news/i/a7vlh5ishojv4hip/euroleague-basketball-report-on-crvena-zvezda-mts-belgrade-valencia-basket-cancelled-three-point-field-goal

 

 

Edit. 

I da odgovorim još na pitanje otprije, onaj Javorov aut je bio oko 3-4 min do kraja. 

Edited by Sharp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Eto ti ga sad. Da li ga neko moze analizirati? Ja uglavnom nisam gledao timove gde je on igrao, a cini mi se da je prosle godine u Valensiji bio los. Kakva mu je odbrana?

 

Ne znam. Mene vec boli glava od ovakvih pojacanja. Sad ce sigurno neko da se javi da mi kaze kako nisam u pravu i kako je to iskusan i prekaljen igrac sa kosarkom u prstima. Ali i Tejlor je isti takav. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...