Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

19 minutes ago, Vamos Laki said:

Pretpostavio sam da ce biti par cuvara vatre.

Al da vas podsetim nase top8 sezone i rokada.

Ne ne moze to da se radi. Ma vazi.

Rokade bi bile zdrav korak i priznavanje greske.

Naravno da ja ne ocekujem top8, taj brod je otplovio, al potrebna je hitna konsolidacija.

 

Rocu isteko ugovor. Simon nek ostane al kod partera. JOB nek ode u drugu kravu muzaru, a slucaj Teri svakako nije tesko za resiti. Dovesti pleja i centra, vratiti Rita u 12.

To ne da nije nemoguce, nego je veoma ostvarivo.

Sve je ovo lepo za napisati, ali gde da ode JOB, a pogotovo Teri. Da su imali neke ponude ne bi ni dolazili kod nas. JOB-u je karijera u padu i to ne od juce i veliko je pitanje da li ga neko i ko zeli, a za Terija je glupo i da pricamo. Bas zbog toga je najteze i resiti se Terija. Ovo sto ima kod nas je debelo preko njegovog kvaliteta i igrackog i plateznog i jos kako bi deckonja odsedeo do kraja sezone  na tribinama, a u FMP ne bi otisao, jer on nema ugovor sa njima. Jedini nacin da se njih resis je da im isplatis ugovor do kraja sezone, a Teriju mozda i sledecu, jer ako se dobro secam potpisao je na dve godine i daj boze da je druga klupska opcija. To sto se ovde zamislja je zaista samo u video igricama. Svaki raskid ugovora, ako nije drugacije definisano je skup po onog ko ga inicira, jer mora sve da isplati, a nema igraca. Na to jos treba dodati i ugovor tj novac za sledeceg igraca kojeg si doveo. Zato je prava selekcija od krucijalnog znacaja.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Ja se nisam nakacio na tvoje postove nego ti na moje : D

Pisem da se ne menja nekoliko igraca i trener u isto vreme, a ti konstantno odgovaras kao da ja mislim da ne treba uopste bilo kakva promena.

 

 

Nije bas tako.

Al ok.

Svakako ne bih ni ja menjao oba ovom trenutku.

Dao bih celavom mozda jos decembar meeec.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Gilmour said:

Uskokovic je obicna personifikacija rada sa mladjim kategorijama. .

Boli koliko je sistem los. 

 

Ako je tako zasto se takvim igracima potpisuje ugovor i stavljaju u roster u kome - ne igraju? 

 

Ako  je tacno to sto pises onda podvuci u cemu je najveci problem. Sta je razlika u ovom sistemu i onom koji je izbacio jednog Teodosica, kao i ko su ljudi koji tamo rade a ne bi trebalo da rade?

5 minutes ago, Vamos Laki said:

Dao bih celavom mozda jos decembar meeec.

 

A ako mu izraste kosa ili stavi tupe, jel bi mogao odradi barem i januar? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sasa Obradovic je dovodjenjem joba, ponistio ceo pripremni period ekipe i dobar zalet. Sad je to i vise nego jasno.

Al ne samo sto je to uradio, nego je dozvolio da mu doticni maltene i izgubi neke meceve i da dozvoljava festival njegovih gluposti a da ga ne menja.

Sve je krenulo od toga, a kasnije se nastavilo na katastrofalno vodjenje utakmica, gde je danasnji poslednji napad future tresnjica na vrhu.

Svakako je ceo njegov strucni stab razocarao. Poslednje 3 akvizicije su potpuni promasaji.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Znam da je ovo trenutno van vecerasnje utakmice, ali kad sam vec pomenuo mlade igrace, moram da kazem da je Covic mnogo pogresio kada je otpustio Dragana Jakovljevica koji je vodio mladje kategorije. Jakovljevic ovako kao covek svakako nije cvecka, ne slazemo se ni politicki, ali da li je Covic cvecka? Jakovljevic je za razliku od njega izuzetan strucnjak sto se tice mladjih kategorija, licno mi je davno bio trener, tako da znam o cemu pricam. Iskljucivo zbog svoje sujete i ega Covic ga je sklonio. Uzasan promasaj. To je ono sto ja pricam vec neko vreme, Coviceva sujeta i ego nas sprecavaju da napredujemo, on mora da ode ako mi mislimo da idemo dalje, ili cemo polako da se vracamo u 2011godinu... Covic je covek koji misli da trener ne treba da se plati, da je trener tu eto cisto da bi imali trenera i da nije toliko vazan, zato ovako i prolazimo.

Edited by StephenBob
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

 

Ako je tako zasto se takvim igracima potpisuje ugovor i stavljaju u roster u kome - ne igraju? 

 

Ako  je tacno to sto pises onda podvuci u cemu je najveci problem. Sta je razlika u ovom sistemu i onom koji je izbacio jednog Teodosica, kao i ko su ljudi koji tamo rade a ne bi trebalo da rade?

Potpisuje se jer imas dve opcije. Ako ne potpises sa Uskokovicem onda mozes da raspustis mladje kategorije. Zasto? Zato sto ti u drzavi nema puno uspesnijih keceva, naglasavam - uspešnijih.

 

Da, ako mene pitas, mladje kategorije FMP-a kurcu ne sluze i mogu da se ugase. Ali, zaboravljamo da je to jedan veliki biznis, pocevsi od sala, teretana, skolarina, internata i ostalog. Nece Nebojsa Covic sebi busiti dzep, previše je to pokvaren i pametan covek.

 

Problem je u shvatanju i konceptu treniranja FMP/Crvena Zvezda mladjih kategorija. Idi na treninge ili utakmice i videces jebenu zonu non stop. Zasto bas zona i zasto imam problem sa tim? Donosi rezultat kada imaš decu, a to sto im onda pravi probleme sa elementima moderne kosarke to je druga stvar.

 

Bio sam i sam junior pre koliko vec 15-20 godina. Igrao sam cetvorku, ali nasi treninzi su bili isti i za poziciju jedan i za poziciju pet. Zna se koje vezbe se rade i tu nema pozicija. Dve lopte, unakrsne promene, promene pravaca i ostale zajebancije na temu. Trenutno imam 115 kila i par centimetara manje od starih 200, dve diskus hernije i problem sa nervom, ali mislim da bih se pre opkladio na sebe da mogu da prodjem dril kontrole dve lopte nego Borisa Simanic, Ognjen Kuzmic ili bilo koji visoki, a domaci igrac iz FMP-a/Zvezde.

 

 

 

Izvinjavam se, elementarna dopuna. Poenta posta je da nisam siguran ni da bih se kladio pre na bekove iz FMP/Zvezde. Sve specijalac do specijalca. Talenta ni za lek.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Licno sam od ove sezone imao velika ocekivanja i to iz tri razloga.

Prvi razlog je bio Sasa Obradovic. Verovao sam u temeljnost njegovog rada i ono sto nam je od insajdera dolazilo tokom priprema je bilo jako ohrabrujuce, govorilo se da se svaki trening snima i kasnije raspravlja o svemu. Njegova trenerska filozofija hard difens, ludilo ofens je bila jako obecavajuca, ali za sada prvi deo i postoji a ludilo ofens koje sam zamisljao kao enormnu pokretljivost svih igraca u napadu i ne spustanje tempa kroz sirok roster, za sada jeste ludilo ali ne tog tipa. Za sad je to dodaj loptu Lojdu ili JOB-u i ludilo krece.

Drugi razlog je bio Bogdan Karaicic i njegov skauting. Iako nista o coveku nisam znao, pojedini forumasi su me svojim upisima ubedili da cemo sa njim dobiti mnogo. Da je rec vrhunskom strucnjaku u toj oblasti. Ono sto smo za sad dobili je jako, jako mrsavo. Slobodno mozemo reci da je Milan Tomic doktor za Karaicica. Apsolutno nista od coveka nismo dobili. Od novih igraca samo Lojd i Kori su zadovoljili, cak su i odlicni, ali njih nisu pronasli ni Obradovic ni Karaicic. Ne znam tacno ko je, licno mislim da je Covic, ali ako je Lojd jos u martu kontaktiran, njih dvojica sigurno nisu.

I trece je Slavisa. Kada sam video da je on otvorio temu bio sam siguran da nam Top 8 ne gine, a da sledi i napad na F4. Duboko verujem u uticaj energije i onu staru "Kakve su ti misli takav ti je zivot". A Slavisa je neko ko je totalna pozitiva i borac. Za sad taj njegov ratnicki i pozitivan duh nije prenet na rezultate. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Vamos Laki said:

Sasa Obradovic je dovodjenjem joba, ponistio ceo pripremni period ekipe i dobar zalet. Sad je to i vise nego jasno.

Al ne samo sto je to uradio, nego je dozvolio da mu doticni maltene i izgubi neke meceve i da dozvoljava festival njegovih gluposti a da ga ne menja.

Sve je krenulo od toga, a kasnije se nastavilo na katastrofalno vodjenje utakmica, gde je danasnji poslednji napad future tresnjica na vrhu.

Svakako je ceo njegov strucni stab razocarao. Poslednje 3 akvizicije su potpuni promasaji.

 

Je li neko slušao KZS, je li objasnio zašto je predao tekmu?

Link to comment
Share on other sites

ima ceo dijapazon igraca koji imaju toliki kvalitet da jedan pao potpisuje igrace na po mesec-dva
Jbg Saša je potpisao pre pola godine i imao sve vreme na svetu da smisli koncept, strategiju, selekciju i doselekciju.. A verovatno je u glavi imao i ranije nešto od toga. Imao je i solidne finansije za naše (jadranske) uslove. Smislio je Hola, Voldena i Noka kao sigurice i pecao Pengosa. Ovaj odbio i Noko se razboleo i sve je palo u vodu..
Večeras je mnogo veći problem ispao sa odbranom poslednjeg napada. To je ipak fundamentalna stvar. Odbrana može da puca u zadnjim sekundama to se utegne vremenom. Da veruje u igrača kao u O'Brajanta to može da se vrati u nekom momentu ako je to dobar igrač. To može da se brani sa te strane iako je po meni i to neodbranjivo.. Ali ovo sa odbranom zadnjeg napada je osnova.
Pa i ova izjava da nema pleja kad mu je povređen bekap plej je wtf
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gilmour said:

Potpisuje se jer imas dve opcije. Ako ne potpises sa Uskokovicem onda mozes da raspustis mladje kategorije. Zasto? Zato sto ti u drzavi nema puno uspesnijih keceva, naglasavam - uspešnijih.

Da, ako mene pitas, mladje kategorije FMP-a kurcu ne sluze i mogu da se ugase. Ali, zaboravljamo da je to jedan veliki biznis, pocevsi od sala, teretana, skolarina, internata i ostalog. Nece Nebojsa Covic sebi busiti dzep, previše je to pokvaren i pametan covek.

Problem je u shvatanju i konceptu treniranja FMP/Crvena Zvezda mladjih kategorija. Idi na treninge ili utakmice i videces jebenu zonu non stop. Zasto bas zona i zasto imam problem sa tim? Donosi rezultat kada imaš decu, a to sto im onda pravi probleme sa elementima moderne kosarke to je druga stvar.

Bio sam i sam junior pre koliko vec 15-20 godina. Igrao sam cetvorku, ali nasi treninzi su bili isti i za poziciju jedan i za poziciju pet. Zna se koje vezbe se rade i tu nema pozicija. Dve lopte, unakrsne promene, promene pravaca i ostale zajebancije na temu. Trenutno imam 115 kila i par centimetara manje od starih 200, dve diskus hernije i problem sa nervom, ali mislim da bih se pre opkladio na sebe da mogu da prodjem dril kontrole dve lopte nego Borisa Simanic, Ognjen Kuzmic ili bilo koji visoki, a domaci igrac iz FMP-a/Zvezde.


 

Nije problem samo u skoli FMP/Zvezda. U svim mladjim kategorijama vlada javasluk. Gleda se samo rezultat. Bogatije mame i tate ne kupuju samo mesto u timu, vec se dovode tamnoputi igraci kako bi se postigao rezultat. Gledao sam utakmicu gde su igrala deca od 10ak godina gde je jedan tim imao dvojicu crnaca od oko 2 metra (nisam siguran i koliko su imali godina). Verujte mi da je to izgledalo kao film sa Benny Hill-om. Jednostavno nema vise igraca, jer ono sto iole vredi odlazi u inostranstvo.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, VISOKOLETAC said:

Nije problem samo u skoli FMP/Zvezda. U svim mladjim kategorijama vlada javasluk. Gleda se samo rezultat. Bogatije mame i tate ne kupuju samo mesto u timu, vec se dovode tamnoputi igraci kako bi se postigao rezultat. Gledao sam utakmicu gde su igrala deca od 10ak godina gde je jedan tim imao dvojicu crnaca od oko 2 metra (nisam siguran i koliko su imali godina). Verujte mi da je to izgledalo kao film sa Benny Hill-om. Jednostavno nema vise igraca, jer ono sto iole vredi odlazi u inostranstvo.

 

Ja juce bas pogledah prethodni juniorski tim u el. Najbolji stats bek Vukota  ne mogu sad da se setim prezimena. Izguglam i vidim da je vec u februaru otisao u Ameriku na koledz... a tamo ne igra, da li uopste igraju zbog Korone ili ne, ne znam. 

Link to comment
Share on other sites

Znam da je ovo trenutno van vecerasnje utakmice, ali kad sam vec pomenuo mlade igrace, moram da kazem da je Covic mnogo pogresio kada je otpustio Dragana Jakovljevica koji je vodio mladje kategorije. Jakovljevic ovako kao covek svakako nije cvecka, ne slazemo se ni politicki, ali da li je Covic cvecka? Jakovljevic je za razliku od njega izuzetan strucnjak sto se tice mladjih kategorija, licno mi je davno bio trener, tako da znam o cemu pricam. Iskljucivo zbog svoje sujete i ega Covic ga je sklonio. Uzasan promasaj. To je ono sto ja pricam vec neko vreme, Coviceva sujeta i ego nas sprecavaju da napredujemo, on mora da ode ako mi mislimo da idemo dalje, ili cemo polako da se vracamo u 2011godinu... Covic je covek koji misli da trener ne treba da se plati, da je trener tu eto cisto da bi imali trenera i da nije toliko vazan, zato ovako i prolazimo.
Pa Čović je doveo trenera koga bi dovelo 99 od 100 forumaša. Njega ili Radonju..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

Ja juce bas pogledah prethodni juniorski tim u el. Najbolji stats bek Vukota  ne mogu sad da se setim prezimena. Izguglam i vidim da je vec u februaru otisao u Ameriku na koledz... a tamo ne igra, da li uopste igraju zbog Korone ili ne, ne znam. 

Kada sam ja igrao bukvalno smo svi pokusavali da ostanemo posle treninga, da sutiramo. Skoro sam gledao intervju Gudurica, gde je objasnjavao kako je, dok je bio u FMP-u, tadasnji njegov trener Gurovic dolazio ranije da vidi ko dolazi ranije i vezba sut, jer smatra da je to jedan od razloga za uspeh. Bogdan i dan danas ima individualne treninge. Za razliku od njih dvojice to nije slucaj kod Radanova i Simanica. Simanic se cak uspavao na dan kada je trebao da startuje u Turskoj prosle godine kod Sakote. Uzasno mi je zao zbog njega, jer decko puca od talenta. I svi su videli tu nezainterovanost i Radonja i Tomic i Gavrilovic i Sakota, pa sada i Sale, a nije da nisu pokusali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam zadovoljan Obradovicem i nije mi bilo bas drago kad je doveden a Radonjic bio tu i spreman da se vrati. Ovde na forumu su se tada njemu pevale ode, verovatno delimicno s pravom. Pocelo je solidno, ali je nekako dolaskom JOB sve stagniralo ili se cak pogorsali. Da li je to slucajnost ili ne, nije toliko bitno. Ekipa ne funkcionise, to je najvaznije. Jeste, to je Obradovicev domen posla i za to je odgovoran. Ali, da se ne zamajavamo, ne ide on nigde. Covic nije terao trenere ni posle vecih kikseva nego ovo veceras. Ali, sad smo u zaostatku, mada posao mogu da nam urade Mornar, Cedevita i jos neko. Nije da Buducnost nigde ne moze da izgubi... Samo ovo me podseca na sezonu kad su uzeli ABA. Mi smo obe utakmice protiv njih izgubili, a opet smo bili prvi jer su oni kiksali i imali poraz vise nego mi. Na kraju nam ni to nije pomoglo...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kankkunen said:

Možda je mogao i bolje za ta 2,5 minuta, šta znam ...

 

Ne pričam o ovoj tekmi nego  dok je bio zdrav. 

 

 

Edit, Igra nam bulja I Rocesti sigurno nije problem, a konstantno ga razvlače bilo gde da čitaš o košarci. 

 

Iskreno sam ocekivao da ćemo nešto novo doneti posle pauze, a pauza kao da nije ni bila. 

 

 

Čestitke Buducnosti na zasluženoj pobedi i Ivanovicu koji je top fajter I borac,protivnik za respekt 👌

 

 

Edited by propolis
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jebem li ga, nekad se kosarka igrala zato smo je voleli, secam se ja profesor u skoli, imam prazne satove, dogovorim se sa ortacima, ponesem opremu i odigramo par basketa, sada klinci jos sa 10 godina misle da zapale u inostranstvo i da maznu kintu, nekada se je stara Jugoslovenska skola kosarke bazirala na kosarkaskoj inteligenciji, pameti koja je vladala nad sirovom snagom i atleticizmom, sada imamo priliku da gledamo izuzetno ogranicene igrace tu mislim na domace sto se tice tog segmenta, i ja sam za Dobrica i domace igrace al kad ga vidim onako spustenog u stavu sve se mislim sada ce da pojede igraca koga cuva sa sve loptom, i to traje otpilike pa do prve finte tog protivnika.

 Sto se trenera tice jebem li ga mislio sam da je bolji i strucniji od onoga sto je pokazao na klupi kod nas. Sto se tice O Brajanta, lik je pa blago receno toksican, retko sam negativan prema coveku koji igra za nas ali brate ovo je preslo sv aku meru 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao utakmicu odmah da kazem pa sam pored citanja komentara ovde otisao da bacim pogled na statistiku na sajtu ABA lige.

 

Ono sto me odmah zainteresovalo je rezultat zadnje cetvrtine (11:10 za Buducnost), otvorim "play-by-play" za tu cetvrtinu i vidim da je Zvezda dala samo 1 (i slovima jedan) kos iz igre za 10 minuta i to Loyd kos+faul odmah na pocetku cetvrtine (doduse Buducnost je dala samo 2 kosa iz igre za 10 minuta).

Zvezda je u ovih zadnjih nekoliko poraza u EL bas bila bezidejna i mucila se u zadnjem periodu utakmice ali ovo je ipak neki novi nivo.

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...