Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

16 minutes ago, Ridji said:


Dejan Radonjić nikad nije igrao iso košarku, naravno dešavalo se da ima nekog Kvinsiju da poludi, ali i početnik Dejan Radonjić je pokušavao da ima neki koncept i sistem napada. 

 

Marcus Williams?

20 sekundi do kraja, svi se sklone... MW dange dange dange tapka loptu negde blizu centra, na 5 sekundi do kraja se malo priblizi, step bek preko ruke - i promasi. 

 

Ja ne znam koliko smo tekmi na slican nacin gubili ali bilo ih je dosta. 

 

Edited by mmajstor
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Chaos Is Me said:

Makabi inače na skor 4-8 ima koš razliku 0 što znači da su izgubili dosta neizvesnih završnica i da njihov skor nije pravo ogledalo. Meni je prilično smešno da se pravi masovna sahrana ovde što nismo dobili u Tel Avivu. 

 

Stvarno, na jednu loptu izgubili od Makabija u gostima i ovdje oprostaj od sezone. Recimo, da mi imamo Hunter-a i Wilbekin-a u ekipi, F4 bi bio zacementiran. Ne znam, toliko dugo sam po ovim forumima, a i dalje me iznenadjuju razmisljanja po istim.

 

Opet, falio nam je prvi, standardni igrac bekovske rotacije, cijih 20-25mins smo morali da nadoknadimo iznudjenim rijesenjima. Borili se, vracali iz minusa, bili na jednu loptu/trojku od pobjede u gostima.. Jbmliga ako i to nije draz kosarke, pracenje voljenog tima u najjacem kosarkaskom takmicenju. Za ovaku sansu i utakmicu bi neke ekipe dale pola bubrega.

 

Ima ekipa nedostataka, jos se uigravaju neke stvari, ali prva cetvrtina je nesto veoma, veoma kvalitetno i ide u pravom smijeru. Takodje ona serija od 16-4, odlicna kosarka u oba smijera - sa istim igracima! Vec je tu kicma ekipe od 6-7 igraca, sad samo da se uigraju (ili dovedu novi) druge opcije i bice to dobro.

 

Opustite se ljudi, uzivajte u malim stvarima, nadjite neke pozitivne segmente i fokusirajte se na njih.. Brzo proleti sezona, a ova ekipa ce odraditi velike stvari, Sasa takodje. @Laki21 tu sam za opkladu 😉

 

  • Like 18
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Aj sutnes ne udje lopta, tri otvorene trojke na pocetku 2 pol ne udju ali ni jedna nije blizu al ajde, ali kakve su to odluke nasih igraca stvarno se zapitam dal imaju nesto u glavi. 

 

Davidovac sam na trojci na 50sek do kraja on nece da sutne a tim mu gubi sa 4 razlike. 

Lojd tri puta ostaje sa Hanterom ne moze da ga predribla i tapka u mestu 10 sekundi loptu, umesto da prosledi. Ovde smatram za gresku trenera sto to nije spremio pre utakmice/korigovao u toku meca.  

Teri u odbrani ne zna decko koga cuva, kad je Rocesti sa njim u igri... Filip Lesor bi bolje odbranili.

Nasi bekovi tri sekunde zovu nekoga da im dodje u blok a Teri i Davidovac pricaju jedan drugome sta ko treba da radi... i to posle pauze neke gde je Obradovic crtao akciju.

 

 

p.s. Ove sezone se 100% slazem sa Haosom tako da cu i ovaj put kao i on sacekati NG da dam neki svoj sud o ekipi 🙂  

Link to comment
Share on other sites

Koliki usage% ima JOB? Savrsen primer (ako je nekome uopste potreban) zasto se takav tip igraca ne dovodi u klubove sa manjim budzetima. Ako si ga doveo moras da mu das loptu jer ti je jedan od najboljih napadaca. Ako mu das loptu propao si.

 

Da ne bude da je on za sve kriv. Bez njega mi nismo bolja ekipa, ali to je vec drugi i mnogo veci problem.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ja samo ne razumem koja je ideja u nasem napadu. Ne znam sta se igra, sta se pokusava, cemu se tezi, kakav je plan? Na stranu to sto se objektivno ne vidi nikakav pomak.

 

Bez unutrasnje igre i sa siromasnom kreacijom rezultat zavisi od Lojda i suta za 3. Nejasno. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Gudura said:

iako je u svakom trenutku sem mozda u prvoj EL sezoni imao vrhunskog pleja u ekipi.

Mi sad takvog ne mozemo da platimo, a na zalost domaceg ne pravimo vec 10tak godina (nemojmo samo o Uskokovicu molim vas, nije ovo KLS).

 

 

Zamislite samo ovaj tim sa Pangosom i Nnokom umesto rahmetli Rocha i Terija, a bez JOB-a koji je ocigledno doveden da bi pokrpio nedostatak kreativnosti u napadu.Pfffff


Nama je prošle godine igrao Lorenzo koji je verovatno najbolji plej koji je igrao u Zvezdi u skorijoj istoriji. Tačno je da nije bio na nekoj ceni pre Zvezde pa su poneki sebi dozvoljavali da pokušavaju da ga prikažu losijim od sinka, ali ipak možemo još uvek da nadjemo vrhunskog plejmejkera.

 

Što se tiče zamišljanja do sada nije bilo prilike videti nešto puno na osnovu čega bih mogao da zamišljam i vidim da bi Zvezda igrala mnogo drugačiju košarku, posebno što je i Noko igrač koji zahteva sistem i timsku igru, a Pengos opet nije neko ko saigrače toliko može da učini boljima. I njemu je potreban koncept i sistem.

Nema sumnje da su to kvalitetniji igrači od dovedenih zamena ali više nisam siguran da je ovde problem u pojedincu ili dvojici

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mmajstor said:

 

Marcus Williams?

20 sekundi do kraja, svi se sklone... MW dange dange dange tapka loptu negde blizu centra, na 5 sekundi do kraja se malo priblizi, step bek preko ruke - i promasi. 

 

Ja ne znam koliko smo tekmi na slican nacin gubili ali bilo ih je dosta. 

 

Uf ja sam zaboravio kolike si ti gluposti provaljivao oko Willija.Drago mi je da si me ovim postom podsetio.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

I da ne zaboravim... neko da ozbiljno poprica sa El i cika Djordijem oko rezije prenosa utakmica, likovi su il pijani il umisljeni umetnici, a mnogo bolje da su ovo prvo posto za to ima leka. 

 

Kakvi kadrovi sunce ti poljubim, alo Brajan De Palma niko od tebe ne trazi umetnicko delo i jebe se gledaocima za tvoju kreativnu viziju i senzibilitet, daj nam utakmicu i ne kadriraj 

Vilbekina kako se presamitio na klupi dok Zvezda ima napad. Nikada mi ali nikada nece biti jasno zasto pustaju usporeni snimak bacanja dok protivnicka ekipa ima napad, ili neku nebulozu od 

poteza dok je aktivna igra, a kada je pauza zbog gledanja snimka onda ide sirok kadar na prazne tribine i teren, ili ledja sudija koji gledaju snimak. 

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, mmajstor said:

 

Marcus Williams?

20 sekundi do kraja, svi se sklone... MW dange dange dange tapka loptu negde blizu centra, na 5 sekundi do kraja se malo priblizi, step bek preko ruke - i promasi. 

 

Ja ne znam koliko smo tekmi na slican nacin gubili ali bilo ih je dosta. 

 

https://youtu.be/pleDUTaCO1U?t=516

 

Spoiler

morao sam :lol_2:

 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Da ne bi trener potpuno izgubio ekipu, podhitno skracivati roster. Roch, Simonovic, Lazic, Teri - visak.
Ako ne ide tako sa kapitenom, onda klupa + 5,6 minuta.  Dolazak pleja pod obavezno i slanje JOB-a da pravi drustvo kapitenu cim izadje iz opanaka.

 

Play, Hall,
Walden, Loyd
Dobric, Radanov, Lazic
Deda, Kuridza
Reath
JOB, Kuz

 

I unutra i spolja imamo dosta da kombinujemo .... samo da se molimo da nas bas usere sa novim.
JOB samo na 5 .... i to samo u opancima. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Del Piero said:

Koliki usage% ima JOB? Savrsen primer (ako je nekome uopste potreban) zasto se takav tip igraca ne dovodi u klubove sa manjim budzetima. Ako si ga doveo moras da mu das loptu jer ti je jedan od najboljih napadaca. Ako mu das loptu propao si.

 

Da ne bude da je on za sve kriv. Bez njega mi nismo bolja ekipa, ali to je vec drugi i mnogo veci problem.

 

Igraci najbolje znaju suigracev kvalitet. JOB kad je na parketu jednostavno njemu u ruke ide lopta. Recimo ona trojka iz tranzicije, dosla je kao posljedica dodavanja Lojda koji je bio sam kao duh, ali je proslijedio njemu loptu na krilo. Neki bistriji igrac bi prepoznao situaciju, i poslao povratni pas boljem suteru, ali jebi ga. Pogodio je poludistancu prije toga, uhvatio def skok i ponijelo ga.. ali svakako ima i do mindset/shot selection-a na kom se mora raditi.

 

Treba viditi i u kom dijelu napada on dobije loptu u ruke da igra iso. Siguran sam da vise od pola njegovih teskih suteva, dodje kao iznudjeno rijesenje na isteku vremena.

 

Takodje treba viditi kako se ponasa odbrana kada je lopta u njegovim rukama, u vecini situacija prilazi drugi igrac da ispomogne ili udvoji. Sama njegova prisutnost na parketu mijenja protivnikovu timsku odbranu, i to moramo kao tim vise da eksploatisemo. Kada je sa peticom u petorci, Kuzma/Terry moraju da budu aktivniji u reketu, ili ako je cetvorka u pitanju, onda mora da bude odlican spot-up suter u pitanju - ovo opet trazi vrijeme, ekipnu uigranost.

 

 

 

Ovaj put nije izgledalo najbolje, Hunter je monstrouzan igrac i protiv njega se nece naigrati mnogi, s toga kad ovako ekipno naletimo na beton odbranu, onda moraju neki drugi timski segmenti da prorade. 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Uglavnom sam do sada citao vase upise, pa sam resio i da nesto napisem.

Ne znam zasto ima toliko pljuvanja. Sve ovo sto se desava i ovaj skor pobeda i poraza je bio negde normalan kada je izasao 

raspored utakmica. Nesto smo pobedili, gde se nismo nadali, a negde izgubili. Imali smo bas tezak raspored u prvom delu, a uz to i

10 utakmica u 20ak dana. Doslo je do prevelike potrosnje uz promasaj kod Rocha i tu smo gde smo.

Voleo bih kada bi mi neko rekao kada smo imali bolji start u Euroligi? Uvek je bilo ovako nekako u ovom trenutku sezone.

Niko nije primetio da je Sale danas mnogo manje imao onih letecih izmena (koje ja inace bas ne volim), pa se nadam

da je to radio zbog gustog rasporeda u novembru.

Mislim da nismo videli mnogo toga jos od ovog tima, posto su svi oni na okupu jako kratko (ko god je igrao kosarku zna na sta mislim) i

neke ekipe kliknu odmah, a nekima treba vremena (a neke se nikada ni ne sastave).

Glupo je trenera karakterisati kao nemaca pojma, posto osim Radonjica kod nas niko nije radio duze od godinu dana, a da bi se postavio sistem potrebno je i vreme, a kao sto se vidi svi uspesni klubovi imaju trenera koji radi sa timom bar dve godine.

Nadam se da nisam ugusio i obecavam da cu nadalje krace pisati.

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Tamburinjo said:

I da ne zaboravim... neko da ozbiljno poprica sa El i cika Djordijem oko rezije prenosa utakmica, likovi su il pijani il umisljeni umetnici, a mnogo bolje da su ovo prvo posto za to ima leka. 

 

Kakvi kadrovi sunce ti poljubim, alo Brajan De Palma niko od tebe ne trazi umetnicko delo i jebe se gledaocima za tvoju kreativnu viziju i senzibilitet, daj nam utakmicu i ne kadriraj 

Vilbekina kako se presamitio na klupi dok Zvezda ima napad. Nikada mi ali nikada nece biti jasno zasto pustaju usporeni snimak bacanja dok protivnicka ekipa ima napad, ili neku nebulozu od 

poteza dok je aktivna igra, a kada je pauza zbog gledanja snimka onda ide sirok kadar na prazne tribine i teren, ili ledja sudija koji gledaju snimak. 

 

Hvala Bogu da neko ovde pomene reziju prenosa.

 

Poludeo sam od nacina prenosa, a retko kad izgubim zivce gledajuci nase meceve.

 

Oko sastava - previse je ovo neuskladjen sastav, iako uopste nije jeftin i los. Mnogo bolja varijanta bi bila 1 odlican plej, jedan odlican bek (Loyd), jedan kombo (Walden), 2 dobra igraca pod kosem (od kojih se trazi da gospodare skokom) i ostatak da popunjavaju domaci igraci. Nesto kao Zalgiris - bez 100 igraca u sastavu, jedna dobra petorka (Pangos - Loyd - Davidovac - Jagodic Kuridza - Raynolds) i dovedu se jos jedan centar ili cetvorka, Walden, Kuzmic, Simanic i Dobric kao zamene.

 

Pangos, Loyd, Walden, Dobric, Radanov, Davidovac, Simanic, MJK, Raynolds, Kuzmic i neki Rubit. Onda gledas da li ti treba jos neki Deon Thompson da prosiri rotaciju, ne da trazis najboljeg igraca, to je suludo.

 

Hall, Reath, Terry, Rochestie, Simonovic, Lazic - sve je to nepotrebno, sve je to trosak i poceli smo da dajemo platu iskusnim igracima i strancima da budu igraci koji ce da ulaze sa klupe. I zato sad imamo 2 skorera, jednog dobrog igraca i jedno 10 igraca od kojih niko nije za neki veliki doprinos.

 

Poraz u TA, naravno, nije katastrofa, ali bice katastrofa ako se do kraja godine ne primaknemo ucinku od 50%. Imamo lakse meceve, jos neki sokantni poraz i mi smo gotovi.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Princeton said:

@Laki21 tu sam za opkladu 😉

 

 

Kao prvo, da referiram na zadnji post, ako je ono što Makabi igra beton odbrana onda jbg.

 

Drugo, evo, da bude zanimljivo, polažem stotku (može neko od forumaša da bude banka) da bude zanimljivije. 

 

Dakle, tvrdim da ukoliko ne budemo vršili promene u rosteru, ne osvajamo ABA.

 

Odnosno, važi i ako bude otpuštanja, ne važi, ako se dovode novi igrači.

 

Može tako?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam iskreno ocekivao dosta laksu pobedu Makabija, pre svega zbog izostanka Hall-a te ocekivanih probelma nase spoljne linije u odbrani protiv Wilbekin-a, Dorsey-a, Bryant-a i Jones-a. 

 

Bio sam iznenadjen onim povratkom posle loseg pocetka 3-ce cetvrtine i +13 za Makabi (gde su promaseni svi otvoreni sutevi) ali se cini da je nekoliko dobrih odbrana i par pogodaka za 2 te slobodnih bacanja sa nase strane pored smanjenja razlike ubacilo i nesigurnost u redove Makabija, vrlo moguce zbog njihovih zadnjih utakmica gde su imali nekoliko bas bolnih poraza svojim greskama.

 

Cak se dosta puta onaj spiker u dvorani Makabija obracao "ohrabrujucim" porukama njihovim igracima, posebno sam zapamtio to na samom kraju utakmice pre nekog naseg napada (mislim da je bilo manje od minut do kraja) kada je bilo vrlo izvesno da su dobili utakmicu ali je ovaj ipak osetio potrebu da ih "podigne" ohrabrujucim komentarima.
Mislim da bi u nekim drugim okolnostima za Makabi sa ovom nasom skracenom rotacijom na pozicijama 1/2 utakmica bila resena jos ranije u njihovu korist.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Del Piero said:

Koliki usage% ima JOB? Savrsen primer (ako je nekome uopste potreban) zasto se takav tip igraca ne dovodi u klubove sa manjim budzetima. Ako si ga doveo moras da mu das loptu jer ti je jedan od najboljih napadaca. Ako mu das loptu propao si.

 

Da ne bude da je on za sve kriv. Bez njega mi nismo bolja ekipa, ali to je vec drugi i mnogo veci problem.

 

Loyd-ov usage% je 34.2, a JOB-ov 32.6. Naravno, njih dvojica su trenutni lideri EL u tom segmentu. Ako bi se pravila lista igrača sa najvećim usage% u poslednjih 20 sezona EL, ta lista bi izgledala ovako:

 

1. Alexey Shved 36.0  Khimki (2019-20)

2. Sofoklis Schortsanitis  35.7  PAO (2012-13)

3. Alexey Shved 35.0 Khimki (2017-18)

4. Jordan Loyd  34.2  Crvena zvezda (2020-21)

4. Nathan Jawai 34.2 Unics (2011-12)

6. Mike James 34.1 CSKA (2019-20)

7. Lynn Greer 33.9 Slask (2003-04)

8. Miloš Vujanić  32.8  Partizan (2002-03)

9. Johnny O'Bryant  32.6  Crvena zvezda (2020-21)

9. Nikola Peković  32.6 PAO (2008-09)

9. Keith Langford 32.6 Unics (2016-17)...

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Laki21 said:

 

Kao prvo, da referiram na zadnji post, ako je ono što Makabi igra beton odbrana onda jbg.

 

Drugo, evo, da bude zanimljivo, polažem stotku (može neko od forumaša da bude banka) da bude zanimljivije. 

 

Dakle, tvrdim da ukoliko ne budemo vršili promene u rosteru, ne osvajamo ABA.

 

Odnosno, važi i ako bude otpuštanja, ne važi, ako se dovode novi igrači.

 

Može tako?

 

 

Sad vidim da se nisam bas najspretnije izrazio. Beton odbrana = Hunter. Ako naleti JOB na zajebanog igraca, moramo ekipno da pronalazimo bolje rijesenje, nego spustati njemu na niski post. Pokusali smo sa pick-om i primoravali ga da preuzme, ali je u par navrata ispratio Lojda u korak da mu nije mogao nista. U ovim situacijama jednostavno moramo birati nesto bolji match-up. Moraju se postavljati i jaci blokovi nisko od lopte, da bi igrac koji planira da igra niski post bio u sto boljoj poziciji i otezao potencijalno udvajanje na ceonoj liniji. Bolja dodavanja, pravovremena.. bas imamo malo igraca koji znaju da iskoriste geometriju terena i tako prebaciju tezinu odbrane sa jedne na drugu stranu. Vise kretnje od lopte - isuvise smo staticni kada se spusti lopta na niski post.

 

Ali da, Makabi je odigrao odlicnu odbranu ovu utakmicu. Dobro su se spremili za nas, bas disciplinovano, jako, uostalom kao i skoro sve ostale EL ekipe. Veoma visok nivo odbrambene angazovanosti.

 

Sto se tice opklade, vise sam mislio na avatar ili tako neku glupost, ali moze i stotka - pa da te vodim na veceru sa tvojim parama 😉 'Ajd posto ja ocekujem promjenu, Roch Out - neko drugi In, cim se desi (ili ne), cujemo se da finalizujemo detalje. Boom!

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mmajstor said:

Kakav usage vi spominjete i sta predstavljaju ti procenti?

 

Procenat koliko se igra akcija za jednog igraca dok je na parketu. Ima formula kako se dobija taj statisticki podatak, pa proguglaj 🙂

 

Uglavnom, ako igramo pozicioni napad, i imamo timske opcije, koliko puta se opredijelimo da nam je opcija igrac A. Onda imas efikasnost te opcije, i sto je visocija onda se vise opredjeljujes za nju je l'. Onda mozes da podijelis u podvrste, kolika je efikasnost recimo iz fadeaway-a, sa trojke, lijevom rukom, iz driblinga kada krene u desnu stranu itd. Kolika mu je efikasnost protiv odredjenog igraca itd. Skupis sve ove informacije, i onda u odnosu na njih savjetujes igracima koje opcije treba da koriste tokom utakmice, ili odredjujes matchup koji najvise odgovara. - Jedan parametar napredne statistike po kojoj ili se spremas za protivnika, ili pokusavas da unaprijedis segmente svoje igre.

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...