Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 minute ago, đubrivo. said:

 

pre svega ne igraju istu poziciju i nemaju iste kvalitete osim blokade sa help defense

  

Pozicija PF i C? Sad mi reci da je Teri centar onda jbg. Da se ne lazemo. 

Zanemarimo to sve oko pozicija i sposobnosti koje ih izdvajaju, al uticaj na igru i doprinos ekipi ovog ja ne vidim.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, PERICA!!! said:

  

Pozicija PF i C? Sad mi reci da je Teri centar onda jbg. Da se ne lazemo. 

Zanemarimo to sve oko pozicija i sposobnosti koje ih izdvajaju, al uticaj na igru i doprinos ekipi ovog ja ne vidim.

 

 

terry je smallball centar čiji posao je preuzimanje svega i svačega u odbrani, lepljenje banana sa strane pomoći & hvatanje alley-ups u napadu

 

boriša je PF koji bi trebalo da sve radnje radi kao mladi quincey miller ali u realnosti šutira za tri poena i ulovi poneku bananu sa strane pomoći ili kada juri svog čoveka u kontri

 

ne vidim da su oni konkurencija

...

recimo, pitanje bi trebalo da bude "zašto igra marko jagodić kuridža a ne boriša?" verovatno zato što je bolji

 

možda bi boriša mogao umesto reetha i marka simonovića da dobije neke minute

možda bi radanov trebalo da dobije neke minute umesto lazića i dobrića i davidovca

 

jebemliga. ja bih voleo ali nemam uvid u razvoj situacije koji dovodi do sastava koji igra.

Edited by đubrivo.
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Davidovac je drag svima, ali ove godine stavrno igra losu kosarku, u odbrani je mnogo los, spor, nicije lopte nema sanse da odu na njegovu stranu ker je prespor, a cini se ove god nedpvoljno aktivan i cvrst. Crvena Zvezda nema luksuz da trpi Simonovica, Lazica i Rocestija, cak ke i Teri upitan(da imamo publiku bio bi znacajan). Rit je katastrofalan u odbrani, kuridza ima dobar doprinos, po meni zasluzuju i on i Kuzmic svoje minute. Kuzmoc da je igrao protiv Partizana siguran sam ne bi dozvolio onakvo brukanje u reketu. Sve u svemu, sve moze resiti jedan lucidni plej, bukbalno sve. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

to i jeste bila moja poenta

i onda se vracamo na ono sto je chaos vise puta napisao - jedini igrac koji moze da se oseti uskracenim je radanov

 

Mislim da bi i Boriša mogao da se oseti uskraćenim, pošto je trenutno 6. opcija na svojoj poziciji iza JOB-a, MJK-a, Rita, Simona i DeDe... Al' i da kažemo lelemud, nema kvalitet, nema od njega ništa - onda raskineš/ne produžavaš ugovor sa njim i probaš sa nekim drugim mladim domaćim igračem, ne mora nužno na toj poziciji. U jednom od prethodnih postova si se zapitao zašto Radanov i Simanić nisu igrali ni kod Radonjića - možda zato što su '98 godište, a Radonjićeva poslednja sezona u Zvezdi je bila 2016-17... Dakle ovo je četvrta sezona kako on više nije trener Zvezde, njihov status je isti kao što je bio tada, a pritom nisu više tinejdzeri nego igrači koji imaju 22-23 godine. Koja je onda svrha njihovog bivstvovanja u famoznih 16 (na stranu što generalno ne vidim koja je svrha imati 16 igrača u rosteru)?

 

Znači moja kritika se pre svega odnosi na samu konstrukciju rostera, gde se kombinacija ovolikog broja stranaca, domaćih veterana i gotovih igrača pravda time kako je to eto neophodno ako hoćemo rezultate, a onda se konstatuje kako nije realno da budemo konkurentni u borbi za plasman među 8 u EL (obratiti pažnju na izbor reči). Pa za šta nam je onda neophodno 7 stranaca, 4 domaća 30+ igrača i 2 domaća 25+ igrača, za osvajanje ABA lige u ovakvoj konkurenciji? To bi nam bilo značajno teže da smo u tih 13 uglavili 2-3 mlađa domaća igrača, sa njima već ne bi bili favoriti? Ne mora niko od njih da se proda za milionče kao Gudurić - neka jedan postane bolji i kompletniji rotacijski igrač od ovih sadašnjih i to je već neki dobitak. Zamisli da npr. imamo kompetetnog defanzivca u spoljnoj liniji koji nije baš u toj meri operisan od igre sa loptom i koji neće u EL šutirati otvorene trojke 1/12, ne zvuči loše...

 

Možda i ja nisam objektivan, jer generalno ne volim te preširoke rostere i jer mi je mnogo interesantnije da umesto olinjalih veterana gledam ponekog mladog igrača u rotaciji, al' mislim da se često i preteruje sa "nismo mi Mega, MI SMO ZVEZDA" narativom, te da je itekako moguće dati šansu mladom igraču a i dalje biti ozbiljan takmičarski tim. Uostalom, nije da tako nešto već nismo imali prilike da gledamo.

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

1 hour ago, goldberg said:

Mislim da je u PAO na 5 igrao Gist (iako je i meni Singleton vise 5 nego 4 i iako je on i igrao 5 u Loco).

 

Zaista se ne secam da je mnogo igrao na poziciji 5 u poslednjih 3-4 sezone.

 

Oko Simona - napisao si da "smo imali nesrecu da im ostane po jedan igrac na svakoj od pozicija". Problem u tome je, da to nema veze sa srecom ili nesrecom. Oni imaju 5 igraca koji mogu da igraju na 1 i 2 (4 + Balbay), ne znam kako mislis da se povrede rasporede pa da nemaju igraca na jednoj poziciji?

 

Prosto, da je 5-6-7 igraca dovoljno, neko bi se genijalno setio da napravi rotaciju kao u NBA, petorka, sesti igrac i mozda jos dvojica koja ulaze po 10 minuta, ostalo da igra na nekom minimumu.

Da su imali npr. Pleissa umesto Simona onda ne bi mogli da sastave petorku nego bi morao onaj Tuncer da igra. Eto tako sam mislio. 

 

5-6-7 igraca nije dovoljno za sezonu, ja ne znam ni zasto o tome pises kad sam ocigledno i vrlo jasno napisao da se njihovom rotacijom od sinoc moze izgurati jedan mec bez da se oseti previse, a ne citava sezona.

Edited by Del Piero
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, đubrivo. said:

 

 

terry je smallball centar čiji posao je preuzimanje svega i svačega u odbrani, lepljenje banana sa strane pomoći & hvatanje alley-ups u napadu

 

boriša je PF koji bi trebalo da sve radnje radi kao mladi quincey miller ali u realnosti šutira za tri poena i ulovi poneku bananu sa strane pomoći ili kada juri svog čoveka u kontri

 

ne vidim da su oni konkurencija

...

recimo, pitanje bi trebalo da bude "zašto igra marko jagodić kuridža a ne boriša?" verovatno zato što je bolji

 

možda bi boriša mogao umesto reetha i marka simonovića da dobije neke minute

možda bi radanov trebalo da dobije neke minute umesto lazića i dobrića i davidovca

 

jebemliga. ja bih voleo ali nemam uvid u razvoj situacije koji dovodi do sastava koji igra.

 

Ma razumijemo se, samo je sustina to nagomilavanje prosječnih stranih igrača sumnjivog kvaliteta. Tako smo nesto mogli vidjeti u fudbalskoj sekciji proteklih par godina, pa smo se malo dozvali pameti. Mislim situacija ista sad u kk vec trecu sezonu za redom. 

Mi nemamo pare da na taj nacin, dovodjenje tuce stranih igraca, budemo konkurentni u EL. Zato bez razvijanja domacih mladih igrca i zdrave osnove domacih igraca mi nemamo sta da trazimo u EL. To je ocigledno. Da bar budemo konkurenti za top 8. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, PERICA!!! said:

Zato bez razvijanja domacih mladih igrca i zdrave osnove domacih igraca mi nemamo sta da trazimo u EL. To je ocigledno. Da bar budemo konkurenti za top 8. 

 

okej, u idealnom svetu bi mi imali 4-5 domaćih igrača u najužoj postavi od 10, dva bi bili perspektivni omladinci koji će za sezonu ili dve biti nosioci a dva su već nosioci.

 

mi u sastavu od 16 igrača imamo 9 domaćih. od tih 9 domaćih, redovno igraju davidovac, lazić, kuzmić, dobrić i mjk (ne znam da li je on domaći po putovnici, meni je domaći) i ponekad i pomalo simonović = to je 6 igrača.

 

zašto ne igraju radanov i boriša, pitanje je za saleta kao i za nekoliko prethodnih trenera.

 

 

sećam se da je ne tako davno, neko ovde preneo trač, kako je neki šakotin prijatelj pitao šakotu "zašto boriša nema minute", pa mu je šakota rekao otprilike "treba da dođeš na neki naš random trening da vidiš kako kuridža odvaljuje borišu"

 

e sad, iskusan trener kao šakota bi čak i u razgovoru sa prijateljem pretpostavljam imao na umu da je boriša klinja a kuridža prevejan igrač i da je u tom smislu advantage kuridža. ipak, moguće je da tu ima još nešto.

 

ja svakako želim, kao i nekolicina postera, da radanov i boriša zaigraju negde, bilo gde, grehota je da čame kod nas na klupi.

 

ipak, razmišljam naglas - ako radanov nije u stanju da izbaci lazića i dobrića a boriša kuridžu i reatha, makar u smislu da im obradović da šansu protiv nekog lošijeg aba tima, da li je zaista sve do trenera ili ima nešto i do njih?

 

ne znam ne znam

ja sam uvek za mlade igrače. ova dvojica su tu prilično dugo, što u fmpu, što u zvezdi. nešto tu ne štima i prevazilazi strategiju kluba, čini mi se

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Guru

na temu borise - ja bih rekao da je, u dobroj meri, sam kriv sto je poslednja opcija na svojoj poziciji

a sto se neraskidanja ugovor tice, pretpostavljam da je tinjala neka nada za cuvenu trening kompenzaciju

kako je to palo u vodu, ukoliko ne bude nekih nepredvidjenih potresa, ocekujem da borisa ne bude igrac kkcz od zime

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

 

 

Da su imali npr. Pleissa umesto Simona onda ne bi mogli da sastave petorku nego bi morao onaj Tuncer da igra. Eto tako sam mislio. 

 

5-6-7 igraca nije dovoljno za sezonu, ja ne znam ni zasto o tome pises kad sam ocigledno i vrlo jasno napisao da se njihovom rotacijom od sinoc moze izgurati jedan mec bez da se oseti previse, a ne citava sezona.

 

Ok, da su bas imali 3 beka out verovatno bi kolabirali u potpunosti, ali to je bas bas losa opcija.

 

Mislim da se cak ni jedan mec ne moze tako izgurati, osim protiv lose ili lose vodjene ekipe. Video si kako su prolazile ekipe u EC koje dodju sa 8 igraca (Nanterre, Bursa, Buducnost). OK, jesam preterao kad sam napisao 15 razlike (to je vise u svetlu nasih rezultata u EL protiv ekipa koje tako dodju nepovezane), ali da smo se drzali plana i radili ono sto nam je pomoglo da dobijemo 4 meca u EL, nema trika da bi nas dobili.

 

Juce cak Larkin i nije bio u svom elementu 40 poena za noc, ali mi smo imali izdanje koje je priblizno onom protiv Splita.

 

19 minutes ago, đubrivo. said:

ipak, razmišljam naglas - ako radanov nije u stanju da izbaci lazića i dobrića a boriša kuridžu i reatha, makar u smislu da im obradović da šansu protiv nekog lošijeg aba tima, da li je zaista sve do trenera ili ima nešto i do njih?

 

ne znam ne znam

ja sam uvek za mlade igrače. ova dvojica su tu prilično dugo, što u fmpu, što u zvezdi. nešto tu ne štima i prevazilazi strategiju kluba, čini mi se

 

Mislim da je greska imati roster od 15 igraca, od kojih svako ima bar 3-4 profesionalne kosarke iza sebe.

 

OK, ne igra Dobric i onda nam je takav igrac na tribinama? Zvuci bezveze.

 

Resenje je bilo da se trener opredeli za 12 igraca, a da ostatak cine tinejdzeri koji bi svojim ulaskom predstavljali igraca manje, ali koji bi polako rasli sa ekipom. A ako ne bi bilo nista od njih, uzeti sledecu generaciju i tako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, PERICA!!! said:

 

Ma razumijemo se, samo je sustina to nagomilavanje prosječnih stranih igrača sumnjivog kvaliteta. Tako smo nesto mogli vidjeti u fudbalskoj sekciji proteklih par godina, pa smo se malo dozvali pameti. Mislim situacija ista sad u kk vec trecu sezonu za redom. 

Mi nemamo pare da na taj nacin, dovodjenje tuce stranih igraca, budemo konkurentni u EL. Zato bez razvijanja domacih mladih igrca i zdrave osnove domacih igraca mi nemamo sta da trazimo u EL. To je ocigledno. Da bar budemo konkurenti za top 8. 

 

 

 Upravo tako, Zvezdina jedina šansa da nešto ozbiljno napravi u Evropi je da proizvodi igrače iz sopstvenog pogona, jer za kupovinu gotovih igrača mi imamo novca samo za košarkaše sumnjivog kvaliteta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goldberg said:

Mislim da je greska imati roster od 15 igraca, od kojih svako ima bar 3-4 profesionalne kosarke iza sebe.

 

OK, ne igra Dobric i onda nam je takav igrac na tribinama? Zvuci bezveze.

 

Resenje je bilo da se trener opredeli za 12 igraca, a da ostatak cine tinejdzeri koji bi svojim ulaskom predstavljali igraca manje, ali koji bi polako rasli sa ekipom. A ako ne bi bilo nista od njih, uzeti sledecu generaciju i tako.

 

što bi rekao radonjić, specifična je situacija. u svakom trenutku može da se desi da ti cca 4 igrača dobiju virus pa mi je razumljivo da imaš širi roster makar zbog toga.

taman i da nema korone, igra se svaka tri dana, tempo je ubitačan i neophodno je da imaš 15 igrača u rosteru, makar ti 4 nikada ni ne ulaze u igru. isto je u nba, samo što tamo na klupi tih 4 x igrača budu srećni što imaju ugovor ili igraju g-league, što je u zvezdinom slučaju fmp

 

za dobrića se ne slažem ili ne kapiram dobro taj deo posta. lik je zahvalan igrač ali ujedno i potpuna averidžara sa gomilom rupa u igri i dva kvaliteta.

 

ja bih odavno ubacio radanova umesto dobrića i/ili lazića ali očigledno je da radanov ne uspeva da preskoči relativno niske lestvice. ili je to ili ga mrze. but i digress.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Guru said:

 

Mislim da bi i Boriša mogao da se oseti uskraćenim, pošto je trenutno 6. opcija na svojoj poziciji iza JOB-a, MJK-a, Rita, Simona i DeDe... Al' i da kažemo lelemud, nema kvalitet, nema od njega ništa - onda raskineš/ne produžavaš ugovor sa njim i probaš sa nekim drugim mladim domaćim igračem, ne mora nužno na toj poziciji. U jednom od prethodnih postova 

 

Znači moja kritika se pre svega odnosi na samu konstrukciju rostera, gde se kombinacija ovolikog broja stranaca, domaćih veterana i gotovih igrača pravda time kako je to eto neophodno ako hoćemo rezultate, a onda se konstatuje kako nije realno da budemo konkurentni u borbi za plasman među 8 u EL (obratiti pažnju na izbor reči). Pa za šta nam je onda neophodno 7 stranaca, 4 domaća 30+ igrača i 2 domaća 25+ igrača, za osvajanje ABA lige u ovakvoj konkurenciji? T

Da, treba nam 7 stranaca. Ne treba nam 4 domaca od 30+ i 2 od 25+. Jedan do 2 ova domaca starija bi resila posao.

 

Samo se postavlja pitanje koji mlad igrac iz FMPa ili Zvezde moze da igra EL...Djordjevic, Pecarski, Aleksa, jedva ABA mogu da igraju. Borisa je dobio brdo sansi.

Ostaje jedino misterija Radanova...

Link to comment
Share on other sites

Dvojac Efesa - Larkin i Simon su nas razmontirali sinoć, njihova pik igra je konstantno stvarala višak na slaboj strani na kojoj su po pravilu bili surovi egzekutori (Moerman). Dakle, dva ili tri vrhunska bolhendlera i pažljivo selektirano pomoćno osoblje su mogući činioci formule za uspeh.

 

Lojd i Volden uz asistenciju JOB su glavni pokretači naše igre, najzaslužniji za svaku pobedu i svaki poraz u dosadašnjem delu sezone a biće i u nastavku osim ako ne dođe do nekog iznenadnog Lojdovanja. Živećemo i umirati sa njihovim šutevima i raspoloženjem jer iluzorno je očekivati da nam sa neba padne organizator igre koji će poput Jovića, Kalatesa, Kampaca razigravati ekipu i praviti magiju. Plejmejkera od milion dolara nema na tržištu sada a verovatno ga nije bilo ni u prelaznom roku. Stari modeli - ne izbacuju ih fabrike više. 

 

Upirati prstom u sporedne igrače za poraz u utakmici u kojoj Lojd da prvi koš u 23 minutu i u kojoj ceo tim energetski nije na nivou je u krajnjoj liniji nerazumljivo. Jednostavno, tim nam je dobar koliko su nam dobri glavni igrači.

 

Previše pažnje se obraća na role plejere i prave nerealne projekcije. Lazićev napredak u šutu za tri iz ugla nam je neophodan ali ni izbliza neće biti od koristi za tim koliko Lojdova i Voldenova konstantnost i glad za pobedom. A treba računati i na njihove padove i planirati im najbolju formu za završni deo sezone.

 

Ne sviđa mi se trend da treneri sve češće biraju igrače sa jednom izraženom karakteristikom u odnosu na igrače koji imaju više prosečnih karakteristika. Zašto Rit ili Teri u izboru imaju prednost u odnosu na jednog Marka Lukovića koji nam je sa lakoćom sasuo 25 (i to preko sveprisutnog Jagodića koji na treningu redovno školuje nedoraslog Simanića), je pitanje na koje bih voleo da čujem odgovor i analizu od stručnog štaba ili skautnig tima recimo.

 

Upada u oči neiskorišćen potencijal i nedorečena uloga Davidovca kome više od post igre odgovara igra u polju sa loptom i igra u paru sa centrom jer ima dobar plejmejking i osećaj za asistenciju. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Malo smarate sa tim sansama za mlade domace igrace. Sansa se nigde i nikad ne dobija, ne samo u sportu vec ni u zivotu, sansa je nesta za sta se morate izboriti. Zar stvarno neko misli da taj Sasa Obradovic ne bi voleo da ima koju pobedu vise, da mu ekipa igra bolje. Njegova karijera je u pitanju i siguran sam da bi ucinio sve sto je do njega da to i postigne. To sto ni Radanov ni Simanic ne igraju je jer on smatra da mu oni ne mogu pomoci da bude kako sam gore naveo. E sad zasto je tako to je vec druga prica i po meni je mnogo, pa cak i najvise do samih igraca. Do zalaganja, talenta, inteligencije i jos mnostva sitnica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, đubrivo. said:

 

što bi rekao radonjić, specifična je situacija. u svakom trenutku može da se desi da ti cca 4 igrača dobiju virus pa mi je razumljivo da imaš širi roster makar zbog toga.

taman i da nema korone, igra se svaka tri dana, tempo je ubitačan i neophodno je da imaš 15 igrača u rosteru, makar ti 4 nikada ni ne ulaze u igru. isto je u nba, samo što tamo na klupi tih 4 x igrača budu srećni što imaju ugovor ili igraju g-league, što je u zvezdinom slučaju fmp

 

za dobrića se ne slažem ili ne kapiram dobro taj deo posta. lik je zahvalan igrač ali ujedno i potpuna averidžara sa gomilom rupa u igri i dva kvaliteta.

 

ja bih odavno ubacio radanova umesto dobrića i/ili lazića ali očigledno je da radanov ne uspeva da preskoči relativno niske lestvice. ili je to ili ga mrze. but i digress.

 

Pa dobro, sta fali da takav igrac sa gomilom rupa bude u 12? A ako vec nije za 12 pustiti ga da igra i bude negde u 12 (ili Radanova).

 

Ako pogledamo ekipe koje su tu negde u rangu sa nama u EL, imamo:

 

Alba - 15 igraca, od kojih su van 12 Brenneke (2000), Nikic (1999), Delow (2001).

Zalgiris - 14 graca, od kojih Garino jos uvek nije igrao, a van 12 su Lukosiunas (1997) i Blazevic (2001). Lukosiunas je tu tek od prosle sezone, Blazevic tek od ove.

Baskonia - oni su malo iznad, ali evo, 12 igraca + Pape Saw, koji je 2003. godiste.

Valencia - 17 igraca, od kojih su tu Pradilla (2001. godiste), Puerto (1999.), Jimenez (2002), Pavelka (2000) i Ferrando (2002). 

 

E sad, Simanic i Radanov jesu tu negde tih godina, ali je problem sto im je ovo vec 4. sezona, a zakucani su za klupu. Ogromnoj vecini pobrojanih koji se ne pojavljuju u EL ekipama to je prva ili druga sezona.

 

Hocu reci, ako su njih dvojica na nivou ovih juniora i igraci su manje na terenu, ne treba da budu u sastavu posle toliko sezona, a ako su sposobni da igraju seniorsku kosarku, onda se bas razbacujemo sa 15 igraca u sastavu + Uskokovic.

 

Jednostavno, igrac koji ni u svojoj trecoj profesionalnoj sezoni ne moze da bude u 12 u Crvenoj zvezdi ne treba vise da bude deo tima i tu je Obradovic trebalo da presece, a ne da imamo 4 krila preko 21 godine, 4 krilna centra preko 21 godine, pa svakako da neko od njih ne moze biti u 12.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...