Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

12 minutes ago, John Terry said:

Dobro, Slavisa...slazemo se da se ne slazemo, i to je za ljude.

 

Ja nikad nisam bio fan igraca poput Lazica. Na terenu izgleda kao da se nabrijao da bije nekoga. Uglavnom je tu par minuta, dobije dve licne i aj zdravo. Ima jos takvih igraca, ali malo. Lazic je "long overdue" za zahvalnicu. Meni je kosarka igra finese, poteza, suta. Ja ne mogu da smislim ciglare koji se ponasaju kao bully na terenu. I kazem, nije Lazic jedini, ali ne mogu da ih smislim takve. Jebem ti ja beka bez suta. Neg igra ragbi, tamo vole takve bradate spartance.

Ne branim ja Lazica, vec branim trenera i tim od navijaca. Nov trener, nov tim, ne mogu odmah da se ocekivaju pobede u svakoj utakmici pogotovo u EL. Ni Radonjic u onoj sezoni kad je dosao kvinsi nije bio bolji start el dok nije dosao kvinsi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ni ja ne ocekujem pobede u svakoj utakmici. 

 

Ocekujem medjutim da vidim neku organizaciju u igri. Mi smo, primera radi, pre dolaska JOB-a i Rocestija izgledali kao limitirana kvalitetom ali odlicno organizovana vojska, i to je delovalo da ce biti super. Dopadao mi se ucinak Reath-a, delovalo je da cemo biti ratnicka underdog ekipa sa jasno definisanim ulogama. Dolaskom ove dvojice to se raspalo. Ne mogu da tvrdim da su oni krivi, naravno, mozda samo koincidira sa njihovim dolaskom, ali je tako. Ovo sto smo igrali u zadnje tri utakmice "ni pas s maslom ne bi pojeo". I to ne samo sto se energije tice. Veci problem je bezidejnost, na sta su mnogi ukazivali. Da se ne vracamo na istu pricu.

 

Nema potrebe da branis bilo koga, ja ne vidim nekorektne upise ovde, sem nekih ostrijih karakterizacija tipa "celavi" i slicno sto bih izbegao u razgovoru, ovo ostalo su misljenja koja je ok prihvatiti kao stavove drugih ljudi. Kad ne valja treba kritikovati, kad je dobro treba pohvaliti. Prirodno je to.

 

Uz malu ogradu. Naime, primetno je da je nas kao navijace malo zavarala cinjenica da je Efes okrnjen dosao. Mislili smo odmah da ce biti laka meta, ali to je u punom sastavu Final four ekipa, a ovako je za top 8. Dakle i dalje su veoma jaki. No...vredelo je nadati se, ljudski je.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Laki21 said:

 

A Obradović umesto da se dernja na utakmici bolje da stane pred ogledalo, lepo se izdernja sam na sebe i stavi prst na čelo, te se zapita šta i kako radi, je li na dobrom putu i šta treba da menja, PRVENSTVENO KOD SEBE, da bi nešto pozitivno učinio sa timom.

 

pošto se i ovo ponavlja, samo da primetim:

kada je trener smiren i tih - onda je flegma, ne ume da razdrma ekipu, nije za više od pomoćnog, ne može tako da se vodi.

kada je neko izrazito ekspresivan, onda znanje zamenjuje za buku, ne valja kako god okreneš.

 

sale obradović nije sjajan trener - to smo valjda znali i mi koji nismo gledali previše utakmica. jednostavno, čovek vodi sa već solidnim iskustvom uglavnom ekipe srednjeg do nižeg kvaliteta, kada je tema sam evropski vrh.

 

i znate šta, nema ničeg lošeg niti neuobičajenog u tome, zvezda i nije klub koji može sebi da priušti majstora u regularnim situacijama. nije to bio ni dejan radonjić, samo što je njegov stil igre više prijao većinskom navijačkom oku a usput se potrefilo i da se našao u dobrom momentumu, gde su jović, kalinić, bobi i drugi domaći skoro-reprezentativci, potpomognuti ozbiljnim game changerima marcus williamsom ili kasnije quincey millerom, doneli neophodnu sinergiju ali tek u drugoj i trećoj sezoni.

 

slažem se da sale ne vodi uvek sjajno tekme. možda će i on napredovati a možda mu je ovo plafon, videćemo. 

ipak, setite se prethodnih nekoliko trenera (čitaj: svi između radonjića i obradovića) = pa ćete videti da sale ima redovne trening-akcije i specijale koji se ponavljaju sa nekim varijacijama iz meča u meč. čovek radi očigledno na treninzima sve vreme, više ne mogu očekivati od solidnog trenera. ali nadam se da će biti bolji.

 

ključno je razumeti da, uprkos superiornom sastavu za aba, zvezda nema unlimited budžet, naprotiv.

 

jedini sjajan igrač kojeg je zvezda pazarila kada i ostali klubovi pazare svoje sjajne igrače je jordan loyd.

sledeći vrlo dobar igrač koji trenutno igra verovatno utakmice karijere je cory walden. bio je tu i nnoko iz ovog segmenta dok nije stigao zdravstveni izveštaj.

zatim sledi set igrača koje 80% euroleague timova ne želi da gleda poređane ni u word dokumentu a kamo u sastavu.

 

iza njih dolazi jhonny o'brayant, tu negde bliže waldenu nego loydu koji je došao naknadno, verovatno iz dovoljno dobrih razloga da ga drugi el timovi ne pokupe.

 

-> kada imamo razumevanje šta je realnost, valjda je lakše razumeti šta je plan:

plan je da odbrana bude najbolja moguća i da ne pada previše sve do ulaska 8. igrača u rosteru, npr dobrića. čak je i davidovac u ovom sistemu najbolje izgledao defanzivno od kada je u zvezdi.

 

mislim da se to dovoljno ne ceni, jer je zvezda osim ove sinoćne protiv efesa, uglanom igrala iznadprosečnu do izvrsnu odbranu, često i bolju od većine radonjićevih, koji je btw imao ipak u kvalitativnom a ne novčanom smislu - bolje igrače za to.

 

drugi deo plana je da šut bude egal sa boljim evropskim ekipama. u najvećem delu utakmica koje smo odigrali, šut je bio savršen

 

---

daklem, pošto ne možeš imati sve, obradović se odlučio za širok roster koji drži intenzitet igre u oba smera 40 minuta, odličnu odbranu i odličan šut.

žrtvovao je plejmejkersku kreaciju i igru na postu - jer u našoj situaciji ne možeš imati sve.

 

 

 

longstoryshort: imamo jako dobru odbranu i jako dobar šut - to su neki čvrsti preduslovi za savremenu košarku. voleo bih i ja da imamo kreacije sa pleja ili krila, da imamo i unutrašnju igru ali ako bih birao neke dve stavke od četiri (šut, odbrana, kreacija, poeni iz reketa) = birao bih pve prve dve stavke koje već imamo.

  • Like 15
  • Love 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Došlo je vreme da se u odredi Obradović u kom pravcu će nastaviti sezonu, ima dve ocije koje su sasvim realne

1. Da se otpuste Lazić, Simonović i Ročesti, dovede jedan pravi plejmerker i da određena šansa Radanovu i Boriši

2. Da se otpuste radanov i Boriša i dovede još jedan plejmerker pa da krčag ide niz vodu dok se ne razbije

 

Lično sam za prvu opciju ali ja gledam navijački bez % i nekog drugog interesa!

   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj naš tim je tako preslab za kik boks, prejak za r'n'r. 

 

Dok god nam je skauting po sistemu naši bivši igrači i igrači koji su igrali protiv nas + yt skauting nema ovde pomaka, bez obzira ko bio trener.

 

Tavorićemo u besmislu osrednjosti, sve dok ne počnemo da guramo domaće igrače. 

 

Ko je od Jovića 2014. očekivao da će postati ovo što je postao, ili od Kaline koji je kod nas bio višak u najgoroj sezoni u skorijoj istoriji?

 

Ovi Ameri u prajmu, prošli su 1000 filtera, nije baš čudno da u prajm tajmu igraju kod nas, koštaju bogaoca, a mogu napredovati do 5 % maksimalno.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Baron23 said:

 

 

Tavorićemo u besmislu osrednjosti, sve dok ne počnemo da guramo domaće igrače. 

 

Ko je od Jovića 2014. očekivao da će postati ovo što je postao, ili od Kaline koji je kod nas bio višak u najgoroj sezoni u skorijoj istoriji?

 

 

i ovo se često pominje u raznim iteracijama - a istina je da su njih dvojica već bili reprezentativci kada su došli u zvezdu, kalinić i jedan od nosioca, što je zajebana stavka u cv-u. na to idu dangubić i bobi kao povremeni reprezentativci i lazić u prajmu sa svojom smrtonosnom odbranom. ta odbrana kombinovana sa jovićevom, kalinićevom i dangubićevom + bobi bar zaštita reketa i trpanje po 20 pts = se ne viđa svaki dan u jadranskoj košarci

 

čim budemo imali priliku da ponovimo nešto slično, ubeđen sam da ćemo okupiti te domaće igrače

 

dakle, nije ig zvezda "izmislila" i razvila, to su već dokazani igrači bili.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, đubrivo. said:

 

i ovo se često pominje u raznim iteracijama - a istina je da su njih dvojica već bili reprezentativci kada su došli u zvezdu, kalinić i jedan od nosioca, što je zajebana stavka u cv-u. na to idu dangubić i bobi kao povremeni reprezentativci i lazić u prajmu sa svojom smrtonosnom odbranom. ta odbrana kombinovana sa jovićevom, kalinićevom i dangubićevom + bobi bar zaštita reketa i trpanje po 20 pts = se ne viđa svaki dan u jadranskoj košarci

 

čim budemo imali priliku da ponovimo nešto slično, ubeđen sam da ćemo okupiti te domaće igrače

 

dakle, nije ig zvezda "izmislila" i razvila, to su već dokazani igrači bili.

Nije baš tako, Jović jeste bio reprezentativac, i potpisao je netom nakon SP 2014, a Kalina leto pred SP. Poenta je da Kalinu nismo prepoznali, nego je obilaznim putem došao, a Jović iako reprezentativac, kod nas je dostigao plafon.

 

Poenta je upravo u skautingu, ne u izmišljanju. Dovedeš karikiram nekog Aleksu Avramovića ili Jovana Novaka i tešeš ga u ulogu bar bek apa, a ne da preplaćuješ olinjalog Ročestija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jos jedna stvar ovde je vrlo romansiran pogled na taj period kod radonje, posebno prva i druga sezona

u EL je to manje vise bilo isto sto i ovo danas...nesto dobijemo na hasl, hard difenz i trazishn ofens...nesto izgubimo zbog ocitog manjka kvaliteta

u ABA slicna prica...setite se kako smo izgledali u ABA tekmama nakon EL cetvrtka/petka...i zasto igra simon a ne rebic/cvetkovic/guduric/borisa/itd

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jbg, dočekali smo Sašu Obradovića kao spasioca i budućeg velikog evropskog trenera koji će, zajedno sa timom, rasti tokom sezone. Ili sezona. On to može i da postane, a i ne mora. To je još uvek otvoreno pitanje koje zavisi od mnogo faktora. Saša je veliki radnik, zaluđenik za košarku, a dodatni pogon njegovoj mašini daje nesumnjiva ljubav prema crveno-belom dresu. To je za mene dovoljno za početak, jer - da, on je tek na početku svog puta sa KKCZ. Igra i rezultati su za mene očekivani kada se sve okolnosti oko rostera i van njega uzmu u obzir. E sad, ako je neko od njega očekivao da zamahne čarobnim štapićem i za dva meseca od Zvezde napravi evropskog giganta, taj je napravio pogrešnu projekciju u startu, pa na osnovu te pogrešne procene ocenjuje sve što je sledilo i što tek dolazi.

 

Trebalo smo da dobijemo onu utakmicu, trebali smo ovu, trebali smo juče Efes da dobijemo... Ljudi, nismo trebali. Jer da smo trebali, dobili bi sve te mečeve. Ili bar većinu njih. Ovakav roster na ovom nivou takmičenja ima skor 4/7 i to je naša realnost. A zašto je tako treba tražiti u selekciji pre svega na poziciji 1, gde smo doveli legitimnog pleja Halla (kao backup igrača), a on je silom prilika postao prvi plej (propao Pangos, ni jedna alternativa nije dovedena). Zatim je došao Walden koji nije plej, već u najboljem slučaju 2 na 1. A zatim, kao šlag na tortu, Roch koji ne znam ni sam šta je. Verovatno ne zna ni on. Dakle, počelo je sa kompromisima. Prvo, Laza kao starter, onda Roch sa kojim na parketu gubimo naše najjače oružje - odbranu, a dobijamo nedovoljno u kompenzaciji njegovom napadačkom igrom. Zato sam pisao, a i sada pišem, bolje bi bilo da smo doveli nekog "no name" pleja iz G lige koji će biti vojnik u sistemu Obradovića, koliko god njegov kvalitet bio upitan za EL nivo u momentu dovođenja. Ali, on bi imao odbranu, tranziciju, po koji asist i prostor za napredak tokom sezone i tako sa Hallom predstavljao koliko-toliko solidno rešenje u smislu kontinuiteta stila igre koju forsira Obradović. Mislim da nam je kouč Ra doslovno nacrtao da se individualne manjkavosti kada je tehnika, pa i BBIQ u pitanju, mogu nadomestiti postojanjem jasnog sistema igre i precizno podeljenim ulogama u timu. VIdeli smo to svojim očima, iz godine u godinu. I videli da to radi. Isto treba i Obradović da uradi - da forsira svoj sistem po svaku cenu, a ne da raznim eksperimentima narušava sopstvenu koncepciju. Ja razumem želju da se dovede jedan kvalitetan igrač koji na svojoj poziciji može biti dominantan, čak i u EL (JOB), ali isto tako razumem da možemo izgubiti mnogo vremena, pa i mnogo utakmica dok se takav igrač integriše u roster i u sistem. To je do procene - da li dobijamo više nego što gubimo - a to će se videti u sledećih 10-ak mečeva u EL.

 

Stalno se zaboravlju protiv kakvih timova mi igramo iz nedelje u nedelju, nekada i dva puta u 7 dana. Jedan Real... Vidiš ih na kolenima, vidiš da Kampaco ne može vola da ubode, Ljulj takođe, da je Tavares van igre. I šta se desi? Ljudi stisnu odbranu bukvalno na par minuta i dobiju lagano meč. Dođe ti osakaćeni Efes, koji te opušteno rutinira trojkama, da se ni ne oznoje. Neka njihova sedamnaesta opcija Moerman ti ubaci 5 od 6 trojki, uzme 9 skokova i 3 ukradene i sam te dobije, uz Larkina koji je verovatno i ove godina najbolji igrač EL. Izgubiš dva meča jer JOB dobija prerano previše protagonizma, a onda sledeća dve jer isti igrač ne dobija protagonizma uopšte. Mislim, nije ovo neka kritika, da se razumemo, traži se i proba sa svim igračima koji su naknadno dovedeni i normalno je da rezultati trpi. Jeste, imali bi pobedu ili dve više da smo imali više sreće, ili da protivnici nisu ubacivali sve kada je trebalo da ubace, ali ni to ne bi suštinski ništa promenilo. Skor 6/5 umesto 4/7 nama ne predstavlja neku ne znam kakvu sigurnost da imamo tim koji je spreman da napadne to osmo mesto.

 

Promene su nužne. Da li bukvalno, u smislu promene igrača (Roch), da li do redefinisanja nekih uloga (Davidovac, Dobrić) i minutaže (Laza, Simon) - to je na struci da proceni. Ako sve ostane osto, očekujem u sledećih desetak mečeva slične rezultate kao u ovih prvih 11, pa ne znam čemu da se nadamo u poslednjoj trećini lige sa nekim skorom 8/15. Druga opcija je da sve ostane isto, a da naprasno Roch počne da ubacuje 15 ppg uz 6-7 asista, da protivnici zanemare pokazano dobar skauting na Loydu, da Kuz doživi drugu mladost, a JOB postane prva četvorka EL. Koliko je sve ovo realno, ostavljam svima da procene sami.

 

I da, da ne bude zabune. Sve što pišem na ovoj temi se odnosi na KKCZ u EL. Za ABA ligu smo dovoljno dobri, tj. konkurencija je dosta slabija i tu smo bili i ostali favoriti za titulu, koliko god da smo omašili u doselekciji.

 

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Baron23 said:

 

Poenta je upravo u skautingu, ne u izmišljanju. Dovedeš karikiram nekog Aleksu Avramovića ili Jovana Novaka i tešeš ga u ulogu bar bek apa, a ne da preplaćuješ olinjalog Ročestija. 

 

mogu da se složim sa ovim delom. međutim, tog mladog igrača razvijas godinama unazad da bi mogao da igra danas ovo što danas rochestie može samo sa fizikalijama 20ogodisnjaka 

 

zvezda je pokušavala sa razvojem mladih i pre radonjica i za vreme radonjica (rebic, gudura. gudura postao igrač, za malo u mzt da ode a bio glavni igrač omladinske repke) a i posle radonjica. 

 

da li ne umemo, da li 90% igrača nije dovoljno dobro ili su obe stvari zajedno problem - ja nemam pojma. 

 

tek, tako je kako je. 

2 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

ta njihova 17. opcija bi nama bila prva opcija u frontcourtu i drugi najbolji igrac u timu

 

 

efesov djordje gagic bi bio naš klaudio kanidja ( :

 

jebo nam je kevaru djole sinoć 

Link to comment
Share on other sites

Ako se ne varam i Radanov i Boriša su reprezentativci tako da taj "argument" pada u vodu. Moj je stav da ako već ne možemo da se bijemo za prvih 8 u EL sa ovom ekipom onda je bolje da igraju oni nego veterani koji ništa ne doprinose rezultatu ekipe sem što sebi i menandžeru pojačavaju cifru na bankarskom računu. Greh je držati takva dva mlada igrača i plaćati za njih solidne novce bez minuta, nije to dobro ni za klub a još manje za njih dvoje. 

Nagledali smo se raznih promašaja i propusta od ovih preplaćenih zvezda pa možemo da istrpimo i neki Borišin i Aleksin promašaj 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, threepwood said:

 

Kazes to kao da je nesto lose u pitanju 😛

 

Pa posle 2 operacije ramena i meni je to jedini kompetetivni sport koji smem da praktikujem, ali on bi momak mogao da igra basket i uzme kesh, sto je jedina bolja stvar od igranja dote za kesh. 😄 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

Ako se ne varam i Radanov i Boriša su reprezentativci tako da taj "argument" pada u vodu. Moj je stav da ako već ne možemo da se bijemo za prvih 8 u EL sa ovom ekipom onda je bolje da igraju oni nego veterani koji ništa ne doprinose rezultatu ekipe sem što sebi i menandžeru pojačavaju cifru na bankarskom računu. Greh je držati takva dva mlada igrača i plaćati za njih solidne novce bez minuta, nije to dobro ni za klub a još manje za njih dvoje. 

Nagledali smo se raznih promašaja i propusta od ovih preplaćenih zvezda pa možemo da istrpimo i neki Borišin i Aleksin promašaj 

 

poredis reprezentativno iskustvo radanova i borise u kvala prozorima po minut dva tri & jović - kalinic - bobi ili sam prespojio? 

 

može i tako, ako nisi za top 8, daj domaće mlade, ko god da su ali onda nema ni titula, niti bi radonja onomad skinuo partizan da je takva logika bila 

 

potpuno legit ali ne može i jare i pare 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Perkos2 said:

Ako se ne varam i Radanov i Boriša su reprezentativci tako da taj "argument" pada u vodu. Moj je stav da ako već ne možemo da se bijemo za prvih 8 u EL sa ovom ekipom onda je bolje da igraju oni nego veterani koji ništa ne doprinose rezultatu ekipe sem što sebi i menandžeru pojačavaju cifru na bankarskom računu. Greh je držati takva dva mlada igrača i plaćati za njih solidne novce bez minuta, nije to dobro ni za klub a još manje za njih dvoje. 

Nagledali smo se raznih promašaja i propusta od ovih preplaćenih zvezda pa možemo da istrpimo i neki Borišin i Aleksin promašaj 

 

 

Moja logika je:

 

Imamo 15 igraca. Koristimo koliko? 8 ili 9? Na klupi ili tribini sede Uskokovic, Radanov, Simanic, sve cesce Reath. Ako su oni toliko losi da ne mogu da dobiju ni minute protiv Splita, koj kurac su u Zvezdi? Ako su dovoljno dobri, a jesu, da igraju u aba, zasto ih ne koristimo u zgusnutom rasporedu? Zasto placas 15 igraca a ne koristis ih? Zasto je vracen Aleksa Radanov ako nema minute? Ne bori se na treningu? Nama ne trebaju jos 5 rvaca poput Lazica. Treba nam kosarkas. Kosarkas se postaje na utakmici, nikad na treningu.

 

Gomila nelogicnosti. Imamo 15 igraca, ne koristimo ih a umorni smo?

 

Sto se Borise i Alekse tice, bolje da trpim njihov promasaj jer su mladi momci nego nekog od 30 godina koji ne ume vola da ubode.

 

 

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

 

 

 

 

Imamo 15 igraca...

 

Imamo 15 igraca...

 

 

 

 

Imate 16

 

 

00 Johnny O'Bryant

0 Taylor Rochestie

1 Langston Hall

2 Corey Walden

3 Jordan Loyd

4 Aleksa Uskoković

7 Dejan Davidovac

10 Branko Lazić

11 Duop Reath

12 Aleksa Radanov

13 Ognjen Dobrić

19 Marko Simonović

21 Marko Jagodić Kuridža

22 Boriša Simanić

32 Ognjen Kuzmić

33 Emanuel Terry

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kankkunen said:

Probali smo mi više puta sa nekim domaćim rešenjima, Radičević, Janković, Jovanović ... sve što je bilo dostupno.

Ne ide to baš tako kako se misli ... e da smo ovog uzeli, pa onog ...

 

cak i vasa micic koji je bio projekat od reprezentativnog znacaja mnogo pre dolaska u zvezdu nije uspeo da se snadje u backup ulozi u tom trenutku. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...