Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

12 minutes ago, Decembarski said:

Koliko su nudili za Lzicev otkup u prajmu?

Živo me zanima.

 

Da li su nudili ili nisu, kapiten nije na prodaju. U redu je kad bi imao 5 Lazića u timu, 3 da prodaš nije frka. Pošto uvek imas leprsave mamojebce tipa Ročesti, Mekel ili nedo Bog Šilb, koji igraju samo za raju, za svoj račun-statistiku, koji ne bi da se cimaju u odbrani, preko kojih primaš brdo lakih poena, apsolutno je neophodno da poseduješ Lazić-tip igrača koji se probija kroz blokove, baca u reklame, maltretira protivničke superstarove. 

Naši treneri, kojima je defanzivna igra podjednako važna, izuzetno cene takve igrače jer doprinos timskoj igri ne sagledavaju samo kroz broj postignutih poena, procenat šuta i asistencije.

Laziću je ove sezone ograničena minutaza, svi parametri su manje-vise očekivani, jedino što bi moglo da se popravi je procenat šuta za tri poena, spotup iz ugla mora da naštimuje jos malo i sve je ok. 

Kao dugogodišnji igrač i kapiten je apsolutno zaslužio svako poštovanje, kome se ne sviđa kao čovek ne mora da ga zove na slavu.

Link to comment
Share on other sites

Moze o Lazicu da se misli svasta. Cinjenica je da je uvijek tehnicki bio bolno ogranicen igrac, ali i sa takvim limitama je uspio da bude bitan faktor u eri Radonjica. Poslednje nekolike sezone je u vidljivom padu. Rekao bih da ga samo trpe zbog starih zasluga, a mozda ima nekakav pozitivan uticaj kao osoba koja je dugo u klubu. Tu je vec 10 godina, prosao je sve i svasta sa klubom, bilo je i bolnih neuspjeha, bilo je velikih sezona, rekorda, pobjeda, itd.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Decembarski said:

Kako li samo uspevamo da zadrzimo tog igrackog maga vec deceniju i pored naleta basnoslovnih ponuda za njega iz Evrope i Nba?Sve ostale nismo mogli ali njega nekako uspesmo.

Magija neka, čudo, jebem li ga šta je.

Nikad ne reci nikad. Vidis da je i Simonovic sad nasao angazman preko bare tj u NBA 🙂

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Sector said:

 

Мирота је страшан лик. Као рођени Подгоричанин, никад не пропусти прилику да дође у родни град. Често је и на литургији недељом у истој цркви ђе и ја идем. Изузетно скромна особа, увијек прихвати сликање, разговор са мјештанима, да укаже поштовање дјеци. Баш, баш залужује свако добро и успјех.

 

Кум му је парох у Подгорици и у разговору с њим сам сазнао колико је себе кривио, и колико је тешко поднио онај испад са цјепањем заставе Србије.

 

Пуно ми је срце било кад сам видио да га је онако публика поздравила прошле године, обично не опраштамо такве ствари. 

 

  • Like 26
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Bio je nekad davno neki klip/gif gde tada zeleni Dobric posle neke Lazine sekvence odbrana-bacanjePrekoReklama-punTrkNapred se okrece prema ostatku klupe i da li se hvata za glavu zapanjen ili kaze wow, ne secam se. Samo to da je doprinos Lazica kroz vreme, pa dovoljno je, to je nacin razmisljanja, borba do koske. Zatim, vitlanje Spanulisa kroz blokove kako niko u tom trenutku u Evropi nije radio i LeBranko kucanje protiv Partizan, sve istorijski momenti. Momak je i osvajac evropskog srebra, koliko god bio 11ti igrac u rotaciji to nije mala stvar.

Ok, naravno, njegov ulaz je izgubljena lopta, njegov sut konstantno tanak, osecaj za pas skoro pa nepostojeci. Posebno, epizode branjenja prvog sina kluba prosle godine su sramotni kiks. Sada ima 31god, fizicki nije na onom nivou kad je odbranom kupovao mesto na parketu i donosio prevagu. Ali pljuvati ga je bas bzvz, takav kakav je on je legenda naseg kluba i simbol radjanja nove sampionske Zvezde. Slicno vazi i za Simona-izblokirala-me-tabla i Simona-masim-vezana-bacanja (ali i Simooooonivic-peta-trojka). 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Predragdjape said:

Onakve odbrane kakve je igrao najbolji defanzivac EL moze Dobric a i dosta drugih igraca da sanjaju.

 

I ja da boldujem vremenski oblik glagola kojim se pokusavati opravdati minutaza u EL rangu. 

 

 

2 hours ago, Mikel said:

Postavljena je statistika za Lazica i na osnovu nje posredno izveden zakljucak da mu je plata dakeko veca od učinka. Pri tom, posle toliko odigranih sezona, zaboravlja se uloga Laziceva koja se nikako ne moze izmeriti popularnom-kladionicarskom statistikom. Iznesi parametre za broj iznuđenih faulova, broj ukradenih lopti, učinak igrača čiji je Laza čuvar pa da diskutujemo... Igrac sa ratničkim mentalitetom, koji donosi dodatnu energičnost, podiže nivo treninga i svojim pristupom daje primer ostalima vredi svaki uloženi dinar jer takvog ne možete naći na tržištu. Blažić, Kalinić, Lazić su osnova zvezdinog pređašnjeg uspona. Više zabrinjava činjenica što na vidiku nema igrača koji će Lazu u ovom segmentu naslediti.

 

Duda Ivković o Laziću:

... 

 

Evo ja cekam da se iznese i takva statistika. Da vidimo broj ukradenih lopti i broj iznudjenih faulova i ostalo. Cini mi se jos jedan post pisan u proslom vremenu. Od kada je Lazic potpisao onaj ugovor gde se obezbedio do kraja zivota ja ne videh ni R od ratnickog mentaliteta, osim ako se na to mozda misli obracun sa navijacima? 

 

Moram naglasiti kljucnu stvar  - igrac na mestu beka koji ne moze da pogodi otvoreni sut ne moze da igra u EL takmicenju, bez obzira na bilo koji drugi doprinos! 

 

Kako da napravis bilo koju akciju gde ce se napraviti visak sa takvim igracem u rosteru jer ce ga protivnik stalno ostavljati samog na trojci? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shunsuke Nakamura said:

Moze o Lazicu da se misli svasta. Cinjenica je da je uvijek tehnicki bio bolno ogranicen igrac, ali i sa takvim limitama je uspio da bude bitan faktor u eri Radonjica. Poslednje nekolike sezone je u vidljivom padu. Rekao bih da ga samo trpe zbog starih zasluga, a mozda ima nekakav pozitivan uticaj kao osoba koja je dugo u klubu. Tu je vec 10 godina, prosao je sve i svasta sa klubom, bilo je i bolnih neuspjeha, bilo je velikih sezona, rekorda, pobjeda, itd.

 

bez obzira na to šta ja mislim o laziću a i na neke njegove ispade, tako treba i da bude. klubovi bi trebalo da vode računa o igračima koji su celu karijeru tu a lazić je otprilike jedini takav u zvezdi

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

 

6 hours ago, Predragdjape said:

Na svojoj poziciji je bio najbolji defanzivac ili u top 3 par sezona u nizu. 

 

Nisam baš siguran da je on ikada bio najbolji defanzivac EL na poziciji niskog krila, pa ni u top 3, al' ajde... Zapravo nisam siguran da je bio najbolji defanzivac ni u Zvezdi, imajući u vidu ko su mu bili saigrači u tom periodu (Kalinić, Dzenkins, Dangubić, Jović, Kinsey, od visokih Kuzmić...). Pritom je od tada prošlo dosta vremena, danas je više mašina za pravljenje faulova (uz nadrkani pogled moj ima da te zvekne prema sudiji nakon svakog) nego što je neki defensive stopper.

 

 

50 minutes ago, Geronimo said:

Bio je nekad davno neki klip/gif gde tada zeleni Dobric posle neke Lazine sekvence odbrana-bacanjePrekoReklama-punTrkNapred se okrece prema ostatku klupe i da li se hvata za glavu zapanjen ili kaze wow, ne secam se. Samo to da je doprinos Lazica kroz vreme, pa dovoljno je, to je nacin razmisljanja, borba do koske. Zatim, vitlanje Spanulisa kroz blokove kako niko u tom trenutku u Evropi nije radio i LeBranko kucanje protiv Partizan, sve istorijski momenti. Momak je i osvajac evropskog srebra, koliko god bio 11ti igrac u rotaciji to nije mala stvar.

Ok, naravno, njegov ulaz je izgubljena lopta, njegov sut konstantno tanak, osecaj za pas skoro pa nepostojeci. Posebno, epizode branjenja prvog sina kluba prosle godine su sramotni kiks. Sada ima 31god, fizicki nije na onom nivou kad je odbranom kupovao mesto na parketu i donosio prevagu. Ali pljuvati ga je bas bzvz, takav kakav je on je legenda naseg kluba i simbol radjanja nove sampionske Zvezde. Slicno vazi i za Simona-izblokirala-me-tabla i Simona-masim-vezana-bacanja (ali i Simooooonivic-peta-trojka). 

 

Osim što lepo zvuči, po čemu je 1 Branko Lazić simbol rađanja nove šampionske Zvezde? On je bio tu i 2012. kada smo izgubili finale od Partizana u Železniku, 2013. u Laktašima, kada nam je Bogdan dao 123 poena na 4 utakmice finala plej ofa, u Areni protiv Cibone, 2018. protiv Budućnosti... Nije on pravio razliku između te stare luzerske i nove šampionske Zvezde, nego igrači poput Markusa Vilijamsa, Nikole Kalinića, Čarlsa Dzenkinsa, Bobana Marjanovića, Stefana Jovića, Kvinsija Milera, Maika Cirbesa, Marka Simonovića, Ognjena Kuzmića... Za mene su recimo oni simboli šampionske Zvezde, a ne igrač koji je i u prajmu bio izuzetno limitirani role player.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je tačno da pomenuti ne igraju, fina šansa za početak pobedničke serije. Nakon Efesa imamo u el uslovno rečeno lakše utakmice tj. protivnike koji su u rangu sa nama ili sa kojima možemo da se šibamo.

Plus su oslabljeni na pozicijama gde smo najtanji.

Edited by Čvarkov
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Ko jos gleda fudbal

 

Ja... kao Tito, dijagonalno (+ raduckam jos po nesto 😄 )

 

19 hours ago, Jelencom said:

Ako KKCZ ne pokusa da promijeni termin utakmice u cetvrtak iz protesta cu gledat fudbal,dok Gobeljic ne proba centrirat.Posle cu razmislit

 

Gobelja povređen 😢

 

31 minutes ago, Sector said:

Efes u cetvrtak bez Larkina, Micica, Buboe i Dunstona. 

 

I njima smo vezali ruke, noge i ostale genitalije... ( + Sanogo polomio nos Stranici ) Nebojša magiko 

Edited by John Dies at the End
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Laki21 said:

 

Odakle ti ovaj info, pitam zbog kladionice.

 

Buboa, Danston i Micic su povredjeni.A Larkin jedino ako je dobio dozvolu da zaigra za Tursku u kvalifikacijama za vikend, a klub ga pustio. Drugo objasnjenje nemam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

Osim što lepo zvuči, po čemu je 1 Branko Lazić simbol rađanja nove šampionske Zvezde? On je bio tu i 2012. kada smo izgubili finale od Partizana u Železniku, 2013. u Laktašima, kada nam je Bogdan dao 123 poena na 4 utakmice finala plej ofa, u Areni protiv Cibone, 2018. protiv Budućnosti... Nije on pravio razliku između te stare luzerske i nove šampionske Zvezde, nego igrači poput Markusa Vilijamsa, Nikole Kalinića, Čarlsa Dzenkinsa, Bobana Marjanovića, Stefana Jovića, Kvinsija Milera, Maika Cirbesa, Marka Simonovića, Ognjena Kuzmića... Za mene su recimo oni simboli šampionske Zvezde, a ne igrač koji je i u prajmu bio izuzetno limitirani role player.

 

Ma igracki se slazemo ako ne 100, onda 95%. Sto se tice simbola, stoji napisano, ali mislim da ima tu i nesto neopipljivo, pa ostavimo onda to licnoj interpretaciji makar bio kosarkaska neznalica. Meni je simbol zbog: a) ne*ebavajuceg stava i pozrtvovanosti, mislim da je tako uticao znacajno tim; b) kumulativnih rezultata, ipak je predugo u Zvezdi; c) individualne odbrane (uz svu cast pre svega Djenki i Dangi); d) neceg sto u shali zovem PeraBozic efekat...

Meni je jos jedan simbol nove Zvezde Luka Mitrovic (uz Topa i Belog meni omiljen Zvezdin igrac), sto bi opet verovatno otvorilo polemiku... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bi rekao su Lazine godine glavni razlog njegovog sve slabijeg učinka...u padu je već treću sezonu...a pre tri je imao 28g...o čemu pričamo? Djoković je No1 sa 35...Ćaća Rodrigez 34, Micov ima 36 i dalje trpa momački...ima nešto i do klase. 

Laza je ubedljivo najmanje štrčao dok je uz jaku odbranu ubacivao trojke sa krila i to upravo u timu sa Djenkom i Dangubom. Zadnje sezone pred razlaz Danguba je ulazio da hapsi ono što Laza nije mogao. Te bravure se ne zaboravljaju...Danga nije mogao kao Laza da telom ''odnese'' igrača do aut linije ali je predikcijom, refleksom i tim neverovatnim radom nogu klejmovao prostor i usmeravao ballhandler-a kao saobraćajac, dok su mu ruke bile iznad glave. Utrošak energije i stepen fokusa za takvu odbranu kao iz udžbenika je brutalan. 

Lazić još uvek ume da napravi faul na pleju kod prenosa lopte kad ne igramo presing. Zato je efektniji kada markira bekove šutere jer njih može da spreči da prime loptu u ranoj fazi napada, plej ima pola terena i najmanje jedan blok u prenosu da ga izfintira.

 

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Gudura said:

Buboa, Danston i Micic su povredjeni.A Larkin jedino ako je dobio dozvolu da zaigra za Tursku u kvalifikacijama za vikend, a klub ga pustio. Drugo objasnjenje nemam

po meni jedino je sigurno za prvu trojicu da nece igrati(mada i to je pitanje), a nema sanse da larkin ne zaigra..

ocekujem da igra i protiv nas i onda sutradan produzi za rvacku..:default_coffee: 

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...