Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Bakicev intervju zaslužio da se pinuje na početku svake stranice ovog i svih budućih kkcz topika.

 

Svaka čast Borise! Najteze su one naizgled jednostavne stvari. Biti hrabar i javno reći istinu. Eto iz prve ruke priznanje kako su funkcionisale stvari u košarkaškoj Srbiji onomad. Ko je poceo sa teorijama zavere, ko je punio glavu toj deci mrznjom i ostrašćenošću...

  • Like 5
  • Love 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Obi-Wan said:

Bakicev intervju zaslužio da se pinuje na početku svake stranice ovog i svih budućih kkcz topika.

 

Svaka čast Borise! Najteze su one naizgled jednostavne stvari. Biti hrabar i javno reći istinu. Eto iz prve ruke priznanje kako su funkcionisale stvari u košarkaškoj Srbiji onomad. Ko je poceo sa teorijama zavere, ko je punio glavu toj deci mrznjom i ostrašćenošću...

Jako su opasni ljudi kojima je mrznja vodilja.

Boris Bakic je kroz mini sekvence u intervjuu ogolio mnogo toga kako je nekad funkcionisalo, a ujedno i objasnio zasto mnogi navijaci kkp i dan danas misle da su svi protiv njih.

 

Edited by Vamos Laki
  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Vamos Laki said:

Jako su opasni ljudi kojima je mrznja vodilja.

Boris Bakic je kroz mini sekvence u intervjuu ogolio mnogo toga kako je nekad funkcionisalo, a ujedno i objasnio zasto mnogi navijaci kkp i dan danas misle da su svi protiv njih.

 

 

meni je bas ok to formiranje me against the world mindseta u jednoj ekipi, naravno ako se ne prelije na tribine ili poprimi neke patoloske srazmere i pocne suvise stresno da deluje na igrace

svakako se ne bih bunio da smo u zvezdi imali prime duloa do 2011 sa svom tom zajebanom reputacijom i metodologijom, samo ne znam da li smo tada imali za metle sa drskom posto smo krali bandaze i kiselu vodu

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Guru said:

 

I vratimo se sada na bold - koja od ovih 7 asistencija se uklapa u ovo što si napisao, gde je ovde uvaljivanje lopte saigračima na isteku napada, gde su te lažne asistencije gde saigrač mora da potegne iz očaja preko ruke, gde je to njegovo besomučno nadriblavanje oko blokova?

 

''Dobar deo tih asistencija nije kreativno spajanje igrača sa košem ili poput odličnih Džonijevih nalaženja slobodnog šutera, već je to, veoma često, prvo i poslednje dodavanje koje usledi pred istek napada. ''

 

OK...samo si ipak preleteo preko odrednice ''veoma često'' u boldovanoj rečenici...teško da sam mišljenje o Hall-u doneo samo nakon tekme sa Splitom, ona je bila povod s obzirom na probleme koje imamo u pozicionom napadu, a iskreno sem lob pasa za polaganje JOB-a, svi ostali su pravovremeni pasovi na šutera u rotaciji lopte...tri do susednog igrača...niti jedan iz pika, kretnje, driblinga, prodora...a ovo je ipak bio Split. Real mu je za istu minutažu dozvolio da to izvede samo tri puta.

 

Uzgred, juče sam odgledao njegove hajlajce iz meča sa Baskoniom...to je neki drugi Hall. Prodao im je sve što ume.

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vamos Laki said:

Jako su opasni ljudi kojima je mrznja vodilja.

Boris Bakic je kroz mini sekvence u intervjuu ogolio mnogo toga kako je nekad funkcionisalo, a ujedno i objasnio zasto mnogi navijaci kkp i dan danas misle da su svi protiv njih.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=xjI78o0zYik&ab_

Edited by Laki21
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites


 

10 hours ago, SunZero said:
 
meni je bas ok to formiranje me against the world mindseta u jednoj ekipi, naravno ako se ne prelije na tribine ili poprimi neke patoloske srazmere i pocne suvise stresno da deluje na igrace
...

 


Ali gde dalje od jezive informacije da je imao ključeve od stanova. Za Tepića kažu da je ubedljivo najgore prošao. Tikove je navuko od ludaka a ovaj je bio ubedjen da Tepara može da pruži mnogo više i gazio ga je najstrašnije.


 

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Wingwalker said:


Ali gde dalje od jezive informacije da je imao ključeve od stanova. 
 

 

znam brate ali kad malo razmisliš, to su sve vrhunski mladi talenti, došli u partizan sa određenom reputacijom. 

hoću da kažem, mogli su da biraju gde će ići a svojevoljno su odabrali da odu tamo gde se dele ključevi.

 

kontam da su i njihovi roditelji mislili kako je to sjajna ideja da ne bi zastranili u velikom gradu.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, SunZero said:

 

meni je bas ok to formiranje me against the world mindseta u jednoj ekipi, naravno ako se ne prelije na tribine ili poprimi neke patoloske srazmere i pocne suvise stresno da deluje na igrace

svakako se ne bih bunio da smo u zvezdi imali prime duloa do 2011 sa svom tom zajebanom reputacijom i metodologijom, samo ne znam da li smo tada imali za metle sa drskom posto smo krali bandaze i kiselu vodu

Hvala lijepo na tom mindsetu. Bolje biti bez trofeja nego odgajati igrače tako da ne smiju da se jave kolegi koji je prešao u drugi klub. Jbt, to je ispiranje mozga na nivou sajentološke crkve. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, SunZero said:

 

meni je bas ok to formiranje me against the world mindseta u jednoj ekipi, naravno ako se ne prelije na tribine ili poprimi neke patoloske srazmere i pocne suvise stresno da deluje na igrace

svakako se ne bih bunio da smo u zvezdi imali prime duloa do 2011 sa svom tom zajebanom reputacijom i metodologijom, samo ne znam da li smo tada imali za metle sa drskom posto smo krali bandaze i kiselu vodu

Apsolutno se ne slazem, jer onda ispada da samo severno-korejski model sljaka u kosarci.

A svi znamo da se itekako prelilo i na navijace i da je dobilo patoloske razmere.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vamos Laki said:

Apsolutno se ne slazem, jer onda ispada da samo severno-korejski model sljaka u kosarci.

A svi znamo da se itekako prelilo i na navijace i da je dobilo patoloske razmere.

 

Ovo je nažalost ono najgore iz svega toga i u velikoj meri zaslužno za stvaranje negativne atmosfere oko dva naša najveća kluba.

 

16 minutes ago, Plant said:

Prosle sezone sam grlo odrao protiv onog nepotizma.

Sad kad procitam ovako nesto  ... mislim da bi mu i unuka oprostio.

 

 

Svi mi znamo ko je i šta je NČ, ali baš zato što se odlično snalazi u mulju, jedini je mogao da prekine "dominaciju"...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, đubrivo. said:

 

znam brate ali kad malo razmisliš, to su sve vrhunski mladi talenti, došli u partizan sa određenom reputacijom. 

hoću da kažem, mogli su da biraju gde će ići a svojevoljno su odabrali da odu tamo gde se dele ključevi.

 

kontam da su i njihovi roditelji mislili kako je to sjajna ideja da ne bi zastranili u velikom gradu.

 

😄

 

sigurno su im rekli kad su dolazili u klub kako ce ih terorisati, kako ce imati kljuceve od njihovih stanova, kako nece smeti da se jave igracima Zvezde (ovo nije samo Bakic izjavio). 

 

 

Secam se kako su se odusevljavali ljudi na poredjenja ex trenera Zvezde i glavnog lika filma Whiplasha... kao tenzija, mucenje, Severna Koreja, Full metal Jacket obuke daju vrhunske sportiste. Pa malo morgen.

Pravi psiholog zna kako da svakome pridje, nisu svi vrhunski sportisti istog karaktera, Dzordan i Medzik su dva pola a opet su skoro pa jednako uspesni, dosta je to izrazenije u fudbalu gde ima i vise karaktera, pa Ser Aleks uspostavi hijerarhiju i od svakog igraca dobije maks ali uz drugaciji pristup. Neko se pali na sado neko na mazo. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tamburinjo said:

 

😄

 

sigurno su im rekli kad su dolazili u klub kako ce ih terorisati, kako ce imati kljuceve od njihovih stanova, kako nece smeti da se jave igracima Zvezde (ovo nije samo Bakic izjavio). 

 

 

taman da ti ne kažu, to je odličan razlog da se raskine ugovor na štetu kluba i da lepo potražiš nekoliko drugih klubova koji će te rado prihvatiti

ima ovde advokata, pa će valjda potvrditi da to nije zakonito ukoliko ti ne pristaneš na tako nešto

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, đubrivo. said:

 

taman da ti ne kažu, to je odličan razlog da se raskine ugovor na štetu kluba i da lepo potražiš nekoliko drugih klubova koji će te rado prihvatiti

ima ovde advokata, pa će valjda potvrditi da to nije zakonito ukoliko ti ne pristaneš na tako nešto

teoretski si u pravu...ali u praksi znamo da bi, u to vreme, igrac koji krene protiv dula/saloa mogao da ocekuje ok, ali zaboravi na reprezentaciju

najveci blam u istoriji nase kosarke je trenutak kada izvesni funkcionier, nakon prebijanja sudije, ostaje da radi u istoj

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Bezveze se ponovo otvaraju te priče. Kome nije jasno ko i šta je Dule Vujošević i pre ovog Bakićevog intervjua, neće mu nikad biti jasno. Dule je bio i ostao fanatik, a nijedan fanatizam nije dobar, on je od KKP napravio sektu. Na sreću, njegove metode su mogle da prođu samo na lokalu i deo su prošlosti, nažalost njegova ideologija aparthejda se zapatila i ukorenila ali nije da tako ne bi bilo i bez njega jer je suviše gadova tu bilo uključeno i bez njega. Smatram da se dogodilo sve onako kako je i moralo - Zvezda nije ni zaslužila da skine KKP sa trona pre Radonje (i Čovićeve odluke da ga ostavi na klupi nakon brodoloma protiv Cibone), Dule je ostao na toj drvenoj medalji u EL okvirima a kasnije obitavao po osrednjim klubovima, što zbog zdravlja, što zbog limita kad se "uključi roaming", a van košarke je to njegovo sviranje kurcu i delusion of grandeur prilično komično, pa i tragično iz ove perspektive.

 

Što se Bakića tiče, pošten igrač je bio ali krajnje limitiran talentom, imam utisak da sebe dosta precenjuje u ovom intervjuu, van KKP gde nije dobijao šansu i KKCZ u fazi raspada, igrao je još samo za osrednje ABA ligaše. Njegov brat je bio dosta talentovaniji. 

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

teoretski si u pravu...ali u praksi znamo da bi, u to vreme, igrac koji krene protiv dula/saloa mogao da ocekuje ok, ali zaboravi na reprezentaciju

najveci blam u istoriji nase kosarke je trenutak kada izvesni funkcionier, nakon prebijanja sudije, ostaje da radi u istoj

 

verovatno je tako. sve se to znalo (dule upada na gajbe) a opet kažem, u našem "patrijarhalnom" društvu, verujem da je i uža rodbina neretko sa simpatijama gledala na te metode, pogotovo kada neko dete dođe iz unutrašnjosti pa kao jao šta će kako će, bolje da mu trener lupi jednu šljagu iz ljubavi

 

uglavnom, sve je to manje-više poznato. dule je samo ekstreman primer te stare škole koja jasno sve manje ima mesta u današnjem sportu.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, berti said:
Kako li je izgledalo ako je taj svoj patoloski sistem pokusao u CSKA da sprovede...

Tako što su Holden i Langdon izgledali jezivo na parketu...najverovatnije da su ga sabotirali a nakon rezultata koji im je ugrozio prolazak dalje Vujošević je dobio otkaz nakon 4-5 meseci i pored trogodišnjeg ugovora.


 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Bezveze se ponovo otvaraju te priče. Kome nije jasno ko i šta je Dule Vujošević i pre ovog Bakićevog intervjua, neće mu nikad biti jasno. Dule je bio i ostao fanatik, a nijedan fanatizam nije dobar, on je od KKP napravio sektu. Na sreću, njegove metode su mogle da prođu samo na lokalu i deo su prošlosti, nažalost njegova ideologija aparthejda se zapatila i ukorenila ali nije da tako ne bi bilo i bez njega jer je suviše gadova tu bilo uključeno i bez njega. Smatram da se dogodilo sve onako kako je i moralo - Zvezda nije ni zaslužila da skine KKP sa trona pre Radonje (i Čovićeve odluke da ga ostavi na klupi nakon brodoloma protiv Cibone), Dule je ostao na toj drvenoj medalji u EL okvirima a kasnije obitavao po osrednjim klubovima, što zbog zdravlja, što zbog limita kad se "uključi roaming", a van košarke je to njegovo sviranje kurcu i delusion of grandeur prilično komično, pa i tragično iz ove perspektive.

 

Što se Bakića tiče, pošten igrač je bio ali krajnje limitiran talentom, imam utisak da sebe dosta precenjuje u ovom intervjuu, van KKP gde nije dobijao šansu i KKCZ u fazi raspada, igrao je još samo za osrednje ABA ligaše. Njegov brat je bio dosta talentovaniji. 

 

Jasno je tebi i meni i jednoj maloj grupi ljudi košarkaških fanatika.

 

Globalno, širem auditorijumu ovo apsolutno nije jasno. To potpisujem. Većina Cigana, bilo fudbalskih navijača ili običnih cimpatizera nemaju pojma o ovome. Da ne pričam o simpatizerima JSDP ili o neutralnim. Tek kroz ove intervjue distrubuirane kroz mainstream medije može doći do promene javnog mnjenja, tj. procesa demitologizacije "Časova ljubavi" u nazivanje toga pravim imenom - pravljenje sektaškog modela funkcionisanja jednog kluba.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...