Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Quote

 

OBRADOVIĆ PRED ASVEL PRIČAO O NOVOM POJAČANJU: Došao je u vrlo lošem stanju, tek sad se vraća fizički!

 

Težak raspored će naterati Crvenu zvezdu da konstantno bude na putu i igra mečeve, a u takvim uslovima nije lako uklopiti nova pojačanja u tim. 

To u hodu pokušava da uradi Saša Obradović koji je uprkos svemu zadovoljan zalaganjem svojih igrača.

 

"Bitno je za mene da imamo igrače koji su dobri karakterom, da se dobro slažu sa saigračima i da su dobri na treningu. Ono što mi se ne dopada je protok lopte u napadu, mislim da može to mnogo bolje, ali preko noći to ne može da se objasni", istakao je Obradović.

On je naglasio da je utakmica sa Primorskom poslužila da neki igrači koji nisu imali miniutažu dobiju priliku da se razigraju. Jedan od njih je i Tejlor Ročesti.

"Ročesti se polako vraća fizički jer je došao u jednom vrlo lošem stanju. Džoni O’Brajant koji praktično nije prošao ni medicinski pregled u Lokomotivi pa se borio da dobije pravo da igra. To su stvari sa kojima moraš biti strpljiv", rekao je o formi svojih pojačanja Obradović. 

Meč sa ASVEL-om dolazi u promenjenom terminu, jer je prvobitna utakmica odložena zbog pandemije virusa korona. Po rečima stratega Zvezde sada se francuski tim nalazi u boljoj formi nego u vreme kada je prvi meč trebalo da se odigra. 

"Vrlo jedna zahtevna i čvrsta i ekipa i utakmica. U odnosu na momenat kada nismo mogli da igramo sa njima je bolja, sigurno jedan težak protivnik u ovom momentu. Ja ipak razmišljam samo o nama kako doći do nekog najvišeg nivoa za kratko vreme. Očekujem reakciju s obzirom na sve i na poraz od Bajerna, da ta poslednja četvrtina bude bolja", ispričao je Obradović. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je Hall idealan back up plejmejker. Deluje mi da kod nas ima veću ulogu/minutažu nego što je zamišljeno, pa dolaze do izražaja mane koji ima za nivo Evrolige.

 

On je u ovih 6 kola naš najbolji asistent za 4.5 asistencija po utakmici, nije ni zanemarljivo da ima 1.5 ukradenih u proseku. Trojke su odlične, trenutno na 57%. Deluje mi da ga Ročesti još uvek nije dovoljno rasteretio i ne pruža partije kakve smo očekivali. Uz to Volden i Loyd nisu poznati po razigravanju saigrača, tako da je najveći teren upravo na Hall-u što se tiče toga. On posle Loyda, koji igra 29 minuta u proseku, ima drugu najveću minutažu u ekipi, 24 minuta.

 

Mislim da bi izvukli njegov maksimum kad bi imao minutažu nekih 15-ak minuta, možda malo više, ali nikako da igra ovoliko koliko sad igra. Jednostavno još uvek se traži Ročesti, ili se čeka neko novo pojačanje kad mu istekne ovaj ugovor na par meseci. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni opet bode oči, nevezano za njega lično, kako BILO KOJI profesionalac može sebi da dozvoli da čeka potpisivanje ugovora sa bilo kim u "vrlo lošem stanju"?

 

Mislim, kako to ide? Ne postoji individualni trenning, ne možeš da odeš na stazu ili šumu da trčiš, zabranjeno je pomeriti guzicu kad nisi pod ugovorom?

 

Pa ja svaki dan teram bajs uzbrdo nizbrdo sat vremena pa me ne čeka nikakvo potpisivanje ugovora i neću uzimati nakon toga 5-10k € mesečno.

 

Ili kreneš da primaš platu tek kada se dovedeš u red, a do tada ništa?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki21 said:

Meni opet bode oči, nevezano za njega lično, kako BILO KOJI profesionalac može sebi da dozvoli da čeka potpisivanje ugovora sa bilo kim u "vrlo lošem stanju"?

 

Mislim, kako to ide? Ne postoji individualni trenning, ne možeš da odeš na stazu ili šumu da trčiš, zabranjeno je pomeriti guzicu kad nisi pod ugovorom?

 

Pa ja svaki dan teram bajs uzbrdo nizbrdo sat vremena pa me ne čeka nikakvo potpisivanje ugovora i neću uzimati nakon toga 5-10k € mesečno.

 

Ili kreneš da primaš platu tek kada se dovedeš u red, a do tada ništa?

Pa veoma lose stanje za igranje na najvisem evropskom nivou. Nije on dosao u stanju gde ne moze da potrci i sa 10kg viska. Naravno da je trenirao.

Videlo se i protiv Mornara pre utakmice sa CSKA da on moze da igra kosarku, ali za najvece napore, koji se desavaju u EL, nema goriva.

 

Uostalom, nije on sam kriv sto su ga ovi pustili da prodje preglede  🙂 iako je sigurno mogao i doci bolje pripremljen.

 

O njegovom statusu ce se odlucivati kad prodje ceo ovaj novembar, pa kakav bude bio na kraju meseca, takva odluka ga i ceka o produzenju ugovora.

Link to comment
Share on other sites

Dzoni nema pravo nastupa protiv Asvela. 😅

 

Eto dobre prilike da ih rastavimo jednom brutalnom timskom partijom. Ocekujem cirka 20 asistencija sutra, stravican protok lopte i slag na torti 2 trojke Lazica iz otvorenih suteva kao posljedica leprsave i raznovrsne igre. 

  • Like 1
  • Thanks 3
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...