Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

5 minutes ago, Wingwalker said:

nego šta sa Mustafom...?

jedan od nekolicine centara koji su jedva teži od Džonija. Sa 2.18 i pored prilično brzih kretnji i velike snage ima više težište u zagradjivanju a 

Džoni je ipak na univerzitetu igrao povremeno peticu...nije da ne poznaje fundamente. Bar da ga izmori koliko može na početku i spreči da udje u seriju kada sa svih pozicija krenu da mu bacaju pasove, i da izbegnemo da Kuz ne uleti rano u problem sa penalima.

 

O'Brian-a će bekovi u napadu već morati da gadjaju loptom da ih ne bi Sale posle kar'o.

Neće nam taj praviti mnogo problema, 10-ak poena i nešto skokova nije neka šteta ...  spolja da ih podavimo, da im smanjimo procente za tri poena.

Link to comment
Share on other sites

Da smo objektivni kao što nismo - priznali bismo da u stvari imamo jednu legitimnu EL petorku (Volden, Loyd, DeDa, Teri i Dzoni). To mozete vrlo lako da utvrdite samo da zamislite da su nam svi igrači slobodni agenti - ko bi završio u EL van ove petorke. Realno niko. Hol je tu na ivici, mada je realno EC nivo ako ćemo iskreno. Teri je takodje na ivici, ali ipak zbog vanserijskih fizikalija mogu da zamislim da bi ga svakako neko iz EL pokupio makar na kratkoročni. Ostali - ni blizu. 

 

Tako da pustimo mi price o napadu na vrh EL, pogledajmo se u oči. Sale ako udje u top 8, ma ako ostane da bude u teroriji do kraja sezone neki konkurent za PO spomenik da mu se digne. 

 

Nama treba prvi plej i to je jasno ko dan. Mnogo vise nas je Pangos zeznuo nego Nokov peh.

 

U Aba je druga priča, to je must i tu nema izgovora. Ako uzme Aba ligu to je prelazna ocena za sezonu. I to je to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

nadam se...jer Mustafinih 76% za dva poena dolazi od stila igre pošto većinu lopti koje dobije ili uhvati, naravno zakuca.

ali Baskoniji, kada je Jusuf sam sebe izbacio, a Piters u očajnoj formi a Diop nije bio dovoljan...

...  ubacio je 8 od 9 za dva...ukupno 19.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Obi-Wan said:

Da smo objektivni kao što nismo - priznali bismo da u stvari imamo jednu legitimnu EL petorku (Volden, Loyd, DeDa, Teri i Dzoni). To mozete vrlo lako da utvrdite samo da zamislite da su nam svi igrači slobodni agenti - ko bi završio u EL van ove petorke. Realno niko. Hol je tu na ivici, mada je realno EC nivo ako ćemo iskreno. Teri je takodje na ivici, ali ipak zbog vanserijskih fizikalija mogu da zamislim da bi ga svakako neko iz EL pokupio makar na kratkoročni. Ostali - ni blizu. 

 

Tako da pustimo mi price o napadu na vrh EL, pogledajmo se u oči. Sale ako udje u top 8, ma ako ostane da bude u teroriji do kraja sezone neki konkurent za PO spomenik da mu se digne. 

 

Nama treba prvi plej i to je jasno ko dan. Mnogo vise nas je Pangos zeznuo nego Nokov peh.

 

U Aba je druga priča, to je must i tu nema izgovora. Ako uzme Aba ligu to je prelazna ocena za sezonu. I to je to.

Apsolutno se slažem sa ovim od a do š. A naročito ovo boldirano. Bukvalno bilo koji bek da ima PG veštine u sebi. Niko ali niko od naših bekova ne zna da igra pnr u dovoljno dobroj meri. To mnogo guši napad i iz tog razloga nas nije mnogo teško skautirati. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Obi-Wan said:

Nama treba prvi plej i to je jasno ko dan. Mnogo vise nas je Pangos zeznuo nego Nokov peh.

 

Meni je cudno da smo umjesto igraca koji realno puno kostaju doveli puno jeftinije.

 

Moguce da je na to uticala korona tj kako se blizio start sezone utihnula je nada da ce biti publike.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko se čitalo, mi smo Lojda nešto na brzinu pokupili za relativno male pare jer smo mu ponudili uzmi ili ostavi varijantu sa ograničenim rokom trajanja, još dok je u Španiji trajao onaj balon.

Pretpostavljam da se i sa Pangosom pokušalo nešto slično, ali je on ipak sačekao i na kraju bolje prošao finansijski. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

U Pangosov ugovor stane oko 5-6 Hall-ovih. Fact.

Naravno da nije pet puta bolji igrač...ali je dovoljno retka sorta da mu pjane ruje zveknu milionče i daju svu slobodu u igri pa možda se već naredne približi ciframa Kalates-a, Slukas-a i James-a...a mi i dalje nastavljamo kako nas je Pangos zaebo, i dovodimo prvog pleja za 125-150K.

Onda nas je i Kuz zaebo kada je potpisao za Real za brdo para...Jovke, Djenka, Simke.

Svi su oni tada bili preskupi za nas pa smo F4 u Beogradu dočekali sa Alimpijem. Sve regularno.

Edited by Wingwalker
  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Wingwalker said:

U Pangosov ugovor stane oko 5-6 Hall-ovih. Fact.

Naravno da nije pet puta bolji igrač...ali je dovoljno retka sorta da mu pjane ruje zveknu milionče i daju svu slobodu u igri pa možda se već naredne približi ciframa Kalates-a, Slukas-a i James-a...a mi i dalje nastavljamo kako nas je Pangos zaebo, i dovodimo prvog pleja za 125-150K.

Onda nas je i Kuz zaebo kada je potpisao za Real za brdo para...Jovke, Djenka, Simke.

Svi su oni tada bili preskupi za nas pa smo F4 u Beogradu dočekali sa Alimpijem. Sve regularno.

 

Ovaj klub ima maćehinski odnos od strane države još od 2014.

Neverovatan je podvig sve ovo što se dešavalo u prethodnih 5-6 godina iako je pakost kulminirala u toj F4 sezoni kada su apsolutno sve slavine zavrnute i moralo je da se ide na reset umesto da se kruniše jedna fenomenalna dinastija.

 

Ovo sada je koprcanje, igramo EL sa jednim jedinim evroligaškim igračem i to je Lojd. Imamo još par malo jačih EK igrača i to je to. Kao što sam već govorio ECA bi trebalo da nas suspenduje iz takmičenja jer ne zadovoljavamo minimalni propisani budžet.

  • Like 2
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Wingwalker said:

U Pangosov ugovor stane oko 5-6 Hall-ovih. Fact.

 

Druže, nisi Halla doveo iz Anvila, nego iz Promiteasa u kojem je bio glavni igrač sa kojim je trebalo da igra četvrtfinale ECa. Jeste Pangos sigurno skup, ali ni blizu tolika razlika.

 

Osim toga, ne vidim što je u njemu problem. Još 10% da podigne kvalitet igre, to će biti sasvim pristojno. Igra finu odbranu, ubedljivo najkreativniji igrač, za sada i šut za tri funkcioniše i to je to. 

 

Vidim da ima dosta kritika na račun Obrajanta, to mi je baš komedija. Naravno da ima čovek mana, ali da sa takvim fizikalijama i šutem, da ima još i perfektan izbor rešenja, on bi bio u NBA, ili u najgorem slučaju u nekim vrhunskim EL timovima.

 

Ono što je po meni problem je generalno timska napadačka igra.  Vi ste se dolaskom Obrajanta, prešaltali iz kategorije "one trick pony" u kategoriju "two trick pony", gde u najvećem broju slučajeva jedan od njih dvojice ide 1 na 1, ostali gledaju. Kao vrhunac timske igre, 2 na 2, gde su asistencije uglavnom izvlačenja na šut na trećeg igrača i to je to. Čak i u tom "sistemu", zahvaljujući kvalitetu ove dvojice, biće EL pobeda, ali na duže staze, ne može da se isplati. Gledao sam celu tekmu sa Bajernom, bio sam iznenađen tolikom bezidejnošću, a tu mi je Sale krivac pre svih. Ja sam i kod nas Šćepu zamerao te iste stvari, a on tek nije imao nikoga kod "liči" na Lojda ili Džonija, niti je u stanju da pravi konstantne viškove i razliku.

Sve u svemu, više timskih akcija, kretnji bez lopte, bolja tranzicija, svakako elementi koji u velikoj meri zavise od trenera.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je da kada se komentarišu pojačanja kkpa da su to sve granični ek igrači koji ni pre kkpa nisu pokazivali potencijal u bilo kom košarkaškom segmentu, dok se naša pojačanja prikazuju kao veoma dobri igrači, u ovom slučaju Hall koji je došao iz Promiteasa (morao sam da se vratim na uinijev post da napišem tačan naziv kluba). Klub za koji nije čula većina ovde do pre par sezona. Razumem i da je u Grčkoj imao ne znam kakvu statistiku (11.4 poena i 5.7 asistencija), ali on i pre toga nije imao nijednu sezonu sa dvocifrenim brojem poena. 

Opet kažem, razumem da se priča o Lojdu i Brajantu koji jesu najskuplji igrači ovog tima ali to je to. Ostalo prosek, pomenuti Hall, Teri koji je mačka u džaku i jednodimenzionalni igrač, Volden koji nije nikad igrao el, Rit koji je pre Zvezde gledao el samo preko malih ekrana i starac Roč od stotinu ljeta. Da ne pominjem domaće pomoćno osoblje.

Dakle kada se sagleda cela slika, ubedljivo najjeftiniji roster u el, čak smo prethodnih godina imali skuplje rostere.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kako niste culi za Promiteas kada su 2016/17 prvi put igrali prvu grcku ligu. Posle 30 godina postojanja i tavorenja u cetvrtoj(wtf bez wiki nisam ni znao da postoji cetvrta grcka liga) su konacno oprobali snage u elitnom grckom kosarkaskom drustvu. 2019/20 po prvi put u novijoj istoriji zaigrali EC i bili jedni od kandidata za osvajanje....(logicno cim su prosli u sledeci krug)

 

Dobar je Hall, samo kad bi imao hrabrosti da kad igra pik, ide prema protivnickom kosu a ne da dribla ka sredini terena. Mnogo vremena tako gubimo.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Kako niste culi za Promiteas kada su 2016/17 prvi put igrali prvu grcku ligu. Posle 30 godina postojanja i tavorenja u cetvrtoj(wtf bez wiki nisam ni znao da postoji cetvrta grcka liga) su konacno oprobali snage u elitnom grckom kosarkaskom drustvu. 2019/20 po prvi put u novijoj istoriji zaigrali EC i bili jedni od kandidata za osvajanje....(logicno cim su prosli u sledeci krug)
 
Dobar je Hall, samo kad bi imao hrabrosti da kad igra pik, ide prema protivnickom kosu a ne da dribla ka sredini terena. Mnogo vremena tako gubimo.
Bolje da smo uzeli nekog iz Anvila :)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...