Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

12 hours ago, Boaće said:


Zamisli postoji opcija da se otvore 2 taba i da možes u sekundi da pređeš sa teme na temu 😃

PC i laptop jedno pored drugog, na PCu pises u czv kosarka temi, a na laptopu u czv fudbal temi. pod uslovom da znas kucat i levom i desnom rukom

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mmajstor said:

 

A sto ga konstantno, danima, i sa tolikim ushicenjem - branis?

 

Ne vole ljudi takvu kosarku i igrace i to je to. Nikom ne smeta sto covek sutira, vec im smeta sto SAMO sutira. Nismo nikada imali igraca sa takvom rolom, sta vise uvek smo bezali od takvih...i normalno da ce se  to reflektovati na navijace. I mislim da ljudima ne smeta konkretno on, nego im smeta to sto se tolerise takva igra, sto znaci da je ona planski deo nekog sistema, a sto dalje govori da se nece promeniti niti da je ovo samo neko uvodjenje u ritam.

 

Posle "ja volim samog sebe" prvog poluvremena protivu Bajerna, u drugom poluvremenu je imao ona dva dodavanja Kuridzi na trojku, i ne mogu da se setim kome isto na desni cosak gde su oba suta nagradjena pogotkom. Odmah je tim nekako prodisao, ali na zalost to je bio samo usamljeni incident.

ukratko - zato sto pisete gluposti

 

a koga ne mrzi da cita, evo malo detaljnije:

- dzoni, roc i teri su stigli pre par nedelja. dvojica od njih trojice i potpuno van trenaznog procesa. sasvim je normalno da im je potreban period i da se vrate u formu, i da se uigraju sa ostatkom ekipe

- svi drvite o timskoj igri a da pojma nemate ni sta to predstavlja. zasto zeljko, itudis, mesina i ostali vole da imaju izraziti napadacki kvalitet na nekoj od pozicija, pa sve i kad je u pitanju "divljak"? zato sto ne vole timsku kosarku? zato sto nemaju pojma kao treneri?

- dzoni i roc su docekani na noz, a sve vrlo inspirisano sa 2 posta koji su napisali chaos i laki...a vi jedva docekali da uskocite u bandwagon

- tako se svaki mec svaka njihova greska secira u sitna crevca, a dok drugi prave gluposti to se ignorise. i da se razumemo, naravno da ce igrati praviti gluposti, oni nisu roboti, niti je kosarka igrica, pa ako napravis potez x apsolutno uvek sledi potez y...samo nije fer da postoje razliciti arsini, a sve da bi se ostalo uz svoju vec avansno zauzetu busiju

- sale sigurno bolje od svih nas ovde zna sta mu nedostaje u selekciji, i ako su on i karaicic toliko insistirali na dzoniju - ja im verujem

- naravno, mozda se ispostavi i da je chaos 100% u pravu sto se tice dzonija, i da on ne moze da se ukalupi u neku timsku kosarku...ali za sada apsolutno ne postoji dovoljno materijala da se tako nesto tvrdi

- takodje, apsolutno nije tacno da nikada nismo imali igraca sa takvom rolom. neke od najvecih pobeda u skorijoj istoriji kkcz su dosle tako sto je jedan igrac poludeo i iskljucivo svojim individualnim kvalitetom dobio velikog protivnika(marcus, qmiller, loyd)

- isto tako nije tacno da sale na to ne reaguje. dzoni je sinoc u 1. cetvrtini imao 2 nerezonska suta, sale ga je izveo, pricao sa njim...do kraja tekme vise nije bilo takvih poteza, i ukupno je bio medju boljima sinoc

- sto se lakijevih hot tejkova tice - covek je pogodio jednom pre xy godina, i od tada ispaljuje samo corke. u greatest hits mu stoji da je iz kluba terao i radonju i zoa npr, a kleo se u jednog rileta. to bi trebalo da bude dovoljno i njemu i vama da se malo priceka i ne ispaljuju random ocene nakon 1 ili 2 tekme

 

sto se samog rostera tice i zasto se insistira na dzonijevoj 1-na-1 igri:

- hall je solidan do vrlo dobar backup plej ali nista vise od toga. ima solidan handle, siguran je na prenosu, moze da pogodi za 3, i vidi dosta toga na terenu. to je otprilike to sto se njegovih kvaliteta tice. problem nastaje sto on nije pretnja iz pika, i to ce svaki bolji trener da eksploatise. na obrucu i oko njega je ocajan, a ni poludistanca mu nije bolja

- volden je solidan 2way igrac, sa upitnim napadackim kvalitetima za EL nivo. problem je, kao sto je neko vec primetio, sto ide presiroko oko bloka i tu ne pravi apsolutno nikakvu prednost. opet, slozio bih se sa chaosom da je upgrade u odnosu na djenku iz proslog mandata. s tim sto, da sam ja pravio selekciju, meni bi volden bio umesto laze, a kao kombo 1/2 bih trazio drugacijeg igraca, sa vise napadackim skillsetom

- kuz, simon i laza su bivsi igraci i tu nema mnogo sta da se doda

- dobric sporadican suter i solidan energy guy...i tu se prica zavrsava

- davi-dovac razvali i klacuje jednu tekmu pa ga onda 10 nema...on mi je prilicno razocaranje. dodatni problem je sto je sale uvek u svojim ekipama imao i kreaciju sa te pozicije, i kapiram da mu dedina indolentnosti u prilicnoj meri kvari koncepciju

 

tako da, shodno gore navedenom i ociglednim manama u bekovskoj liniji, sasvim je jasno zasto se insistiralo na igracu dzonijevog skillseta

za timsku igru i hirurski precizne kretnje je potrebno puno vremena i puno treninga(koji trenutno nemamo)

zato izraziti napadacki kvalitet na jednoj poziciji svakako pomaze...a i otvara prostora i za druge igrace

 

 

inace generalno me sramota onoga sto se pise na ovom topiku, sve i da ne racunam lajv

nije toliko ni problem sto se pljuju igraci, vec jedno potpuno nerazumevanje kosarke kao igre i sporta uopste

cini mi se da je ovde ranije bila normalnija ekipa...ne znam sta se desilo

 

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 23
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Babaduka said:

Moja jedna misao jeste da bi npr Kuz ispadne iz rotacije, Dzonija i Dedu  pomerimo za po poziciju gore, dobijamo na brzini sutu, kreiranju sa visokih pozicija, i jednog pravog pleja i tjt

Ovo se može očekivati u nekim situacijama, biće toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Plasim se da ce skok da trpi ako Dzoni i DeDa budu pomereni za po poziciju gore. Da imamo nekog skakavca na krilu...

Napadacki bi ova kombinacija bila odlicna, Dzoni bi stalno imao prazan reket i mogao bi da napadne na 100 nacina.

Cak bi i njih dvojica mogli da cuvaju vecinu protivnickih igraca ali me plasi defanzivni skok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

da, zaboravih terija da pomenem

rekao bih da je to manje vise ono sto sam ocekivao od njega

napadacki, da imamo bolju pik igru, i on bi vise dosao do izrazaja

odbrambeno, odlican ja kod preuzimanja, los 1-na-1 protiv jacih igraca

ono sto sam ja ocekivao a jos nisam video, jeste bolja zastita obruca iz drugog plana...previse mi lako polazu pored njega

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Džoni bi mogao u teoriji da napadne na 100 načina ali u praksi se to uglavnom svede na pripaljivanje sa poludistance (pa po mogućstvu još iz fade away). 🙂

 

Mogao bih da se složim sa većinom onoga što je u onom podužem postu napisao @Takeshi_Kovacs i generalno se potpuno slažem da je rano za neke ocene igrača, a naročito stručnog štaba, kao i da se stvarno preteruje sa kritikama posle svakog poraza, kao da za sve ove godine nismo naučili šta je Evroliga.

 

Međutim, u vezi O'Bryanta ostajem pri svome stavu (a ne po unapred zauzetoj busiji) jer on jednostavno nikad nije ni igrao drugačije od ovoga što gledamo u našem dresu pa mi je teško da zamislim da sad klikne pod Saletom. Kao što rekoh, verovatno je veliki izazov i za Obradovića i njegov stručni štab (Karaičić u superlativima o Džoniju tj onome što bi na papiru ovaj mogao da bude) da proba da izvuče iz Džonija ono što on realno može plus su nam trebali poeni iz frontcourta, ali džaba kad ovaj ne voli previše da radi u reketu, a nije dovoljno dobar šuter za ovaj stil igre koji prezentuje. Igrači koji su crne rupe u napadu se obično trpe na 15ak minuta i sa tim možda može da se živi (Punter prošle sezone), ali da visoki i jak igrač troši posed za posedom šutirajući van reketa (i često van balansa) to mogu da potpišem da ne vodi uspešnoj sezoni u EL. Kao što sam pisao, Džoni ne doprinosi ni blizu dovoljno u hustle elementima (skok, odbrana, timsko korigovanje - tu prestaje svaka uporedba sa Q Millerom od koga je daleko manje eksplozivan i slabiji atleta) da bi mu i dao da se povremeno zaigra sa loptom kao beba sa zvečkom. Evidentno je da ni saigračima ne prija ovakva situacija, čak ni Loydu koji i dalje ima odrešene ruke da uzme 10+ lopti po meču. Ali hajde da sačekamo, ne bih da krenem da smaram sa mišljenjem koje sam više puta ponovio, tako da ću se po pitanju JOB javiti kad se završi novembar, biće dovoljno vremena da ga vidimo na većem uzorku. Uopšte ne bih bio srećan da sam u pravu u vezi njega.

 

Do tada - puna podrška stručnom štabu i igračima.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ja sad prvi put cujem da je nekoga sramota sta drugi pisu iz razloga sto oni imaju drugacije vidjenje stvari a sto su automatski gluposti. Zato svi treba da mislimo isto jer je to jedini nacin da nas ne bude sramota? Malo tolerancije na vidjenja drugih ne bi bilo na odmet. 

 

Kolektivna igra u napadu je igra sa puno kretanja bez lopte, ukrstanja, blokova i utrcavanja sve dok se ne nadmudri odbrana sa ciljem da neko od  saigraca ostane sam bez cuvara, gde bi taj igrac trebalo da zavrsi napad. Ukoliko se tako nesto ne uspe do nekih 6,7 sekundi do kraja napada onda lopta ide na najboljeg individualca koji bi to resavao 1na1. Svakako je mnogo efikasnije da ti napad zavrsi bilo koji igrac (Lazic stop) koji je sam na sutu, nego konstantno jedan ili dva igraca sa covekom na ledjima ili preko ruke. Tako nesto moze da prodje nekoliko puta, ali kad se oni izmore, napune licnim greskama, ili jednostavno naidju na zajebanog cuvara onda je ceo tim u problemu jer drugih razigranih igraca nemas, i takvi timovi obicno prolaze sa neuspehom. Da ne govorim koliko je teze da protivnik odgovori na raznovrsnu i diversifikovanu igru nego na predvidivu gde i vrapci na grani znaju kako cemo odigrati napad.

Razlog zasto vecina nasih igraca nije toliko dominantno u 1na1 se ne resava tako sto ces naci nekog dominantnijeg u tom segmentu da ga konstantno forsiras u napadu jer svakako da mi imamo manje takvih majstora od konkurencije i u takvom dvoboju nemamo sta da trazimo. 

 

I dalje mislim da nikada nismo imali igraca koji ne zeli ni da pomisli da ucestvuje u timskoj igri. Kvinsi je svojom energijom kroz igru u tranziciji, zakucavanjima i serijom pogodjenih trojki toliko protresao sve igrace da ih je sve ucinio boljim. Jeste on umeo da solira ali daleko od toga da nije zeleo da ucestvuje u organizaciji napada i da je skoro svaki prijem lopte u svoje ruke zavrsavao napadom na kos. A energiju koju je preneo na ostale igrace sam vec spomenuo. Za Lojda cemo jos videti kako ce to da izgleda. On je od pocetka tu, i svakako da su se kroz pripremni period i sve utakmice od pocetka pravile neke akcije za njega. Ovaj je dosao u toku sezone i od prvog minuta krenuo da namece svoj sebicluk, bez ikakvog truda da se prilagodi na igru koju je tim uvezbavao prethodnih meseci. Mislim da je to ono sto nas najvise nervira i sto Obradovic to ne sankcionise. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam očekivao da Teri baš ovoliko bude minus u duelu sa centrima Primorske. Koliko god je eksplozivan i skočan, toliko je slab u nogama kada brani druge petice. Odbranu dosta igra rukama, na ivici faula. Bekovi se dosta provlače pored njega i polažu. Nisam baš impresioniran. Kuz je još daleko od forme i onog starog, Kuridža je dobar, ali se i on mučio juče, Rit skače na svaku fintu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mmajstor said:

Kvinsi je svojom energijom kroz igru u tranziciji, zakucavanjima i serijom pogodjenih trojki toliko protresao sve igrace da ih je sve ucinio boljim.

 

Kvinsi je iz tog ugla fenomen KKCZ i ne bi ga poredio sa drugim igračima.

On je na prvom mestu bio top atleta i neustrašiv napadač uz neprocenjiv impakt koji je imao na igrače i publiku svojim uživanjem u igri jer je uvek izgledao kao da se najbolje zabavlja na terenu. Nije imao neke previsoke procente za tri ili rekordne ppg brojke ali baš zbog tog ''show no fear'' stava uzimao je šuteve po kojima ćemo ga pamtiti i koji su nas često vadili iz kanala.

Meni je prva asocijacija na Milera ona njegova dečačka razdraganost uz cupkanje u stroju na svakom intoniranju EL himne u Beogradu, kao da je prvi put učesnik tog ludila...ponovili ga Bobe zdravlja još hiljadu puta.

 

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 4
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wingwalker said:

 

Kvinsi je iz tog ugla fenomen KKCZ i ne bi ga poredio sa drugim igračima.

On je na prvom mestu bio top atleta i neustrašiv napadač uz neprocenjiv impakt koji je imao na igrače i publiku svojim uživanjem u igri jer je uvek izgledao kao da se najbolje zabavlja na terenu. Nije imao neke previsoke procente za tri ili rekordne ppg brojke ali baš zbog tog ''show no fear'' stava uzimao je šuteve po kojima ćemo ga pamtiti i koji su nas često vadili iz kanala.

Meni je prva asocijacija na Milera ona njegova dečačka razdraganost uz cupkanje u stroju na svakom intoniranju EL himne u Beogradu, kao da je prvi put učesnik tog ludila...ponovili ga Bobe zdravlja još hiljadu puta.

 

 

 

 

Meni omiljen igrac koji je ikada igrao kod nas je Q. M.

Ipak mislim da ova sezona i pojacanja ne treba mnogo kritikovati, jer ipak se igra bez publike. Ko zna kako bi svi oni reagovali, tj bili napaljeni kad bi izasli u grotlo pionira ili arene. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, leki bg said:

Slazem se za Terijevu defanzivu.

Skoro nisam gledao peticu koja tako uspesno preuzima od 1 do 3.

Odbrana na low postu 1 na 1, rim protekcija i def.skok su ispod svih ocekivanja.

Sa nekih 200cm i 100kg a bez šuta, šta drugo može ... to je to.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...