Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

9 minutes ago, Vamos Laki said:

 Pravi se ovakav tim da bi se igrao poneki egal s jacim timovima? Vini, to je krajnje utopisticko razmisljanje, i tako ne razmisljaju ni Sale ni Coks.

 

 

hteo sam da kažem da malo ko osim ekipa koje si naveo kreće u sezonu sa idejom da rutinira sve kako bi stigli na F4 a usput je taj prvi stepenik 1/4 finale u koje sigurno ulaze. ni makabi nije siguran svake godine, efes je imao 500 pokušaja dok nije zabo' pravu kombinaciju

 

za mene je preduslov za uspeh to da igraš egal: to znači da imaš kvalitet koji ne zavisi od dobrog ili lošeg dana. to znači da onda taktika, nekakav specijal ili individualni effort mogu da donesu pobedu. to znači da i ako se nekako dokopaš do 1/4 finala, nećeš biti srećan samo zato što si tu, već ćeš da napraviš pakao favoritu a možda ga i izbaciš.

 

drugim rečima, ja mogućnost da svake nedelje igraš egal tekme ne vidim kao utopiju, već kao preduslov ili temelj na kojem može da se gradi taj neki eventualni stepenik više, bilo u igri, bilo u rezultatima.

 

više od toga po sklapanju ekipe mogu da očekuju samo ti najveći i najbogatiji (jer i zenit je relativno bogat pa eto).

Edited by đubrivo.
  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Takeshi_Kovacs said:

a koja je to koncepcija bila sa radonjom?

naosvajali smo se EL tih sezona?

Djurase, presao iz stondisa moda u Daba mod, takozvani puna podrska igracima i upravima.

Buraz, i ja podrzavam jednako kao i ti. I jedva sam cekao start sezone, i sezonsku sam uzeo.

Nismo se naosvajali, ali smo igrali 1/4 finale EL i jos jednom umalo isto da nije bilo raznih zakulisanih radnji.

Koji je cilj ovog tima sto sad imamo? Sta koji djavo radi Simonovic u timu? Sta je cilj, aba? Onda nam ne treba 16 igraca u timu.

Svesce se na to da ce razlika izmedju tima sa Rocom i Dzonijem i bez biti 13 ili 10 pobeda na kraju. Da li je to ono sto su zamisljali Sale i Coks?

Pricao sam vec i o sirini rostera koja mi se ne dopada, jednostavno jako tesko se postize balans i efekat sinergije. Nesto slicno smo imali i prosle godine. Rit ne igra nakon lepe partije protiv Cska.

Radonja je imao 13 igraca sa 2 klinca obicno.

Voleo bih da shvatis da moje pisanje nije nikakvo napadanje nikoga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Vamos Laki said:

Nismo se naosvajali, ali smo igrali 1/4 finale EL i jos jednom umalo isto da nije bilo raznih zakulisanih radnji.

ignorisacu ostale gluposti i traziti samo da odgovoris na ovo - kako se jedno cetvrtfinale i jednom zamalo(da nas nisu masoni sprecili) za 5 godina razlikuje od trenutne koncepcije, gde posle mesec dana i 5 tekmi imamo skor 2-3?

 

koncepcija je ista - sklopis tim najbolje sto mozes u okviru svojih mogucnosti, i uz dobrog trenera i dobar rad tokom sezone nadas se da ces timski i takmicarski rasti i time nadomestiti nominalnu razliku u kvalitetu u odnosu na skuplje timove

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Vamos Laki said:

Koji je cilj ovog tima sto sad imamo? Sta koji djavo radi Simonovic u timu? Sta je cilj, aba? Onda nam ne treba 16 igraca u timu.

 

 

cilj je da se uzme domaća (regionalna) titula i da budeš kompetentan toliko da imaš priliku da se boriš za 1/4 finale & beyond.

simonović je u timu zato što je pretpostavljam izrazito povoljan igrač kojeg dobro poznaješ i nadaš se da će ubaciti par trica i odigrati par korektnih odbrana.

iz sličnog razloga je i dobrić u ekipi i gomila sidekicksa, ne samo domaćih. tako i terry "samo" treba da leti na alley-up i da switchuje na nižeg i bržeg igrača u odbrani jer to naši drugi centri ne mogu. rochestie samo treba da ubaci neke šuteve i odigra neki pnr. kuzmanović samo treba da zaštiti obruč i napravi čvrste blokove. itd

 

što se 16 igrača tiče, složio bih se sa tobom da je previše kada ne bi imao pandemiju koja traje već 8 meseci i ne namerava da odustane. dovoljno je da ti se 2-3 igrača zaraze i budu u autu 2 nedelje pa da prsneš ako nemaš nekoga da ih kako-tako zameni.

 

ne možeš kao u laboratoriji da odmeriš koliko kapljica i čega tačno ti je dovoljno da smućkaš rezultat  ( :

 

pri tome, nije kao da neki ludi talenti pate zbog širine rostera i broja stranaca. meni je žao radanova jer mislim da ima potencijala ali očigledno da ne može da prebaci dobrića ili lazića, tako da eto.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

ignorisacu ostale gluposti i traziti samo da odgovoris na ovo - kako se jedno cetvrtfinale i jednom zamalo(da nas nisu masoni sprecili) za 5 godina razlikuje od trenutne koncepcije, gde posle mesec dana i 5 tekmi imamo skor 2-3?

 

koncepcija je ista - sklopis tim najbolje sto mozes u okviru svojih mogucnosti, i uz dobrog trenera i dobar rad tokom sezone nadas se da ces timski i takmicarski rasti i time nadomestiti nominalnu razliku u kvalitetu u odnosu na skuplje timove

Da da ja pisem gluposti, a ti si apostol istine na temi.

Gimme a break sto bi rekli neki.

Nikakvi masoni, samo damir javor i sudijska trojka na mecu bamberg-darusafaka. Ako ti nesto nije jasno, pogledaj tinoteretovu izjavu nakon tog meca.

Koncepcija nije bila ista svake godine od kad je otisao Radonja, verovatno je ovo sad najpribliznije tome.

Ja sam vec provukao u par postova sta mi se ne dopada i dotakao se te sirine rostera i efekta sinergije, o cemu je i sam Sale sinoc pricao.

Budi mi pozdravljen.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, đubrivo. said:

 

cilj je da se uzme domaća (regionalna) titula i da budeš kompetentan toliko da imaš priliku da se boriš za 1/4 finale & beyond.

simonović je u timu zato što je pretpostavljam izrazito povoljan igrač kojeg dobro poznaješ i nadaš se da će ubaciti par trica i odigrati par korektnih odbrana.

iz sličnog razloga je i dobrić u ekipi i gomila sidekicksa, ne samo domaćih. tako i terry "samo" treba da leti na alley-up i da switchuje na nižeg i bržeg igrača u odbrani jer to naši drugi centri ne mogu. rochestie samo treba da ubaci neke šuteve i odigra neki pnr. kuzmanović samo treba da zaštiti obruč i napravi čvrste blokove. itd

 

što se 16 igrača tiče, složio bih se sa tobom da je previše kada ne bi imao pandemiju koja traje već 8 meseci i ne namerava da odustane. dovoljno je da ti se 2-3 igrača zaraze i budu u autu 2 nedelje pa da prsneš ako nemaš nekoga da ih kako-tako zameni.

 

ne možeš kao u laboratoriji da odmeriš koliko kapljica i čega tačno ti je dovoljno da smućkaš rezultat  ( :

 

pri tome, nije kao da neki ludi talenti pate zbog širine rostera i broja stranaca. meni je žao radanova jer mislim da ima potencijala ali očigledno da ne može da prebaci dobrića ili lazića, tako da eto.

Mogu da se slozim vise s tobom nego s djurasom.

Ali eto, prosle godine smo imali citavu petorku pored klupe, 17 igraca. Ovo sto pisem ja o sirini rostera nije neka topla voda, ovo misli i dosta ozbiljnih trenera. Nije lako ukomponovati to. Da, pandemija moze da se uzme kao razlog te sirine donekle.

Sto se tice toga da l Radanov moze da prebaci Lazica..Well, ovde se osipa drvlje i kamenje po Lazi, i maltene je koncenzus da je Laza suvisan.

Simonovic vs Reath je tek no brainer, al eto ovaj prvi dobija prednost iako sem utakmice sa Baskonijom, eye test kaze da imamo debeli minus s njim.

I generalno mislim da neki ovde pogresno shvataju moje pisanje. Ja prilicno podrzavam ovaj tim, ali nisam optimista po pitanju top8 odnosno mislim da su sanse minimalne.

I sad, mozda nekome smeta sto naglas izgovaram nesto sto im se ne svidja, al boze moj. Nikakav defetizam.

Realnost je takva.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Od kada se igra ovakav format mislim da je samo Zalgiris bio iznenadjenje u top8. Mi smo i sa onakvom zverskom sezonom izvisili zbog povreda i sudija u zadnjem kolu. To valjda dovoljno govori koliko je zajeban format. Treba puno kockica da se poslozi. 

 

Ne treba se opterecivati, meni je zelja da se borimo do kraja a ne da zadnjih 10 kola igramo cisto reda radi i mislim da je to izvodljivo sa ovim timom i trenerom. 

 

Po meni najveci problem je sto Hall i Walden ne isporuce dovoljno u napadu kad Loyda spuste ispod 30. Tu bi Dzoni mogao da bude od velike koristi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sector said:

 

 

3 minutes ago, Sector said:

 

Ne treba se opterecivati, meni je zelja da se borimo do kraja a ne da zadnjih 10 kola igramo cisto reda radi i mislim da je to izvodljivo sa ovim timom i trenerom. 

 

 

Secirao sam samo ovaj deo.

Da, smatrao bih uspehom ako bismo u foto finis usli s sansom za borbu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cini mi se da smo od Tomica krenuli sa tim rosterom od 15 igraca. Sta znam, ja sam uvek kontao da to moze biti dobar pristup u novijem sistemu takmicenja gde svih 15 igraca rotiras a gde se uvek razlicita trojica (ili bar dvojica) odmaraju. Npr. dodje slabiji protivnik u ABA, izbacis dvojicu boljih da odmaraju i tako stalno rotiras igrace kako se odvija sezona, a pogotovo kad je nedelja sa duplim programom. 

 

Zasto se umesto toga islo na varijantu da se ista trojica zakucaju za tribine veci deo sezone meni nije bas najjasnije. Videcemo kako ce sad to sa Sasom izgledati, a korona jeste legitiman razlog za veci broj igraca u rosteru... mada iskreno ne vidim neki smisao ako se ti igraci ne rotiraju. 

Link to comment
Share on other sites

Neko je spominjao Petruseva i Simonovica u kontekstu balavljenja za njima. Tako je bilo i kad je Zagorac bio u Megi, svi su balavili za njim. Kad Nenadic trpa u FMP to niko ne zapaza, cim neko odskoci u Megi, taj je odmah vlazan san. 

Link to comment
Share on other sites

Petrusev i Simonovic su nedostizni za nas.

Misko je napravio onda cudan potez kad je Bitadzea prebacio u Podgoricu, i to je vise incident nego pravilo.

Zlatne koke idu iz Mege u nba direkt.

Porediti Petruseva sa Nenadicem je zaista bespredmetno, nidje veze.

Link to comment
Share on other sites

Meni nekako ostao gorak ukus posle sinocne utakmice.Sve mi se cini da smo mogli i trebali da dobijemo, ali j.bi ga eto nismo, zato sto ni sami nismo bili sigurni da treba. Utakmicu smo izgubili u drugoj, i narocito trecoj cetvrtini, gde Khimki nije znao gde bije, i gde smo ih defanzivno pojeli, ali eto zbog nase napadacke smusenosti nismo napravili prednost i oni su na neki volseban nacin ostali u egalu.Pred cetvrtu sam znao da glat gubimo,  jer sam samo cekao ko ce od njihovih preskupih napadackih zveri da poludi, tipovao sam na Sveda, ali eto desio se Mekalum.

Sasa ce morati malo da bilduje samopouzdanje ove ekipe, jer sistem ocigledno postoji  da se nosimo sa svakim, ali samopouzdanje pojedinih igraca je malo klimavo. 

Dakle, utucati im u glavu da tim imamo, sasvim solidan i individualni kvalitet, i da mozemo da dobijemo svakog, i kuci, a maltene i na strani, i da treba da im se zivo j.be sto nikad nismo dobili u Rusiji i sto Khimki ima 0-5 i negde mora da prelomi...ne mora bas protiv nas

Edited by Gudura
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Nismo prelomili u 3/4 kada je Šved izašao da odmori mi imali 4,5 razlike.. Oni promašivali trojke mi nismo materijalizovali, Teri promaši oba bacanja, oni dali svoja.. Ne samo da se nismo odlepili nego su nas preveli i samo se čekalo da im proradi trojka da nas prelome što se i desilo. MekKoluma smo sami vratili u meč kada je na kraju poluvremena loše odigrana odbrana, Volden valjda..
Kada smo kod njega, od početka mi je nepotreban. Aj da sačekamo do kraja da vidimo kako će izgledati u plej ofu i drugom delu EL. Lično bi mi bilo pozitivno iznenađenje da se to popravi jer ovaj nivo današnji sam i očekivao.
Malo je i Sale sa Džonijem silovao, možda smo baš tada mogli da prelomimo umesto što smo gledali da ga integrišemo i razigramo.
I da, ove utakmice moramo da dobijamo ako je cilj F4. Možda i iznenadimo nekog jačeg u gostima ali i pored toga mora se dobiti još 3,4 utakmica u gostima. Koje ako ne ove, i to čini se olako ispuštene jer su se nudili jedno vreme. Naravno i Himki se pitao itekako.
Nakrcali smo se i popunili, ok zbog situacije nije loše.. Ipak, meni nedostaju taj 13, 14 mladi igrač koji bi stasavao uz ove starije. Trebalo bi se što pre skockati i ući u neku seriju pobeda ako želimo pokazati ambiciju u EL. Ovo do sada je slično prethodnim godinama, konkurentni smo ali ipak nedostaje taj zadnji korak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...