Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

davidovac.jpg 

 Davidovac je 2,03m...ima 95kg vodenaste mišićne definicije, slabe noge i nije nešto skočan.

Misterija je kako igrač sa frejmom beka okružen volinama CSKA i sada međ Mega skakačima u tesnoj završnici pokupi ključan skok i u istoj sekundi loptu neometano spremi u obruč kao da ga nisu videli ispod koša. :66:''Nevidljivi Deda''.

Protiv armade je uhvatio 5 skoka - jedan više od Kuza i Terija zajedno, danas 4...

 ...u obe tekme samo je Kuridža od visokih imao jedan više.

 

 Njegov forte će uvek biti ta sposobnost da se pojavi na pravom mestu...upravo tamo gde se vadi stvar. 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 19
  • Love 3
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Deda ima mnogo toga:

- ballhandling za poziciju 3

- skok 

- ulaz

-asistenciju

- ume da odigra i na low postu

- polako ide ka konstantnom sutu

- clutcher

 

Ipak, i dalje nesto fali osim fizike, a ja vise ni ne znam sta...

 

Ja sam FMP isao da gledam samo zbog njega i posle nekih ulaza, samo sam se pitao zasto to ne uradi u svakom napadu.. a on nestane narednih 10 minuta.

 

Deda je meni misterija No 1.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, leki bg said:

Deda ima mnogo toga:

- ballhandling za poziciju 3

- skok 

- ulaz

-asistenciju

- ume da odigra i na low postu

- polako ide ka konstantnom sutu

- clutcher

 

Ipak, i dalje nesto fali osim fizike, a ja vise ni ne znam sta...

 

Ja sam FMP isao da gledam samo zbog njega i posle nekih ulaza, samo sam se pitao zasto to ne uradi u svakom napadu.. a on nestane narednih 10 minuta.

 

Deda je meni misterija No 1.

 

Sam si sebi odgovorio, manjak protagonizma.

 

I sam Obradović je ispizdeo zbog toga na prošloj tekmi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Deda je profil '' i biciklo da mu daš''...fin dobri momak iz komšiluka.

Ume on da bude namazan, proda foru i izvuče jeftin faul ali nikad prljavim potezom. Njegova versatilnost, visprenost u igri i kretnje sa loptom podsećaju na onog drugog isto finog Dejana koji je sebi dozvolio tek na kraju karijere da eto pridje klupi i obriše ruke u Milerov peškir. 

 

Prestalo se sa očekivanjima da će se Davidovac pred neku sledeću sezonu pojaviti pretegnut kao Boriša...jer to jednostavno ne liči na njega, 

ali Sale je na dobrom putu da mu pokaže da je sve u njegovoj glavi i da i sada poseduje dovoljno alata i zaslužuje više, ali tek kada pruži više. 

I ostali treneri su ga cenili ali je uglavnom bio šetan po pozicijama i niko ga nije ozbiljno pritisnuo i bacio u vatru sa jasnim smernicama i visokim očekivanjima. Bar u ovom rosteru sigurno neće igrati pleja a bilo bi dobro da retko imamo potrebu da nas vadi sa četvorke.

Edited by Wingwalker
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Uvijek je tesko igrati par dana poslije EL, pogotovo poslije pobjede, pogotovoprotiv uvijek neugodne Mege koja ima odlicnu ekipu (ravnopravan kandidat za F4). Imaju jak reket, dugacki su, atleticni, skocni - cim nas je stao sut iz vana, postalo je tijesno, i skoro nemoguce dati nesto iz reketa.

 

Par nekih mojih zapazanja:

 

- Roch je bivsi igrac, i skoro sam siguran da se nece sa njim produziti ugovor. Nije fizicki spreman, a i ne vidim mogucnost nekog napretka na tom planu. Ne moze da pruzi nista na timskoj agresivnosti, pritisku, defanzivnoj tranziciji - nista, nula bodeva. Ok treba nam taj profil igraca, napadacke kreativnosti, ali nema ni toga vise u tolikoj mijeri da mu se nadoknade mane. U proslom mandatu je bio fantastican, ali ovo sada je truba. Kad ga gledam kad trci u defanzivnoj tranziciji, kao neki ispovredjivani fudbaler u 40-im.

 

- Petrusev da je dostupan bio bi nas najbolji visoki igrac u rotaciji. Ako ima ikakve sanse, ma i promil, to se treba nekako izboksati. Kuzma je nistica, zero, nema 'ljeba od njega.

 

- JOB ce igrati kod nas i peticu. Ako mozemo igrati nisku petorku sa Kuridzom, mozemo i sa njim, a siguran sam da je za tu ulogu i projektovan. Ima versitilnost za obe pozicije, pa je glupo ga koristiti samo na cetvorci, pogotovo sto volimo da snizimo petorku i ubrzamo tempo utakmice.

 

- Koliko je losa bila odluka da se ne dosudi faul nad Hall-om (pred tehnicku Obradovica), toliko je bio bezveze faul Smith-a, nad Hall-om na polaganju u kljucnom dijelu utakmice. Mislim, bezveze je mi da se bunimo na sudjenje u ABA ligi, ne znam nekako me bude stid.

 

- Tepara je odigrao doktorsku utakmicu. Kako je pogodio onaj sut iz okreta, tako mi puce katoda na televizoru.

  • Like 18
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam otkud sad toliko odusevljavanje petrusevim. Znalo se i pre ovoga kakav je igrac. Njemu je prva stanica u evropi trebalo da bude zvezda. Dovodili smo razne nastice, jankovice, jovanovice i slicne poluigrace, a nismo pojurili domaci top prospekt sa elitnog programa u ncaa. S druge strane cisto sumnjam da bi ga misko dao. Ovo je samo manevar pred draft kao sto je imao sa zupcem, mada bi za njega bili bolje da je malo omirisao pravu kosarku. Mene je vest da dolazi u megu bas iznenadila.

 

11 hours ago, goldberg said:

 

Da pojurimo igraca na 4 i 5, na pozicijama na kojima vec imamo 7-8 igraca?

 

Ne znam koji je to rezon, ne mozes tako raskidati ugovore, a ni Petrusev ne zeli da dolazi da bi bio opcija za 7-8 minuta.

 Kako 7-8 minuta, nama bi bio prvi centar.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A kad je posljedji put Miško nama uopšte dao nekog domaćeg igrača iz Mege?

Ima li neka insajderska info da li je uopšte zamisliva neka varijanta kao ono kad je Gogu poslao u Budućnost? Kako Kuzmić izgleda, nama bi Petrušev bio premija, a i njemu bi godilo da se oproba u EL.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče tekme ja sam lično očekivao da će biti onako teška i tvrda.Mega ekipa puna energije a mi bez nje. Što je bilo i očekivano posle cska.

 

Par stvari me jako brine koje se stalno ponavljaju. Hall, a posebno Volden, previše pasivno i široko igraju pnr i to skoro svaki put rade. Umesto da jako krenu i iznude neki mismeč ili priliku da naprave prodor oni odu u Smederevo i svaka prednost je izgubljena. Onda sledi tapkanje u prazno ili se zaustavlja dribling. Samo uz ovu "malu" korekciju i Volden i Hol bi bili mnogo opasniji igrači. Ovo pogotovo mislim za Voldena koji ima dobro telo i može da iznese jak prodor a i može da pogodi tri preko ruke ako ostane protiv centra da igra. 

 

Roch definitivno nije u formi i ono što je znao da radi , sada to jako slabo radi. Možda je mali uzorak ali ovo što do sada pruža uopše ne uliva neko poverenje da će ići na bolje. 

 

O Brajant će sigurno preuzeti i doneti neophodne poene i rešenja u napadu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iako sam branio odluku da se potpiše Rochestie i iako treba još sačekati za evaluaciju njegovih igara, moram da se složim da ovo za sad ne deluje ohrabrujuće. Ima on košarku u malom prstu ali fizički baš deluje oronulo, nema brzine u nogama. Teško će u EL praviti separaciju driblingom, ali da ni protiv Mege ne može povremeno da iškoluje po principu "you reach, I teach" to baš nisam očekivao. Nego i ovakav ima najbolji pregled parketa među našim igračima. 

 

Kao što rekoh, mene najviše brine što nam treba 15+ poena Loyda i protiv ABA ligaša. Sa te strane, daj da vidimo tog O'Bryanta da li može da pomogne poenterski, morao bi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Polako sa ocenama za Roca.

Na dve utakmice Aba i jednu El ima 5 asistencija i 1 izgubljenu na 17 mpg što je više nego dobro za rezervnog pleja. Teško je naći top igraca koji će se podrediti timu i biti rezerva. 

Šta bi onda rekli za Terija jer su juče sa njegove pozicije primili 38 poena i 19 skokova?

Nismo mogli da zaustavimo njihove centre. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Треба имати у виду да је Роч против ЦСКА имао већу минутажу од Волдена. Јесте, до фаула је, али замислимо шта би било без Роча. Јежим се од ситуација са почетка сезоне када је само један из тројца, Лојд, Хол, Волден на паркету.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Kao što rekoh, mene najviše brine što nam treba 15+ poena Loyda i protiv ABA ligaša. Sa te strane, daj da vidimo tog O'Bryanta da li može da pomogne poenterski, morao bi.

 

A jebaj ga sad, do ove utakmice prosecna razlika po utakmici nam je bila +33 😅 bice utakmica gde se Lojd nece ni skidati, polako.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Nate said:

Ne znam otkud sad toliko odusevljavanje petrusevim. Znalo se i pre ovoga kakav je igrac. Njemu je prva stanica u evropi trebalo da bude zvezda. Dovodili smo razne nastice, jankovice, jovanovice i slicne poluigrace, a nismo pojurili domaci top prospekt sa elitnog programa u ncaa. S druge strane cisto sumnjam da bi ga misko dao. Ovo je samo manevar pred draft kao sto je imao sa zupcem, mada bi za njega bili bolje da je malo omirisao pravu kosarku. Mene je vest da dolazi u megu bas iznenadila.

 

 Kako 7-8 minuta, nama bi bio prvi centar.

 

Ma Petrusev je bio kod nas ko klinac. Bezveze smo ga ispustili kad je otisao u Spaniju, ali tad u klubu i nisu smatrali da je NBA prospekt. Mada jeste bas odskakao od vrsnjaka. 

Link to comment
Share on other sites

Eh, Sale Stefanović, igrao sam sa njim u timu neku amatersku košarku, a upoznali smo se tako što sam prišao da mu čestitam na krošeu koji je obeležio njegovu karijeru (sa ovog meča). On se pravdao da mu je krivo što ga ljudi manje više pamte samo po tome iako je osvojio jadransku ligu sa Refleksom (FMP), igrao u Španiji itd. Vrhunski nabod iz eskivaže stvarno. Sećam se ove tuče kao da je juče bila, Šljiva je krenuo da razgrće redom kao Big Sofo u onoj tuči kad se desio Krle stolica. Good ol times.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Uhh...kao da je juče bilo. Ovo je cenzurisani snimak...sve je potrajalo znatno duže.

Šljivančanin je pokazao impresivnu hladnokrvnost u toj situaciji ali i vrhunsku tehniku...:wicked: 

...što i ne čudi, uvek je izgledao ''raw'' i zaebano.

Sapenbers je naebo k'o žuti tek kada je krenuo u tunel u kojem živi drekavac.

Iskreno...kada je već došlo do prekida filma belgijanci i nisu mogli bolje da prođu u sudaru sa vršnjacima koji su prošli kroz period 1992-99 (Yugoslavia - SCG - Srbija). Nije mi jasno zašto smo odbili da odigramo novu tekmu.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bas sada citam, a nisam ni pogledao ko je pisao, kada ono nas Mairosu. Covece kakvi flesovi mi prodjose pred ocima, hahha kada se setim tih vremena , kakv je to kosarkaska egzitika bila. Nikada nisi znao sa kojim timom zavrsavas sezonu, para nigde, treneri se menjaju kao na traci, konstanta je Vlada Lucic koji je uvek tu kada treba da se vadi kestenje iz vatre.
Tada nije bilo nicega,ni para ni sistema, ali je zato talenata bilo na svakom koraku. Ja kada danas pogledam ovog jadnog Simanica i kakav je hajp oko njega steski mi se bukvalno. Tada si u svakom klubu YUBA lige imao bar po jednog Simanica. Najveca tragedija nase kosarke je upravo to. Manji klubovi su se ugasili i nema vise te produkcije igraca.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

izgubio himki na gostovanju avtodoru..

apropo price da u rusije nece biti publike.. bilo oko 200 ljudi(ko i kad je redovno stanje), mahom bez maske(koja je i onako nidje veze)..:default_coffee:

1 minute ago, Kankkunen said:

Himki upravo izgubi od Avtodora ...

@Wingwalker ima publike.

bolje da su pobedili, ovako ce ih kurtinaitis izribita i izloziti na nas..:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...