Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

"Nikada kod mene nisu bitni brojevi i statistika. Mnogo sam više zadovoljan što su moji momci Duop Rit i Marko Jagodić Kuridža odigrali tako dobro. Jako sam uzbuđen i srećan zbog njih, a pogotovo zbog pobede nad CSKA", s osmehom će Lojd, kojije i posle trijumfa nad Baskonijom u prvi plan isticao rolu Marka Simonovića.

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Polako sa Lojdom, on u kontinuitetu mora da igra bar priblizno ovako da bi se poredio sa Kvinsijem koji maltene nije imao losu partiju u toj sezoni kod nas. 

 

Za sad deluje kao ubica, i nadam se i ja da se nece hijerarhija sa uzimanjem suteva promeniti dolaskom O Brajanta. 

 

Strasan tim imamo u teoriji, konacno trenera na klupi. Valjda ce sezona da se odigra, bas bi tropa bila da se prekine. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, quentin said:

Nisam ljubitelj Čovića, ali ako padne FMP, mora da padne i Mega.

Koliko god da je komedija to da Čović nije gazda FMP-a, deset puta je veća komedija da je Miško vođa navijača Mege, tako nešto, i da ne utiče drugačije na klub.

 

Ista je to komedija i samo se "nasi" sluzi tim izvrdavanjem pravila.

 

Sto se tice meca sa CSKA, mogli smo da gledamo dva razlicita poluvremena. Neki utisci:

 

Jako lose smo branili pick sa Reathom u igri i ne znam zasto ga je Obradovic toliko drzao u igri kad je ocigledno da zbog njega primamo toliko poena. Verovatno jer Kuzmic vise nije mogao, a Terry je imao problem sa faulovima, ali opet, bolje je da je stavio i MJK na 5 nego da smo dozvolili toliko otvorenih trojki.

 

Terry deluje bas nisko, tek koji cm visi od Omara Thomasa. Predstaljace mu problem odbrana visokih igraca protivnika, ali kucanje + preuzimanje bekova bi trebalo da bude u redu.

 

Walden standardno agresivan u odbrani i problemi sa faulovima i zato losa statistika, inace i nije bio toliko los.

 

Lazic dao kos iz prodora pre nego sto je napravio faul u napadu. :s_w: Na ovom mecu je radio ono sto treba i mora imati minute kad se brani rezultat.

 

Dobric, standardno, 13. prase.

 

Davidovac, jos jedna all round partija. On i MJK su na kraju najvise doprineli pobedi od tih igraca iz drugog plana.

 

Loyd, uzeo 20 suteva, dao 11, pred kraj bio nezaustavljiv. Obradovic ce morati da nadje nacin da ga ogranici u sutevima kada ne ide.

 

Hall, jako dobra partija, nagradjen je sa 2 trojke. Simonovic, nista posebno, nisam ga uopste zapazio na terenu.

 

Ne znam kako smo se izvukli nakon svih trojki Hacketta, trebalo je to preziveti. Vazna pobeda, jer u narednih 7-8 kola nemamo mnogo meceva na kojima mozemo racunati na pobedu.

Link to comment
Share on other sites

Loyda ne treba ogranicavati, zbog slobode u igri je i dosao ovde. I nije lik koji ce to zloupotrebiti i ispucati svoju kvotu suteva na silu.

plus sto i ovako sklopljenom timu savrseno odgovara da upravo lojd bude taj koji ce da uzima 15+ suteva
a i ubedljivo je najbolji kosarkas

taj broj moze da ide dole samo sa ekipama gde nametnemo hard difenz, tranzishn ofens
mada i tu ce on biti medju prvima na protivnickom kosu

nista ja tu ne bi diro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice ko ispada iz 12, nema sanse da to bude Dobric.

 

Simonovic kod nas moze da igra samo na 4, a na toj poziciji mogu da igraju i O'Bryant, Mark Strawberry, Reath i Davidovac. O'Bryant moze i na 5, pa mozda to znaci da Reath ispada iz 12, tacnije on je najblizi tome.

 

U EL su sigurni: Rochestie, Hall, Walden, Loyd, Lazic, Davidovac, Mark Strawberry, O'Bryant, Kuzmic i Terry. Ispadanje Dobrica bi znacilo da ostajemo na 6+6, mislim da se to nece raditi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Takeshi_Kovacs said:


plus sto i ovako sklopljenom timu savrseno odgovara da upravo lojd bude taj koji ce da uzima 15+ suteva
a i ubedljivo je najbolji kosarkas

I odgovara a dodao bih i treba jer bez Loydove agresivnosti nas napad gubi mnogo. Sa druge strane, kad je stalno u tom napadackom modu onda otvara prostor i sebi i drugima, pravi prednost direktno i indirektno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...