Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

12 hours ago, kokodakalo said:

Ne vidim u cemu je problem reci da je Roc sinoc bio jako los.

siguran sam da razumes razliku izmedju komentara da je roc bio los, da je ocito van forme, i da su i on i sale naglasili da su mu trenutno noge teske...to je vise ljudi ovde konstatovalo, medju kojima i ja

...i vredjanja igraca nakon sto je napravio prvu gresku na utakmici

 

a mozda i ne razumes...svejedno

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ima nesto i do protivnika. Protiv Mornara je izgledao 5 godina mladje. CSKA je ponajbolja ekipa u Evropi i igrali su bas ozbiljno. I opet je bacio 3 izuzetna asista kad se lomilo, ima u njemu kosarke jos dosta. 

 

Nego je li se Dzoni testirao, sta kaze centrala? 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Volden i Lojd su usli u problem sa licnim greskama, sa jednim ballhandlerom manje u ekipi preksinoc, izgubili bi 10-15 razlike, da ne govorim koliko bi ih vise izraubovali. 

Covek je bacio dva alejupa produzetku u dva napada, koji godinama igramo ispod svakog nivoa, mozete li zamisliti koliko je to diglo moral ekipe i skinulo tegove sa clanaka?

Previse povrsno gledamo na kosarku, nekad se doprinos daje sa 30 poena, nekad dobrom asistencijom u pozicionom napadu, nekad krvavim kolenima. 

Mi smo sve to imali onaj dan i opet nismo srecni. Naravno i da se gresi, ne igramo protiv zlatokose, nego protiv najboljih ekipa na kontinentu.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

los je to potez

miska mozes da ne volis, ali ne mozes da ga zaobidjes

Miško je udario na Čovića prvo jer je dao saglasnost Megi da bude uz ostale ekipe na privatnom sastanku bokana.

Mi sem trenera i još 3 domaća igrača nemamo više nikoga od strane Miška. Glavni igrači su nam iz ostalih menadžerskih agencija.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Johnny Štulić said:

Miško je udario na Čovića prvo jer je dao saglasnost Megi da bude uz ostale ekipe na privatnom sastanku bokana.

Mi sem trenera i još 3 domaća igrača nemamo više nikoga od strane Miška. Glavni igrači su nam iz ostalih menadžerskih agencija.

 

Ni jedan stranac nije Miskov? 

Znaci zato imamo dobre strance jer teško da Miško moze sve u regionu da namiri sa top strancima. 

 

U principu više gubi Miško nego mi, bar mi tako izgleda. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, propolis said:

 

Ni jedan stranac nije Miskov? 

Znaci zato imamo dobre strance jer teško da Miško moze sve u regionu da namiri sa top strancima. 

 

U principu više gubi Miško nego mi, bar mi tako izgleda. 

Ove sezone bez Miškovih stranaca i valjda sem Saše još trojica domaćih (možda cetvorica nisam sto posto siguran ali mislim da su trojica da ne proveravam sad)

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Johnny Štulić said:

Ove sezone bez Miškovih stranaca i valjda sem Saše još trojica domaćih (možda cetvorica nisam sto posto siguran ali mislim da su trojica da ne proveravam sad)

Sedmorica domaćih, pola rostera ... stranci i tako nisu njegovi (saradnja sa excel agencijom) zastupa njihove igrače u Evropi.

Propast je zavisiti od jedne agencije, koja god je u pitanju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sasa deli uloge, i po ovoj prvoj utakmici (namerno kazem prvoj, ono s Mornarom se ne broji) deluje da ne zeli microwave skorera s klupe od Rocestija, vec jos jednog vojnika u spoljnoj liniji. Vojnika u smislu da se sa njim ne gusi flow u napadu, nekog sposobnog da udje i podeli pas napolje. Ne nuzno da je njegov ulaz prvi potez u napadu, ne nekog ko je prva opcija, vec nekog ko ce koristiti ono sto se otvori. Ne nuzno pleja u standardnom smislu (shvatili smo valjda vec do sada da kod Sase necemo igrati kao pod Radonjom sa Jovketom), vec jos jedan, prekopotreban kosarkaski pismen igrac spolja, sa koga nema skupljanja, koji ce svako udvajanje na Lojdu kazniti na neki nacin. Pa oba pasa za kucanje Teriju su u nekoj meri posledica sto je lopta kod Lojda vec "pomerila" odbranu, a Roch to realizovao. Korak po korak, gradimo, ovo ce biti samo bolje. Praticemo kako cemo ubuduce napadati mismecheve kao posledica svidzovanja na piku.

 

Nego, ono sto je meni glavni hajlajt utakmice kako mozemo sve i spremni smo za prekratko vreme i kako vidno napredujemo. Kako jasno sa Kuzom branimo pik u zoni, dok sa Terijem switchujemo. Kako Rocesti ne upada u zamku da ostane sa visokim u odbrani. Kako je Lazic odigrao jednu impresivnu utakmicu iz ugla timske, pa i solidnu individualnu odbranu. Kako zamke Simonovog i Lazinog ekstra pasa su otklonjene (sutni kad si sam, ne znas da procenis da li je neko u boljoj poziciji). Kako Sale hokejaski moze da vadi centra za beka i obratno, i da se niko ne pogubi. Kako smo probali s Kuridzom na 5 u duzim intervalima protiv Zalgirisa i opekli se, pa se sad ne bojimo da probamo da izvucemo maksimum iz Terija i Rita na toj strani parketa. Kako koristimo sve igrace i svako ima ULOGU. Sve mi to daje nadu da cemo i OBrajanta brzo ubaciti u mashinu, kao i da ce spoljni (pravi spoljni, 4 Amera) imati na umu da nema uvaljivanja lopte npr. Lazi u zadnjih 5s napada. 

 

Za kraj - bravo za Dekija i Kuridzu. Deki je bio diskretan heroj, i na 3 i na 4 se makljao sa premocnim igracima CSKA, da bi ih na kraju kaznio. Mnogo bolja partija nego sto kazu brojke. A sto se Kuridze tice, ponovicu se, pravi basketas sa svim vrlinama i manama tog pojma, sve zna po malo, nista preterano. Al srca i mu*a ima povise. Ipak, treba imati na umu da nije idealan parnjak na poziciji Dzoniju, tako da ja Simona itekako vidim ne samo u 12, vec kao i prvu izmenu, pa ako se zapali super, ako ne rudarimo sa Kuridzom. Takodje, Sale je pokazao da ne voli da smo inferiorni, tako da dani Simona na 3 nisu proslost (sifre Ulanovas, Klajburn, pa bice Kalinic, Dek...)

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, propolis said:

A i nije loše malo proluftati odnose sa Miskom koliko vec sutra da sinemo Megu 😁

 Sutra u 10 sati da se urade analize igrača Mege, na covid 19.

Pa i pre utakmice?

Ko ih jebe. ako mogu Borac i Mornar, možemo i mi da odložimo !

Jedan u Mornaru, jedan u Megi, VAŽI ZA SVE ???

Link to comment
Share on other sites

Kako je ono pao forum, ja se uplašio da mi nije ni objavio slavljenički desetarac-post pa sam brzo napisao šta mi je bilo u glavi. Sad sam ga malo proširio za pun ugođaj:

 

Saša sreće Itudis Dimitrisa

 

U najvišem zamku moskovskome,
Bitku kuje Dimitris Itudis.
U brk osmeh kad mu gavran stiže,
Vajber gavran Vatutin sultana:
"Dobro pazi, slugo Itudise,
Tamo sudi ludi Lamonika,
Njega ne mož' ni za sto dukata!
I još ima nova đenerala,
Nit' onoga Tomića bundžiju,
Nit' starca Šaku od stotinu ljeta,
Već fajtera Obradović Sašu."
Kada to ču Itudis Dimitris,
Gord se smeje, još gordije kaže:
"Niš' ne brini, sultan Vatutine,
Dvaput razbih Sašu ćelavoga."

 

Stigli tako gordi moskovljani,
U Pionir bez ijednog sužnja.
Povedoše, brzo 'pred odoše,
U drugom za četrnaes' kopalja.
Al' da vidiš Sašu ćelavoga:
Svojim zubom svako koplje slama!
Bože mili, čuda velikoga,
Tak' polete i dvanajs' junaka:
Kak' crn Volden zlatno šutira,
Kak' pretrča Lojd Rusa svakoga,
Kak' Davidovac njine zaključa,
Kak' izvuče nas junak-Kuridža,
Kak' pobedi tim Obradovića!


P.S. 
Itudisu pade mrak na oči,
Još devojče mikrofon mu gura:
"Kakav poraz, to ti ne priznajem,
To ti beše u drugoj Areni!"

  • Like 12
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

Već sada se može naslutiti da najveća vrednost koju donosi Teri nije u tim sky-high završnicama na obruču već prvenstveno u odbrani pika, versatilnosti kod preuzimanja i generalno zaštiti koša. Teri se i ovako nekalibrisan prilično usrao moskovljanima u pik...dve lopte smo im uzeli njegovim udvajanjem nakon odbranjenog pika...odustali su od još 3-4 pozvana pika zato što je bio na pravom mestu, jer teško će njemu iznad glave proći pas ka visokom kada ga nogama isprati i kada je u balansu.

Zato je Itudis, kada smo i Heketa zaustavili, krenuo sa izolacijama jer je sigurno računao na veći procenat uspešnosti kada James probije...bar bacanja da izvuku. Da podsetim...za razliku od Heketa, James nam je za preko 33 minuta dao 9 poena od toga 5 sa penala...i završio tekmu sa PIR 9. Nije to slučajno...odbrana je izginula na njemu. A neće svaki tim imati Heketa ''on fire''...sve i da imaju bogatiji smo za taj propust.

 

Saša je u završnici odličnim rotacijama pokazao timu da zna šta radi i da ima zadatak za svakog.

Izvuk'o je forte segment iz većine igrača, podigao im je samopouzdanje i fokus i nisu se pogubili u tesnoj završnici.

Jedna od najvećih pobeda KKCZ sa glavom i repom, sa vraćanjem iz vellikog minusa i protiv ekipe koja nas na papiru šije na svim pozicijama...a u stvarnosti bar ovaj put:...šio mi ga Djura.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

kae sto je loyd dosao..

u valensiji u el, od 18 tekmi, samo na 6 uzeo 10 ii vise suteva, a nikad vise od 12..

kod nas u prve cetri utakmice, uzeo 68 suteva, prosecno 17 😄

ocigledno voli slobodu sto bi se reklo, a po prikazanom i zasluzio ju je..

u svakom slucaju napravio je dobar izbor, nakon ove sezone cenim da ce pokusati da se vrati u nba, a u najgorem slucaju, ne ginu mu opasne pare u cska-u ili tome slicno..:default_coffee:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...