Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Nije košarka izašla iz Roča. Njegov forte je moguć samo kada je u formi i samo tada njegovi ''happy feet'' i ball handling poništavaju hendikep frejma i mase...a tehnika tog ranga se ne zaboravlja i ne izlazi iz mode...samo mu treba veći broj obrtaja. I Roch sigurno nije ravnodušan na opciju da nakon dva meseca traži novi klub. Veliki je to majstor...samo strpljenja iako smo cigani.
 

Edited by Wingwalker
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Uopšte ne sumnjam da će Roč biti na nivou. Sinoć je malo bežao od lopte u napadu, izbegavao da šutira i koristi mismatch i kad je mogao, ali je sa one 2 asistencije pokazao klasu. To su potezi koji dižu samopouzdanje cele ekipe. Kao što neko reče, Hol je to pokušavao celu utakmicu ali je bacao kamenje na tablu, tako da Terry nije mogao ništa da uradi. Sam Obradović je rekao da je Roč igra "bez nogu", ali je naglasio ta dva assista kao neke od ključnih detalja utakmice, uz role Rita, DeDe i Kuridže...

 

Biće Roč koristan za ovu ekipu i uopšte ne sumnjam da ćemo ga produžiti do kraja sezone...

Edited by Issey
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Brajant nece poništiti Lojdovu ulogu već će ga nadopuniti. Protiv Fenera I Zalgirisa smo videli kako izgleda kada ekipi ne ide, a on mora da izmišlja poene. 

Ako se nešto vidi na prvu u ovom timu(akcenat na timu jer to stvarno jesu) jeste da su uloge jasno podeljene i definisane. Najveći problem je što nismo imali vremena da se uigramo i da ćemo to raditi u hodu tako da će biti još dosta dobrih i loših momenata, kao sinoc prvo I drugo poluvreme, dok sve ne legne kako treba. 

 

Dolaskom poslednje trojice imamo i EL kvalitet koji je bio neophodan ovom timu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AgroLaki said:

A smejali ste se onom postu za Kuridzu. 

Posprdaše me ljudi ma forumu. Inače Kuridza je trebao da leti iz ekipe tražio mu se klub po prvom planu Obradovića (Čović je hteo da ga ostave). Čovek odradio par treninga sa njim i ostavio na Sašu fantastičan utisak i Sale ga je ostavio u ekipi. Jednostavno Kuridza sve radi na terenu. I ponavljam najbolje domaće pojačanje u poslednjih 5 godina. Ja sam sinoc pljuvao ekipu pogotovo na 14 razlike za Cska igrali smo tragikomično. Loyd mi je zapušio usta i ako je i pored 31 poena imao par veoma loših odluka. Ali s' obzirom da pola meča provede sa loptom u rukama i pod velikim pritiskom te greške normalna pojava. 

Edited by Johnny Štulić
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zašto svi pišete da je Heket kamenjar, ok čovek nije čisti šuter, ali će sasvim sigurno pogoditi kad mu se ostavi prostor, u poslednjih pet godina je konstantno na između 37 i 44 % šuta za 3. Jedina slabija sezona šuterski, kad je izlazio iz ACL. Pri tom konstantno povećava volumen, a i procente, nerealno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baron23 said:

Ne znam zašto svi pišete da je Heket kamenjar, ok čovek nije čisti šuter, ali će sasvim sigurno pogoditi kad mu se ostavi prostor, u poslednjih pet godina je konstantno na između 37 i 44 % šuta za 3. Jedina slabija sezona šuterski, kad je izlazio iz ACL. Pri tom konstantno povećava volumen, a i procente, nerealno.

Zato što ga se sećaju iz Bamberga. Prošle godine nas je napunio sa Italijom. Vrhunski igrač.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@ Marko Jagodic Kuridza - dobar, dobar je bio, odlican. Pozitivno me iznenadio.

A isto tako i Reath kad je trebalo, ona trojka kad se lomilo i dandara na kraju. 

 

Ispasce zaista da na kraju Simon treba da visi, sto se mene tice moze da obuce odelo i sedi uz Saleta, a kad zatreba, u stilu supermena da zbaci odelo ispod kog je dres i uleti na neku utakmicu. 

  • Like 6
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MetalHead said:

@ Marko Jagodic Kuridza - dobar, dobar je bio, odlican. Pozitivno me iznenadio.

A isto tako i Reath kad je trebalo, ona trojka kad se lomilo i dandara na kraju. 

 

Ispasce zaista da na kraju Simon treba da visi, sto se mene tice moze da obuce odelo i sedi uz Saleta, a kad zatreba, u stilu supermena da zbaci odelo ispod kog je dres i uleti na neku utakmicu. 

On je zaista višak u ovoj ekipi i potpuno nepotreban potpis. Al jbg. tako je kako je

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Knipex said:

Kad smo kod Kuridže :classic_biggrin:

 

K5kUe87.gif

 

Sasvim normalna reakcija 😄 coveka koji je upravo zaradio jos jednu pricu koju ce moci da prica kad unuka posadi na krilo. Kako je na pleca bacio evropskog prvaka....

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Džaba i Kudidža i svi prašinari da je Loyd ubacio "samo" 20. Ne treba sad leteti, CSKA je imao značajno bolji indeks korisnosti na timskom nivou i mogla je lako da uđe ona Jamesova u poslednjoj sekundi. MJK je sinoć sjajno "otvarao kapiju" ali zna se ko vozi traktor u ovoj ekipi i tako treba i da ostane. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Николица said:

Samo jedno zapažanje i sinoćne utakmice i prethodnih. Slibodna bacanja ljudi bez greške. Ne pamtim u predhodnim sezonama da smo ikad imali na jednoj tekmi 100% šut sa linije slobodnih bacanja. Ako grešim neka me neko ispravi. 

 

Bilo je još par tekmi takvih, ali ne i u kontinuitetu.

 

2 hours ago, Dropkick Murphys said:

 

 

 

Ako mislite da je profesionalna kosarka, pogotovo protiv najjacih timova Evrope, isto sto i basket iza zgrade bez zagrevanja, onda ste sve u pravu.

 

Ne mislim(o). 

 

No čovek je najiskusniji igrač tima, nije ovde došao da razvija talent već da isporuči instant kvalitet. Ni ostali nisu igrali po pola godine, tako da to baš i nije opravdanje. Usput, ima ugovor na dva meseca, kada je to vreme tokom koje će da ulazi u formu? Kad mu istekne ugovor?

 

Ukratko, on MORA da šutne kad ima priliku i da rešava mismečeve sa bar 50% uspešosti. Sve ostalo je alibi sranje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

roch postavlja svetski rekord u brzini proglasavanja kravom muzarom  🙂

prvi nisam njegov fan, ali u ulozi koja mu je namenjena stvarno nece biti problem. i te nesigurnosti juce su plod kako forme, protivnika, ali mozda i njegovog respekta prema sopstvenoj ekipi i zelji da se podredi, da ne bude on taj koji sad nesto resava jer je tek dosao, pa je par puta stvarno bio neodlucan.

 

steta sto ne mozemo u halu, ne znam zasto su tako rigorozni. nas hiljadu sa sezonskim kartama rasutih po celom pioniru ne bi predstavljali epidemioloski rizik. ali valjda su ovi sada vec u tolikom strahu, pa donose neke alibi odluke. bas bezveze.

Edited by Haggard
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Laki21 said:

 

Bilo je još par tekmi takvih, ali ne i u kontinuitetu.

 

 

Ne mislim(o). 

 

No čovek je najiskusniji igrač tima, nije ovde došao da razvija talent već da isporuči instant kvalitet. Ni ostali nisu igrali po pola godine, tako da to baš i nije opravdanje. Usput, ima ugovor na dva meseca, kada je to vreme tokom koje će da ulazi u formu? Kad mu istekne ugovor?

 

Ukratko, on MORA da šutne kad ima priliku i da rešava mismečeve sa bar 50% uspešosti. Sve ostalo je alibi sranje.

Ostali igraju tekme vec mesec i po dana konstantno. Covek koji ne igra 8 meseci, ne moze da donese instant kvalitet na prvoj evroligaskoj utakmici, bez priprema, sa nekoliko treninga. To je jednostavno tako.

Uostalom, sranja koja je pravio, u slicnoj meri je pravio i Hall, sto u napadu, sto u odbrani.

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...