Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ova pobeda je samo dokaz da imamo ozbiljnog trenera i ozbiljnu grupu momaka koji su kao pravi tim! 

 

Timska pobeda uz pojedince koji su izdominirali onako baš. Mnogo mi bode oči nemoć Kuzmića u ovoj ekipi i moramo ga nekako vratiti u život. Simon je beskoristan ako ga ne krene šut a Hall previše davi loptu ponekad ali siguran sam da će biti sve bolji i bolji. Lazić kao Lazić ali kida tu odbranu. 

 

Uz ovakvu disciplinu sa O Brajantom možemo biti jako jako ozbiljna ekipa u EL 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, dulematic said:

Ali kako dvojac sa SKa otvoreno hejtuje Rocestija, zvucalo je degutantno.

Nakon back to back Roc/Teri minijatura, Kuzmanovic komentarise: 'A gde su bili do sad' :classic_ninja:

 

Sjajna utakmica sinoc, bas sam uzivao. Utisak veceri, Kuridzin hustle ❤️

Dede nidje i onda se samo ukazao i samo ukazao i dao onih mozda i kljucnih 5 poena. 

Loyd doktorski, brutalan igrac.

 

Potpuno legitimno, do tog trenutka bio je najgori igrač na terenu, štetniji čak i od Simonovića.

 

Imao je pet izlolacija, četri protiv Fojtmana i jednu protiv Milutinova, ni jednu nije rešio, čak nije bio ni blizu da reši, jedini učinak je bio što je u jednom od tih slučajeva otvorio protivniku kontru. To je sramotan učinak za bilo kog profesionalnog beka, bila bi sramota za Uskokovića, a ne za njega.

 

Da nije bilo ona dva nabacivanja Teriju bio bi ubedljivo najgori akter utakmice.

 

On nije doveden da puni Mornare i Primorske, već da pokaže šta zna protiv ovakvih protivnika. Ako misli i nadalje da igra ovako u EL, samo da mu poželim sretan put nakon dva meseca ugovora.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, dulematic said:

Ali kako dvojac sa SKa otvoreno hejtuje Rocestija, zvucalo je degutantno.

 

Pričamo o ljudima koji su 2 meseca na početku prošle sezone svaki korak Lorenca Brauna gledali kroz duple naočare i kritikovali svaku greškicu dok im debeli čvarak nije smetao na terenu.

 

Pa ih posle bilo sramota kad su videli šta Lorenco sve radi na terenu. Neka tako i sada bude.

  • Like 26
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Jeres je staviti Rita na tribine, a Simonovica u 12.

Ako ne brojimo krvna zrnca, mislim da je za Sasu "must" da od Rita napravi legit EL igraca. Potencijal je tu, i to poprilican.

Trenutno se pogubi tu i tamo u postavljanju, ispadne u timskoj odbrani, ali da se ne lazemo, svako od nas moze da zamisli Rita kao jednog zajebanog EL igraca.

 

Simonovic je sve manje taj 3&D igrac, tacnije sve je manje efikasan u tome.

 

U mojoj glavi je i dalje ostao neki bljutav osecaj u vezi Simanica. Kombinacija O'Brajanta, Rita i Simanica pokriva bukvalno sve trenutno potrebne elemente kosarke sa pozicije 4.

Steta sto je u glavi promaja i sto ima karakter Lale na bromazepamima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Majak said:

 

Volden o Saši Obradoviću: „On je perfekcionista, zahteva perfekciju, nema lenčarenja, veoma je zahtevan, i to mi se sviđa. Volim trenere koji od vas traže mnogo, koji su strogi. Ako napravim grešku, on mi to stavi do znanja i to cenim kod trenera“;

 

Baš mi se sviđa ovo da čujem, i o Saši inače, i Voldenov stav.

 

Ово је чини се најбитније. Одавно се већ видјело да ће Сале да буде тренерчина.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uh kako važna i draga pobeda! Bilo je nas koji smo tvrdili da je Loyd ubica kakvog nismo imali čim je potpisao, veoma kompletan napadač. On se ne oslanja isključivo na šut i neka muljanja iz driblinga, sinoć je imao nekoliko fantastičnih prodora na postavljenu odbranu. Srećom, nagrađen je pomalo i od saigrača sinoć jer baš i nije moralo ono junačenje u finišu gde se videlo iz aviona da ide na izolaciju, ali jbga, ko će da izoluje ovde ako ne on, trenutno daleko najbolji strelac EL. Sa bacanja je do sad nepogrešiv u EL, strašno. Pored njega bez koga ne bi bilo ničeg, svi su se pomalo ugradili u ovu pobedu a najviše MJK koji ne samo da je na oldschool forice rešavao kad bi zaškripalo i izriljao za svaku loptu, već je potpuno poništio Clyburna u II poluvremenu što je bio preduslov za pobedu, jer ovaj je možda najteži missmatch igrač u EL trenutno, prebrz za četvorke, prejak i previše vešt za trojke. Mora se priznati da smo imali sreće jer je ono Jamesu lako moglo da uđe, a pogađao je mnogo takvih šuteva kroz karijeru, ali morale su nekako ostati nagrađene one minijature Dede i Reatha, hokejaške izmene Obradovića i generalno stravična energija sa kojom smo odigrali protiv možda fizički najsnažnijeg tima u EL koji je imao partiju karijere Hacketta na to. Rochestie zaista izgleda jednom nogom u penziji ali je provukao sinoć 5 asistencija i povukao se u stranu, nije forsirao da dođe do svojih poena. On može samo bolje. Terry ima ogromnu energiju koju treba kanalisati ali odbrana sa njim i bez njega je velika razlika, čak i kad je ovako neuigran. Walden solidan, naš daleko najbolji defanzivac spolja. Najgori sinoć Kuzmić i posebno Simon koji je delovao kao amater i odlukama i izvedbom. Mnogo bitna pobeda.

  • Like 26
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Simon nema sta da ponudi trenutno, ostaviti njega u 12 prije Reatha nema nikakvog smisla. Izgleda pogubljeno na parketu a sad da mi gatamo hoce li ubaciti prvi sut dok Reath moze na svakoj tekmi nesto da ponudi, ne vidim poentu i valjda i Sasa tako razmislja. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Laki21 said:

 

Potpuno legitimno, do tog trenutka bio je najgori igrač na terenu, štetniji čak i od Simonovića.

 

Imao je pet izlolacija, četri protiv Fojtmana i jednu protiv Milutinova, ni jednu nije rešio, čak nije bio ni blizu da reši, jedini učinak je bio što je u jednom od tih slučajeva otvorio protivniku kontru. To je sramotan učinak za bilo kog profesionalnog beka, bila bi sramota za Uskokovića, a ne za njega.

 

Da nije bilo ona dva nabacivanja Teriju bio bi ubedljivo najgori akter utakmice.

 

On nije doveden da puni Mornare i Primorske, već da pokaže šta zna protiv ovakvih protivnika. Ako misli i nadalje da igra ovako u EL, samo da mu poželim sretan put nakon dva meseca ugovora.

da li se secas sta si prosle godine pisao za zoa posle prvih nekoliko utakmica?

 

stoji da roc, trenutno, nije na nivou koji ocekujemo i koji nam treba

ali cak i takav je sinoc bacio 2 pasa u kljucnim trenucima utakmice kakve je hall pokusavao celu tekmu i nijednom nije uspeo

 

i nije ni problem da se komentarise kada neko losije odigra

problem je sto se ovde avansno zauzme busija, i ona je takva da ce starac roco od stotinu lijeta biti kriv za sve sto ne bude valjalo u sezoni

ti si ga sinoc nakon prve greske nazvao jadnik

prilicno jadno, cak i za niske standarde ovog foruma

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Orthodox89 said:

Ova pobeda je samo dokaz da imamo ozbiljnog trenera i ozbiljnu grupu momaka koji su kao pravi tim! 

 

Timska pobeda uz pojedince koji su izdominirali onako baš. Mnogo mi bode oči nemoć Kuzmića u ovoj ekipi i moramo ga nekako vratiti u život. Simon je beskoristan ako ga ne krene šut a Hall previše davi loptu ponekad ali siguran sam da će biti sve bolji i bolji. Lazić kao Lazić ali kida tu odbranu. 

 

Uz ovakvu disciplinu sa O Brajantom možemo biti jako jako ozbiljna ekipa u EL 

 

 

 

Kuzmara je realno treći centar ovde. Ima solidan učinak u odbrani, to se ne može poreći, ali zato u napadu sve što je dalje od 10cm od koša je nerešiva enigma. Rit ima puno više talenta, ako je moguće u dogledno vreme ispeglati sve ono što ga nisu naučili u FMPu kad je bilo vreme (odbrana pika, građenje koša, generalno timska odbra), on svakako ima mesta pre kuzmića.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

 

 I bez titinih patki

 

I bez dece sa psom

 

I bez borata. Mada tu mora da se odradi edit sa facama Obradovića & co. , kao što smo imali u vreme Radonje 😄

Bejase pre meceva i onaj crnac sa neke tehnoze...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Laki21 said:

 

Kuzmara je realno treći centar ovde. Ima solidan učinak u odbrani, to se ne može poreći, ali zato u napadu sve što je dalje od 10cm od koša je nerešiva enigma. Rit ima puno više talenta, ako je moguće u dogledno vreme ispeglati sve ono što ga nisu naučili u FMPu kad je bilo vreme (odbrana pika, građenje koša, generalno timska odbra), on svakako ima mesta pre kuzmića.

Slažem se , ali Kuzmić je oduvek bio C za koga treba nacrtati neku akciju pa da mu se spusti da guzi. U ovoj koncepciji jednostavno nema nikakva akcija za njega i samim tim je veoma malo upotrebljiv kada pričamo o napadu. Ja samo kažem da bi voleo da ga malo prodrmamo možda jednom akcijom za njega, makar na ovim aba tekmama koji ćemo dobijati po 20 razlike. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

da li se secas sta si prosle godine pisao za zoa posle prvih nekoliko utakmica?

 

stoji da roc, trenutno, nije na nivou koji ocekujemo i koji nam treba

ali cak i takav je sinoc bacio 2 pasa u kljucnim trenucima utakmice kakve je hall pokusavao celu tekmu i nijednom nije uspeo

 

i nije ni problem da se komentarise kada neko losije odigra

problem je sto se ovde avansno zauzme busija, i ona je takva da ce starac roco od stotinu lijeta biti kriv za sve sto ne bude valjalo u sezoni

ti si ga sinoc nakon prve greske nazvao jadnik

prilicno jadno, cak i za niske standarde ovog foruma

 

 

Lorenca sam gledao prvi puta u životu, ono što je pružao na pripremnim bila je tuga. No čovek se nije adaptirao, posle je pokidao.

 

Ročesti nije nikakva nepoznanica, sećam se jako dobro njegove sezone kod nas, bilo je tu lepršavih partija, ali kad je zagutilo i kad je stvarno trebalo, bio je non faktor. Sad je stariji tri godine, osetno je izgubio u brzini, sinoć nije mogao da prdne čak i kada su ga preuzeli centri CSKA. Svaka čast za nabacivnje Teriju, ali ako ćemo samo to da gledamo u EL od njega, hvala, hvala, ali ne. Ja stvarno ne vidim kako će on da se ubrza i osnaži, fizika čini svoje kako god da okreneš. Nisam bio sretan kad je potpisan, raduje me jedino što je ugovor kratkoročan a iskreno se nadam da se aktivno traži neka mlađa opcija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Orthodox89 said:

Slažem se , ali Kuzmić je oduvek bio C za koga treba nacrtati neku akciju pa da mu se spusti da guzi. U ovoj koncepciji jednostavno nema nikakva akcija za njega i samim tim je veoma malo upotrebljiv kada pričamo o napadu. Ja samo kažem da bi voleo da ga malo prodrmamo možda jednom akcijom za njega, makar na ovim aba tekmama koji ćemo dobijati po 20 razlike. 

Kuzmic bi kombinacijom ledjna tehnika&zidanje izgubio i od mene na basketu do 21.

 

Link to comment
Share on other sites

Uvek mi je "zadovoljstvo" da čitam kako se pojedini igrači hvale za par poteza a pojedini igrači ukupovaju isto za par poteza!

Da smo izgubili verujem da bi jedan značajan deo forumaša terao i Lojda iz ekipe zbog zadnjeg napada. U Zvezdi ove sezone na sreću nema igrača koji ne poseduju košarkaški kvalitet i malo strpljenja i tolerancije ne bi škodilo ...    

  • Like 16
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kankkunen said:

Da sačekamo sa procenom :classic_smile: pazi, i mene je malo Roč ljutio.

Dva otvorena šuta propušta bez razloga, gura neki pas u ćošak Laziću ... :smiley13:

masis poentu

i mene je ljutio, ocigledno nije u formi i nema samopouzdanja

ali doveden je na probu od 2 meseca i da pomogne kad zaskripi

 

ne mozes igraca nakon prve greske da nazivas jadnikom, zato sto si avansno zauzeo taj narativ

nema to veze sa procenom...sve i da se posle ta 2 meseca rocu zahvalimo i posaljemo u penziju

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...