Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Just now, Kankkunen said:

Šta je to očigledno? trener (Bogdan) koji je radio sa njim ga baš nahvalio.

Po svim najavama je to isticano kao "problem".  I to sam razumeo ne kao da je problematičan nego da često i više gleda sebe nego tim i neka dekocentracija u igri  ( odbrani ). 

Verujem u to što kažeš nisam video čuo tu izjavu trenera nadam se da je tako .

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Princeton said:

 

Cega se plasis? Pa radi tog kvaliteta je i doveden. Nije mu samo fadeaway iso opcija, iako je veoma ucestao potez po onim snimcima na youtube. Ima on odlicnu post igru, zavrsava sa obe ruke, napada i licem, dobar sut za 3pts za C/PF. Cak i ako ne bude direktna opcija, dobro se krece od lopte, otvarace dosta prostora u reketu nasim bekovima. Ne znam.. ja sam prilicno euforican ovim potpisom, odlican igrac je u pitanju,

 

U svojoj jedinoj EL sezoni (uzorak od 30 utakmica) je imao 30% za 3 i ispod 40% FG, a eye test je bio još gori - igrao je za sebe i statistiku i efikasnošću nikako nije opravdavao potrošnju. Ja ga i posmatram u kontekstu toga da treba da bude jako bitan igrač overall i jedan od ključnih ofanzivno. Kao što sam rekao, na papiru sve to izgleda sjajno, ali u praksi dosta loše, prosto ne deluje mi kao hard effort niti high IQ igrač spreman da svoje kvalitete podredi timu. Poređenja sa Q Millerom ne stoje, nije tako lak na nogama (logično zbog gabarita) niti takav atleta. Sklon je uzimanju loših šuteva, to kod bekova može i da se istoleriše, kod visokih slabije. Na papiru jako kvalitetan igrač za naš nivo, ali izražavam bojazan da su njegove mane takve da ga čine itekako "robom sa greškom". Nigde nije igrao pobedničku košarku, kao što si i sam rekao "ima previsoko mišljenje o sebi". U situaciji u kojoj smo napravili ratničku ekipu koja treba da lomi intenzitetom, Johnny je sve suprotno od toga. Bojim se da zbog reputacije javnost ne bude previše očekivala od njega. 

 

Pri tome, valjda ne moram da naglašavam da to automatski ne znači da sam bio za nekog polovnjaka ili dalje nakrcavanje rostera bez preke potrebe. 

 

Videćemo u praksi kako će da izgleda.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Orthodox89 said:

Po svim najavama je to isticano kao "problem".  I to sam razumeo ne kao da je problematičan nego da često i više gleda sebe nego tim i neka dekocentracija u igri  ( odbrani ). 

Verujem u to što kažeš nisam video čuo tu izjavu trenera nadam se da je tako .

Ako pod tim misliš na forumaške stručnjake onda mi je sve jasno ... :classic_biggrin:  sve pet :thumbsup:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Šarac said:

Koliko vidim ti imas mnogo vise upisa nego sto ja imam, i tebi kao i prethodnom forumasu, zaobidji me ako ti se ne svidja kako pisem ili me prijavi .

 

Ljjudi koji iole malo znaju o kosarci su ovde analizirali do detalja kakav je Obrajant igrac ali ima vas par koji znate bolje od onih kojima je kosarka mozda i zanimanje sve pod plastom prava na svoje misljenje. jer sam ja najpametniji. Ulazim tamo gde hocu, kada hocu, ako mi moderacija zabrani ulazak u konverzaciju po bilo kojoj temi neka to i uradi, tebe svakako nisam spomenuo nigde pa prema tome sto ulazis u  bilo kakvu raspravu nepozvan. 

Nema sta da te zaobilazim, imam pravo da reagujem uvijek kad krenes da pises ovako. Ne treba mi svakako nikakva pozivnica da bih usao u raspravu na forumu sa bilo kim. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Šarac said:

Ja sam svoj gazda odavno, on moze biti gazda svojoj Vesni, u svojoj firmi i u svojoj familiji. Ja tebe nikakvim svojim upisom nisam licno vredjao niti ovakve kvalifikacije uputio.

 

Ako imas nesto protiv mog pisanja obrati se moderaciji.

 

Prijatan dan ti zelim. 

Ne mora da se obrati, evo tu sam i to sto radis je zaista ruzno i ne doprinosi diskusiji.

Ljudi su vodili normalnu rapsravu sa suprotstavljenim stavovima a opet sa uvazavanjem.

I onda ti dodjes i krenes nekog da omalovazavas zato sto se njegovo misljenje o tom igracu razlikuje od tvog i nije ti prvi put.

Molio bih te sa takvom praksom prekines da ne bi morali da sankcionisemo.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kankkunen said:

Ako pod tim misliš na forumaške stručnjake onda mi je sve jasno ... :classic_biggrin:  sve pet :thumbsup:

Izvori su razni, a i malo ličnog mišljenja, ne kažem da sam u pravu ,meni to tako deluje. Uostalom, zato i postojite vi iskusniji forumaši sa više infa da nas ispravite :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Princeton said:

 

Cega se plasis? Pa radi tog kvaliteta je i doveden. Nije mu samo fadeaway iso opcija, iako je veoma ucestao potez po onim snimcima na youtube. Ima on odlicnu post igru, zavrsava sa obe ruke, napada i licem, dobar sut za 3pts za C/PF. Cak i ako ne bude direktna opcija, dobro se krece od lopte, otvarace dosta prostora u reketu nasim bekovima. Ne znam.. ja sam prilicno euforican ovim potpisom, odlican igrac je u pitanju,

Sve je to nekako u teoriji. Ne znam njegove , ali kad god sam gledao eye test nije bio sjajan.

Naravno, vrlo moguce da gresim jer nemam dovoljno veliki uzorak.

 

Ps- Sarac u Stondisa modu. Ucitava ljudima ono sto ne pricaju.

Mnogo los flesbek.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

U svojoj jedinoj EL sezoni (uzorak od 30 utakmica) je imao 30% za 3 i ispod 40% FG, a eye test je bio još gori - igrao je za sebe i statistiku i efikasnošću nikako nije opravdavao potrošnju. Ja ga i posmatram u kontekstu toga da treba da bude jako bitan igrač overall i jedan od ključnih ofanzivno. Kao što sam rekao, na papiru sve to izgleda sjajno, ali u praksi dosta loše, prosto ne deluje mi kao hard effort niti high IQ igrač spreman da svoje kvalitete podredi timu. Poređenja sa Q Millerom ne stoje, nije tako lak na nogama (logično zbog gabarita) niti takav atleta. Sklon je uzimanju loših šuteva, to kod bekova može i da se istoleriše, kod visokih slabije. Na papiru jako kvalitetan igrač za naš nivo, ali izražavam bojazan da su njegove mane takve da ga čine itekako "robom sa greškom". Nigde nije igrao pobedničku košarku, kao što si i sam rekao "ima previsoko mišljenje o sebi". U situaciji u kojoj smo napravili ratničku ekipu koja treba da lomi intenzitetom, Johnny je sve suprotno od toga. Bojim se da zbog reputacije javnost ne bude previše očekivala od njega. 

 

Pri tome, valjda ne moram da naglašavam da to automatski ne znači da sam bio za nekog polovnjaka ili dalje nakrcavanje rostera bez preke potrebe. 

 

Videćemo u praksi kako će da izgleda.

 

Iz aviona se videlo da vrištimo za jednim sposobnim napadačem na poziciji visokog. Prosto vrlo nas je lako bilo skautirati jer kad zatvoriš Lojda, postajemo vrlo limitirani u napadu.

U tom smislu nama je rizik sa Dzonijem po meni opravdan. Dovodiš jednog potencijalnog mamojeba koji ti je sticajem okolnosti dostupan. Pomoćni trener ga zna i zna šta može, a šta ne može.

Znači nije baš tolika mačka u dzaku. Nije mi nezamisliv Lorenzov scenario, da posle nas ode na ugovor od 7 cifara.

 

Po meni bolje to, nego da dovodimo limitiranog igrača koji je u dobroj formi. To već imamo i nije nas pomaklo kvalitativno napred.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dobro bre ljudi, Dzoni O'Brajant dosao, a mi nezadovoljni, i trazimo razlog da se nerviramo 🙂

 

Naravno da nije u top formi, posto bi u tom slucaju bio u CSKA/Realu/Barsi. A mislim da je neko suludo soliranje iskljuceno time ko ce mu biti trener.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Princeton said:

 Jedva cekam da vidim u kakvom je fizickom stanju. 

 

 

 

 

Uf to sam i ja rekao jer za njegove gabarite je to izuzetno bitno. 

 

Težak je i spor, ali talenat neosporan i imaćemo legit EL startnu cetvorku ukoliko je spreman. 

Preveliki pritisak odbrane je na Lojdu i sigurno će mu prijati da fokus ne bude samo na njemu. 

 

 

Pored ova tri dolaska moze se reci da su pripreme i uigravanje u predsezoni bile besmislene. 

Sad tek krecemo malo je vremena, ali će trebati puno strpljenja. 

Čak bih rekao da smo tek sad, posle Lojda, doveli igrace EL kvaliteta. 

Link to comment
Share on other sites

Nije Džoni spor već je najteža Evropska četvorka...teži i od većine petica. Nigde se ne pominje neka sklonost ka povredama i nije bio van stroja više meseci (Derik, Rivers, Kuz)...ima dovoljnu visinu i iskustvo za obe pozicije tako da uz set alata koje poseduje sve ostalo je na njemu i treneru.

Ako nam za spokojno praćenje našeg tima nije dovoljan podatak da ga je i Lokomotiva ispratila uz odlične preporuke a Sale skautirao još pre nekoliko meseci kao jednog od nosioca novog tima...onda ništa.

 

Sa druge strane, Zvezda je ozbiljno ,,uhlebila'' kako igraće u razvoju tako i posustale zvezde koji su redom: Kalina, Gudura, Kuz, Bobi, Jović, Simke...pa stranci Lorenzo, Beron, Panter, Cirbes, Đenka, Miler...

...svi otišli na deblju pogaču pa što i Džonija opravili ne bi?

 

Trebamo sada jedno drugom obaška.

Edited by Wingwalker
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim Dzoniju se najviše zamera fg, on nikad nije bio neko sa izuzetnim procentima, prvo jer nije PIK skocko, drugo zbog vrste suteva koje uzima, mada je u izraelskoj i VTB ligi imao dobre procente od 48%fg i 40% trojke sto donekle ima veze i sa kvalitetom protivnika ali šta da se radi.

Uzima dosta contested suteva i dosta iz igre ledjima, to nisu šutevi iz kojih možeš izvuci 60% fg ali su sutevi koji su timu potrebni jer kad stanu primarne opcije ide se jedan na jedan a očigledno njemu su svi treneri vjerovali da je on taj koji treba da uzme te šuteve.

Ako mu se bude crtalo vise akcija na spot up i da rola i taj fg će biti bliži onim iz liga, ali on će biti ta opcija 1vs1 i solidan broj će biti uzet i na ovaj način. Jedan od boljih igrača u Evropi na svojoj poziciji i očekujem odličnu sezonu i dogodine u nekom bogatašu!

Mnogo smo zajebani samo da se uigramo i da nas korona ne izjebe.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Obi-Wan said:

 

Samo da ne bude zabune, ne mislim na prenos lopte i kreiranje napada za tim, nego isključivo kreiranje za sebe sa loptom, spuštanje lopte na parket, polazak u dribling, post igra...

 

Jasno, ume da napravi napad za sebe od 3p linije/poludistance, kao i da gradi u reketu za sebe i eventualno doda nekom. Kao - ne poredim po kvalitetu, nego kao tip igrača - nešto kao Šengelija. 

Ne kao Terija, ali jedva čekam da ga vidim na terenu u prva 2-3 meča da vidimo šta Saša i Karainović mogu da naprave od njih u reketu. 

Inače, ne sećam se da smo ikada imali tu KOLIČINU igrača na 4 i 5? (Borišu više i ne računam) 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dulematic said:

Ne mora da se obrati, evo tu sam i to sto radis je zaista ruzno i ne doprinosi diskusiji.

Ljudi su vodili normalnu rapsravu sa suprotstavljenim stavovima a opet sa uvazavanjem.

I onda ti dodjes i krenes nekog da omalovazavas zato sto se njegovo misljenje o tom igracu razlikuje od tvog i nije ti prvi put.

Molio bih te sa takvom praksom prekines da ne bi morali da sankcionisemo.

Evo , ne moras se truditi i nema potrebe da me bilo sta molis, nisam dete,  ni ti ni bilo ko da trosi vreme na mene vise, pogotovo sto moje pisanje ovde izaziva frustracije i to je izgleda za vecu osudu nego kada se ja licno vredjam otvoreno uz podrsku istomisljenjika. Obicno kada je neki problem na poslu ja ovde pobegnem, izvinjavam se svima koji su se nasli pogodjeni mojim pisanjem, nece se vise ponoviti svakako. 

 

 

Uzivajte u ovoj sezoni, svako na svoj nacin.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:


upravo se sve vreme kao dete ponasas
i niko te nije vredjao

Bas tako.

Na sve to proizvoljno tumaci (stondisa stajl) tudje pisanje.

Kao da se brani od nekoga a niko ga ne napada. Ok napadne ga neko tek kad napravi proizvoljnu percepciju necijeg misljenja..

 

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...