Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

9 hours ago, Knipex said:

Jes da je Pulen klasično izlelemudao u odbrani ali se Lojd lepo pozicionirao a Hol još lepše to video. Kuzma stavio tačku i :thumbsup: 

 

8jxfkNT.gif

Jednostavna i lepa kombinacija koja hvata odbranu na spavanju na startu napada. Vec par puta ove sezone ovo nam je proslo. Uvek kad vidim setim se Tea i Pefija iz reprezentacije, oni su solidno cesto prodavali ovo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad je roster konačno sklopljen i mislim da možemo da se šibamo sa svima, imamo igrače raznih profila. O'Bryanta nikad nisam gotivio tj taj tip igrača koji biraju alibi poteze. Međutim, njegovim dovođenjem je imho prekobrojan Reath. Simon ipak ima tu praćku koja može povremeno da se užari, a MJK je švajcarski nožić pod košem iako naravno ne impresivnog kvaliteta, daleko inteligentniji i iskusniji igrač od Reatha. Ja nikad nisam bio od onih koji broje krvna zrnca, ali ako domaći igrač i stranac imaju sličan kvalitet, ja sam radije za domaćeg. Kuzmić jeste odigrao sinoć kilavo ali on nam je bez sumnje startni centar, defanzivno prisustvo i skakač, nikad on neće biti ispoliran napadač, jednostavno ima predrvene ruke ali radi posao. Terry je potpuno drugačiji tip centra i njih dvojica su komplementarni. Ne bi bilo loše da neki od njih zna ponešto sebi da iskreira na postu al jbga, to može malo da pokrpi MJK. Roch je odmah pokazao da je doktor košarke, jednostavno sve vidi i sve zna, zbog defanzivnih limita verujem da u EL neće prelaziti 20 minuta po meču, taman. Time će dosta i pokriti Hallovo driblanje u prazno čemu je ovaj sklon. Svako u bekovskoj liniji ima svoje vrline neophodne timu, naravno Loyd je tu alfa mužjak i tako i treba da bude. Ako u ABA ligi pristup bude maksimalan kao što mi deluje da Saša pokušava svim silama da nametne, pregazićemo sve lagano. Za EL je stvarno nezahvalno pričati, previše je tu ekipa velikog i sličnog kvaliteta, očigledno nas sve čeka luda sezona, tu je moguće da izgubiš od Asvela kod kuće i dobiješ Barsu u gostima ali opremljeni smo da se kvalitetno pošibamo pa šta bude. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

njegovim dovođenjem je imho prekobrojan Reath. Simon ipak ima tu praćku koja može povremeno da se užari, a MJK je švajcarski nožić pod košem iako naravno ne impresivnog kvaliteta, daleko inteligentniji i iskusniji igrač od Reatha.

 

Ne znam, Rit možda može da napreduje ili bar da nekoga ubijedi da ima takav potencijal, pa da se nekad proda za neku kintu. Simon i MJK iz Zvezde mogu samo u penziju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, quentin said:

 

Ne znam, Rit možda može da napreduje ili bar da nekoga ubijedi da ima takav potencijal, pa da se nekad proda za neku kintu. Simon i MJK iz Zvezde mogu samo u penziju.

 

Bas iz tog razloga mi je iznenadjenje što je MJK ispred Reatha. 

Cetvorka sa 210cm i sutem 45% za tri je bas obećavalo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bi voleo da nekad probamo malo da razdrmamo Kuza i da napravimo neku akciju za njega dole. Kapiram da nije neki prioritet u našem napadu ali ne bi bilo loše ni za njega čisto da proba ponekad.

 

Reath je meni igrač sa odličnim telom ali sezona je toliko brza sa puno utakmica da igrač nema vremena da se mnogo formira. Mnogo brzo prodje sezona a malo vremena za trening tako da mislim da Reath neće imatu neku veću ulogu od ove, možda u ABA . Ima odličan šut i pokretljiv je ali mora mnogo da radi u odbrani .

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je nevjerovatno da ljudi dovode u pitanje ulogu Kuridze nakon svega. Ok ima neobicno prezime i vrhunac mu je polusezona u Primorskoj ali od domacih igraca mozda jedino Davidovac moze znacajno vise od njega da doprinese. Donosi igru na postu i to vrlo pouzdanu, inteligentan je, ima solidan sut spolja i ne libi se da udje u kost. Simon je korisniji od Kuridze jedino kad sipa trojke u seriji a to ce biti rijetko. 

 

Reath je pristao samo ovu sezonu da igra jos u Srbiji pa se postavlja pitanje koliko se isplati ulagati u njega. 

Edited by Sector
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

MJK> Reath ako postoji dilema ko ce biti u 12. MJK je cijelu karijeru solidno potcijenjen igrac, nekad ga ni ja nijesam nesto previse cijenio. Nikad nije bio atraktivan igrac, ali je uvijek radio dobar posao za ekipu. U onoj tituli Cibone je bio dosta vazan, posle ga nijesam pratio, ali onda je razbio sezonu i po u Primorskoj. Tu je bio prakticno lider ekipe uz Siska. On je danas veteran koji odlicno zna sta radi na terenu. Kod nas ima neku ulogu sljakera i to odradjuje prilicno dobro. Snazan i borben igrac, dobro prepoznaje situacije na terenu. Moze nesto da odradi na postu, a sut nije mu los uopste. Njegov doprinos uopste nije upitan, kao back-up opcija je pristojan na nekom EL nivou. Pouzdaniji igrac danas od Simona koji moze biti jedino koristan ako udje u seriju pogodaka za tri.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Terry izgleda kao da ne zna gde bije, i bas bih se zabrinuo, da nije izbacio ona 2 povratna pasa sinoc, sto ipak govori da nije iskljucivo teletabis sa federima u nogama. Otvara se solidan broj ofanzivnih mogucnosti sa njim u reketu, ali Saleta ceka dosta posla da ga artikulise.Otpisacemo ipak onu gomilu pokusaja da se postavi blok pocetnoj tremi i ogromnoj zelji da se na pocetku dokaze

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Laki Dzep said:

 

Generalno mogu da se složim, ali ako ne praviš ekipu da napadneš F4, za šta je praviš? Da osvojiš ABU? To je moglo i sa mnogo manje. Da uđeš u top8? Kakav je to cilj? 

 

Drugo, ko će od igrača u rosteru ostati tu i sledeće sezone? Ne znam situaciju sa vašim ugovorima, je l ima neko od igrača na poziciji crnca a da ima višegodišnji ugovor? 

 

Ako nije plan da se ove godine napadne F4, je l plan da se napadne sledeće? Ili je ipak srpska klasika, daj sad i odmah, ko zna šta će biti sledeće godine...

 

Meni ovo u stvari najviše miriše na neko pecanje A licence.

 

Dešavanja u ABA rukovodstvu mi daju goriva za ovo razmišljanje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Gudura said:

Terry izgleda kao da ne zna gde bije, i bas bih se zabrinuo, da nije izbacio ona 2 povratna pasa sinoc, sto ipak govori da nije iskljucivo teletabis sa federima u nogama. Otvara se solidan broj ofanzivnih mogucnosti sa njim u reketu, ali Saleta ceka dosta posla da ga artikulise.Otpisacemo ipak onu gomilu pokusaja da se postavi blok pocetnoj tremi i ogromnoj zelji da se na pocetku dokaze

Moguce da je zelja a i neuigranost ucinila svoje kod tih blokova.Bice to bolje kako vreme bude odmicalo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dok smo svi sinoć čekali da vidimo Terija iznad obruča, Saši se brk nasmejao već na njegovoj povratnoj ka Dedi koji je sam kao duh naručio zeleni čaj...čekao da se oladi... i onda nesmetano hitnuo trojku.

Trener je sigurno najzadovoljniji Terijevim pokrivanjem prostora u branjenju pika. I tamo gde je zakasnio te preduge hvataljke su dobrano zasmetale. Noge ga slušaju kao Dangubu u prajmu. Kada bude pohvatao kretnje u odbrani deluje kao da može sve da preuzme i isprati. Sinoć se pik Mornara ozbiljno raspao njegovim ulaskom. Probijali su nas kada Simona ili Dedu ostave na bloku ali onda naletiš na Terija...pa ti kreni sad na polaganje ili baci flouter. Kada tu dodamo i gabaritnog Džonija i najbolji ofanzivci moraće da oznoje dupe za poene u pozicionom napadu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Terry je sinoć zaista odličan bio u odbrani i imao je čini mi se samo jednu grešku kada ga je onaj Smith prošao. Odlično je branio pnr . Baš nam je to falilo u odrani, neko od visokih koji može da preuzme i da isprati kako treba. Verujem da će biti još bolji kada se uigra sa ekipom. 

 

Naše visoke očekuje dosta težak zadatak protiv CSKA , kao i celu ekipu. Odlična prilika da se pošibamo sa jednom od najboljih ekipa i igrača pa da vidimo kolko smo odmakli od utakmice sa Fenerom i Žalgirisom.

Link to comment
Share on other sites

Kuridza je najveći košarkaški znalac u ekipi. Ima većih majstora ali ono što Kuridza igra to ne radi više niko u Aba Ligi. Čovek može za 2 može za 3 može iz reketa, čita igru, ima osećaj za dodavanje na nivou Pg bukvalno. Širi igru, može da igra ledjima, može 1 na 1, neverovatna utrčavanja, otvaranje iz bloka. Kompletan igrač i napred i nazad. Rotira, sve radi na terenu.  

Saletov plan je bio da Kuridža ode ali ga je impresionirao po dolasku u Beograd, kada je video kako i na koji način igra.

Edited by Johnny Štulić
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

Reath je pristao samo ovu sezonu da igra jos u Srbiji pa se postavlja pitanje koliko se isplati ulagati u njega. 

 

Ako je Reath tako zahtevao AND ako je MJK sve ovo sto pisete i da je to na dovoljnom nivou za EL, zasto smo onda uopste dovodili Reath-a? Pa onda jos dovodimo O'Brajanta... 

 

Siguran sam da je "FMP bez ambicija" mogao da ga proda za bilo kakve pare u neku Tursku, Grcku, Italiju... 

 

Reath ce biti tu, u rotaciji, makar u ABA ligi. Uzimace minute Simonovicu i MJK, ili (pu-pu) nekom od ostalih visokih koji se povredi ili mora da odmori. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MetalHead said:

 

Ako je Reath tako zahtevao AND ako je MJK sve ovo sto pisete i da je to na dovoljnom nivou za EL, zasto smo onda uopste dovodili Reath-a? Pa onda jos dovodimo O'Brajanta... 

 

Siguran sam da je "FMP bez ambicija" mogao da ga proda za bilo kakve pare u neku Tursku, Grcku, Italiju... 

 

Reath ce biti tu, u rotaciji, makar u ABA ligi. Uzimace minute Simonovicu i MJK, ili (pu-pu) nekom od ostalih visokih koji se povredi ili mora da odmori. 

Reath igra u Zvezdi za isti novac kao u Fmp-u bukvalno je samo prebačen ugovor. Nije hteo da potpiše na dve sezone.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Johnny Štulić said:

Kuridza je najveći košarkaški znalac u ekipi. Ima većih majstora ali ono što Kuridza igra to ne radi više niko u Aba Ligi. Čovek može za 2 može za 3 može iz reketa, čita igru, ima osećaj za dodavanje na nivou Pg bukvalno. Širi igru, može da igra ledjima, može 1 na 1, neverovatna utrčavanja, otvaranje iz bloka. Kompletan igrač i napred i nazad. Rotira, sve radi na terenu.  

Saletov plan je bio da Kuridža ode ali ga je impresionirao po dolasku u Beograd, kada je video kako i na koji način igra.

 

Ovo si opisao Nikolu Jokića a ne Kuridžu. Solidan je on all round visoki al na EL nivou krajnje limitiran igrač. Svakako mislim da ima mesta u rotaciji.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Ja se izvinjavam, ali moram da bacim par sekvenci sto mi se nisu svidele kod naših pojačanja 

Roc - deluje mi dosta sporije nego prošli put, izgubio je hitrinu, mučio se sa presingom, nije mogao da resi ništa 1vs1, majstor je to ali plašim se kako će reagivati na presing EL igrača, šut je tu ali mogućnost da napravi separaciju nisam siguran

 

Tery ima energije do neba i nazad, ali bas nije kanalisana, dosta je sitan ima max oko 2 metra i bas mislim da će ga Milutinov urnisati i u opste će imati problema sa uguzivacima, ali da mocice da brani pik i preuzima. I kad bi znao makar bilo koji napadački potez osim kucanja, polu distanca, flouter polu horor ma bilo šta 

 

A da smo opasni bas jesmo

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MetalHead said:

 

Ako je Reath tako zahtevao AND ako je MJK sve ovo sto pisete i da je to na dovoljnom nivou za EL, zasto smo onda uopste dovodili Reath-a? Pa onda jos dovodimo O'Brajanta... 

 

Siguran sam da je "FMP bez ambicija" mogao da ga proda za bilo kakve pare u neku Tursku, Grcku, Italiju... 

 

Reath ce biti tu, u rotaciji, makar u ABA ligi. Uzimace minute Simonovicu i MJK, ili (pu-pu) nekom od ostalih visokih koji se povredi ili mora da odmori. 

 

Ja bih volio da Reath bude u rotaciji i da uzima minute i na 4 i 5. Samo kazem da je Kuridza sigurica i ako neko ispadne iz rotacije zbog Reatha logicnije mi je da to bude Simon uz Simanica. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...