Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

3 minutes ago, Gilmour said:

Jedina razlika je sto je tadasnji Luka Mitrovic bio legit EL cetvorka, sa tu i tamo vanserijskim utakmicama (Galatasaraj npr).

 

pa sad... luka je sa svojim fizikalijama uvek bio granicni igrac za neki visi nivo, stalno se mucio, ali smo umeli da ga trpimo i dao nam je dosta za 5 godina u klubu, ali uz puno muke. sada bas tako reci da je on bio "legit el cetvorka" je lako, tada nismo tako gledali i uvek smo trazili mitsku zver umesto njega.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

pa to realno ne znamo

ajde daj neke domace alternative za trenutne strance koje imamo

sem reatha, koji potpisom bryanta deluje kao visak...ne vidim sta je moglo drugacije, a da se zadrzi isti ili slican nivo, plus da ima nekog smisla dugorocnije

jednostavno talent pool nije takav, a i to malo sto ima nam iz razlicitih razloga nije dostupno

 

 

Pa to je obično i fora sa mladim igračima, ne možeš odmah da očekuješ isti ili sličan nivo proverenih iskusnih opcija, naravno ako nisu 1 u milion talenata kao Luka Dončić a mi takve nemamo niti smo imali. Meni ne ide u glavu da Radanov nije mogao da pojede neke Lazićeve minute.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Haggard said:

 

pa sad... luka je sa svojim fizikalijama uvek bio granicni igrac za neki visi nivo, stalno se mucio, ali smo umeli da ga trpimo i dao nam je dosta za 5 godina u klubu, ali uz puno muke. sada bas tako reci da je on bio "legit el cetvorka" je lako, tada nismo tako gledali i uvek smo trazili mitsku zver umesto njega.

Jedan period je bio sasvim solidan. Uvek isporucivao svojih 7-10 poena uz 5-6 skokova. Ofanzivno ako treba cirkulisao po kapici i razbijao zonu pasom. Gurao se na ofanzivni skok i osecajem dobijao bolju poziciju. Pre onog kriminala sa "letnjim radom" na sutu pricam.

Od njegovog odlaska, sa pozicije 4 mi nemamo ni obrise ledjne tehnike. Steta sto je konstitucije kakve jeste i sporih nogu, ali svojevremeno dok bio u teskoj krizi sto se tice samopouzdanja je na kefalo znao da izvuce dosta toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

i meni nije najjasnije sta je tacno problem kod radanova

nadam se da nije nesto kao garnetova glava

 

ali to je jedan igrac u x godina za koga mozemo da se slozimo da je mozda trebao da dobije vise prostora

gde je jos?

 

 

 

ili evo jos jednog reprezentativnog primera - gde je i sta radi nekadasnji MVP juniorske EL koji je otisao iz KKCZ posto je cenio da ne bi dobio ocekivani prostor?

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

i meni nije najjasnije sta je tacno problem kod radanova

nadam se da nije nesto kao garnetova glava

 

ali to je jedan igrac u x godina za koga mozemo da se slozimo da je mozda trebao da dobije vise prostora

gde je jos?

 

 

 

ili evo jos jednog reprezentativnog primera - gde je i sta radi nekadasnji MVP juniorske EL koji je otisao iz KKCZ posto je cenio da ne bi dobio ocekivani prostor?

Iluzorno je ocekivati od mladjih kategorija KK Crvena Zvezda (FMP) da izbaci igraca koji ce biti dovoljno igracki sposoban da dobije prostor u seniorskoj ekipi, makar taj prostor bio i 10 minuta po mecu.

Mladje kategorije jure rezultate, igra se pod pritiskom i tu je kraj svake price.

 

Pustite klince da razvijaju vestine, rezultat je skoro pa apsolutno nebitan u tom uzrastu.

Da, potrebno je uciti i razvijati pobednicki mentalitet, ali to je nesto sto u sustini ili imas ili nemas. Svakako ce isplivati kad-tad.

Ortodoksno uigravanje ekipe, pozicija i sistema igre treba ostaviti za seniore.

Edited by Gilmour
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam za vas ali meni je u našoj ekipi jedan od najboljih igračq Kuridža. Kad god je na terenu nešto se dešava. Čita igru nenormalnko dobro, vrhunski se otvara,  osecaj za pas, može za 2 može za 3 a i jako i do samog kraja. Šalu na stranu stv kompletan igrač sve može da radi na terenu od dobre odbrane do dobrog napada. Siguran je u 12 po meni. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

Ma Radanov i Rit nema teorije da ce imati prednost  u odnosu na Lazica i Simona. 

A to nisam nigde ni rekao. 😳 Boldovani su zato sto si ih zaboravio a crveni zato sto su ti konkurenti za utakmice u civilu. 

 

Hall, Roch, Uskokovic

Loyd, Walden, Radanov

Davidovac, Dobric, Lazic

OBrajant, Reath, Simonovic, Kuridza

Teri, Kuzmic

 

1 hour ago, Princeton said:

Lazic je zapoceo sve EL utakmice. Reath nije odigrao minut na cetvorci. Ne znam, ne vjerujem da ce ijedan od Lazic/MJK/Simon na tribine.

Ja bih pre imao Reath-a nego MJK u sastavu... 

 

43 minutes ago, Chaos Is Me said:

A i da ih ima ne bi dobili priliku da igraju. Ne znam šta je problem sa Radanovim i zašto je potpisan Reath ako je jasno da ćemo to pokriti proverenijim igračima.

Reath je tu da pokrije obe pozicije, kombo 4/5, iza Brajanta/Simonovica i Terija/Kuzmica. On je po meni peti visoki igrac.  

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/13/2020 at 11:39 PM, Princeton said:

Siguran pas - u smislu najsigurnije rijesenje. Recimo kada igra pnr, cita kako se krece odbrana i uvijek ce ici na sigurno dodavanje, cak i ako u tom trenutku nije najopasnije rijesenje - ako se ispomaze sa strane sutera koji nije u ritmu, on ce i dalje njemu dodati loptu jer je ostao sam. Fali mu te slobode, a mozda i nema u sebi tog kreativnog gena, ali kako se kretnje budu vise uvjezbavale, uocavace otvorene opcije po automatizmu, istreniranosti i asistencije ce same doci.

 

Evo jedne Walden asistencije kao produkt uvjezbane timske kretnje ❤️

 

CRVENA_ZVEZDA_MTS_BELGRADE_vs_ZALGIRIS_K

 

 

4 minutes ago, MetalHead said:

Ja bih pre imao Reath-a nego MJK u sastavu... 

 

Reath je tu da pokrije obe pozicije, kombo 4/5, iza Brajanta/Simonovica i Terija/Kuzmica. On je po meni peti visoki igrac.  

 

Do sad MJK pokriva obe pozicije. Mislim da je podjednako proveo vremena na 4 i 5. Definitivno je proveo vise vremena na 5, nego sto je Reath na 4 :)

 

Reath mozda kod nas u projekcijama moze na 4, ali do sada to nismo gledali ni na pripremnim, ni u EL, a ni u ABA. Vjerujem da je prespor za Sasine standarde koje cetvorka treba da ima.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Waldenov problem u pnr igri je sto ide presiroko od bloka. Kada prodje blok ne napada odmah taj prostor koji se dobije blokadom nego ima pasivnu kretnju i dozvoljava cuvaru da se vrlo brzo postavi ispred njega. Moje misljenje je da on treba da zasece odmah nakon bloka i skrati ugao i onda da napada. Obzirom da je dobar suter i prodoran igrac, kao i dobar dodavac iz slash&kick situacija to moze biti veoma produktivno.

 

Doduse to se ne ispravlja tako lako, da svi znaju da koriste blok kao Teo ne bi on bio to sto jeste. Kako god, Wolters je imao slican problem kada je bio kod nas i cini mi se da je ispravljao tokom sezone.

Edited by Del Piero
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Princeton said:

Do sad MJK pokriva obe pozicije. Mislim da je podjednako proveo vremena na 4 i 5. Definitivno je proveo vise vremena na 5, nego sto je Reath na 4 🙂

 

Reath mozda kod nas u projekcijama moze na 4, ali do sada to nismo gledali ni na pripremnim, ni u EL, a ni u ABA. Vjerujem da je prespor za Sasine standarde koje cetvorka treba da ima.

 

Da, to mi je bilo bas zanimljivo da je MJK isao na 5 ove sezone, cak i u EL. Reath ima dobar sut za 3p i u FMPu je vise bio na 4 (ako se dobro secam, on i Djordjevic su bili ti visoki koji su uglavnom igrali). ali definitivno mu ni 5ica nije strana. Sasa je i sam rekao da voli raznovrsne igrace, a zbog tog suta za 3p mislim da je pozeljniji u rotaciji od MJK. 


Ako ne sada u ovom delu sezone, verujem da ce tako biti kako sezona bude odmicala. Jednostavno MJK je iskusan ali ogranicenih sposobnosti, dostigao je svoj zenit, i ne vidim da moze nesto vise da da nego sto je do sada davao a to svakako nije bilo na EL nivou. S druge strane Reath ima prostora za napredak (doduse, imao ga je i Borisa pa...). 

 

Generalno, kvalitet na stranu, ali imamo bas raznovrsne igrace, i to daje Sasi sirinu da bas fino kombinuje. Samo da posluzi zdravlje... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Informacija (neproverena) sa drugog foruma da Uskokovic ide u Tamis i to ne kao pozajmica vec prelazak (u Tamisu su na pozajmici iz Zvezde Manojlović, Anđušić i Pavicević).

 

Sto se Simanica tice, jel mu ovo znaci nesto za draft?

 

 

Link to comment
Share on other sites

na stranu dal je ovaj dosao ili nije, vec je sto puta receno koliko nam je potrebna cetvorka..

kuridzi je svaki doskok kritican, simon  macka ce svaku 15-u utakmicu odigrati kao protiv baskonie(mada su se neki ponadali da tako biti svaku tekmu), a blokisa je blokisa, reath je totoalno neiskusan za el nivo, al je dobar za neki tranzicioni period..

lm, radanov i blokisa ispadaju svakako.. a ne bi se iznenadio da van 12 pre bude kuzma nego reath.. mada se i dobricu drma mesto.. imo:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Borca said:

Sto se Simanica tice, jel mu ovo znaci nesto za draft?

 

 

 

Samo potvrda da se gleda ka NBA-u, mozda zavrsi u G-league. 

 

Mada gledajuci proslogodisnje njihove liste, slabe su sanse i za to. Samo jedan igrac je zavrsio u NBA, mozda 10ak u G-league, mnogi uopste nisu nasli profesionalno uhlebljenje a neki su otisli overseas (jedan je u MZTu, jedan u Lovcenu 😄, i u nekim Gravelinima, Frankfurtima, Hapoelima...) 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Babaduka said:

Ja moram da priznam da je ovaj prelazni rok imao sve, dobar početak, onda neizvesnost, strah, pljuvanje, hvaljenje, trajanje poduže! Prelazni rok je ispunio očekivanja, nema šta da se kaže, sad gledamo basket, a onda opet do godine! 
Nadam se i sezoni ovako uspješnoj i zanimljivoj kao sto je bio PR

Jel imam ja makar neko pivo kao otvoritelj ovako bericetnog topika?🍻

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...