Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Dobar je Walden dok ne mora da organizuje igru. Ja njega vidim kao ispomoc Loydu i to ce igrati kad krene Rochesti. Rilja odbranu i zna da udje u kosgetersku seriju, ali ne moze da organizuje igru u toj mjeri da bude jedini plej u petorci. Jos kad ga stavis sa Lazicem, Dobricem, Simonom tj dezurnom ekipicom koja ne zna da tapse loptu, problem bude jos veci.

 

Inace slazem se sa losmijem da se tradicionalno kasni sa formiranjem ekipe. Zalgiris je recimo u julu kompletirao tim, nije to beznacajna stvar. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 10/13/2020 at 9:57 AM, propolis said:

Walden je na prve dve utakamice imao 4.5 izgubljenih na 3 asistencije što je previše. Walden ne može da bude plejmejker kao što su neki pisali i morali smo da dovedemo plejmejkera koji će da odmeni Halla. 

Walden je odlican defanzivac, dobar suter za 3 poena, ali plejmejkerski skil upitan pogotovo ako ga protivnik stisne malo jače. 

 

Jedva čekam da vidim Roca i Terija na terenu jer će biti izuzetan upgrade na ovu ekipu. 

 

 

 

 

Potvrđeno sinoć.

Link to comment
Share on other sites

Sad kad se malo sleglo...ne mogu da shvatim koliko negativnih stvari može da se iznese ovde za igrača kluba za koji navijate, a pritom taj isti igrač nije odigrao ništa lošije od nekih koji se hvale. Što pre prihvatite da Walden nije Larkin, James ili Campazzo biće vam lakše da pratite utakmicu i neće vam promaći po meni očigledne stvari. Uostalom nije to ni Loyd, pokazalo se juče.
Da obrazložim...
Moje je mišljenje, što ne znači da sam u pravu, da smo mi utakmicu izgubili zbog njihove produkcije sa pozicija 3 i 4, a gde je samo ona rola Davidovca kod nas postojala. Pritom ne mislim samo na poene i skokove, već i na balans koji su pravili između spoljne i unutrašnje linije. Hayes, Jokubaitis, Jankunas/Rubit su po meni razlog njihove pobede. Lekavičijus je isključivo (osim one trojke kada je ostao sam) davao koševe posle akcija za njega, gde je uz Lovernja i Gebena, pomenuta četvorka pravila taj prostor gde je on završavao na obruču ili je puštao pas koji je pravio višak. Milaknis i Volkap se nisu ni upisali, Vasturia i Grigonis ukupno 13 poena, mi smo spolja njih dobro pritisli, ali ta saradnja sa unutrašnjom linijom je izostala. Wolden je drugo poluvreme potpuno isključio Lekavičijusa (osim one pomenute trojke) koji je samo dva puta uspeo da probije. Dva faula u drugom su Volkap i Grigonis napravili na njemu. Šutirao je 40% koliko i Loyd, a Hall 36%. Asistencija je imao tri koliko i Hall kao i izgubljenih jednu, a doprinos u odbrani gde je sjajno rotirao (iznudio dole faul i drugi put korake kada je odbrana pukla) je po meni bitniji za ocenu njegove igre od toga kako nama to na oko izgleda. Uostalom za drugog pleja 11p3as1sk nije čak ni loša statistika, ali valjda nam je prošle godine drugi plej postavio previsoke standarde pa je sad to jako teško nadoknaditi.
Ono što se meni čini, jeste da će dolazak Terry-ja biti baš veliki plus za ovu ekipu. Definitivno ćemo se mučiti i dalje sa pozicijama 3 i 4 gde smo najtanji. Dobrić, Lazić, Simonović, Simanić...tu će svaka (jača uspešno) ekipa da nas pritiska i eksploatiše.
Izvinjavam se zbog dužine posta, ali prosto mi je zasmetalo da se proziva igrač koji u svakom trenutku pruža maksimum. Daleko je od toga, jer jedan je naš Đenka, ali ako realno pogledate, to je ta uloga u timu i tako ga treba i posmatrati. Druga je stvar što nam je drugi plej tek sad stigao. Malo strpljenja nikoga nije ubilo...
Živeli i baš je smor ako se ne bude igralo u četvrtak...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Naša odbrana je juče bila skoro perfektna, ali je napad bio poprilično los. 

Bekovski parovi će vrv biti Hall-Loyd, Roc-Walden gde bi trebao doci do izražaja Waldenov sut za tri poena koji bolje pogadja iz mesta nego iz driblinga. 

 

Zalgiris nas je slično branio kao Fener vrsuci jak pritisak na naše spoljne igrace, a tako će nas čuvati sve defanzivno potentne ekipe.

Opet je zakazala ta saradnja unutrašnje i spoljne linije, a verujem da ce biti bolje sa Terijem i voleo bi da vidim Reatha na 4 koliko može sa tom visinom i dobrim sutem za 3. 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Dragan Mićić said:

Jel istina da je Bjelica hteo da igra za Zvezdu dok ne pocne Nba, ali Sakramento nije dozvolio?

 

Ne znam da li je istina, ali ako je zaista hteo, samom njegovom voljom da dodje i pomogne zaslužuje veliko poštovanje! ❤🤍

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Chaos Is Me said:

Tačno. Primetna je njegova težnja ove sezone da više filozofira sa driblingom ali to se obično završi komično. 

 

Sezone 16/17 je gomilu koševa dao ulazom, svi smo se čudili odakle mu to. Međutim sada se vratio na fabrička podeševanja, da li godine ili šta, sada stvarno izgleda komično kada uzme loptu i krene. Bolje da se drži šuta. 

Link to comment
Share on other sites

Drugari, trebam malu pomoc. Da li iko ima ponudu za kupovinu sezonskih ulaznica ali u mejl formatu? Znaci, da li je iko dobio mejl sa ponudom za kupovinu sezonskih ulaznica? Ako jeste, neka javi pa mu pustim mejl da mi proslijedi. Forma mi je potrebna...za neke lokalne poduhvate. Hvala unaprijed.

Link to comment
Share on other sites

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/zvezda-leti-za-francusku-i-ceka-odluku-evrolige/368264

 

Koje ludilo, letimo, pa čekamo tamo rezultate a oni kompletno zaraženi bukvalno ne postoji šansa da se naši ne zaraze ako se bude igralo.

 

Znači bolja opcija, bacimo pare na let, izgubimo vreme po hotelu i gdeveć u FRA i onda da nam jave da se ne igra.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Obi-Wan said:

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/zvezda-leti-za-francusku-i-ceka-odluku-evrolige/368264

 

Koje ludilo, letimo, pa čekamo tamo rezultate a oni kompletno zaraženi bukvalno ne postoji šansa da se naši ne zaraze ako se bude igralo.

 

Znači bolja opcija, bacimo pare na let, izgubimo vreme po hotelu i gdeveć u FRA i onda da nam jave da se ne igra.

debilizam..

ovi su 10-og su prijavili dvojicu.. 11-og je cole izasao sa terena par sekundi nakon pocetka utkamice.. i juce su potvrdili za jos dvojicu igraca + imaju 3-4 is strucnog stozera..

dakle ni teoreteski ne mogu da imaju osmoricu..

 

a tek da ne govorim koliki je rizik igrati sa ekipom koja na svaka dva dana, prijavljuje nove slucaje..

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Manoly said:

Potpun kolaps mozga... medj "zdravima" u ekipama sa zarazenim igracima/stafom sigurno ima jos pozitivnih "za koje se kasno sazna"...

mi smo izgleda svi napravili previd.. ko kaze da je el u interesu da se igraci ne zarazavaju?

da je tako, to debilno pravilo od bar 8 negativnih igraca ne bi ni bilo uvodjeno..

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Obi-Wan said:

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/zvezda-leti-za-francusku-i-ceka-odluku-evrolige/368264

 

Koje ludilo, letimo, pa čekamo tamo rezultate a oni kompletno zaraženi bukvalno ne postoji šansa da se naši ne zaraze ako se bude igralo.

 

Znači bolja opcija, bacimo pare na let, izgubimo vreme po hotelu, zaraze se igraci i onda da nam jave da se ne igra.

 

Mmoze i gore.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, n4l1m said:

mi smo izgleda svi napravili previd.. ko kaze da je el u interesu da se igraci ne zarazavaju?

da je tako, to debilno pravilo od bar 8 negativnih igraca ne bi ni bilo uvodjeno..

Evidentno ih zabole, bitno da kola prolaze makar se ne igralo pola meceva u istim.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sector said:

Je li se iko jos zalio na posljedice korone od igraca koji su obolili? Koliko vidim niko nema simptome.

ma aj sto nema, nego "ozdravljavaju" nakon 3-4 dana.. ovog terija nasi su drzali 2 nedelje u izolaciji, pa ga jos lagano uvode, a isto nije imao simptome..

Edited by n4l1m
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...