Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 minute ago, Perkos2 said:

gledam ima li negde " simone izvini"

 

A Simketova izjava posle tekme... dobar je, odgovorio je na pitanje a onda bio u fazonu "oprostite, moram samo da kazem da nam navijaci mnogo nedostaju..." bas nekako fino i kulturiska sve to srocio a i engleski mu je bolji od vecine igraca koji nisu sa engleskog govornog podrucja 😄

 

Nesto imam osecaj da ce Simonovic biti dobar trener, mozda ne kao Sasa Obradovic ali uveren sam da ce jednom voditi i neki EL tim (pa makar to bila i samo Zvezda). Sto recimo ne mogu da zamislim za Topica, on je nekako mnogo tih i fin 🙂 

Link to comment
Share on other sites

1. Fenerbahce Beko Istanbul2015713423

2. Valencia Basket2015814018

3. AX Armani Exchange Milan2016815216

4. Zenit St Petersburg201471398

5. Zalgiris Kaunas1068671

6. FC Bayern Munich1116915316

7. FC Barcelona111461406

8. Olympiacos Piraeus111451396

9. Crvena Zvezda mts Belgrade111531503

10. Maccabi Playtika Tel Aviv111521493

11. TD Systems Baskonia Vitoria-Gasteiz11149153-4

12. Panathinaikos OPAP Athens11149154-5

13. CSKA Moscow11142148-6

14. Khimki Moscow Region017678-2

15. Anadolu Efes Istanbul02140153-13

16. LDLC ASVEL Villeurbanne02136152-16

17. ALBA Berlin02145170-25

18. Real Madrid02140169-29

Da je Borisa pogodio zadnji sut delili bi OSMO mesto sa Olimpijakosom koji ima plus 6,a mi plus 3.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nate said:

steta sto loydu nije proslo ono kucanje!

šteta što Lojd nije imao priliku da ovih trijes komada utrpa pred punim Pionirom ...i on i Hall, pa i Terry su opasne ložane, šoumeni...

bobe zdravlja da što pre to dožive.

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Predragdjape said:

Hall me gradjom podseca na Lorenza a igrom na Nelsona, ne znam za vas.. Velo zahvalan igrac. 


Mene nekako podseca na Penija Hardaveja. 

Ozbiljno izdanje veceras, posebno ozbiljno za ovaj deo sezone. Ali bas zbog perioda u kome smo ne treba se ocekivati da nastavimo sa nekom velikom konstantnoscu. 
Mnogo pozitivnih stvari, no i tesko je da bude drugacije kad dobijes 20 razlike sampiona Spanije i ekipu koja te uglavnom dobija gde stigne. 
U prvom poluvremenu, nalik orvoj utakmici sa Fenerbahceom, mislim da je opet bilo malo vise rotiranja tj cescih zamena nego sto bi trebalo. U drugih 20 minuta kao da je Obradovic to uocio pa je malo odustao od tog koncepta, dao je vise slobode i vremena vrucem igracu, a skratio minutazu Voldenu. Volden nesumnjivo ima poene u rukama, u stanju je da ih stvori ni iz cega, takodje cinjenica je da moze da bude sjajan u defanzivi, uz sve to najbolje je sto je generalno timski igrac, posvecen je uspehu ekipe, timskom duhu. I to sto ponekad malo vise solira nije posledica zelje da igra za sebe i svoju statistiku, vec jednostavno to je njegov nacin igre, takav je. Bolno sirov i neotesan, sa odredjenim nedostacima u nekim kosarakskim elementima (ono koriscenje table i bacanje zicera, no comment...), i zbog toga umemo da imamo problema u protoku lopte kada je on na poziciji 1, napadi nam neretko postanu staticni, tupi, bezidejni i onda se svede na improvizaciju. Sreca da, kao sto rekoh, ima sposobnost da stvori poene pa mozemo da preguramo takve periode. Zbog toga mislim da ce dolazak Roca biti prava stvar ukoliko njih dvojica uspeju da naprave jedan kompatibilan bekovski par, koji opet treba da ima (dosta) manje minuta od Lojda i Hola. Nasi startni bekovi, pored mnogih visokih kvaliteta koje poseduju, su i najpismeniji kosarkasi ovog rostera. A toga zaista nemamo na pretek u timu. Hol je bas pravi plejmejker, smiren, stalozen, sjajan pregled igre, nije operisan od sposobnosti da poentira kada zatreba, bilo prodorom, bilo poludistanca ili sut za 3, ali mu jednostavno to nije primarni cilj. Posebno mi se svidja kako cita i anticipara protivnicke kretnje i reakcije, nekoliko puta je to uradio veceras, a nekoliko puta i u Istanbulu. Mislim da ne postoji ozbiljan trener koji ne zeli da ima ovakav profil plejmerkera na terenu. Lojd je sa druge strane bas kvaliteran i brutalan skorer, i to mu je primaran zadatak i stil igre, stop je sjajno za Zvedu. Takodje, kao sto i Hol uspesno moze da radi druge stvari, tako ni Lojd nije operisan od pregleda igre,tajminga za asistenciju i, sto je bitno, osecaja koji sigrac je 'vruc'. 

Sto se tice ostalih pozicija i igraca tu mislim da nema nikakvih problema da se igra sa ovakvom dinamikom rotiranja i raspodelom minuta. Mozda cemo u nekom trenutku doci u situaciju da ce Kuzmic biti sposoban, a i potreban, da iznese veci teret. Za sada je vidan napredak kod njega, mnogo ga dize i Hol sa po 2-3 spajanja sa kosem, a to mozemo ocekivati i u saradnji sa Rocestim. Naravno tu nam dolazi i Teri pa cemo videti kako ce se sve uklopiti, ali sada treba biti strpljiv, da ne napravimo gresku kao sa Kuzmom prosle sezone. 
Drago mi je da je Simon pokazao da nisu sasvim iza njega dani kada kazemo "Simone poludi", verujem da bi to moglo da bude jos cesce da je puna hala ali to je vec druga stvar. 

Odbranu je Obradovic vec doveo na veoma visok nivo, rotacije i preuzimanja su odlicna, stranu pomoci vec skoro svi osecaju, a bekovi su nam poprilicno jaki i skocni pa nije problem ni kad se sve preuzima i kad neko od njih ostane na postu. Veceras je jedino Davidovac bio bas tragican u defanzivi, i nije nikakav problem kad su razlog tome nesto losije fizikalije, ali kad to dodje usled nerazmisljanja i nerezonskih poteza jednog inteligentnog igraca e to onda malo izervira. Zato je i Sasa posebno pobesneo nekoliko puta. 
Skok je generalno dobar, mada je bilo situacija kada smo dozvoljavali druge, pa i trece napade, ali to se najcesce desava upravo kad ispreuzimamo pa visi igraci ostanu dalje od obruca. To se desavalo i kod Radonjica, tako da je to samo jos jedan znak da smo na dobrom putu. 

Moglo bi ovo da bude jedna uspesna sezona, ali stvarno je pitanje da li ce se i do kada igradi. Zato dogod se igra uzivajmo, pa makar i tribine bile prazne

  • Like 32
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...