Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ima i nekih naznaka da ce nas i Kevin Panter napustiti.

Ne onaj kevin Panter 😜

 

Sve u svemu bit ce zanimljivo leto pred nama, i sastavljanje nam voljenoga tima. Cekamo trenera. Obradovic ce saopstiti za koji dan sta je odlucio.

Edited by Slavisa iz Tavankuta
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Ima i nekih naznaka da ce nas i Kevin Panter napustiti.

Ne onaj kevin Panter 😜

 

Sve u svemu bit ce zanimljivo leto pred nama, i sastavljanje nam voljenoga tima. Cekamo trenera. Obradovic ce saopstiti za koji dan sta je odlucio.

Onaj vas nece napustiti:

DECLARE prikljucitimu AS Logical

DECLARE platiSkuplje AS Currency

IF

celav je

AND

vodi se kao play

AND

pod ugovorom je

AND

domaci igrac

THEN prikljucitimu=TRUE

ELSEIF

platiSkuplje

ENDIF

 

Edited by Kronostime
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kronostime said:

Onaj vas nece napustiti:

DECLARE prikljucitimu AS Logical

DECLARE platiSkuplje AS Currency

IF

celav je

AND

vodi se kao play

AND

pod ugovorom je

AND

domaci igrac

THEN prikljucitimu=TRUE

ELSEIF

platiSkuplje

ENDIF

 

 

Opa, otvorila se neka rezerva iz karanetene...

 

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Zalutao k`o Sremac sa prasicima na hadziluk u Meki.:s_d:

Znaci bezbedan 😎

 

 

Edit, Ne bilo lose da neko otvori prelazni rok pdf u velikom stilu?

Sta kaze Fender, jel raspoložen? 

Materijala ima za rokanje pogotovo posle ove sezone što se nije desila.

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

Aaa, majstor-Slaviša otvorio temu nove sezone! I to na pravi način, na mala vrata, bez pretenzija. Taman - posle sezone koja se završila za online pregovaračkim stolom, sledi sezona za koju ne znam ni kad ni kako će da počne. A i kad počne, da li će neki novi talas Korone da je prekine. Bravo, Slaviša! Što, bre, nema ovde neki emotikon srca da reagujem k'o pravi nju-ejdž čovek na otvarajući post?!

 

A svi vi što se bunite, setite kakva je bila "prošla", da ne kažem "nepostojeća" sezona, a kakva sve može da bude sledeća. Zato, skromno i spokojno, radujmo se svakom igraču, i novom i starom, i velikom i malom. Samo ne baš mnogo malom... da ne kažem - patuljastom... Tome se niko nikad ne bi radovao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

Koja je trenerska filozofija Saše Obradovića?

“Najviše insistiram na tome da moji timovi budu agresivni na lopti i na prvim pasovima, da dođe do destrukcije igre protivnika i da na svaki mogući način smanjimo broj poena rivala“. Na taj način je Saša Obradović, novi trener Crvene zvezde, počeo opis svoje košarkaške filozofije.

Saša Obradović

 

Bilo je to u intervjuu koji je dao krajem 2016. godine kao trener Lokomotive Kubanj. U Krasnodaru je ostao dve godine i ostvarivao je zapažene rezultate, a potom je vodio Monako pre nego što je potpisao za crveno-bele.

“Želim da moji timovi ne dozvoljavaju veliki broj poena iz kontri ili ofanzivnih skokova suparnika – svi timovi koji to ne dopuste imaju više samopouzdanja, pa je zato to moja baza i nešto što naglašavam pred svaku utakmicu“, nastavio je Obradović, a potom prešao na drugu stranu terena:

“U napadu nastojim da igram brzo, sa mnogo kretnji bez lopte – volim košarku sa dva driblinga, mada nekada zbog individualnog kvaliteta igrača moram da prihvatim i tri-četiri. Takođe, insistiram na tome da tim u svakom trenutku ima svest protiv koga igra, pa da se napadne određeni igrač ili taktika protivničkog trenera. S obzirom na to da je ‘agresivnost‘ glavna reč u mojoj filozofiji, poklonik sam velike rotacije jer u manjoj rotaciji igrači ne bi mogli da ispune ono što se traži od njih“.

 

 U skladu sa time, igrači Zvezde mogu da očekuju žestoke treninge.

“Svaki trening je kombinacija poboljšanja kapaciteta svog tima i pripreme za sledeće mečeve. Moji treninzi su kraći, ali visoki po intenzitetu, približno mom modelu igre. Dan pred utakmicu isto tako radim, stava sam da igrač treba da stvori dobre radne navike i da je fokusiran, a ne da se ‘razvlači‘. To igrači znaju vrlo dobro i ponašaju se u skladu sa time, a i ja biram košarkaše sa izraženom radnom etikom, prave profesionalce koji bi hteli da igraju i uprkos malim povredama i da se tako žrtvuju za rezultat“, istakao je tada Obradović i dodao:

“Najveće trenersko pitanje jeste kako zadržati visoke kriterijume, a ne ‘sagoreti‘ igrača. Ja važim za zahtevnog trenera i agresivnog u želji da se zadato ispunjava na dnevnom nivou. Nekada to nije lako, nije lako ni psihički. Odnos sa igračem treba da bude dobar, ali ne i prijateljski, ipak sam ja nekome šef i treba i da uđem u konflikt kada je to potrebno, tako da određena distanca mora da postoji. Sa druge strane, trener mora da ima i razumevanja za igrača, da mu se pruži podrška i da se pokaže linija ljudskosti. Sada mi je 12. godina kao treneru i mislim da sam u tom smeru napredovao. Letos sam mnogo razmišljao o takvim situacijama, počeo sam manje da gestikuliram i da kvalitetnije razgovaram s igračima, ali moji zahtevi su i dalje visoki“.

Upravo se u pogledu poslednje rečenice Obradović najviše promenio u proteklom periodu, ali i dalje važi za strogog i temperamentnog trenera. Pre Lokomotive, četiri sezone vodio je Albu, zatim Donjeck, Turov, Kijev i Keln.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...