Jump to content

Moderacija


Recommended Posts

Potpuno se slazem sa Zoranom - cela rasprava na USA topicu se pretvorila u to da ko se ne slaze sa Trampovom politikom je automatski "komunjara".

Yoyogi jeste prgav ponekad, ali vise doprinosi temama nego pojedini forumasi kojima je jedini cilj bitisanja ovde kontriranje i vredjanje drugih koji ne dele njihovo misljenje.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Jel to sad kao zaboravljamo na onu pizdariju sa odlaskom i zatvorskom slikom multipliciranom po svim njegovim postovima na forumu koju je napravio prošle godine?  :classic_dry:

 

Moderacija mu je to oprostila i ne samo to nego su se posle drkali da bi mu sve slike proradile "ko nekad"... mene bi posle onoga bilo sramota da se vraćam među ljude kojima sam to priredio.

Da sam neki qrac na forumu (ko što nisam) još posle onoga dobio bi jedno:

 

36275_695820123_1457514_562660057135701_

 

Sa stavom "ja sam iznad svega i svi vi možete da mi ga popušite" možda je daleko dogurao u životu (do zemlje izlazećeg sunca), ali za pristojan forum je jako naporan.

 

Edited by fancy
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

45 minutes ago, zoran59 said:

Nadam se da je ovo odgovarajuca tema.

 

Mislim da je trajni ban Yoyogiju preteran.

On i Denis se preganjaju vec godinama. To je ponekad dosadno, ali ponekad i zabavno.

 

Licno, imao sam sukobe, ali i slaganja sa obojicom. To je forum, (polu)anonimna zajebancija.

Yoyo svakako doprinosi na Kulinarstvu, Dijaspori i nekim drugim temama.

Pa, ako bas morate, banujte ga sa Politike ali ga ostavite na forumu.

Valjda ima i ona opcija "moderatorsko odobravanje postova" ili kako se vec zove. Pa mu pustajte ili ne postove na politici, a ostavite drugde.

 

Covek je zanimljiv.

 

 

I ja da se založim za sagovornika Yoyogi, svakako je doprinosio mnogo više nego što je navedeni odgovor. Bilo bi korisno za zajednicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, zoran59 said:

Nadam se da je ovo odgovarajuca tema.

 

Mislim da je trajni ban Yoyogiju preteran.

On i Denis se preganjaju vec godinama. To je ponekad dosadno, ali ponekad i zabavno.

 

Licno, imao sam sukobe, ali i slaganja sa obojicom. To je forum, (polu)anonimna zajebancija.

Yoyo svakako doprinosi na Kulinarstvu, Dijaspori i nekim drugim temama.

Pa, ako bas morate, banujte ga sa Politike ali ga ostavite na forumu.

Valjda ima i ona opcija "moderatorsko odobravanje postova" ili kako se vec zove. Pa mu pustajte ili ne postove na politici, a ostavite drugde.

 

Covek je zanimljiv.

 

 

 

Pa upravo to što se proganjaju godinama je i razlog zbog kojeg je ban i dobio. Političke teme nisu mesto gde neko treba da se stalno svadja i vrsi licne napade, napomenuto je to više puta. I on i Denis su dobili 60 dana ban uz napomenu da se to više neće tolerisati. Denis ukoliko bude radio ovo što je Jojogi sada će završiti isto kao i on. I napisao sam, uprkos poslednjoj opomeni, iako je pravio prekrsaje, opet smo izasli u susret jos jednom i ostavili ga, ali nastavio je po starom, pa deluje da se ova igranka nikada ne bi zavrsila, jer je ocigledno da on ne zeli da prihvati pravila koja ovde vaze. 

 

Yoyogi je doprinosio na drugim temama, tacno, zato nam je i bilo zao da ga banujemo trajno. Predložena je jos pre mesec dana opcija administraciji, bas zbog njega, da se ogranici pristup samo jednom pdf-u. Medju moderacijom ne postoji jedinstven stav po tom pitanju, a @MetalHead je rekao da bi tako nesto zahtevalo i dosta posla, pa se od takve opcije na kraju odustalo. 

 

Sto se tice mop-a, tu opciju generalno nismo razmatrali. Teoretski jeste moguce, ali trazis od nas da do kraja naseg moderatorskog zvanja i postojanja foruma jednoj osobi odobravamo postove svaki boziji put (na starnu sto sam ubedjen da i sam Jojogi na tako nesto ne bi pristao). Meni to licno ne bi bio problem, ali zasto mislis da je neko kao on to zasluzio? Zasto se na tebe niko ne zali, iako imas drugacije stavove od drugih i pises zanimljive stvari na raznim temama? Dakle zna se ko je pristojan, ko nije, a on stalno pokazuje neki nadobudan stav i ne obazire se na bilo sta sto mu se napominje. Cime je osoba koju ocigledno zabole sve ovo sto smo joj napominjali zasluzila da se napravi svojevrsni presedan i da bude jedina osoba kojoj ce do kraja postojanja foruma svaki post biti na mopu uprkos svemu onome sto je radio? I sta cemo i ako krene i na kulinarstvu da pravi sukobe? Koji onda mehanizam da upotrebimo?

 

Naravno, cilj nam je da forum bude sto bolji i da forumasi budu zadovoljni, tako da mozemo razmotriti  tu opciju, samo znaj da ovo sto trazis je vrlo delikatna stvar, koja ako bi se usvojilla moze otvoriti mnogo pitanja. Jer gde pravimo granicu izmedju dovoljno velikog doprinosa i onda bi tom logikom neko mogao reci da umesto trajnih svakog mozemo da stavljamo na mop, jer ko god da je trajno banovan je imao i dosta dobar deo korektnih postova.

 

 

Sto se tice bana Busmanu, ponovo je razmatrana odluka pre nekoliko dana i odlucno je da ostaje na snazi trajni ban. 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jojogijev opus na forumu je mnogo kvalitetniji od Denisovog.

Nije proganjao Jojogi Denisa, vec obrnuto - i to vrlo licno.

Naticati nekome na nos da mu nedostaju radne akcije i komunizam, podcenjivati i vredjati nacije i vredjati svakog sagovornika ko ne misli kao on.... je pozeljno?

Dajte, ljudi, procitajte teme i sagledajte kome je cilj da doprinese diskusiji, a kome da istu obesmisli i tako reagujte.

PDF Politika sve vise lici na isti sa rahmetli Foruma zato sto se dozvoljavaju takve kvalifikacije, a reakcije na njih kaznjavaju.

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ako je yoyo zasluzio ovaj ban onda ste zaboravili jos nekog da posaljete sa njim. Ja ne mogu da verujem da ste toj drugoj osobi dopustili da mu se obraca na taj nacin i onda yoyo-a banujete kada mu je odgovorio na isti nacin. Veliki propust po meni. Taj "povlasceni" inace unazad nedelju dana posipa kofe govana po svima nama i vi to gledate bez i usmene opomene a onda kad je neko naseo na te niske provokacije .... Ako se ne varam i gosn zasticeni je dobio tu zadnju opomenu pa ako je yoyo prekrsio svoju onda budite principijelni do kraja.

 

Edited by Klotzen
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Kronostime said:

Jojogijev opus na forumu je mnogo kvalitetniji od Denisovog.

Nije proganjao Jojogi Denisa, vec obrnuto - i to vrlo licno.

Naticati nekome na nos da mu nedostaju radne akcije i komunizam, podcenjivati i vredjati nacije i vredjati svakog sagovornika ko ne misli kao on.... je pozeljno?

Dajte, ljudi, procitajte teme i sagledajte kome je cilj da doprinese diskusiji, a kome da istu obesmisli i tako reagujte.

PDF Politika sve vise lici na isti sa rahmetli Foruma zato sto se dozvoljavaju takve kvalifikacije, a reakcije na njih kaznjavaju.

Po cemo je njegov opus "kvalitetniji"? Po broju slika? Ja recimo ne zalazim na kulinarstvo pa ne znam.

Od kako su obojica dobili po 60 dana, Denis se trudi da ostane van ulazenja u licne sukobe - ocigledno je. Dok je Yoyo cim se vratio krenuo da se zalece u druge na licnom nivou, a podcenjivanje je on doveo do vrhunca. Uspeo je u medjuveremenu da zaradi jos jedan ban.

Ne volim da iko bude banovan, ali ne vidim kako osim stalnog MOPa, on prestane da to radi. A cini mi se da je njegovo kopanje po licnom zivotu, spekulacije, i koriscenje za vredjanje sagovornika, malo gore nego pominjati da nekom nedostaju radne akcije.

Nemojmo biti preosetljivi, na sta se sve vredjamo. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Kronostime said:

Andjo, pogledaj odgovore branjenika Zoranu i gomili onih koji se ne slazu sa tom agendom, pa proceni da li je to dijalog ili puko vredjanje radi vredjanja.

Ako mislis na njegovo koriscenje "komunjarsko" i slicnih izraza - ja se navikla na njegov nacin komuniciranja, nije moj stil i na tome se moze poraditi tj Denis moze da spusti malo entuzijazam. 

To je opet daleko od yoyogijevih privatnih insinuacija i podcenjivackog upotrebljavanja licnog zivota. I ponavljam, izmedju onih 60 dana i ovog danas imao je jos 10 dana bana. Ne znam sta je Yoyo radio na kulinarstvu, ali na Politici, njegov opus je provociranje i vredjanje.

Iskreno ja sam protiv bana u principu osim ako neko nije extremista, ali Moderacija je htela da postane ostrija, tako da, imam problem da branim njegovo ignorisanje upozorenja.

Link to comment
Share on other sites

Postoji popriličan broj postova koje major josip nije naveo na topicu Prison Break, a tiču se pre svega iznošenja spekulacija o privatnim podacima drugih forumaša i iznošenja nekih ''zaključaka''.

Da još jednom podesetimo, određene su rigorozne kazne za nekoliko forumaša, kao poslednja opomena, a nakon te kazne forumaš dolazi sa još gorim prekršajem.

 

Ovaj forum je još uvek mesto gde pišu ljudi koji žive svuda po svetu i to je svojevrsna prilika da se pročita nešto novo, nešto zanimljivo. Takođe, većina su odrasli ljudi, u najboljim godinama, sa bogatim iskustvom.

Nažalost, teme nekad deluju kao da se deca od 15 godina dopisuju. Čak i sa različitim stavovima, ne morate diskusiju svoditi na lični nivo. 

Niko ne može da vam zabrani zbog čega ćete doći na forum da pišete, ali znajte da bi vam mnogi iskreno bili zahvalni kada biste više pisali o svojim iskustvima, umesto da se svađate.

Tužno je otvoriti temu i videti odrasle ljude da dođu na neku temu sa ciljem da se zafrkavaju i da provociraju. (Ovde ne mislim na Yoyogija btw) 

 

 

2 hours ago, Klotzen said:

Ako je yoyo zasluzio ovaj ban onda ste zaboravili jos nekog da posaljete sa njim. Ja ne mogu da verujem da ste toj drugoj osobi dopustili da mu se obraca na taj nacin i onda yoyo-a banujete kada mu je odgovorio na isti nacin. Veliki propust po meni. Taj "povlasceni" inace unazad nedelju dana posipa kofe govana po svima nama i vi to gledate bez i usmene opomene a onda kad je neko naseo na te niske provokacije .... Ako se ne varam i gosn zasticeni je dobio tu zadnju opomenu pa ako je yoyo prekrsio svoju onda budite principijelni do kraja.

 

 

Ne postoje povlašćeni i nema potrebe da namećete moderaciji ko treba da se banuje. 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mene interesuje da li je trajno banovan zbog ovoga, sto se moze  protumaciti kao neka podrska komunizmu?

Pa kada pogledaš unazad, najbezbrižniji dani života su ti bili upravo sa komunistima.

 

I ja sam vise puta rekao nesto slicno, ali ne kao podrska komunizmu, nisam nikada bio cak ni formalan clan SKJ, kao sto su bili mnogi koji se sada predstavljaju kao  demokrate,

nego kao razocarenje sadasnjim stanjem u drustvu, da se ucini nesto da se ova kvazidemokratija okonca i stvori istinsko demokratsko drustvo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

Mene interesuje da li je trajno banovan zbog ovoga, sto se moze  protumaciti kao neka podrska komunizmu?

Pa kada pogledaš unazad, najbezbrižniji dani života su ti bili upravo sa komunistima.

 

I ja sam vise puta rekao nesto slicno, ali ne kao podrska komunizmu, nisam nikada bio cak ni formalan clan SKJ, kao sto su bili mnogi koji se sada predstavljaju kao  demokrate,

nego kao razocarenje sadasnjim stanjem u drustvu, da se ucini nesto da se ova kvazidemokratija okonca i stvori istinsko demokratsko drustvo.

 

 

Moze moderacija da ti odgovori oni znaju vise postova nego sto smo mi videli jer su i brisali neke prethodno, ali konkretno u tom postu problem nije ta recenica nego sledeca koju nisi kopirao.

Link to comment
Share on other sites

Dakle, uz dužno poštovanje svim forumašima, moderaciji/administraciji foruma, osećam obavezu da napišem šta mislim o trajnom banu @Yoyogi i podelim još neka razmišljanja. Pridružujem se apelu za skidanje trajnog bana i preinačenje na MOP do daljeg. 

 

Bio sam od starta protiv, kao što sam protiv trajnog udaljavanja bilo kog starog forumaša. Godine, pa i decenije (!) provedene na forumu, nikom ne daju imunitet ali smo svi mi ovde manje-više deo forumskog inventara. Mogu ja "tebi", ko god da si, da idem na nerve. Stavi me na IL ako hoćeš, ali hajde da se razumemo da i ja imam pravo da pišem, da imam pravo na svoje mišljenje, pravo da sedim ovde dokle god meni odgovara ali i dokle god ne ugrožavam druge svojim aktivnostima.

 

Jako me iritiraju polarizacije. Ovde postoje samo dve opcije i vlada nepisani zakon po kome ako nisi za, onda si protiv. Setimo se kakva se prašina digla oko "trećesrbijanaca" koji, eto, nisu pripadali vlasti ni u ludilu, ali nisu podržavali ni ovu i ovakvu opoziciju. Treća opcija, ura! Trebalo je doduše mečka da se rodi da bi se izlaktalo za mesto pod šarom forumskim, ali se desilo. Ispadoše čak i u pravu na kraju...

 

Na USA topiku si komunjara i degenerik jer ne podržavaš onog degenerika. Baš htedoh neki dan da pitam, pošto sam pročitao (parafraziraću) komentar klipa fakat divljanja "evo pravog lica komunstičkih degenerika", da li to znači da su 1) svi BLM komunisti, 2) svi komunisti BLM, 3) svi afroameri degenerici, 4) svi degenerici komunisti ili obratno, 5) BLM su samo afroameri ili mogu biti i belci i naposletku 6) šta ja uopšte tražim u horskoj rapsodiji jednog te istog/ono "drugo" svedeno na par pojedinaca/a nisam čak ni komunista?

 

Zvezda/Partizan, opet ista mustra "ili si za jedne ili za druge". Pretpostavvljm da je slično i kod zaljubljenika u oktane, šta znam Mercedes vs Ferari, onamo na Tenisu Đoković vs ceo svet.

 

Bravo. :ajme: 

 

Da završavam polako... Iako je od preseljenja u više navrata izričito naglašavano da stari sukobi ostaju na starom forumu, mi smo nažalost na tom polju failovali kao moderacija. Okrivljavati forumaše bi bilo ne samo netačno već i neozbiljno, jer forumaš po starom Pravilniku i nije dužan da to poštuje. A nije dužan jer niti postoji tačka u pisanoj formi koja kači evoluciju foruma, niti se iko ozbiljnije bavi edukacijom forumaša. Odnosno bavi se, ali su snage na izmaku...

 

Stvar je u suštini jednostavna ali posla ima kao za kintu. Rezultat: promene koje nas kao zajednicu podižu za ceo level. Kada se to bude desilo možemo dalje da razgovaramo. 

 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Neme said:

niti se iko ozbiljnije bavi edukacijom forumaša.

 

Ovo ne razumem. Kako treba da se edukuju forumaši?  Mislim na sve nas koji smo skoro od otvaranja prvog net foruma na forumima. 

 

Zar edukacija nije samo za one koji prvi put pišu na ovom forumu, ili na nekom xy forumu? 

 

Stavila sam lajk na post @AgroLaki jer se slažem sa njim da nismo deca. 

 

Htela sam da napišem sličan post ali sam odustala kada sam videla njegov..I tu ne mislim na ban koji je dobio @Yoyogi već na sve nas.  Nismo deca, nismo tinejdžeri i ne želimo da se povinujemo pravilima.

 

Što se banovanja generalno tiče, po meni su trajni ban zaslužili samo klonovi. 

Link to comment
Share on other sites

I ranije sam pisao o ovome, ovo je više rada za moderaciju, ali je veoma zgodno da smiri spor. 24h off može da umiri tempo. Trebalo bi samo obeestrane oee obrazloženja na sušenje.
Međutim, nismo deca. [emoji14]

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, major josip said:

Sto se tice bana Busmanu, ponovo je razmatrana odluka pre nekoliko dana i odlucno je da ostaje na snazi trajni ban. 

 

ja sam podnio molbu dvojici moderatora da preispitate tu odluku, hvala sto ste to napravili. ostaje mi pak potpuno nejasno zbog cega je moderacija toliko odlucna u vezi trajnog bana Bushmanu, koji nikada ranije nije bio banovan, odnosno ciji je kazneni opus u poredbi s kaznenim opusom jednog Denisa apsolutno neuporediv. Bushman je meni poznat kao nekonfliktan i konstruktivan forumas koji je imao odlicne priloge na Interregu, a ne kao netko cije se dugogodisnje bezobrazno i konfliktno ponasanje ne moze moderirati.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Neme said:

Dakle, uz dužno poštovanje svim forumašima, moderaciji/administraciji foruma, osećam obavezu da napišem šta mislim o trajnom banu @Yoyogi i podelim još neka razmišljanja. Pridružujem se apelu za skidanje trajnog bana i preinačenje na MOP do daljeg. 

 

Bio sam od starta protiv, kao što sam protiv trajnog udaljavanja bilo kog starog forumaša. Godine, pa i decenije (!) provedene na forumu, nikom ne daju imunitet ali smo svi mi ovde manje-više deo forumskog inventara. Mogu ja "tebi", ko god da si, da idem na nerve. Stavi me na IL ako hoćeš, ali hajde da se razumemo da i ja imam pravo da pišem, da imam pravo na svoje mišljenje, pravo da sedim ovde dokle god meni odgovara ali i dokle god ne ugrožavam druge svojim aktivnostima.

 

Jako me iritiraju polarizacije. Ovde postoje samo dve opcije i vlada nepisani zakon po kome ako nisi za, onda si protiv. Setimo se kakva se prašina digla oko "trećesrbijanaca" koji, eto, nisu pripadali vlasti ni u ludilu, ali nisu podržavali ni ovu i ovakvu opoziciju. Treća opcija, ura! Trebalo je doduše mečka da se rodi da bi se izlaktalo za mesto pod šarom forumskim, ali se desilo. Ispadoše čak i u pravu na kraju...

 

Na USA topiku si komunjara i degenerik jer ne podržavaš onog degenerika. Baš htedoh neki dan da pitam, pošto sam pročitao (parafraziraću) komentar klipa fakat divljanja "evo pravog lica komunstičkih degenerika", da li to znači da su 1) svi BLM komunisti, 2) svi komunisti BLM, 3) svi afroameri degenerici, 4) svi degenerici komunisti ili obratno, 5) BLM su samo afroameri ili mogu biti i belci i naposletku 6) šta ja uopšte tražim u horskoj rapsodiji jednog te istog/ono "drugo" svedeno na par pojedinaca/a nisam čak ni komunista?

 

Zvezda/Partizan, opet ista mustra "ili si za jedne ili za druge". Pretpostavvljm da je slično i kod zaljubljenika u oktane, šta znam Mercedes vs Ferari, onamo na Tenisu Đoković vs ceo svet.

 

Bravo. :ajme: 

 

Da završavam polako... Iako je od preseljenja u više navrata izričito naglašavano da stari sukobi ostaju na starom forumu, mi smo nažalost na tom polju failovali kao moderacija. Okrivljavati forumaše bi bilo ne samo netačno već i neozbiljno, jer forumaš po starom Pravilniku i nije dužan da to poštuje. A nije dužan jer niti postoji tačka u pisanoj formi koja kači evoluciju foruma, niti se iko ozbiljnije bavi edukacijom forumaša. Odnosno bavi se, ali su snage na izmaku...

 

Stvar je u suštini jednostavna ali posla ima kao za kintu. Rezultat: promene koje nas kao zajednicu podižu za ceo level. Kada se to bude desilo možemo dalje da razgovaramo. 

 

 

 

 

Iako se sa većinom slažem moram da ti odgovorim za jednu rečenicu koju vi iz moderacije stalno upotrebljavate a koja je 100% netačna. Ne postoji problem na temi SAD sa time ko je za ili protiv Trampa. Pogledajte druge teme i videćete da te dve osobe, na koje većina misli kada priča o haosu na temi, ulaze u konflikte u apsolutno svim temama gde pišu. Prosto je nemoguće komunicirati sa nekim ko smatra da ima pravo da te izvređa u svakom drugom postu. Ma koliko uvreda delovala nekom benigno svaka uvreda je provokacija koja vremenom sigurno vodi u eskalaciju i nikad nećete dovesti temu u red dok to dvoje ljudi ne smirite i dok ne budu bili kažnjavani za kršenja pravila kao i drugi članovi foruma. Ne morate vi njih perma banovati ali ajde da krenete na toj temi da za apsolutno svaku uvredu drugog forumaša delite instant banove 2 dana. Ne treba više, vrlo brzo bi to dvoje prestali da vređaju, jer ma koliko vi njih branili oni to rade iz prostog razloga što vide da im se može i neće prestati dok ne vide odlučnost kod vas da ih sprečite u tome. Ovo stvarno više nije fer da našu dobru volju da ćutimo i trpimo to iživljavanje registrujete kao da je sve ok na temi.

 

Najkvalitetniji postovi na toj temi su pisani od jednog umerenog "Trampovca" ali je i on prestao da piše te analize jer tema je postala reality. Sa takvim ljudima možeš da polemiše danima i o Trampu i o bilo čemu drugom. Jedan drugi forumaš je ovih dana pokušao ponovo da postavi priču na normalu ali spreman sam da se kladim da će i on odustati od ozbiljnog pisanja na toj temi jer već je i sam počeo da dobije uvrede. Ti si ovde indirektno potvrdio da su između ostalih i to dvoje pod zaštitom a pre tebe mi je drugi moderator odbrusio da niko nije povlašćen, čime sada ulazimo u još dublji problem i u još veće sumnje. Ja ne tvrdim da sam u pravu ali to jeste utisak koji ostavljaju aktivnosti moderacije na mene. Meni je neshvatljivo koliko im dopuštate s obzirom kakve banove ste podelili ovoj dvojici ili recimo SNS botovima unazad par meseci. To ne možete opravdati nikad, ali nikad nije kasno da se stvari isprave na bolje.

 

Edit : Obraćam se svima u mod i admin timu, tvoj post je samo šlagvort.

 

Edited by Klotzen
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tiče Jojogija:

 

Imao je 13(!!!) banova za 16 meseci postojanja foruma i kada se tu oduzme vreme za koje je bio u banovini, kada nije mogao da napravi prekrsaj (a podsecam, pretprosli put je bio kaznjen dva meseca), ispada da dobija preko jedan ban na mesec dana, a mozda i cesce. Pa me samo zanima, koja brojka bi, za ove ljudi sto su protiv odstranjivanja bila ok da mogu da kazu da je trajni opravdan? 15 banova, 25, ili mozda da nikada ne bude trajno, makar na kraju imao 50+ banova i opomena? Koja je onda uopste poenta tih kazni? 

 

Rekao sam Zoranu, mop moze biti kompromisna opcija, pokrenuta je rasprava medju moderatorima. Samo zelim da shvatite realnu sliku, a to je ovaj pasus iznad i da kazete da li ova odluka zaista toliko nekorektna kakvom je vi predstavljate. Rekao sam i za Denisa, on ako ovako bude nekoga vredjao ce isto zavrsiti, a svi koji se zale na nejednak kriterijum zelim da nam dostave post gde denis otvoreno vredja nekoga, da potvrde svoju tvrdnju, mozda nam je promaklo, pa cemo kao moderatcija razmotriti onda i kaznju za njega.

 

Sto se tice Busmana:

 

Onakav stav koji je izneo je potpuno neprihvatljiv i suprotan pravilima foruma. Nije bila nikakava situacija gde su bile neke vece tenzije, pada  je neko mozda mogao da se izlane ili napise nesto sto ne misli, kao tipa posle ovih izbora sada. Meni je stvarno zao al to sto je par vas mozda imalo dobar odnos sa njim i sto je ostavljao ponegde jos neki ok post nije razlog da se ovako nesto tolerise. I vi ste verujem svesni da je onakav post skandalozan, vidim da niko taj post nije provlacio mnogo kroz pricu. Znaci razlog zbog kojeg zelite da ostane je subjetivan, nema utemeljenje u pravilima foruma, koja jesu nedovoljno definisana za neke stvari (tipa slucaj Jojogi), ali potpuno jasno kazu da ovo sto je pisao Busman se kaznjava trajno. Zato odluka nije promenjena. Verujem da je mnogo novih foruamsa koji su banovani trajno zbog ovakvih stvari moglo da da neki doprinos mozda negde drugde, ali njima nije data nova sansa, samilim tim ne znam zasto bi je Busman dobio. Ukoliko smatrate da za ovakve stvari ne treba da se daju trajni banovi, vec da SVAKO treba da dobije jos jednu sansu, mozemo pokrenuti diskusiju istaviti tako nesto u nov pravilnik.

 

 

Edited by major josip
Link to comment
Share on other sites

Zbog kojeg dela je banovan Bushman - zbog poziva na felacio spolovila beogradskog ili zbog procetnicke stoke?

45 minutes ago, major josip said:

vec da SVAKO treba da dobije jos jednu sansu, mozemo pokrenuti diskusiju istaviti tako nesto u nov pravilnik.

Zato sto je SVAKO dobio sansu da se uopste pojavi na Voxu,imamo situaciju da je forum otisao u stanje iza popravljivosti..sad vam je svejedno..efekta bez.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Crni Bombarder said:

Zbog kojeg dela je banovan Bushman - zbog poziva na felacio spolovila beogradskog ili zbog procetnicke stoke?

Zbog celokupnog posta.

 

2 hours ago, Crni Bombarder said:

ato sto je SVAKO dobio sansu da se uopste pojavi na Voxu,imamo situaciju da je forum otisao u stanje iza popravljivosti..sad vam je svejedno..efekta bez.

Imas kontradiktoran stav, prvo trazis da se jedan clan sa kritickim stavom vrati a sad kazes da se pusta i previse.

 

No, svakako se vise nece dopustati previse.

Banovani su sada obojica i zdravo. Ko krene stopama kao i oni, za njima ce.

Link to comment
Share on other sites

Evo vidim i Denis je roknut. :classic_ninja: O cemu se radi?

 

Ja sam generalno protiv trajnih banova uzrokovanih medjusobnim prepucavanjem. MIslim nije niko nikoga ubio, opsovao majku i slicno.

 

Nacionalisticki nastupi tipa, ja bih sve protjerao su druga prica, potpuno opravdano.

Link to comment
Share on other sites

@Klotzen & 2 all whom it may concern

 

Nikad ovo mesto nije bilo "obično". Kada sam se pridružio, imao sam osećaj kao da sam ušao u virtualnu Diskoteku 54. :classic_biggrin:

Bounceri su postojali ali ih niko nije video, bar do '07. Ako se ne uklapaš jbg, fly robin fly, ali je uvek teže bilo ući uopšte unutra.

Tu ni danas nema mnogo razlike ako izuzmemo vidljive bouncere i još ponešto, ali klubtm postoji i dalje.

Ima oko 1k članova i svi se poznaju.

Čak i u slučajevima u kojima nikad nije bilo interakcija, znam ti facu a znaš i ti mene tu sa podijuma ili nekog budžaka. 

Otud i ona priča o forumskom inventaru.

 

14 hours ago, Klotzen said:

Iako se sa većinom slažem moram da ti odgovorim za jednu rečenicu koju vi iz moderacije stalno upotrebljavate a koja je 100% netačna. Ne postoji problem na temi SAD sa time ko je za ili protiv Trampa. Pogledajte druge teme i videćete da te dve osobe, na koje većina misli kada priča o haosu na temi, ulaze u konflikte u apsolutno svim temama gde pišu. Prosto je nemoguće komunicirati sa nekim ko smatra da ima pravo da te izvređa u svakom drugom postu.

 

 

Svašta smo pokušavali, ako ne i u više desetina navrata. :classic_ohmy:

U tome sam lično učestvovao i znam priču do u crevca.

Zaista mi je krivo što je sve ispalo na kraju suprotno od onog na čemu smo radili.

I kvotovani deo je nažalost tačan 1/1, ali iz iskustva znam i da se problem ne rešava samo banovanjem galamdžija. 

Naprotiv, tek nakon toga dimenzije problema postaju vidljive. 

 

 

 

 

 

Edited by Neme
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Amigo said:

Evo vidim i Denis je roknut. :classic_ninja: O cemu se radi?

 

Ja sam generalno protiv trajnih banova uzrokovanih medjusobnim prepucavanjem. MIslim nije niko nikoga ubio, opsovao majku i slicno.

 

Nacionalisticki nastupi tipa, ja bih sve protjerao su druga prica, potpuno opravdano.

Potpuno se slazem. Mislim da za problematicno ponasanje treba samo udarati privremen banove kad su zaradjeni.

Ljudi su nisu ovce, valjda ako ih za godinu ucutkas svakog meseca na nedelju - dve, mozda nauce gde se ne ide, ako vec prirodno ne znaju.

 

Znam da je takvo treniranje vise namenjeno za decu, ali ako se ponasaju kao deca....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...