Jump to content

Moderacija


Recommended Posts

 
Zoran59 te na ovi topic demantuje. On je Amerikanac, a svaki dan je na evropski (srpski) forum.
On i ja smo specijalni slučajevi. [emoji14]
I on i ja pokušavamo da kažemo sličnu stvar, a to je da prebrojavanje i naplata nekih nacionalnih dugova ne vodi ničemu. Sve je pošlo od srbijanskog posla, koje je negativno protumačeno. :)

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, mrd said:

On i ja smo specijalni slučajevi. emoji14.png
I on i ja pokušavamo da kažemo sličnu stvar, a to je da prebrojavanje i naplata nekih nacionalnih dugova ne vodi ničemu. Sve je pošlo od srbijanskog posla, koje je negativno protumačeno. 🙂

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Nema nikakvi specijalni slucaj. Nijeste vas dva ni iznad ni ispod drugih ljudi, no jednaki ka i svi drugi. Ti i zoran59 ste prije svega veliki Balkanci u svom bicu, vezani ste za prostor svog porijekla i svog istinskog bica. Kako drugacije protumacit nekog ko je svaki dan u kontakt sa ljudima sa prostora svog porijekla. I to je normalna pojava, ni pozitivna, ni negativna, nema to polarizovano odredjenje. Ni tu nijeste ni jedini, ni specijalan slucaj kako reces. A kako cete se nosit sa statusom iseljenika je pitanje socijalne inteligencije i licnih potreba koje iz nje proizlaze. Hocete li vikat da nijeste vise Balkanci, no Amerikanci i negativno se izrazavat o Balkanu, odnosno vikat da ste veliki Balkanci, a gajit averziju prema Americi sa jedne strane, ili sa druge strane gledat samo svoj privatni posa, na vama je, ka i svakom drugom iseljeniku. Bez izuzetak, ekskluzivu, "specijalni slucaj".

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ritam Abazović Dritan said:

 

Nema nikakvi specijalni slucaj. Nijeste vas dva ni iznad ni ispod drugih ljudi, no jednaki ka i svi drugi. Ti i zoran59 ste prije svega veliki Balkanci u svom bicu, vezani ste za prostor svog porijekla i svog istinskog bica. Kako drugacije protumacit nekog ko je svaki dan u kontakt sa ljudima sa prostora svog porijekla. I to je normalna pojava, ni pozitivna, ni negativna, nema to polarizovano odredjenje. Ni tu nijeste ni jedini, ni specijalan slucaj kako reces. A kako cete se nosit sa statusom iseljenika je pitanje socijalne inteligencije i licnih potreba koje iz nje proizlaze. Hocete li vikat da nijeste vise Balkanci, no Amerikanci i negativno se izrazavat o Balkanu, odnosno vikat da ste veliki Balkanci, a gajit averziju prema Americi sa jedne strane, ili sa druge strane gledat samo svoj privatni posa, na vama je, ka i svakom drugom iseljeniku. Bez izuzetak, ekskluzivu, "specijalni slucaj".

Sta ti znas o iseljenicima. Ko si ti da tako nadmeno pricas ? Specijalno  da spocitavas ovoj dvojici forumasa , koji su ovdje legende. Uzdrzacu se od daljih komentara. Hm....... H&bote kakvih se ovdje tipova pojavi......................😬

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Ritam Abazović Dritan said:

Zoran59 te na ovi topic demantuje. On je Amerikanac, a svaki dan je na evropski (srpski) forum.

 

Pogesno.

Imam puno identiteta, a Amerikanac sam po porezu i penziji. Ali to nije jedino, pa ni primarno sto me identifikuje. Na forumu nisam zato sto je srpski, nacionalnost me ne interesuje osim kad se nadje na putu i smeta.

 

Ovde sam zato sto imam interese slicne onima mnogih forumasa. Na Balkanu imam dosta familije i interesa, a i provodim deo vremena. Zato me zanima ima li autoputa izmedju, recimo, Vinkovaca i Sarajeva ili moram kozjom stazom. I jesu li okrpljene rupe na ulici ispred mog stana u Zagrebu i stana mog netjaka u Beogradu. Stanje puteva izmedju dva sela u nekoj Tanzaniji me ne interesuje, a ni putevi u Iowi gde sam bio i vise nemam nameru da idem.

Javnim prevozom u nekim balkanskim gradovima cu jos putovati, a u USA samo sopstvenim (osim ako bas daleko moram avionom).

Zanima me i politika i ekonomija, na nacin da vidim hoce li moji netjaci imati posao (i koliko placen) kao normalni ljudi ili moraju da se uclane u neki partiju, a onda u slucaju druge varijante - koliko je to moralno i posteno.

 

Dakle, ja sam platisa poreza, otac, stric i techa, penzioner i vlasnik nekretnine. Iz svih tih stvari proizlazi gomila problema koje trebam resavati i o kojima diskutujem.

Ako me ti vidis samo kao Amerikanca ili Balkanca ove/one nacionalnosti, to je samo tvoj nacionalno-optereceni problem. :classic_biggrin:

Edited by zoran59
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoran59 said:

 

Dakle, ja sam platisa poreza, otac, stric i techa, penzioner i vlasnik nekretnine.

 

Nijesi jedini. I drugi su. Rijetko koji nije.

A ko ti odje prica o naciju? Samo ti. Ja sam reka da je B92, evropski i srpski, jer je taj medij iz Beograd, iz Srbiju, nije na Menhetn. Drzavljanstvo jadan. Kome placaju porez? Srbiji. Znaci ja ako recem da je zgrada B92 u Beograd onda sam "nacionalano opterecen"?! Pa sto trebam rec, da je u Podgoricu, sto li?!

Ne vidim razlog da se palis. To sto komuniciras dosta na vise jezika, vise platformi, odje na srpski jezik je normalno, pa nijesi jedini. Milioni ljudi to cine i nema nikakvih specijalnih slucajeva. To sto ti cinis je za mene pozitivno, shvatas? A to proizlazi iz tvojih potreba koje su vezane za tvoje bice, porijeklo i identitet. To su prirodni nagoni.

Ja sam se samo osvrnuo na tvrdnju kako americke drzavljane niko ne zanima van Ameriku. A ti si zivi dokaz da je to netacno. I neka se zanimas, i pravo ti je i ziv si i normalan covjek sa proslost, uspomene, familiju. A i ovI drugi sto je to tvrdio je isti ka ti, interesuje se. Sam sebe skace u usta. Nema specijalnih slucajeva, nijeste vi jedini ljudi koji su iselili. Ni u Ameriku, ni uopste, nebitno dje. Ni prvi, ni posljednji.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Ritam Abazović Dritan said:

 

Zoran59 te na ovi topic demantuje. On je Amerikanac, a svaki dan je na evropski (srpski) forum.

 

Nema to veze, @mrd ne razumije, kao i obicno, da ovo nije prica o nekom obicnom americkom covjeku, nego o americkom politickom establismentu, koga je itekako briga i za Srbe i za Italijane i sve ostale, sto njihov angazman sirom svijeta to svakodnevno potvrdjuje.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Amigo said:

 

Nema to veze, @mrd ne razumije, kao i obicno, da ovo nije prica o nekom obicnom americkom covjeku, nego o americkom politickom establismentu, koga je itekako briga i za Srbe i za Italijane i sve ostale, sto njihov angazman sirom svijeta to svakodnevno potvrdjuje.

Ti ne razumes da ovde nije prica o nikakvom establismentu vec o @Vjekoslavkoji je napisao "Srbijanska posla" a to je prevedeno u "Ciganska posla", sta ti ovde nije jasno. Slicno ti se ne svidja Biden sto je bio u grupi koja je naplatila ceh u kafanskoj tuci. Sta ti je potrebno da razumes ja ne znam. Zao mi je da si u toj nerazumnoj situaciji. 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Ti ne razumes da ovde nije prica o nikakvom establismentu vec o @Vjekoslavkoji je napisao "Srbijanska posla" a to je prevedeno u "Ciganska posla", sta ti ovde nije jasno. Slicno ti se ne svidja Biden sto je bio u grupi koja je naplatila ceh u kafanskoj tuci. Sta ti je potrebno da razumes ja ne znam. Zao mi je da si u toj nerazumnoj situaciji. 🙂

 

Nije napisao srbijanska vec srpska posla. I nije poenta da je napisao samo jednom. Vec stalno koristi termin srpski u pezorativnom smislu. 

 

Rekli smo vec da se neceno vracati na to. 

 

Razumem poentu onoga sta je Zoran napisao I celu raspravu, ali njoj nije mesto na ovom topiki. Tako da ce se sa tim zavrsiti sad. Slobodno mozete nastaviti na nekom drugom topiku, ali bez Ritam Dritana, on moze nastaviti na nekom drugom forumu, u stihovima. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, A sad said:

 

Nije napisao srbijanska vec srpska posla. I nije poenta da je napisao samo jednom. Vec stalno koristi termin srpski u pezorativnom smislu

 

Rekli smo vec da se neceno vracati na to. 

 

 

Ovo je vrlo netocno.

 

Dapace, Vjekoslav nikad (a njegovo pisanje citam punih 20 godina) nije pridjev srpski koristio u pejorativnom obliku

osim ako je kontekst razgovora bio - srpski nacionalizam tj. palanacki mentalitet u Srba. 

 

Objasnjavati/dokazivati kako se istim "arsinom" odnosio svakim svojim upisom i prema npr. albanskom, hrvatskom, makedonskom ili slovenskom nacionalizmu je nepotrebno jer tko god ga je citao zna da covjek Vjekoslav zastupa iskljucivo gradjansku opciju. 

 

Eto A sade, toliko o Vjekoslavu.

I bilo bi jako lijepo od tebe da izbrises ovu tvrdnju - stalno (pa jos pejorativno) jer je to uvreda, javno nanosenje nepravde.   

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, A sad said:

A ima ih jos desetak

:smiley48: 

:smiley48: 

:smiley48: 

:smiley48: 

Dritanovi razgovori sa samim sobom :)

 

Aj ja da pitam glupo pitanje. Klon je neko ko u isto vreme ima vise naloga sa iste adrese ili neko ko bude izbacen pa se vraca pod drugim nickom?

 

EDIT: Za pismene pise, videh u pravilniku :) Ne treba odgovor...

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
8 hours ago, Klotzen said:

Opet kreće vređanje na temi o SAD i moderacija opet propušta priliku da saseče problem u startu. Oćete opet da čekate da neko pukne zbog provokacija i uvreda pa da njega banujete ?

 

Reportuj postove za koje mislis da su uvredljivi a da moderacija nije intervenisala. Ako mislis da postoji problem sa regularnom moderacijom na toj temi daj report, to je najlaksi nacin da mi ostali moderatori koji inace ne citamo temu to primetimo i da se pokrene diskusija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2020 at 4:26 PM, Radoye said:

 

Reportuj postove za koje mislis da su uvredljivi a da moderacija nije intervenisala. Ako mislis da postoji problem sa regularnom moderacijom na toj temi daj report, to je najlaksi nacin da mi ostali moderatori koji inace ne citamo temu to primetimo i da se pokrene diskusija.

 

Prijavio sam post koji je isprovocirao @Dobar Los Milos a isti je vređao i zorana u par postova na strani ispred. Ako ja treba da prijavljujem nekog ko u više postova u jednom danu vređa sagovornike onda mislim da je svaki pokušaj o pravljenju te teme civilizovanom u startu osuđen na propast. Ja razumem i trolovanje, i zamenu teza i sve tome slično i to nikad neću ni zamerati ni prijavljivati ali da tolerišete uvek istima vređanje a uredno banujete isprovocirane sa tim se ne mogu pomiriti.

 

Ja ne znam ko je urednik te teme tako da ni ne znam ko je odgovoran za pravljenje reda. U stvari ja ne znam ni za jednu temu ko je uređuje. Jel to negde piše ? Vidim da A Sad uglavnom objavljuje banove ali to mi ništa ne govori.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

OK hvala, pokrenuo sam diskusiju o ovome.

Samo imajte u vidu da to sto neko ima drugacije misljenje od vaseg, pa makar koliko ono bilo glupo i neutemeljeno u cinjenicama, samo po sebi nije dovoljan razlog da se bilo ko oseti isprovocirano. Uostalom, ignor lista je iz raja izasla.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Slažem i to je upravo problem koji ja želim da se iskoreni sa te teme. Ljudi misle da imaju prava da one koji ne misle kao oni proglašavaju za glupe, ili one koji nisu sposobni da shvate neke osnove i da ne nabrajam kakvi se sve perfidni izrazi koriste da bi se druga strana omalovažila, etiketirala ....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Klotzen said:

Ja ne znam ko je urednik te teme tako da ni ne znam ko je odgovoran za pravljenje reda. U stvari ja ne znam ni za jednu temu ko je uređuje. Jel to negde piše ? Vidim da A Sad uglavnom objavljuje banove ali to mi ništa ne govori.

 

Hvala za sugestiju. Dodato na PDF Politika, pod "Važno".

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...