Jump to content

Bagovi i funkcionalnosti foruma


Recommended Posts

3 minutes ago, 12Laki said:

Da taj napad nije finansirao Vucic? 😄

 

Jeste. Poslao mi SMS pre nego sto je pocelo 🙂

Ili bese to Covic... ili Ostoja? Nemam memorisano pa nagadjam ciji je broj 😄

 

Znam samo jedno a to je:

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, MetalHead said:

Evo informacija:

 

Imali smo napad, dolazio je iz jedne zemlje, povecao je broj upita ka forumu drasticno (ugrubo receno barem 5x, tako pokazuje grafik), sto je prouzrokovalo pad baze... blokirao sam/limitirao pristup sa odredjenih lokacija i neko vreme sam i drzao "human check" proveru (onaj checkbox koji mora da se otkaci pre ulaska na forum, mozda su neki od vas to videli). Drugari iz Unlimited.rs su sredili bazu i trebalo bi da je sada sve ok. Hvala im na tome!

Moze li se znati koje su to lokacije?

#SamoPitam :capone:

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, MetalHead said:

Evo informacija:

 

Imali smo napad, dolazio je iz jedne zemlje, povecao je broj upita ka forumu drasticno (ugrubo receno barem 5x, tako pokazuje grafik), sto je prouzrokovalo pad baze... blokirao sam/limitirao pristup sa odredjenih lokacija i neko vreme sam i drzao "human check" proveru (onaj checkbox koji mora da se otkaci pre ulaska na forum, mozda su neki od vas to videli). Drugari iz Unlimited.rs su sredili bazu i trebalo bi da je sada sve ok. Hvala im na tome!


A zato je «motao» onako jedno vreme pri pokusaju logovanja. Je li moguce da je to jedna zemlja samo medjulokacija (IP adresa), a da napad dolazi sa nekog drugog mesta? 
 

🏆

 

Za odbranu! Svaka cast.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Iz jedne zemlje, ne mogu sad da vam kazem koje. Takodje je vise stranih sluzbi bilo umesano ali ne

mogu sad da vam kazem koje.

I to sve zato sto smo lideri foruma u regionu a ne kao neki forumi sto ih narod nece.

  • Like 4
  • Ha-ha 10
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

Iz jedne zemlje, ne mogu sad da vam kazem koje. Takodje je vise stranih sluzbi bilo umesano ali ne

mogu sad da vam kazem koje.

I to sve zato sto smo lideri foruma u regionu a ne kao neki forumi sto ih narod nece.

IdUPM, umalo se ne udavih - ode rakija u pogresnu ulicu.:roflmao:

Link to comment
Share on other sites

Ma svasta moze da bude, nemam sve detalje, nije to bas moja expertiza... citam ono sto vidim u statistici. 

Moze biti da je tamo samo rutiran saobracaj, moze biti da su stvarno tamo neki racunari korisceni, a mozda je sve to i jedna osoba bas iz te zemlje... Ko zna. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MetalHead said:

Ma svasta moze da bude, nemam sve detalje, nije to bas moja expertiza... citam ono sto vidim u statistici. 

Moze biti da je tamo samo rutiran saobracaj, moze biti da su stvarno tamo neki racunari korisceni, a mozda je sve to i jedna osoba bas iz te zemlje... Ko zna. 

 

 

Koje zemlje?

Sibni na PM ako ne moze javno IP adresu.:classic_ninja:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Clash said:

Iz jedne zemlje, ne mogu sad da vam kazem koje. Takodje je vise stranih sluzbi bilo umesano ali ne

mogu sad da vam kazem koje.

I to sve zato sto smo lideri foruma u regionu a ne kao neki forumi sto ih narod nece.

 

 

16 hours ago, MetalHead said:

Ma svasta moze da bude, nemam sve detalje, nije to bas moja expertiza... citam ono sto vidim u statistici. 

Moze biti da je tamo samo rutiran saobracaj, moze biti da su stvarno tamo neki racunari korisceni, a mozda je sve to i jedna osoba bas iz te zemlje... Ko zna. 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
5 hours ago, Klotzen said:

Jel to uvedeno ogranicenje koliko postova mozemo da "lajkujemo" ?

 

Da, nije finalno, testiram neke funkcionalnosti. 

Do sada je bilo 100 sto nema smisla, i samo je zloupotrebljavano za stalk-ovanje. 

 

Trenutno je 10. Planiram da napravim razliku izmedju novih i starih. Kad bude finalno obavesticu, a bice nesto oko toga i u novom pravilniku (zato i testiram). 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...