Jump to content

Rukomet


Jurgen

Recommended Posts

Nisam imao pojma da Ameri imaju rukometnu reprezentaciju, a jos manje da su se plasirali na svettsko prvenstvo. :classic_blink:  A bas sam se pre neku godinu zapitao i zamisljao dok sam gledao neko prvenstvo, kako bi to izgledalo da im u timu igraju neke atlete poput LeBrona(doktorirao trokorak:classic_biggrin:), Howarda, Westbrooka itd itd... Kapiram da bi morali mnogo mnogo da rade na tehnici, ali koliko bi tesko bilo da se prebace u odbrani kada stanu i rasire one rucerde od dva i po metra. :lol_2:

 

Vidim da u timu imaju i nekoliko momaka sa ovih prostora.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, krzna said:

32 ucesnika + ovih 5 rezervi. Nema nas u 37 najboljih...

To sam došao pitat. Po kojem kriteriju odlučuju ko su zamjene? Kako je Srbija odigrala kvalifikacije? Ako nije bilo kvala, po čemu Švicarska ide prije?

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Romantik said:

Po plasmanu sa poslednjeg EP, a ako se ne varam mi smo tamo bili klasifikovani kao poslednji.

Sad sam provjerio. Bili ste 20. od 24, ali bolje plasirani od Poljske i Rusije koje su dobile pozivnice prije Srbije. 

Jel možete na OI još? Jel idete u kvalifikacije za to?

Link to comment
Share on other sites

Jbg, šteta. Mislim da je Srbija uvjerljivo najveći underperformer u rukometu. Zadnjih 20 godina konstantno imate 2,3,4 igrača na onom najvišem nivou( Ilić, Vujin, Nenadić, Šarić...) plus još toliko koji igraju u najjačim ligama ( Nikčević, Toskić, Šešum, Stanić, Bojinović...)  a rezultati katastrofa. Imate tu medalju iz 2012.  koju ste (igrajući rukomet iz 1982. ) uzeli isključivo jer ste igrali na domaćem terenu. Prije i poslije toga velika nula. 

Vidim da ste sad u kvalifikacijama maznuli Francuze doma, i tamo igrali x (mediji pišu da ste trebali dobiti i tamo). Nadam se da će Španjolac nastaviti s dobrim poslom i da ćete ostvarivati rezultate koji odgovaraju kadru kojeg imate.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Djironu je dovelo prethodno rukovodstvo RSS. U medjuvremenu je ono promenjeno,izabrano novo. Nova predsednica Saveza je rekla da Toni ostaje selektor muskog tima,ali znajuci kako stvari ovde funkcionisu - ne bih se zacudio da se dogodi i suprotno.

Dobro je startovao,ali je pitanje koliko se dugo moze ici na entuzijazam i dobru atmosferu. Vlada velika besparica,a od toga je jos gore sto su organizacija saveza i odnos prema igracima ravni nuli..kao sto rekoh,doslo je novo rukovodstvo pa im treba dati sansu da se iskazu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/13/2021 at 11:53 AM, Bugl Khan said:

To sam došao pitat. Po kojem kriteriju odlučuju ko su zamjene? Kako je Srbija odigrala kvalifikacije? Ako nije bilo kvala, po čemu Švicarska ide prije?

Mi smo bili u baražu sa Slovencima, koji nije odigran zbog korone, i oni su otišli kao bolje plasirana reprezentacija. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sta je sve odbranio tamnoputi golman Francuske. Ovo je jedna od boljih golmanskih predstava koje sam gledao, imao je jedno 20ak odbrana i nekoliko veoma imprsivnih.

 

Norveska je usla kao favorit u ovom mecu ali je  odigrala jako tanku utakmicu i pored svih ovih sillnih odbrana. Po malo su me podsetili na nasu igru iz onih perioda kada su imali tim nastakovan zvezdama. Minimalan broj kontri, spora igra, vrlo malo koriscenje krila, igra koja se zasniva jednom ili dvojici dominantnih igraca i cekanje toga da uradi nesto iz solo akcija(Sagosen 11 golova). Doduse treba pohvaliti i obranu Francuza koji su jako lepo rotirali.

 

Sto se tice Francuza, njih najvise moze da brine ocajna igra Mema, koji ne moze da se sastavi. I protiv nas je lose izgledao, a ni u finalu CL se nije proslavio.

Link to comment
Share on other sites

Završi se prvi deo. Hrvati imaju baš laganica grupu i bila bi senzacije da ne prođu dalje, ali dosta će zavisiti od meča Danska - Katar, mada mislim da su Danci favoriti u ovom meču bez dileme. Ostale grupe su izuzetno zajebane i biće tu krvi do kolena.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...