Jump to content

Rukomet


Jurgen

Recommended Posts

On 1/22/2024 at 9:32 AM, Jataganac said:

https://www.maxbetsport.rs/petar-djordjic-rukomet-evropsko-prvenstvo-rukomet-494966/

 

Ako je ovo tacno onda je Djeronu definitivno izbusila svlacionica. Doduse i sam je kriv ako je igraca izostavio pa vratio na spisak, pravi nacin da izgubis autoritet. Ja Djordjica vise ne bi ni zvao da igra, sramota da se selektoru svetis onakvim glupostima preko ledja reprezentacije. 

Nama treba selektor iz domaceg tora

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, krzna said:

Nama treba selektor iz domaceg tora

 

Jeste al onda se pitas kako ti isti igraci odlicno funkcionisu u klubovima pod trenerima strancima, a kad dodju ovde podivljaju. Tad izgleda ispliva iz njih ono da mogu da odu iz sela, al selo iz njih nikako. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da sklonimo prasinu sa ovog topika

 

Nastavljaju se evrokupovi , za vikend su odigrani prvi mecevi 1/8 finala European Cup-a , trece po snazi evro takmicenje ( Vojvodina je lani osvojila ovaj evro trofej ), a danas se nastavlja Evropska Liga ( drugo po snazi takmicenje sa dosta jakim timovima ) Top 16 pocinje, 4 grupe sa 4 tima, prvoplasirani idu diretno u 1/4, a 2. i .3 se razigravaju u play offu medjusobno, iz razlicitih grupa.

Vojvodina je uspela da udje u Top 16, bili su jesenas drugi u grupi sa Silkeborgom iz Danske, La Riojom iz Spanije i Alkaloidom ( trener tamo je Kire Lazarov ) iz Makedonije. I to prilicno rutinski su prosli dalje sa 4 0 2 skorom, porazeni su kod kuce od La Rioje sa gol razlike, ali su ih dobili u revansu, a drugi poraz je bio u protiv danskog tima u gostima, 4 razlike. Preneli su dva poena i u novoj grupi su sa Kadettenom iz Svajcarske i Flensburgom iz Nemacke ( ova dva tima su bili 1. 2. u svojoj grupi sa jos Elverumom iz Norveske i Lovcenom koji je imao 0 0 6 i nekoliko poraza od po 10ak razlike ). Lovcen je isto kao i Vojvodina i Izvidjac iz Bosne i Herzegovine, dobio wild card, Vojvodina ima dobre sanse zahvaljuci ambicioznim projektom i rezultatima u Evropi unazad dve sezone da dobije opet wild card , jer EHF gleda upravo to , potencijal kluba za razvoj, ulaganja, oragnizaciju, sistem , kao i evro rezultate, jer nasa liga je miljama od pozicije 9. na EHF listi koja donosi direktno mesto u LS, samo prvaci tih 9 zemalja sigurno igraju LS, dok se preostali timovi popunjavaju preko wild card sistema, mada obicno te wild card dobiju timovi iz Poljske, Madjarske, Zagreb, mozda i Celje ili Dinamo Bukurest.

 

Sva 4 tima imaju po dva poena, jer su i Kadetten i Flenesburg podelili pobede u svojoj grupi. Jos 4 dodatne utakmice , po dve sa svajcarskom i nemackom ekipom. 

Ima dosta jakih timovia, iz BundesLige i francuske lige, plus jos jaki Sporting, Dinamo Bukurest itd itd , Rumuni imaju veliki budzet, bez problema su mogli da igraju LS ove sezone, ali im je odbijen zahtev za wild card, recimo jesenas su u grupi igrali tesne i neizvesne utakmice sa Fucshe Berlinom koji je uz Magdeburg trenutno na vrhu BundesLige. 

Imaju i Hrvati predstavnika, Nexe iz Nasica, pre dve sezone su cak igrali final 4 u Lisabonu, lani su ispali u 1/4, imaju Hrvati pored Zagreba i Nexe kao ozbiljan projekat, za razliku od nas gde samo Vojvodina moze da se podici nekik sistemom i organizacijom. Mada videcemo da li mogu Metaloplastika i Partizan da se dignu. Crvena zvezda uz Partizan imaju enorman marketinski potencijal, milionske armije navijaca, kapacitet i za LS, samo je potrebno da vlada obrati paznju na rukomet, kao Madjari i Poljaci, koji guraju po dva tima Kilece i Plock tj Vesprem i Pick Seged. 

Secam se sredimo i krajem 90tih kakva je to ludnica bila kad je Zvezda igrala Evropu, cini mi se 1/2 nekog evro takmicenja protiv Teke iz Spanije, jednog od najjacih klubova tada u Spaniji, prepun Pionir, ludnica skoro kao na derbiju, pa tek oni mecevi play offa Zvezde i Partizana sa Perunicem i ostalima. Neverovatno da se izgubio taj draz, bukvalno su sjebali ovaj sport nizasita , iz cista mira ili neznanja, ali nije tako bilo ne tako davno. O Metaloplastici i prvaku Evrope 2x zaredom da ne govorim. 

 

Nasi kosarkaski klubovi imaju budzete sa kojima bi bili ubedljivo prvi u LS u rukometu, sa upola manjim budzetima bi bili relevantan faktor u LS, ali ocito da vladu ne zanima promocija drzave preko rukometa, za razliku od Makedonije, Poljske i Madjarske i Rumunije, pa i Portugalije koja prilicno dobro stoji sa ovim vodecim timovima. Benfica je cak i osvojola Evropsku Ligu pre dve sezone, final 4 je bio u Lisabonu. 

E sad, neko ce reci da sve te zemlje imaju tj nemaju kosarkaske klubove tj da im je kosarka na nivou naseg rukometa, sto bas i nije tako, ali jeste fakat da su recimo KKCZ i KKP apsolutni giganti u odnosu sve te poljske, madjarske i druge kosarkaske klubove. 

Ocito da vlada bira izmedju kosarke i rukometa i da je izbor jasan.  Evroliga u kosarci uvek pre LS u rukometu.

 

Inace , Metaloplastika je igrala za vikend na Islandu u okviru 1/8 Europena Cupa, protiv Valura i izgubila sa golom razlike, Valur je uz Hafnarfjörður verovatno najjaci na Islandu, taj Hafnarfjörður je jesenas izbacio Partizan iz ovog takmicenja, iako je bilo nereseno na Islandu, 8 razlike je bilo za Islandjane na Banjici. 

Tako je da ovo dobar rezultat , valjda, za Mataloplastiku, kvota je bila 1.20 na Valur, ne poznajem mnogo bas ove timove, mada je Valur lani igrao 1/8 Evropske Lige ( rang jace evro takmicenje ) , tako da je Valur verovatno favoriti i za za revans. 

 

Bas da vidimo da li ce neka TV stanica da prenosi revans. Niko nije ni prenosio Partizan - Vojvodina, derby SuperLige za vikend, apsolutni must see match za ljubitelje rukometa, ali eto, cak ni Arena ga nije prenosila, vec je bio samo prenos na jutjubu. 

 

I onda se rukometni poslanici pitaju zasto je rukomet u zapecku. Sve polazi od jasne strategije na vrhu drzave i ogranizacije. 

 

Danasnji parovi Evropske Lige

 

spacer.png

 

Arena prenosi Kadetten vs Vojvodina  i Skjern vs Gorenje , a u drugom terminu Flensburg vs Silkebjorg. Iako ima jos dosta zanimljivih utakmica, ali ocito im ne pada na pamet da to rade. Mada ima prenosi za free na EHF TV.  Iako su u ovom terminu danas igraju i dve utakmice LS u fudbalu, biram pre Sporting vs Dinamo nego Real i Lajpzig. Ionako ce 100x da repriziraju LS na Areni. 

 

Sutra nastavljaju takmicenje i u LS, odigrano je do sada 10/14 kola, Pelister docekuje PSG , spektakl u Bitolju. 

 

izvinite na mlo opsirnijem upisu, iako mi to nije bila namera , ali me povuklo pero, sto se kaze. Hteo sam zapravo samo da najavim utakmicu Vojvodine danas, a ispalo je drugacije. Mada kvota na Svajcarce je 1.30, iako ne bilo blizu 1.70 pre par dana. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vojvodina izgubila od Kadettena 3 razlike, pratio sam samo 1/2, drugo nisam stigao, ali cu pogledati u reprizi. Ono sto sam video u 1/2 je bilo sto se i ocekivalo, akcenat na odbrani i prilicno mucenje u napadu, copy paste srpske reprezentacije sto se tice igre u napadu, nekad to deluje dosta sirovo, nezgrapno, bez imaginacije, bez trcanja u ledja rivalu, npr ono sto rade Danci. 

Medjutim, to je ok, to je stil Vojvodine koji im je i doneo velike rezultate shodno ulaganjima i novcu koji imaju. Mada su bili zestoko oslabljeni bez desnog beka i desnog krila Vorkapica, plus Vukovljak koji je zaduzen za odbranu, plus mladi Dodic koji je uz Djordjica pojacao Vojvodinu pre mesec dana. 

Dobro su otvorili imali su 6:10 nakon 17 minuta igre i onda serija 8 1 za domacine u narednih 10 minuta, promsena dva penala, jedan zicer i nekoliko teskih suteva uzetih iz daljine. 

Ali opet, ono sto je bitno jeste kompetitivna utakmica, bez skidanja gaca i bez nekih dvocifrenih poraza, ovaj TOP 16 je odlicna prilika za jos dodatno sticanje iskustva i kao kluba i kao tima protiv jakih rivala. Ali generalno gledano, ceo nas rukomet dok ne pocne da trci u ledja rivalu , uspeha epohalnih nece biti. 

Sto se tice prolaza dalje, dosta ce zavisiti od dvomeca svajcarske i danske ekipe, Vojvodini bi odgovaralo da Danci dobiju obe utakmice pa da Vojvodina u zadnje kolo juri 4 razlike protiv Kadettena, a vec su igrali pre 2 sezone u kvalfikacijama za ovo takmicenje i bilo je 6 razlike za Vojvodinu kod kuce, ali poraz od 11 razlike u gostima. Ali to je bilo leto 2011, sad je ovo jaca Vojvodina. Mada bi im i odgovaralo da Kadetten osvoji bar 3 poena u dvomecu sa Dancima i da onda Vojvodina juri da prestigne dansku ekipu. Mada ovo je vec sada high level liga sto se tice ovog sporta, bundesligasi i franucuzi, plus Sporting i Dinamo, svi ti timovi su mogli ove sezone da igraju LS, i to prilicno dobro.

Naredno kolo, Flensburg gostuje na Slanoj Bari, spektakl. 

Pratio sam sinoc 1/2 Flensburg vs Silkeborg, brutalna igra i prezentacija moci, 10 razlike na poluvremenu. 

Mada Kadetten je dobio Flensburg u Svajcarskoj, a mogao je i Elverum da ih dobije, tako da ko zna, mozda se i otvori Vojvodini. 

 

Steta sto ne igraju u Spensu da bude 10k ljudi. 

 

Danas se nastavlja LS , 11.kolo , parovi 

 

 

spacer.png

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Metaloplastika izgubila od Valura 28 30 , iako je imala 16 12 na poluvremenu. Naravno niko nije prenosio utakmicu, ali je bila na jutjub, a posto sam cuo vec da je ispala, gledao sam samo u reprizi 1/2, 2/2 mi se nesto nije dalo da gledam, kad znam da su ispusili za prolaz dalje. 

Nije mi jasno, totalno su euforicno zavrsili 1/2, iako su lose krenuli, 6 9 je bilo za Valur nakon 10ak minuta , ali onda ide velika serija od 9 1 i vodjstvo od 15 10. Delovalo je da su spremni psihicki da odrade posao, ali ocito da neiskutvo igranja ovakvih utakmica je dovelo do poraza, kazem,  ne znam kakvo je bilo 2/2 , kad uvatim vreme i volju, cu' ga pogledam. Valur je lani igrao Evropsku Ligu, cak i prosao u 1/8, igrali su izmedju ostalog i sa Flensburgom, nije to slab tim, ali kad si vec imao 16 12 na poluvremenu i veliku podrsku navijaca i citav momentum na svojoj strani, mozda je ovo i podbacaj ,iako je Valur defakto bio umereni/blagi favorit za prolaz dalje.

Mada je Metaloplastika generalno dobar utisak ostavilia.

I najvise sto me nervira u ovom sportu jer sto su podloge bukvalno kosarkaski / rukometni tereni, nisu spremljeni kao sto su recimo oni terenu na EURU kad se igraju, skroz plava boja recimo , vizelni efekat je MILION puta bolji i kao da se gleda neki drugi sport, zakonom treba da se svi timovi obavezu da za svaki susret stavljaju te podloge, ako moze EHF da naredi svim timovima da budu u obavezi da se igraju utakmice na taj nacin, moze i domaca liga nasa. U LS i Evropskoj Ligi vizuelana utisak je kao da se igra neki drugi sport, meni se uospste ne gleda rukomet kad vidim kosarkaski teren i na njemu rukometasi. 

 

Sredi te ga bar malo, bre, ljudi. 

 

Vojvodina docekuje sutra Flensburg, Nexe gostuje Gorenju. A ima i rumunski derby Dinamo vs Constanta. U LS, Zagreb izresetan od danskog Aalborga u gostima, 10ak razlike. U LS su ipak svemirsko jaki timovi, mada i u Evropskoj Ligi ima solidan broj kvalitetnih timova. 

Gorenje puklo 15 razlike u gostima od Skjerna, izblamirali se maksimalno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vojvodina izgubila od Flensburga 2x u roku od nedelju dana, 10 razlike kuci i 12 sinoc (42 30), Flensburg je ipak LS nivo za Vojvodinu i za vecinu ekipa iz Evropske Lige. 

Ipak, ima sansu da prodje dalje, Bjerringbro dobio Kadetten u gostima 33 34 i omogucio Vojvodinu jos jednu sansu za prolaz dalje, potrebno je da dobiju na Slanoj Bari Kadetten u zadnjem kolu, za 6 dana, ali sa 4 razlike. Izgubili su u gostima 27 24 pre dve nedelje. 

 

Vec su izbacene kvote, 2.05 na Vojvodinu, 2.10 na Svajcarce. Ova dva tima su igrali i 2021 u kvalfikacijama za Evropsku Ligu, Vojvodina ih dobila 6 razlike kuci, ali pukla 11 u gostima. Mislim da je rival po meri, slicnih snaga i kvaliteta. Sinoc Danci dobili Svajcarce, ali umalo sve da zeznu, imali su cak 9 18,, znaci 9 razlike i uspeli da prospu sve za 5,6 minuta i na poluvreme se otislo sa 17 19. U 2/2 se igrao gol za gol, cas ovi vode, cas ovi drugi, na kraju na 33 33, resio Rasmus Lauge, top resetar, oni koji malo vise prate, znaju da je u finalu za Dansku lani na SP protiv Francuza , zabio 11 golova. Covek je klasa, ali eto sa 32 se vratio kuci, iako moze jos na top nivo da igra. Pored njega za dansku ekipu igraju i Rene Toft Hansen sa 39 ljeta, covek je brutalna defanzivna masina bio u mladjim danima, najbolji defanzivac LS svojevremeno, clan danske reprezentacije na bezbroj takmicenja, izmedju ostalog osvojo i zlato u Beogradu 2012, a pored njih dvoje imaju i Mortena Olsena jos jedan veteran sa 35+ i ex clan Danske reprezentacije, a imajo nekoliko veterana, sve bivsi clanovi A tima Danske, cudan projekat da se bas toliko oslanjaju sa na 32+ i 35+ veterane, mada imaju i par mladih, za razliku od GOGa, recimo, koji forisira mnogo mladih. 

Aalborg je pak prica za sebe, bukvalno mini danska reprezentacija. Mada imaju oni jos timova o kojima javnost van Danske ne zna mnogo, Fredericia ( njih vodi Gudmundson, koji je vodio Island kao trener 2008 na OI i osvojio srebro, kao i bronzu na EP 2010 , e sad zamislite kad takav jedan trener vodi tim iz Danske, a da nije Aalborg ili GOG , recimo) Skjern, Mors itd itd. 

Nisu oni dzabe uz Francuze najjaca sila, a rukomet popularniji od fudbala. 

 

Eto, Kadetten  dobio Flensburg u prvoj fazi, iznenadjujuce, ali isto tako je i Vojvodina dobila Dance, tako da vise Kadetten moze da zali sto sinoc nije resio pitanje prolaza u 1/8 finala. 

 

Sto se tice komsija, Zagreb verovatno resio pitanje prolaska u 1/8 finala jer je u direktnom dvoboju u gostima dobio Kolstad sa 10ak razlike, totalna blamaza Norvezana koji uopste nisu losa ekipa, ali Zagreb ocito ima vise iskustva za ovakve utakmice. Bukvalno je bila must win utakmica za njih , jer sada igraju u ova dva kola kuci sa PSG i u gostima protiv Kiel-a, dok Kolstad gostuje Kjelceu i docekuje Pelister. Kolstad da bi prosao dalje, mora da dobije u Poljskoj. 

 

Nexe promovisao Veselina Vujovica kao novog trenera, a sinoc dobili Gorenje 7 razlike i prosli dalje u nokaut fazu. Mada sam malo iznenadjen sto su promenili trenera, oni su za 18 godina promenili svega 6 trenera, imaju izvanredne rezultate shodno finansijama , igrali su final 4 Evropske Lige 2022, lani su igrali 1/4, stabilan klub i projekat, tako da mi je malo cudno da u toku sezone menjaju trenera, ali oni valjda bolje znaju. 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...