Jump to content

Rukomet


Jurgen

Recommended Posts

Ja kao totalni rukometni laik mislim da je finale bilo vrlo loše, prepuno grešaka s obje strane. Čini mi se da razlog tome nije bila važnost utakmice nego umor. I jedni i drugi su u 17 dana odigrali 9 utakmica što je sulud tempo, i usput morali putovati preko pola Evrope između 2. kruga i polufinala. 

1 hour ago, ras kass said:

Sta je onaj na kraju sudio minut do kraja... faul u napadu? 

 

Mislim da su bili koraci Karačića. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/26/2020 at 7:46 PM, Cilemile said:

Ja kao totalni rukometni laik mislim da je finale bilo vrlo loše, prepuno grešaka s obje strane. Čini mi se da razlog tome nije bila važnost utakmice nego umor. I jedni i drugi su u 17 dana odigrali 9 utakmica što je sulud tempo, i usput morali putovati preko pola Evrope između 2. kruga i polufinala. 

 

Mislim da su bili koraci Karačića. 

Na silu produljuju natjecanje, A ne mogu povećati broj ekipa jer i ovako ih pola služi za trening utakmice jačima. 

Link to comment
Share on other sites

Hrvatska manje više redovito odlazi u samu završnicu natjecanja, ali tamo često posrće.

 

Zanimljivi su podaci o uspješnosti pojedinih reprezentacija u grupnoj fazi i poslije u polufinalima, finalima i utakmicama za 3. mjesto.

 

Na SP, EP i OI od 1992. do 2020. u grupnoj fazi (prvoj i drugoj) Hrvatska ima najbolji učinak u smislu osvojenih bodova u odnosu na maksimalno moguć, ispred Francuske, Španjolske itd.:

 

1. Hrvatska 78%

2. Francuska 77%

3. Španjolska 76%

4. Danska 73%

5. Švedska 70%

6. Njemačka 67%

7. SRJ/SCG 64%

8. Rusija 61%

9. Norveška 58%

10. Poljska 55%

(Slovenija 47%, Srbija 37%)

 

 

Međutim, u odlučujućim utakmicama, onima za finale i medalju, stvari stoje dosta drugačije:

 

1. Francuska 67% (u finalima 85%!)

2. Rusija 65%

3. Švedska 61%

4. Danska 54%

5. Španjolska 50%

    Njemačka 50%

    SRJ/SCG 50%

8. Hrvatska 45%

9. Norveška 38%

10. Poljska 25%

 

Očito Hrvatska ima problema s tempiranjem forme. Je li problem u fizičkoj, psihološkoj ili taktičkoj spremi, ili nečem četvrtom, tko zna. U svakom slučaju razlika između grupne i završne faze natjecanja je više nego očigledna. 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
12 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ajde sto Strajnic ne zna,ali sto i ne gleda/ne vidi sta sutkinje sude..uzasna komentatorska pojava..


Slepac je prestao da prati rukomet pre jedno 10-15 godina, niti zna nova pravila, niti je upoznat sa modernim tokovima u rukometu. Ali je zato zacementiran na RTSu

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dva dana su ih drndali sa PCR testovima, nisu znale ni da li će da ih puste da igraju, u halu do početka utakmice nisu ni ušle. Niti jedne pripremne utakmice pre prvenstva. Ne može tako protiv prvakinja sveta, koje su obaška trenirale i igrale pripremne utakmice sa Nemicama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Holandjankama svakao mnogo fali Polman,ali to je njihov problem i ne umanjuje ovaj fantasticni preokret.

Kvalitet i karakter su cure pokazale,sad samo da mentalitet ne zakaze. Kvalitetniji smo i od Madjarica i od Hrvatica i trebalo bi da prenesemo maksimalan broj bodova..samo sad bez euforije i opustanja..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Crni Bombarder said:

Holandjankama svakao mnogo fali Polman,ali to je njihov problem i ne umanjuje ovaj fantasticni preokret.

Kvalitet i karakter su cure pokazale,sad samo da mentalitet ne zakaze. Kvalitetniji smo i od Madjarica i od Hrvatica i trebalo bi da prenesemo maksimalan broj bodova..samo sad bez euforije i opustanja..

Nema kad da euforišu, sa Mađaricama već sutra u 16h, Mađaricama koje moraju da se čupaju posle poraza od Hrvatske. Još bez povređene Andree bek manje u rotaciji, medicinski tim će morati da ih oporavlja za sutra kako zna i ume. Još sad adrenalin do plafona posle ovakve pobede, kako li će igračice uopšte prespavati ovu noć ...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stiletto said:

Nema kad da euforišu, sa Mađaricama već sutra u 16h, Mađaricama koje moraju da se čupaju posle poraza od Hrvatske. Još bez povređene Andree bek manje u rotaciji, medicinski tim će morati da ih oporavlja za sutra kako zna i ume. Još sad adrenalin do plafona posle ovakve pobede, kako li će igračice uopšte prespavati ovu noć ...

Znamo kako to ide kod nas..zveknemo velikog favorita,pa kiksamo protiv slabijih.

Ja se nadam da Ljuba to nece dozvoliti i da ce sve drzati pod kontrolom..mada ima ovde bas iskusnih rukometasica i ne bi smelo tako da krene.
Valjda Lekicka nije ispala sa prvenstva..a Madjarska je izgubila od Hrvatske koja je ovde bez 5,6 standardnih reprezentativki..

Nece biti lako,ali jesmo najbolji tim u grupi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Teško je dati bilo kakvu objektivnu ocenu meča pošto je ovo direktno poraz holandskog selektora  koji se za celo drugo poluvreme nije setio da izvede golmana i igra sa igračicom više, tako da je Srbija u drugom poluvremenu imala 25-30 napada više sa igračicom više nego Holandija. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Crni Bombarder said:

Valjda Lekicka nije ispala sa prvenstva..


Ma gde nije, nisam još čitao nigde vezano za povred ali s obzirom da je ono povreda ahilove tetive biće super ako sledeće godine u ovo vreme bude mogla da igra rukomet.

Naravno da je njena povreda ogromna šteta, pre svega zvog nje same, i gubitak za tim. Ali nije i nenadoknadiv gubitak, jer ova kvalitetna igra iz drugog poluvremena je samo nastavljanje tamo gde su devojke stale prošle godine na SP. Tada smo na to prvenstvo otišli bez Andree a Kiki Lisčević je preuzela liderstvo tima, kako u igračkom smislu tako negde i u socijalnom. 
Ona igra sjajno poslednjih sezona, potpuno je sazrela, talenat nikad nije io upitan, a rodjenja je za vodju. To je uradila i na pomenutom SP, a juče je u drugom poluvremenu baš upravljala timom na terenu. Ona je naš ključni igrač ovde. Pošto je, rekao bih, po prirodi pozitivna i nasmejana mislim da se to dorano prenosio na ekipu. Deluje mi da, počev od prošle godine, vlada sjajna atmosfera u ekipi. Što se vidi i na terenu i može da donese rezultat.

Ukoliko se razigra Janjušević postajemo baš opasni.

Mnogi svetski stručnjaci nas smatraju za dark horse, ali ne treba stavljati pritisak na tim i imati prevelika očekivanja.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...