Jump to content

Rukomet


Jurgen

Recommended Posts

Izgleda da je ovo još jedna razočaravajuća sezona za PSG u Europi. Poraženi su od Kielcea u Poljskoj u prvoj utakmici četvrtfinala Lige Prvaka 34-24. 10 razlike da izgubi ekipa koja u svom sastavu ima jednog Hansena, Karabatića, Sagosena, Genseheimera, Abaloa itd., od ove sezone ne toliko dobrog Kielcea (kojem nije igrao Jurecki)...za ne povjerovat. Cupara sjajan na golu sa 18 obrana, igrač utakmice, zabio i posljednji gol na utakmici. Još neću otpisati Parižane jer je koncentracija individualne kvalitete koju posjeduju zaista nevjerojatna ali bit će izuzetno teško to nadoknaditi, samo jednom je nadoknađena tolika razlika u četvrtfinalu Lige Prvaka. Čini se da je u preostalim utakmicama situacija oko prolaska dalje još izvjesnija; Nantes-Barcelona 25:32, Flensburg-Veszprem 22:28, Vardar-Szeged 31-23.

Link to comment
Share on other sites

35-26 na kraju za PSG, trebalo im je 11 razlike koliko su i imali u nekoliko navrata. Remili ih je nosio, 11 od svojih 13 golova zabio je u drugom dijelu dok je s druge strane Cindrić održavao Kielce na životu (6 golova). Junak je opet bio dotad loši Cupara jer je na +10 za PSG i 4 minute do kraja obranio zicer Toft Hansenu (to mu je ako se ne varam bila jedina obrana u drugom poluvremenu, imao je 4 u čitavom meču) nakon čega se PSG više nije uspio vratiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kakva igra Nenadica, i to na debitantskom fajnal foru. Cindric vukao na drugoj strani opasno, ali nije imao neku podrsku. Gledao sam u snimku i znao sam rez, ali da nisam mogao bih glavu da stavim da ce ih Kielce okrenuti. Uvek kad cujem za ono finale iz '16 i 9 razlike na 15 minuta nejasno mi je kako se to desilo.

 

Na kraju presudila serija 4-0 na 18:18 i  3 gola na prazan gol.

Link to comment
Share on other sites

Vardar uprkos svim preprekama koje ima u samom Skoplju osvojio titulu. Sjajan igra Karačića i Kristopansa i odličan Milosavljev na golu. Ipak da je "vojvoda" bio zdrav za finale mislim da bio titula otišla Vespremu. Polufinalni meč Barsa- Vardar jedan od najlepših rukometnih mečeva koje sam odgledao

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2019 at 7:33 PM, Bobby Axelrod said:

Kakvi moroni ovi sa Arene,sramota.

 

Dva majmuna

Nisu moroni nego su kraljevi, i najbitnije iskreni zaljubljenici u rukomet, koji prenose i o kome rade sa vise strasti nego velika vecina ljudi sto radi svoj posao. 
Dalje, da li bi ti smetalo da su tako prenosili neki srpski klub? 
Arena je pre svega regionalna televizija i gleda se u gotovo svim zemljama Balkana, tako da je normalno da ce da prenose i da navijaju ze neki od timova koji doalze odatle. 

Drugo, oni nisu kao mi ili 99% populacije Srbije, koji smo pogledali samo zavrsni F4 i mozda jos po neku utakmicu. Cele sezone su posveceni toj LS, Seha ligi... Prosli su na neki nacin zajedno sa Vardarom njihovu labudovu pesmu i golgotu jos tamo od starta sezone. 
Na kraju krajeva ako je medju ljubiteljima i pratiocima sporta u regionu ostao neki zajednicki osecaj pripadnosti nalik bivsoj drzavi onda je to rukomet. 
A to pokazuje kakav su status i ugled dvojica komentatora stekli jos tokom sezone u Skopju. Na kraju su se vratili u Makedoniju zajedno sa rukometasima Vardara, na proslavi titule, na trgu u Skopju, su sinoc docekani kao heroji i kao da su sastavni deo tima, bili su sa igracima na bini... Ljudi su se gurali da se slikaju sa njima dvojicom

 

On 6/3/2019 at 9:00 AM, perkos said:

Vardar uprkos svim preprekama koje ima u samom Skoplju osvojio titulu. 

 

On 6/2/2019 at 10:26 PM, Del Piero said:

tri

 

Ovo je veca senzacija nego prvi put.

 

Prvi put donekle i jeste bilo iznenadjenje ali ne i senzacija, klub tj Rus je tada ulozio dosta i bio je to veoma respektibilan budzet, od barem nekih 4-5m. 
Ove sezone je apsolutno senzacija, s obziro mda se Samsonenko povukao na startu sezone i da igraci prakticno nisu primali plate. Zato ce sada kud koji mili moji. 


Btw, F4 je opet bio pravi spektakl, fenomenalan dogadjaj, vrhunska organizacija, sjajna atmosfera i sve dupke puno. A opet nij bilo nemackih klubova. 
Najbolji klupski sportski dogadjaj u Evropi posle finala LS u fudbalu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...