Jump to content

Roger Federer


Boxy

Recommended Posts

1 minute ago, Helena said:

On je od tridesete do četrdesete osvojio 4 slema.

Novak je samo u 34. osvojio 4 slema...

Pa ti vidi...

 

Vidim, ali necemo da kvarimo temu .................... jedno je sigurno, Novak i Rafa nece imati potrebu da igraju vise tenis kada budu imali njegove godine .................. mirise mi nesto da bi sledeca sezona mozda mogla da bude i Rafina oprostajna na turu, sve ce mu naravno zavisiti od RG .................. nego da pozelimo Federeru, da operacija prodje kako treba, pa da normalno stane na noge junacke ..............

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alcesta said:

Pa evo treća operacija, očigledno prve dve nisu uspele, tako da nije tu ništa "naravno", lepo kaže da hoće da bude zdrav.

Nekako uvek imam predstavu da svi oni koji mogu sebi da priušte najbolje lekare ne bi trebalo da imaju ovakve komplikacije, ali eto... možda se i preforsirao, ko zna, mada nije on tip da ne sluša lekare.

Kaže da bude zdrav i aktivan, što će reći da se vrati tenisu, što je meni ludost.

1 minute ago, jevrem69 said:

Vidim, ali necemo da kvarimo temu .................... jedno je sigurno, Novak i Rafa nece imati potrebu da igraju vise tenis kada budu imali njegove godine .................. mirise mi nesto da bi sledeca sezona mozda mogla da bude i Rafina oprostajna na turu, sve ce mu naravno zavisiti od RG .................. nego da pozelimo Federeru, da operacija prodje kako treba, pa da normalno stane na noge junacke ..............

Tema je Fed, kako kvarim temu kad pišem o njemu...?

Ili su hvalospevi obavezni i kad radi loše po sebe..

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Helena said:

Kaže da bude zdrav i aktivan, što će reći da se vrati tenisu, što je meni ludost.

Tema je Fed, kako kvarim temu kad pišem o njemu...?

Ili su hvalospevi obavezni i kad radi loše po sebe..

 

Moze da znaci da igra Lejver naprimer. Btw jel se pominje da li ce da se pojavi na LC? pretpostavljam da ce biti tamo ali da nece da igra nego ce vise kao Borg tj da bude kouc

Link to comment
Share on other sites

"In some shape or form" može svašta da znači, pa i vraćanje tenisu na seniorskom turu, egzibicijama, svašta nešto. Razume se da će želeti da bude fizički aktivan dugoročno, da može da trči i kreće se normalno, bez bolova, to je sigurno glavni cilj uspešne operacije. Držim mu palčeve da prođe sve kako treba.

 

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice operacije i svega...

Nisam ocekivala da ce igrati USO, mislila sam da ce odigrati LC i IW i zavrsiti sezonu, nova operacija je bas dosla kao hladan tus.

Oduvek sam samo zelela da se penzionise kad on bude to hteo, pod njegovim uslovima, a ne da ode u penziju zbog povrede :classic_sad:

Ono sto sad zelim, to je da se vrati i oprosti se na nekom turniru, pred punim tribinama :heart:

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv clanak o Fedovim pocecima, posebno o ugovoru sa Najkom i kako nisu hteli da ga plate, krajem 2002. je imao ugovor na 100k godisnje i kad je trebao da se obnovi, davali su mu samo 600k, ali je valjda ipak tokom 2003. potpisao na najvise 2 miliona po godine i to sve prica Rodikov agent, koji je smatrao da je Fed ocajno malo placen i da je tada Rodik imao mnogo jace ugovore.

Sve se to preokrenulo 2005., kad se upoznao sa Godsikom i to preko Monike Seles koja je stupila u kontakt sa Mirkom. Od tada samo krece da popisuje ugovore sa raznim kompanijama, da bi na kraju potpisao sa uniqlom na 10 godina za 30 miliona godisnje, koji vazi i ako se penzionise.

 

Federer’s business career took an important turn in August 2005. That month, while in North America for the tournaments leading up to the U.S. Open, he decided to meet with management agencies. IMG had a new chairman and chief executive: Ted Forstmann, a billionaire and tennis aficionado whose private-equity firm acquired IMG in 2004. Forstmann was aware that other IMG executives had tried without success to bring Federer back into the fold. He knew the former No.1 Monica Seles and asked if she would help arrange a meeting. Seles agreed, reached out to Mirka and took part in the meeting. It went well: Forstmann and Federer connected by talking about South Africa, where Federer’s parents fell in love and where his recently started foundation was working to help children living in poverty. Forstmann had taken in two South African boys from an orphanage he had funded after touring the country with Nelson Mandela.

Seles also vouched for her own IMG agent, Tony Godsick, and Roger and Mirka agreed to sign on. It was a decision that quickly led to a major change in Federer’s bottom line. By mid-2010, his annual earnings had ballooned to an estimated $43 million, according to Forbes. That included deals with the German automaker Mercedes-Benz and internationally focused Swiss brands like Rolex and Lindt chocolates.

 

Clanak je ogroman, pa mi je bilo glupo sve da kopiram

 

https://www.nytimes.com/2021/08/25/magazine/roger-federer-brand-legacy.html

Link to comment
Share on other sites

Ti si tako ukalupljen primer fedfana,školski primer  🥰

 

Naprotiv, otvorila sam jer me baš zanimalo, a dobila sam ono...

 

Kritika je bila upućena autoru teksta, ne Fedu, pa sljedeći put odgovaraj hladne glave...

 

I odakle ti ideja da ga ne podnosim, leba ti?

 

Link to comment
Share on other sites



Ti si tako ukalupljen primer fedfana,školski primer  [emoji3059]
 
Naprotiv, otvorila sam jer me baš zanimalo, a dobila sam ono...
 
Kritika je bila upućena autoru teksta, ne Fedu, pa sljedeći put odgovaraj hladne glave...
 
I odakle ti ideja da ga ne podnosim, leba ti?
 


Tvoji postovi su dovoljan dokaz da ga ne podnosis...

A sama sebi uskaces u usta, prvo napises da te ne zanimaju finansijski poceci i da ti je to dosadno, pljunes po novinaru koji je pisao, a sad govoris kako to te bas zanima i da si zbog toga otvorila...dogovori se da li te zanima ili ne
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da je interesantno, evo recimo ja mnogo toga nisam znao iz clanka. Znao sam da ga nije odmah vodio Toni, ali sam mislio da je posle osvajanja W krenulo sve ovo. Pogotovo nisam znao za ulogu Monike Seles. A sto se tice onih kojima nije interesantno, mogu i oni nesto da preskoce, posto 20 ljudi preskace 90% postova na ovom PDFu i pritom to radi cutke.

Link to comment
Share on other sites

Logika je subjektivna stvar, kao prvo...( a da ne kažem kako to zvuči van konteksta )...

 

Još morate da se udružujete...

 

Stvarno se zaboravljate i smatrate ovo nekim svetilištem RF...

 

Ako je to, onda preimenujte jer ste dosadni do zla boga... :classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...