Jump to content

Roger Federer


Boxy

Recommended Posts

31 minutes ago, Boxy said:

Ja sam uvek za to da igrac treba da igra dokle god misli da moze, a posebno veliki sampioni jer jednom kad odu u penziju, ostavice ogromnu rupu i onda nema nazad.

I selektor? Sta se sve pisalo za WC koji su mu dali za BG1.. A covek, kao i Fed i dalje misli da moze da igra tenis.. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milica said:

I selektor? Sta se sve pisalo za WC koji su mu dali za BG1.. A covek, kao i Fed i dalje misli da moze da igra tenis.. 

 

Nisam se ja bunila sto igra, nego sto su mu dali WC umesto nekom mladom igracu.

Ako ima ranking, neka igra, apsolutno me ne zanima...

Link to comment
Share on other sites

Pisah na ATP 250, ali dobro je i ovde:

 

2018:

AO: W (1R)

RG: A (2R)

WIM: QF (4R)

USO: 4R (2R)

 

2019:

AO: 4R (SF)

RG: SF (4R)

WIM: F (1R)

USO: QF (1R)

 

2020:

AO: SF (3R)

RG: A (SF)

WIM: NH ()

USO: A (3R)

 

2021:

AO: A (SF)

RG: 4R (F)

 

Od 4 GS, Fed je učestvovao na 10. Pobeda, finale, 2 polufinala, 2 QF.

U zagradi je Sisipas - koji na pola turnira nije došao do četvrte runde.

 

Na mastersima u tom periodu Fed ima nešto bolji učinak, a pola turnira 2018-2021 nije igrao.

 

Ok, biologija radi protiv Feda, ali zašto se ne bi povukao tek kad bude video da ne može da igra na nivou od barem 4te runde (što je top 20 nivo.) ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I ja isto to mislim, sa tim da svaka nova ozbiljnija povreda znaci kraj karijere i da je zbog toga on ekstremno pazljiv i sa povratkom, moguce da zato jos uvek ne igra opusteno jer se plasi i stalno osluskuje telo.

Ali isto tako, ocekujem da ce igrati jos sledecu godinu, posebno ako ovu zavrsi 100% zdrav i da ce onda pokusati jos jednom da uradi nesto veliko, a 2023. je bas pod ogromnim znakom pitanja.

 

I jucerasnja konferencija je na kraju bila bas dobra, a i kad se malo razmisli, cinjenica da je popizdeo na sebe je bas pozitivna.

Link to comment
Share on other sites

ono sto je odigrao na RG je bilo ohrabrujuce, pa i mec protiv Köpfera gde je u sredini meca imao ogromnih problema s kondicijom. Medjutim, pad u igri protiv Feliksa od 2. seta je vec zabrinjavajuci (vise to nego sam poraz od Feliksa, nije bas ni Feliks neki anonimus, igrao finale Stutgarta prethodne sedmice). Verujem da je bas to bilo razocaravajuce i deprimirajuce za Feda.

Link to comment
Share on other sites

Problematican je 3.set, to je ono sto je i on rekao, problem je sto je bio negativan, sto se nije borio, nego se samo predao, a to njemu bas nije svojstveno.

Nije problem poraz kao poraz, nego nacin na koji je porazen, njegov stav na terenu.

 

Ali ja sam optimista po prirodi, ja verujem da ce on naci resenje :61:

Link to comment
Share on other sites

na onoj wikipedija stranici su i Fed i Wawa jos uvek kao u timu.

kako sam ja shvatila sad u sredu je nacionalnim olimpijskim komitetima poslato ko se do sad kvalifikovao na osnovu renkinga (od ponedeljka), pa onda oni do 22. treba da potvrde ko ce i igrati. pa onda sta preostane praznih mesta se popunjava prema listi i jos par kriterijuma. valjda se cela zavrzlama (tamo-vamo s onima koji hoce da igraju i onima koji su se kvalifikovali) mora odraditi do 5. jula.

ako se OI uopste i odrze.

Link to comment
Share on other sites

Sto Fed trenira na betonu?

Zar nema on pristup nekim privatnim travnatim terenima kod Ciriha onog svajcarsko-brazilskog  magnata (Lemann), koji je bese poseduje Burger King, Heinz, neku "fabriku" piva?

Link to comment
Share on other sites

Negde sam procitala da ti tereni uopste ne lici na W, pa mu nista ne znaci.

 

Ali isto tako ne znam od kad je slika, doduse jeste juce postavljena i Fed je pretezno u belom :classic_biggrin:

Edited by Boxy
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...