Jump to content

Odbojka


Janne240

Recommended Posts

30 minutes ago, Plavi Golub said:

Sad pogledah gde su sada, citala sam da je Boricic u CEV, ali on i Sloba Milosevic (ne Zloba) su svih onih i ovih godina drzali politicare dovoljno daleko. Imalli smo strucne i kulturne ljude u savezima.

 

https://www.cev.eu/CEV-Area/President.aspx

 

Boričić i Milošević su udarili temelj srpske odbojke, a političara nije bilo pošto nije bilo ni para ni nekog interesovanja za odbojku, tako da su stvari stavljene na zdrave osnove. 

Link to comment
Share on other sites

Reprezentativne da.

Kljucni trenutak za srpsku odbojku je bio na kraju osamedesetih kad su dva Kineza trenera presla iz Zagreba (Mladost Monteraq) u Novi Sad i Kijac radio sa njima. Tad je napravljena osnova za dalje. Vojvodina + pokojni Brdjovic +’Tanaskovic + Vujovic = reprezentacija SCG, Srbije

Interesovanje je bilo solidno, bar od polovine devedesetih, utakmice Svetske Lige su bile prilicno pune, a para nije bilo, mislim red velicine kao u fudbalu i kosarci. Daj Boze da im se sada neki politicki shaban(ka) ne prikaci.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast odbojkasima. Od osamostaljena Srbije na 7 evropskih prvenstava 2 zlata i 3 bronze uz jos dva cetvrtfinala.

 

Nadam se da cemo moci da se borimo za medalju i na Olimpijskim igrama 2020. Prvo treba tamo da se kvalifikujemo sto nece biti lako jer ce samo pobednik turnira u Nemackoj na kome ucestvuju:

 

domacin, Srbija, Francuska, Belgija, Bugarska, Finska, Holandija i Slovenija

 

izboriti plasman sto je zaista los sistem ali je tako kako je.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

Svaka cast odbojkasima. Od osamostaljena Srbije na 7 evropskih prvenstava 2 zlata i 3 bronze uz jos dva cetvrtfinala.

 

Nadam se da cemo moci da se borimo za medalju i na Olimpijskim igrama 2020. Prvo treba tamo da se kvalifikujemo sto nece biti lako jer ce samo pobednik turnira u Nemackoj na kome ucestvuju:

 

domacin, Srbija, Francuska, Belgija, Bugarska, Finska, Holandija i Slovenija

 

izboriti plasman sto je zaista los sistem ali je tako kako je.

Koji je to sistem kvalifikacija za OI kad evropski pobednik ne ide direktno? kao predstavnik konitineta, koliko se secam Italija nas je dobila prosli put, pa nam je vadjenje vize bilo ovde na ovom turniru ili jos nije sve gotovo?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Janne240 said:

Koji je to sistem kvalifikacija za OI kad evropski pobednik ne ide direktno? kao predstavnik konitineta, koliko se secam Italija nas je dobila prosli put, pa nam je vadjenje vize bilo ovde na ovom turniru ili jos nije sve gotovo?

Prolazi jedan sa turnira gde igraju: Belgija, Bugarska, Srbija, Nemačka (domaćin), Francuska, Slovenija, Finska i Holandija 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jako sam srećan zbog ovog zlata, neke od ovih momaka poznajem i lično. Boba Kovač je lik koji je 100% u odbojci, pravi je fanatik, on osim o odbojci malo o čemu zna da priča. Bili smo malo upali u neku kolotečinu sa Nikolom Grbićem, on je neki pandan Saletu Đorđeviću u košarci, genijalan igrač svojevremeno koji je kao selektor nosio dozu arogancije, a suviše je veliko ime da bi trpeo objektivnu kritiku. Hvala Nikoli za sve ali trebalo nam je ovo osveženje.

 

Konačno se poklopilo da nam je prijem na ovom prvenstvu funkcionisao odlično, to je u odbojci pola posla. Uroš je veliki talenat ali dosta luda glava, sveo je na ovom EP oscilacije na minimum, on ili pokida il ga nigde nema. Petrić meni nikad nije bio neka top klasa, ali se sjajno pronašao u ovoj ulozi "sigurice", inteligentan igrač. Lisinac je zver, taj momak je strašan. Dosta dugo smo tražili tog blokera koji će da igra uz Potketa, a ovaj ga je i prevazišao. Jovović je takođe sazreo, brutalno dobro oseća saigrače i mesta na koja vole da dobiju lopte. Takođe, imamo dobar izbor na poziciji libera, to je potcenjena pozicija u odbojci jer se ekipa hrani dobrim odbranama i hvatanjem teških lopti. Moram na kraju pomenuti Batu Atanasijevića koji je bio standardno na svom visokom nivou u napadu, ali izuzetno požrtvovan i u manje atraktivnim elementima igre.

 

Bila bi šteta da ovi momci ne završe na OI, ali konkurencija je žestoka. Ima dosta ekipa kod kojih su razlike u kvalitetu vrlo male, odlučuje timska hemija, uigranost i energija.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Odbojka - sport u kojem usojeh podrazumjeva timski duh, odsustvo sujete i individualizma. Ne postoji nacin da se bez zalaganja svih igraca na terenu ostvari usojeh ma koliko neko bio dobar individualno. Nema dobrog dizanja ako nema dobrog prijema, nema dobrog napada ako nema dizanja, nema bloka jedan na jedan, nije odbrana ako imas blok, a nemas zastitu i tako redom. Svaki igrac uslovljen dobrim potezom svog saigraca koji je odigrao prije ili ce odigrati poslije.

Najbolji primjer tog djelovanja kao jedinstvenog organizma je nekoliko viseminutnih sekvenci nase odbrane u polju, kao neki stari svapski stroj. Nepoderivo i nepobjedivo. S

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Chaos Is Me said:

Jako sam srećan zbog ovog zlata, neke od ovih momaka poznajem i lično. Boba Kovač je lik koji je 100% u odbojci, pravi je fanatik, on osim o odbojci malo o čemu zna da priča. Bili smo malo upali u neku kolotečinu sa Nikolom Grbićem, on je neki pandan Saletu Đorđeviću u košarci, genijalan igrač svojevremeno koji je kao selektor nosio dozu arogancije, a suviše je veliko ime da bi trpeo objektivnu kritiku. Hvala Nikoli za sve ali trebalo nam je ovo osveženje.

 

Konačno se poklopilo da nam je prijem na ovom prvenstvu funkcionisao odlično, to je u odbojci pola posla. Uroš je veliki talenat ali dosta luda glava, sveo je na ovom EP oscilacije na minimum, on ili pokida il ga nigde nema. Petrić meni nikad nije bio neka top klasa, ali se sjajno pronašao u ovoj ulozi "sigurice", inteligentan igrač. Lisinac je zver, taj momak je strašan. Dosta dugo smo tražili tog blokera koji će da igra uz Potketa, a ovaj ga je i prevazišao. Jovović je takođe sazreo, brutalno dobro oseća saigrače i mesta na koja vole da dobiju lopte. Takođe, imamo dobar izbor na poziciji libera, to je potcenjena pozicija u odbojci jer se ekipa hrani dobrim odbranama i hvatanjem teških lopti. Moram na kraju pomenuti Batu Atanasijevića koji je bio standardno na svom visokom nivou u napadu, ali izuzetno požrtvovan i u manje atraktivnim elementima igre.

 

Bila bi šteta da ovi momci ne završe na OI, ali konkurencija je žestoka. Ima dosta ekipa kod kojih su razlike u kvalitetu vrlo male, odlučuje timska hemija, uigranost i energija.

Nikola je bio sjajan igrac ali je i tada pokazivao aroganciju, narocito prema Travici, ako se dobro secam nekih epizoda kad je on preuzimao upravljanje ekipom i kad je Travici zameran #manjak autoriteta#. Steta sto Vanja Grbic sa svojim impulsivnim temperamentom nije imao ulogu selektora, verujem da bi podigao ovu ekipu mozda i jace nego Kovac, koji je dosta smiren i drugacijeg karaktera, ali verujem da u osnovi bilo ko iz te generacije sjajanih odbojkasa imao bi mnogo sta da kaze ovim sjajnim momcima i da bude uspesan barem u strucnom radu ako ne i kao selektor.

 

Atanasijevica nisu lako zaustavljali ili citali kao nekad Ivana Miljkovica koji bi neprestano forsirao smec i konstano bio hvatan na mrezi, cini se da su njegove dijagonale brze i preciznije nego sto je to nekad radio Miljkovic.

 

Previse dobrih reprezentacija je u igri za vizu, bice tesko i nepravedno za bilo koju koja ne prodje.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, GlennGould said:

Aha, ti si mislio na grupe. Ja na turnir. Obrni, okreni - treba pobediti i SLO i FRA. 

 

Ja iskreno nisam siguran da ćemo gledati slično polufinale kao na EP, tu pre svega mislim na Slovence koji su u nezgodnoj grupi sa domaćinima Nemcima i Belgijancima koji će verovatno biti mnogo bolji nego na EP. 

 

Po nekim mojim procenama, trebalo bi Srbija da igra finale sa Francuzima, ali ko zna šta će doneti vreme.

Link to comment
Share on other sites

Mogu par pitanja da postavim onima koji prate odbojku vise od mene?

 

-Zasto Aleksa Batak nije igrao na EP? Cini mi se da je bio na spisku, pa me njegov izostanak zbunio.

 

-Da li je Davide Kovac "nas" ili Italijan? Ima li u njemu materijala za reprezentaciju?

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2019 at 6:20 PM, Duh koji lebdi said:

Zasto Aleksa Batak nije igrao na EP? Cini mi se da je bio na spisku, pa me njegov izostanak zbunio.

 

Bio je do poslednjeg skraćivanja. E, sad, što je Todorović dobio prednost... Možda kao stariji malo, iskusniji, nemam pojma. 

 

On 10/3/2019 at 6:20 PM, Duh koji lebdi said:

 

-Da li je Davide Kovac "nas" ili Italijan? Ima li u njemu materijala za reprezentaciju?

 

Ja sam čuo da je naš i vidim na guglu da ima nekoliko slika u dresu mlađih selekcija. 

Ali nisam video nikad kako igra, a ni čuo nešto. Bio je valjda u Italiji i nije najsjajnije prošao. Ali dobro, još je mlad. 

 

Evo interju Bobe Kovača za Danas:

https://www.danas.rs/sport/slobodan-kovac-pet-godina-sam-cekao-poziv-za-selektora/

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

To bi bilo to. Jos jedne OI bez nase repke.

Bugari mnogo bolje servirali narocito opterecujuci Petrica. Prijem nam je bio pomeren pa je logicno da onda ni blok nije bio faktor. Posebno je Lisinac delovao indisponirano. Kovacevic je igrao povredjen i zaista ne razumem zasto Ivovic uopste nije dobio priliku?

Ako pobedimo mec onda nam treba pobeda Holandije nad Francuskom sto je vec domen naucne fantastike..

EDIT:nismo nikako nasli resenje za Sokolova.

Edited by Crni Bombarder
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...