Jump to content

Odbojka


Janne240

Recommended Posts

Znao sam da je ovaj mali Mikeleto dobar, ali da je ovoliko dobar...ima da terorise sve narednih bar 10 godina.

 

Nasi su ozbiljno nadigrani danas i pored toga ce ovo biti tesan poraz, tako da za mene nema dileme da je ovo bila vrhunska sansa da se odbrani zlato (zreb nam se otvorio, ispali Poljaci, Francuzi. Rusi i Italijani u izmesanom sastavu). Ali cela nokaut faza je odradjena dosta lose, pa finale nismo ni zasluzili.

Edited by Del Piero
Link to comment
Share on other sites

Nije imao mooda Kovač da zameni Kovačevića. Čovek je bio očajan ceo meč, poklonio im je prvi set, grešio na prijemu i smeču, generalno jedna horor partija. I onaj smeč kojim je doneo treći set je tesno prošao, a inače totalno nerezonski odigrano iz jako teške pozicije...

 

A Jovović je tek posebna priča... Kad se poredi sa Italijanom, drugi sport bukvalno... Imamo li mi drugog tehničara uopšte? I zašto ne igra?

 

Slažem se da je polufunale veliki uspeh s obzirom kako smo igrali na turniru, ali ostaje žal jer se žreb otvorio...

 

I dalje mi nije jasno kako mi godinama imamo ovako dobre rezultate sa ovako očajnim prijemom... Nama treba mnogo bolji tehničar, koji može da reši taj pomeren prijem... Italijan je to vrhunski radio večeras... 

Link to comment
Share on other sites

Auuu, baš mi krivo što sam propustio polufinala, zaboravio skroz.

 

Pobjedu Talijana sam čak i očekivao jer sam ih gledao malo na ovom turniru i pokazali su sjajnu igru, dok me Srbija ono što sam gledao nije toliko impresionirala. Ubro sam negdje da im je tipa 10 igrača mlađe od 23 god! I mene je oduševio taj mali Talijan. Ishod drugog polufinala je odlučen Mekovim upisom na ovoj temi, domaćini nisu svjesni protiv čega su se borili.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

U odbojci ima i prilično velik broj takmičenja, svake godine Liga nacija + EP na 2 + OI/SP svake 4.

Teško je uvek biti na vrhu, kako za nas tako i za ostale reprezentacije, tempira se forma za primarna takmičenja, pa se često i dešavaju i iznenadni uspesi i neuspesi, ali je generalno teško biti top u kontinuitetu.

Možda nismo imali neki top nivo igre, ali je uvek bio dovoljan za neki dobar rezultat. Mislim, jebiga, zato i nismo osvojili OI npr. ili SP, ali smo uvek tu negde.

Svakako ne mislim da nezasluženo ostvaruju dobre rezultate, jer ti momci celo leto provode sa reprezentacijom, uglavnom se pripremajući za dva takmičenja svake godine.

 

Mikeleto će kao Tijana da kida sve. Visok, levoruk, bomba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, uvrnuto said:

Svakako ne mislim da nezasluženo ostvaruju dobre rezultate, jer ti momci celo leto provode sa reprezentacijom, uglavnom se pripremajući za dva takmičenja svake godine.

 

Radi se dobro u OSS, a u skoro svakoj osnovnoj skoli postoji i neka skolica odbojke. Mislim da se mozemo sloziti da smo u 21. veku vise odbojkaska nego kosarkaska nacija.

...

Mislim da danas mozemo do bronze, vreme je da karma lupi samar Poljacima.

 

B92: Skandal na EP: Poljaci montirali "video-čelendž"? VIDEO

http://www.b92.net/sport/odbojka/vesti.php?yyyy=2021&mm=09&dd=19&nav_id=1924837

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Prijatelj Mitar said:

 

Radi se dobro u OSS, a u skoro svakoj osnovnoj skoli postoji i neka skolica odbojke. Mislim da se mozemo sloziti da smo u 21. veku vise odbojkaska nego kosarkaska nacija.

...

Mislim da danas mozemo do bronze, vreme je da karma lupi samar Poljacima.

 

B92: Skandal na EP: Poljaci montirali "video-čelendž"? VIDEO

http://www.b92.net/sport/odbojka/vesti.php?yyyy=2021&mm=09&dd=19&nav_id=1924837

 

te celendze ne rade poljaci, vec "nezavisna ekipa", missim da su tamo englezi, dok su na prvenstvu u bg-u bili neki nemci, ili je obrnuto..

uglavnom poanta je da to ne rade "domacinske kamere"..

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, n4l1m said:

 

te celendze ne rade poljaci, vec "nezavisna ekipa", missim da su tamo englezi, dok su na prvenstvu u bg-u bili neki nemci, ili je obrnuto..

uglavnom poanta je da to ne rade "domacinske kamere"..

 

Moreeeee...Mulja se tu, Tile moj, kako se ne mulja.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Prijatelj Mitar said:

 

Radi se dobro u OSS, a u skoro svakoj osnovnoj skoli postoji i neka skolica odbojke. Mislim da se mozemo sloziti da smo u 21. veku vise odbojkaska nego kosarkaska nacija.

...

Mislim da danas mozemo do bronze, vreme je da karma lupi samar Poljacima.

 

B92: Skandal na EP: Poljaci montirali "video-čelendž"? VIDEO

http://www.b92.net/sport/odbojka/vesti.php?yyyy=2021&mm=09&dd=19&nav_id=1924837

A3 liga u Bgd pretpionirke ima 8 klubova, pionirke 10 klubova u takmičenju.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

 

Jel to ok, oce buduce reprezentativke? 🙂 Ja mislim da jeste.

Ma da, naravno. Tent je rasadnik talenata, ozbiljno se radi tamo. Zvezda, Partizan, već očekivano. As nije loš, a ni naš OK Roda/Volleyland. Pred olimpijadu Seniorska reprezentacija je obišla sve klubove da se deca upoznaju sa seniorkama što je izuzetna praksa.
https://ossrb.org/seniorke/item/327-najmladje-odbojkasice-ok-roda-i-ok-volejlend-posetile-seniorke-srbije.html?fbclid=IwAR2nTewb_n2pqJA4UClAFaCOejis6ypVAzcecjN0oJ1m7wRNlk8Yn4lurVw
Na prvenstvu su naša deca volontirala svaki dan, skupljale loptice, nosile zastave, brisale parket i dobile ulaznice za sve utakmice, da vide, osete, nauče nešto, da steknu uvid šta je vrhunsko takmičenje.
Znači to mnogo.
Trenutno je aktivan program "reprezentacija Beograda" gde ih sakupljaju po kriterijumima da se deca iz raznih klubova nauče da igraju zajedno.
Radi se dosta ozbiljno, na primer dete 12 godina, u takmičarskom klubu ima 4 treninga nedeljno + 1 utakmica nedeljno.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, uvrnuto said:

U odbojci ima i prilično velik broj takmičenja, svake godine Liga nacija + EP na 2 + OI/SP svake 4.

 

Ne znam ni cemu sluzi ta World League, previse je to takmicenja.

 

Kako god, OI > WC > EC > WL.

 

Steta za nase, ali Poljaci su mnogo bolji. Imali su jedan los dan i zato su ostali bez borbe za zlato. Sa druge strane, kod nas zenska odbojka ima mnogo bolju perspektivu od muske, pitanje je sta ce se desiti kad se ova generacija povuce.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, goldberg said:

Ne znam ni cemu sluzi ta World League, previse je to takmicenja.

 

Lova se tu vrti.

Ne znam kako se finansira, itd. Ali su tu najveće nagrade za saveze, pa i za igrače.

 

50 minutes ago, goldberg said:

Imali su jedan los dan

 

Nije baš jedan...

 

51 minutes ago, goldberg said:

Sa druge strane, kod nas zenska odbojka ima mnogo bolju perspektivu od muske, pitanje je sta ce se desiti kad se ova generacija povuce.

 

Vojvodina svake godine izbaci 2, 3 mlada, perspektivna igrača. Možda ne bog zna kakve perspektive, ali im se treba pružiti šansa. Perić(98) je bio sad tu sa reprezentacijom, prošle godine MVP našeg prvenstva.

Kao i Vuk Todorović(98). Sad će dizati za ACH.

Korektor Boža Vučićević(98) je bio sa reprezentacijom na širem spisku, pre 2 godine bio i najbolji poenter LŠ u grupnoj fazi sa ACH. Sad vidim da je otišao u Koreju, verovatno odlična lova, ali ne znam koliko će napredovati.

Prošle sezone u domaćoj ligi Bajandić(99) je bio otkrovenje. Srednjak Simić(96) se možda i previše zadržao tamo, ali ok. Svaku priliku u reprezentaciji je odlično iskoristio.

 

Mislim, niko od njih nije nivo Mikeleta, ali jebiga.

A to je samo Vojvodina. Verovatno i u drugim ekipama ima dobrih momaka, možda ne taj broj, ali se nađe neko za reprezentaciju.

Link to comment
Share on other sites

@uvrnuto Vidim da vise pratis odbojku od mene. WL svakako moze biti privlacno sa finansijske strane, ali to i dalje nije WC koje ima mnogo vecu takmicarsku tezinu.

 

Za los dan sam mislio na Poljake, koliko vidim sve su dobili osim Slovenaca.

 

Sa druge strane, Slovenci na putu da postanu evropski sampioni, bas su napredovali. Nemaju, doduse neki kvalitet, imali su vec dva finala, ali to sve kao underdogovi.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...