Jump to content

Odbojka


Janne240

Recommended Posts

A zbog takvog sistema mnoge ozbiljne reprezentacije nisu stavile kao apsolutni prioritet u ovom ciklusu Evropskom prvenstvu vec kvalifikacijama za OI. Jedan od razloga zasto smo prvaci.

 

Ovo je skroz ocekivano, steta, ali ocekivano.

Link to comment
Share on other sites

Svakako da se ne moze reci da Francuzima npr nije bio prioritet da uzmu EP pred svojom publikom ,ali dosta stvari nam se poklopilo da uzmemo to EP i nasa dobra forma, i losa forma i ispadanje nekih jacih reprezentacija.
Ja sam vec ovde pisao , sansu smo propustili protiv Italije na kvalifikacionom turniru pred EP , ovo sada nije ni bilo realno da se racuna da cemo izboriti plasman, od 8 evropskih reprezentacija ide 1.
Protiv Italije je bila sansa ,a mi smo taj mec sramotno odigrali i apsolutno je glupo da pricaju kako nismo imali srece ili formu na ovom turniru kada je to bio zicer za odlazak na OI.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Petar 91 said:

Svakako da se ne moze reci da Francuzima npr nije bio prioritet da uzmu EP pred svojom publikom ,ali dosta stvari nam se poklopilo da uzmemo to EP i nasa dobra forma, i losa forma i ispadanje nekih jacih reprezentacija.
Ja sam vec ovde pisao , sansu smo propustili protiv Italije na kvalifikacionom turniru pred EP , ovo sada nije ni bilo realno da se racuna da cemo izboriti plasman, od 8 evropskih reprezentacija ide 1.
Protiv Italije je bila sansa ,a mi smo taj mec sramotno odigrali i apsolutno je glupo da pricaju kako nismo imali srece ili formu na ovom turniru kada je to bio zicer za odlazak na OI.

Pa ne verujem da su "tankovali" na EP. Jednostavno odnos reprezentacija u Evropi je takav da lako mogu mečevi da odu na ovu ili na onu stranu. Na kraju krajeva, bilo je repreztacija koje su pre EP obezbedili igre, pa se nisu proslavile. Surov je sistem kvalifikacija, ali šta je tu je. i devojke su imale sličan put, pa im to nije smetalo da se i kvalifikuju i da osvoje EP.

Slažem se da je glavna šansa propuštena protiv Italijana.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Odbojkasice zrebane u "A" grupu na OI. Protivnice (ovim redom): Dominikanska Republika,Japan,Kenija,Brazil i Juzna Koreja.
U grupi "B" su:Kina,SAD,Rusija,Italija,Argentina i Turska.

Sistem je dobro poznat. Iz svake grupe dalje idu po cetiri prvoplasirane selekcije koje se ukrstaju u cetvrt-finalima.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Luburić i dogodine ostaje u Rusiji. Posle Belgoroda ide u Lokomotivu iz Novosibirskog. Oni su ove godine bili prvi u šampionatu, u CEV kupu su u prvoj utakmici pobedili Zenit iz SP u polufinalu, a onda su takmičenja zaustavljena. Tamo je već Ivović.

Luburić je bio 6. najefikasniji igrač u ligi (48% je imao prolaz). Do poslednjeg kola je bio i najbolji server, ali ga je Grozer pretekao za jedan as.

Belgorod je bio 8. u regularnom delu, a u doigravanju je izgubio prvu od Zenita iz SP, nakon čega je prekinuta liga.

Evo i highlights-i:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 months later...

Danas počinje LŠ u izmenjenom formatu.
Svaka grupa će odigrati po dva turnira.
Na wiki stranici možete da vidite grupe i rasporede: https://en.wikipedia.org/wiki/2020–21_CEV_Champions_League

 

Danas od 16č na Areni 2 igraju Trentino gde igraju naši Lisinac i Podraščanin protiv Lokomotive iz Novosibirska gde su Luburić i Ivović. Lokomotiva igra bez prvog dizača i srednjaka, koji nisu otišli sa ekipom jer su pozitivni na koronu.
Trentino je domaćin ovog turnira, za ovu grupu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Grbic izbacio Lube i plasirao se u polufinale LS nakon zlatnog seta. 

 

Zao mi je sto je sinoc Modena ispala, mada su bili razbijeni. Inace bi navijao za Perugiu zbog Bate, da konacno uzme tu LS, ali ocigledno ima neki problem sa Heynenom.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kakva scena u Kazanu - Zenit vodi 2:0 i ima potpuno cistu kontru na mec lopti u trecem setu, Grbic razocaran kao da krece da se pakuje, ali Kochanowski blokira cini mi se Volvicha 1 na 1 i donosi izjednacenje. Zaksa dobija treci set na razliku, a zatim i sledeca dva i dobija prvu utakmicu polufinala. 

 

Simpaticna ekipa Zakse, Semeniuk je bas dobar igrac. Alekno izgleda kao prosecan Rus u kafani, jos malo pa cemo mu pupak videti.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Danas se igraju finala LS u odbojci.

 

Od 17h igraju devojke, Vakifbank - Koneljano. Za turski tim igraju Milena (dve titule prvaka Evrope) i Maja (prvo finale). Koneljano je pre dve godine izgubio u finalu LS i to im je poslednji poraz, 63 vezane pobede. Egonu ih predvodi, ona ih je i poslednja dobila u tom finalu LS sa Novarom.

 

U pola 9 pocinje musko finale Zaksa - Trentino. Poljaci su napravili senzaciju plasmanom u finale. Prvo su izbacili Lube, aktuelnog prvaka Evrope, a onda i mocni Zenit. Grbic trazi prvu titulu LS kao trener nakon sto je osvojio dve kao igrac. Za Trentino igraju Podrascanin i Lisinac koji nikada nisu uzimali LS. Podrascaninu je ovo drugo finale, a Srecku prvo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko je naporan ovaj komentatorski dvojac sa Arene, nenormalno su iritantni. Ni Kostic nije nista bolji, dodje ti Atanasijevic u studio i ti pricas vise od gosta. Njemu treba neko da kaze da sazme pitanje, covek ne ume da postavi pitanje a da pre toga ne prica jedno minut. Odvratno je to slusati.

 

Elem, pogubise svi nasi. Grbic uzeo, ozbiljan poduhvat. Moguce da ce vec od sledece sezone u neki od najjacih klubova.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

O Nikoli kao treneru imam vrlo visoko misljenje. Imao sam ga i pre ovog podviga.
Kao igrac je bio genijalac,kao trener je veliki potencijal,a sad je konacno poceo da ga pretace u kvalitet i trofeje. Nadam se da je ovo samo pocetak istinski velike trenerske karijere. 

Sa Srbijom mu se jednostavno nije poklopilo. Mislim da ni tu nije rekao poslednju rec..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ovo mora da se prenese.
Terzic je,imam utisak,vrlo potcenjen u srpskoj javnosti (delom jer zenska odbojka nema polpularnost),a realno se radi o najvecem srpskom selektoru.

 

Quote

Терзић награђен за две деценије вођења Србије: Предивна пловидба за ових 20 година

Церемонији обележавања две деценије селекторског рада Зорана Терзића присутовали су председник Олимписјког комитета Србије Божидар Маљковић, као и представници спортских савеза и клубова из разних спортова, међу којима су били Предраг Даниловић, Марко Пантелић, Јован Шурбатовић, Драган Џајић, Срђан Ђоковић, као и бивше и садашње репрезентативке Србије
TERZIC-ZORAN-20-GODINA_05-971x600.jpg

Селектору женске одбојкашке репрезентације Србије Зорану Терзићу Одбојкашки савез Србије (ОСС) уручио је данас признање за 20 година на челу националног тима.

Терзић је за две деценије рада са националном тимом освојио 18 медаља, а признање у облику кормила уручили су му председник Савеза Зоран Гајић и председник ЦЕВ-а Александар Боричић.

- Никада пре нисам припремао говор, нисам ни сад, али затекли сте ме данас са овом причом. Хвала вам свима који сте дошли, ово је вероватно највеће богатство које сам стекао за 20 година. Толико пријатеља, играчица, људи из различитих спортова. Ово је прилика која ме чини срећним и поносним. Хвала вам још једно. Не знам ко се сетио кормила, симболика је прилично добра. Моје кормиларење тим бродом је личило на капетана Ахаба, који је јурио Моби Дика, али предивна пловидба за ових 20 година. Много људи је за то заслужно за у причу. Ни пола их не бих био да није било њих, сарадника, играчица. Када сам почео као тренер, неке играчице су биле 1975. годиште, а данас у екипи имам играчице од којих су неке 2005. годиште. Велики период, велики број генерација учиниле су ме још поноснијим. Велико хвала - рекао је Зоран Терзић после добијања признаја.
 

Терзић се нашалио да Савезу нешто треба, чим је добио ову прославу, а то је вероватно Европско првенство у Београду ове године.

- Циљ нам је д ана том такмичењу одиграмо најбоље могуће. Увек је било најлепше играти пред својом публиком. Обећавам да ћемо покушати све, уложићемо све, даћемо максимум. А овај господин за кормилом даће све резултати буду као и до сада. Хвала вам - закључио је Терзић.

Церемонији обележавања две деценије селекторског рада Зорана Терзића присутовали су председник Олимписјког комитета Србије Божидар Маљковић, као и представници спортских савеза и клубова из разних спортова, међу којима су били Предраг Даниловић, Марко Пантелић, Јован Шурбатовић, Драган Џајић, Срђан Ђоковић, као и бивше и садашње репрезентативке Србије.
 

Председник ОКС Божидар Маљковић честитао је јубилеј и изразио да му је изузетна част што присутвовао манифестацији која говори о велични човека какав је Терзић.

Председник ОСС-а Зоран Гајић пожелео је Терзићу нови континуитет у раду.

- Професија тренера је дијагноза и само нешто луђе од тога је бити тренер жена. Извињавам се свима одбојакшицама, али то је прича старих тренера. Желим да се поново нађемо за 20 година и прославимо још један континуитет - рекао је Гајић.

Председник ЦЕВ Александар Боричић је подсетио да је женска репрезенатција кренула од нуле и стигла до великих резултата, а пожелео је Трезићу да и ове године победи у финалу Европског првенста.
- У Србији је тешко бити успешан и Терзић је на листи одстрела био много година. Са женама је теже радит, али и је много лепше јер су оне оданије и раде велику ствари. Није лако бити тренер, али Зоран Терзић је успео да направи сјајан низ успеха. Желим да дођеш у ситуацију да селектора Турске Ђованија Гвидетија опет победиш у финалу 3:2 - рекао је Боричић.

http://www.zurnal.rs/odbojka/reprezentacija/112780/terzic-nagradjen-za-dve-decenije-vodjenja-srbije-predivna-plovidba-za-ovih-20-godina

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jbt, je l realno ovo? :frusty:

 

Quote

9.6.21

 

Odbojkašica srpske reprezentacije, Sanja Đurđević, popula je suspenziju od dve utakmice pošto je na meču protiv Tajlanda rukama zategla očne kapke aludirajući na kosookost protivničke reprezentacije, što je izazvalo lavinu negativnih reakcija jer je u pitanju gest kojim se inače podsmehu izvrgavaju ljudi sa dalekog istoka.

 

Srpska odbojkašice je prekrišla disciplinska pravila FIVB 1. juna toko mmeča u italiji, kako stoji u saopštenju objavljenom juče u kome se saopštava odluka nezavisnog tela odgovornog za sanckije u ženskoj odbojci. Srpski odbojkaški savez je takođe kažnjen sa 22.000 dolara koji će biti dati u dobrotvorne svrhe, organizacijama koje se bore protiv diskriminacije nad Azijatima.

 

Skrinšotovi i klipovi gesta postali su viralni početkom ovog meseca, a hiljade ljudi je potpisalo peticiju na Change.org u kojoj se traži odgovornost. Sve ovo se desilo u sred dokumentovanog porasta anti-azijskog rasizma i napada u Sjedinjenim Američkim Državama i Evropi tokom pandemije.

„Svesna sam svoje greške i odmah nakon meča izvinila sam se celom timu Tajlanda“, napisalaje Đurđević u dve objave na Instagramu neposredno nakon incidenta 1. juna. Na objavama je bila i fotografija saigrača iz obe države koji zajedno poziraju nakon meča. „Želela sam samo da se obratim saigračima i da im kažem ‘Sad ćemo početi da igramo odbranu isto kao oni’, nisam želela da iskažem nepoštovanje“.

 

 

Je l gledao neko ovo? Mislim da li ima (da li je uopšte moguće da ima) drugi kontekst?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...