Jump to content

Vaterpolo


Janne240

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Malo aktuelnosti. Danas finale SL u Beogradu, Srbija - Hrvatska. Pobednik dobija vizu za Tokio. Ova dva protivnika su se već sastala u grupi, Srbija je dobila taj meč 11:10. Obe ekipe su pokazale najviše na ovom turniru i sasvim zasluženo će igrati finale. 

 

Igor Milanović novi trener VK Crvena Zvezda.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je viđeno finale i u Tokiju, ako se ne znam šta ne promeni do tada. 

Dobro je svakako što su naši rešili oko vize već sada, pošto mogu hladnije glave da uđu u takmičenja koja slede, ali realno mislim da se nije ni postavljalo pitanje da li će izboriti vizu za Tokio, kao što se ne postavlja pitanje ni kod Hrvata. Već u julu je SP, pa verujem da će tada i komšije izboriti plasman.

Link to comment
Share on other sites

Danas je u Gvangdžuu u Južnoj Koreji počelo SP. Što se muškog dela turnira tiče učestvuje 16 reprezentacija podeljenih u 4 grupe.

 

Grupa A

Srbija

Crna Gora

Grčka

Južna Koreja

1.kolo

SRBIJA - Crna Gora    10:10;

Grčka - J.Koreja           26:3.

 

Grupa B

Hrvatska

Australija

SAD

Kazahstan

1.kolo

Hrvatska - Australija    14:4;

SAD - Kazahstan           16:7.

 

Grupa C

Mađarska

Novi Zeland

Španija

Južna Afrika

1.kolo

Mađarska - Novi Zeland  24:4;

Španija - Južna Afrika      23:3.

 

Grupa D

Italija

Brazil

Nemačka

Japan

1.kolo

Italija - Brazil                       14:5;

Nemačka - Japan                9:9.

 

Nakon grupne faze, prvoplasirani idu direktno u četvrtfinale dok drugi i treći po grupama igraju osminu finala.

1/8 finala

C2- D3; C3-D2; A2-B3; A3-B2.

1/4 finale

A1-C2/D3; B1-C3/D2; C1-A2/B3; D1-A3/B2.

 

Srbija je na prvenstvo došla bez 7 standardnih prvotimaca koji su dobili odmor od selektora nakon izborene vize za OI.

Što se favorita za medalje tiče, slični su kao i prethodnih godina (Mađarska, Španija, Hrvatska, Srbija, Crna Gora, Grčka...), što se da i videti na osnovu rezultata prvog kola.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Starešina said:

I naravno, ispali smo u cetvrtfinalu.

Koja je to pamet da saljes na jebeno svetsko prvenstvo drugi tim, to mi valjda nece biti jasno nikada.

Objašnjenje je proces podmlađivanja tj.polakog uvođenja u sistem mlađih igrača, koji se na taj način već nekoliko puta unazad sprovodi u vaterpolo reprezentaciji. Ove sezone je rešeno da se "žrtvuje" SP jer već imamo izborenu vizu za OI. Da smo kiksnuli u svetskog ligi i ostali bez OI na SP bi bili u najjačem sastavu. Po meni je ovo ispravan način rada, a rezultati koje smo postizali prethodnih godina mu daju potporu.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Azazelkg said:

Objašnjenje je proces podmlađivanja tj.polakog uvođenja u sistem mlađih igrača, koji se na taj način već nekoliko puta unazad sprovodi u vaterpolo reprezentaciji. Ove sezone je rešeno da se "žrtvuje" SP jer već imamo izborenu vizu za OI. Da smo kiksnuli u svetskog ligi i ostali bez OI na SP bi bili u najjačem sastavu. Po meni je ovo ispravan način rada, a rezultati koje smo postizali prethodnih godina mu daju potporu.

 

Kakvog polakog uvodjenja u sistem mladih igraca kad si ih sve poslao na SP, manje vise bez nosioca od ranije ?  Kakvo zrtvovanje SVETSKOG PRVENSTVA - pa ko to i gde radi ?

Pisas po sopstvenom sportu (i najvaznijem takmicenju uz OI) koji ionako pati od manjka popularnosti.

 

Ne znam..ovo je meni toliko skaredno da nemam reci.Najurio bi sve od predsednika saveza do cistacice.Fuj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Starešina said:

 

Kakvog polakog uvodjenja u sistem mladih igraca kad si ih sve poslao na SP, manje vise bez nosioca od ranije ?  Kakvo zrtvovanje SVETSKOG PRVENSTVA - pa ko to i gde radi ?

Pisas po sopstvenom sportu (i najvaznijem takmicenju uz OI) koji ionako pati od manjka popularnosti.

 

Ne znam..ovo je meni toliko skaredno da nemam reci.Najurio bi sve od predsednika saveza do cistacice.Fuj.

Šta li bi tek uradio predsedniku, čistačici i pomoćnom osoblju rukometnog i fudbalskog saveza 😉? Rezultati i atmosfera u samoj ekipi dovoljno govori kako se u nekom savezu radi... Pomenuta dva saveza nemaju ni jedno, ni drugo, a ni bilo kakvu viziju šta i kako će se u budućnosti raditi. Što se vaterpola tiče, za sve urađeno i postignuto i za sve što će se uraditi i postići kapa dole...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Azazelkg said:

Šta li bi tek uradio predsedniku, čistačici i pomoćnom osoblju rukometnog i fudbalskog saveza 😉? Rezultati i atmosfera u samoj ekipi dovoljno govori kako se u nekom savezu radi... Pomenuta dva saveza nemaju ni jedno, ni drugo, a ni bilo kakvu viziju šta i kako će se u budućnosti raditi. Što se vaterpola tiče, za sve urađeno i postignuto i za sve što će se uraditi i postići kapa dole...

 

Kakav druze fudbal i rukomet, kakvi rezultati i atmosfera..poslao si B tim na najvaznije takmicenje godine da se bore od 5-8 mesta.Odmaras glavne igrace ovog leta za leto iduce godine.

Pa kad je neko ovo uradio u istoriji naseg sporta ? U redu da se podmladjuje ekipa ( iako nakon Mandica tu nema krstenog igraca) ali moze i da se podmladjuje ekipa i da budes svetski prvak ili da se boris za neku medalju, da ne arcis ponos i reputaciju tima.Da ne seres po sportu kojim se bavis.

 

Doduse ako trenera i savez bas zabole da se cimaju oko SVETSKOG PRVENSTVA u sportu kojim se bave, ne znam sto se ja nerviram..

Pogotovo kad vidim Savica koji pljuga, loce pivo i zdere kao sumanut, zapitam se kakav je to jebeni sport i kojim to sportistima moze on biti uzor.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 7/24/2019 at 1:10 AM, Starešina said:

 

Kakav druze fudbal i rukomet, kakvi rezultati i atmosfera..poslao si B tim na najvaznije takmicenje godine da se bore od 5-8 mesta.Odmaras glavne igrace ovog leta za leto iduce godine.

Pa kad je neko ovo uradio u istoriji naseg sporta ? U redu da se podmladjuje ekipa ( iako nakon Mandica tu nema krstenog igraca) ali moze i da se podmladjuje ekipa i da budes svetski prvak ili da se boris za neku medalju, da ne arcis ponos i reputaciju tima.Da ne seres po sportu kojim se bavis.

 

Doduse ako trenera i savez bas zabole da se cimaju oko SVETSKOG PRVENSTVA u sportu kojim se bave, ne znam sto se ja nerviram..

Pogotovo kad vidim Savica koji pljuga, loce pivo i zdere kao sumanut, zapitam se kakav je to jebeni sport i kojim to sportistima moze on biti uzor.

Odluka nije bila na savezu, nego na Saviću. Razlog je više nego jednostavan, ali ga niko ne želi čuti. Nama je planirana smena generacije posle Tokija. Savić je želeo sada da pruži šansu igračima koji nisu bili u prvom planu, da bi odmorio standardne reprezentativce, pošto neće sigurno moći da održe na istom nivou do Tokija. Niko ne garantuje da i da smo otišli u najjačem sastavu ne bi ispali u četvrtfinalu.

Bilo kako bilo, imali smo najjaču grupu, koju smo završili na prvom mestu. Poraz od Španije, je više splet nesrećnih okolnosti, nego manjak kvaliteta, i takve stvari se dešavaju. Ipak i pored toga 5 mesto je odličan rezultat i garancija da ćemo i u budućnosti i imati čemu da se nadamo kada je vaterpolo u pitanju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...