Jump to content

(Zdrava) ishrana, dijete i gubitak težine


sasa965

Recommended Posts

10 hours ago, Eddard said:

od 27.3. (znači 5 i po nedelja) - minus 9 kg.

 

nije li to malkic previse? 4kg na mjesec bio je neki sigurnosni standard (dok je mene ta problematika zanimala).

 

1 hour ago, Eddard said:

Za sada još ništa, ali planiram da počnem ubrzo.

 

bar sklekove i cucnjeve da radis svaki drugi dan, ne valja ti tako brzo mrsavit bez fizickih vjezbi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Eddard said:


Yo-yo efekat ili zašto drugi put?

Ne, prvi put je bilo pre par godina, odustao na pola, iz nekih zivotnih razloga, e sad kaze da je odlucan ... Treba i volje za to, tako da svaka ti cast. 

Jutros prijavljuje cifru :classic_smile: napreduje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Bushman said:

Kad pročitam da se netko odriče lubenice u svrhu mršavljenja u meni se isprepliću osjećaji zgražavanja i divljenja. 😁


Exactly! Zgražavam se nad sobom što je nisam proždrao u cugu, a istovremeno se sam sebi divim 😄

 

Ajd ne stajte mi na muku...

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Vjekoslav said:

ja se ispricavam, nisam ispratio, u cemu je problem u lubenici?


Ona nema nijedan problem, osim kad ovog iznad, rajsko voće tj. povrće.

 

Elem, za keto dijetu u kojoj sme da se unosi <25g šećera na dan, pola kile lubenice, što je realno ništa, već prelazi tu granicu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

shvacam.

 

...

 

a nista onda, kad odradis tu keto dijetu, mozes hladno preci na dijetu lubenicom. tu onda neces imati problem s manjkom fizickih aktivnosti i vjezbi. brzo hodanje s opterecenjem kod dovlacenja velikih lubenica u kucu (jacanje kicmenog stupa + aerobna izdrzljivost), rezanje lubenice (jacanje sake i podlaktice + razvoj motorike), konstantno trcanje na wc (sprinterske discipline / dizanje anaerobnog praga), te cucnjevi kod sjedanja / dizanja s wc solje (ergo ova dijeta nije za svakog, odnosno nije za naseg Honeya Badgera). jos ako opteretis dasku od wc-a s jedno 20-30kg olova, a samo dizanje izvodis iz cucnja, eto i dodatnih vjezbi za ruke / prsa / core / noge. i nije to sve! pa sama lubenica moze posluziti kao medicinka, a zasto ne i kao pilates lopta! umjesto stolice koja ti samo krivi kicmu, dok pises na forumu lijepo sjedis na lubenici!

 

:classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Eddard said:


Ona nema nijedan problem, osim kad ovog iznad, rajsko voće tj. povrće.

 

Elem, za keto dijetu u kojoj sme da se unosi <25g šećera na dan, pola kile lubenice, što je realno ništa, već prelazi tu granicu. 

 

Misim da nije isto pojesti 25 grama secera u nekom kolacu ili lubenici, punoj vlakana, zahvaljujuci kojima se sav taj secer iz lubenice ne apsorbuje u krv, nego se izbaci kroz stolicu.

To mi je rekao jedan doktor, specijalista za dijabetes, ne bas za lubenice, ali je konkretno rekao bolje je za dijabeticara da pojede narandzu, nego da pije sok od narandze, bas zbog vlakana.

Sjecam se da su u Hercegovini, ujutru sa kafom, jela i domaca lubenica, tacnije karpuza, a to su bili najzdraviji ljudi na planeti, nije bilo gojaznih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pisao sam vec kad dodjem u Francusku, smrsam oko 4kg i onda kad se vratim u Srbiju rodbina me pita da li sam jeo bumbarova ( jer leti valjda macke jedu bumbare pa su jako mrsave zbog toga ) . 🙂 ne smem ni zamislit sta bi pomislili da smrsam 9kg 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, I, Ja Sam Laki said:

Pisao sam vec kad dodjem u Francusku, smrsam oko 4kg i onda kad se vratim u Srbiju rodbina me pita da li sam jeo bumbarova ( jer leti valjda macke jedu bumbare pa su jako mrsave zbog toga ) . 🙂 ne smem ni zamislit sta bi pomislili da smrsam 9kg 🙂 

Droga, sekta, rak, sida...... -  vamilija ume da bude domisljata, ne brini.:default_coffee:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

nego, kad zakazu raznorazne dijete, to ne znaci da nema rjesenja. sjecam se naseg Vladana, on je to rjesavao rutinski, bez dramljenja, kako i dolikuje kirurgu. sezona uzivanja po restoranima s Michelinovih 5 zvjezdica, pa onda pod kirurski noz (skidanje sala), pa onda ponovno raspasoj. i tako nekoliko tura. e, al od nedavno ima i boljih (trajnih) rjesenja. jedna moja frendica napravila je sleeve resekciju zeluca.

 

http://www.glas-slavonije.hr/412900/3/Uspjesno-obavljena-dva-zahvata-resekcije-zeludca

 

i vec je sutradan bila na nogama. :classic_smile:

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Eddard ne bih se sikirao u vezi pojedene lubenice. Re-feeds ne samo da nisu stetni, nego su i pozeljni za zdrav hormonalni panel. Treba paziti da se ne pretjera i ne ucesti, ali jednom u dvije sedmice, ili kada se oduzi sa dijetom, cak i jednom sedmicno bude veoma korisno. Bas tim redom, prvo malo fruktoza, pa poslije kompleksniji UH.

 

Kada/ako podjes sa teretanom, upoznaces se sa carima punjenja glikogenskih rezervi. Jednom rijeci, magija 😉

 

Keto je odlicna dijeta, bas zbog tog pocetnog gubljenja vode, dobro reaguje na elan i na psihu. Isto tako, kada malo uspori tezina da opada, nemoj da klones duhom, nego nagazi jos jace ubacujuci tegove, pa i kardio. Samo naprijed!

 

 

Edited by Princeton21
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...