Jump to content

(Zdrava) ishrana, dijete i gubitak težine


sasa965

Recommended Posts

13 hours ago, Eddard said:

Btw, da bih proverio da li ovo kod mene funkcioniše, upravo uradih jedan brzi test urina (U-sticks), po njemu sam duboko u ketozi (2+ od mogućih 3), pH blizu 5, tako da - funkcioniše! 

Naravno da funkcioniše,na dobrom si putu.

Vodi računa na količinu soli u obroku , manjak dovodi do hipovolemije (bezvoljnost , otežana defekacija, vrtoglavica itd)

 

Da budem drveni advokat ,Sreta je verovatno mislio da je teško držati UH na 25gr i manje .

 

13 hours ago, Eddard said:

Pa znaš šta, ako se ovako nastavi, za par meseci (nadam se manje od 9), će I biti kao da sam se porodio emoji16.png.

20 kg za godinu dana bi bilo zergut.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih bio ozbiljno zabrinut.

 

Neće težina ići na dole ovom brzinom.

Potrošio si glikogen i izbacio vezanu vodu sad jetra ubrzano razlaže masnoću.

Ketonska tela mokraćom , dahom i preko kože beže iz cirkulacije.

U prvoj fazi jetra povećava lipolitičke enzime a onda bubrezi počinju da se adaptiraju  i počinju da reapsorbuju ketone na to dodaj faze kad 

udariš u plato i nedeljama stojiš na istoj težini.

Tako da za godinu 20 kg i da vikneš ,,šta pije kafana":smiley58:.

 

Edited by sasa965
Link to comment
Share on other sites

Sad ozbiljno.

Ako je moguce 3-4 puta nedeljno neku aerobnu fizičku aktivnost , makar brzo hodanje ali u zoni 2.

Zona 2 bi bila ona fizička aktivnost gde možeš da pričaš i ne gubiš dah.

Da sam sad na tvom mestu dodao bih dva terninga u teretani 30-45 min. Osnovne vežbe : mrtvo dizanje , čučanj i benč pres.

To bi bio idealni protokol.

I pored toga imao bi plato povremeno, posebno sa restrikcijom energije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve ove dijete su mi smaranje i ne vjerujem u njih. jer mi to sve izgleda privremeno, skoro kao kupus dijeta (jedes sve osim kupusa:classic_biggrin:)

Zasto jednostavno ne jesti normalno, ali u manjim kolicinama:smiley33: plus naravno fizicka aktivnost, sto je vise moguce.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/13/2020 at 7:08 AM, Eddard said:

 

Btw, da bih proverio da li ovo kod mene funkcioniše, upravo uradih jedan brzi test urina (U-sticks), po njemu sam duboko u ketozi (2+ od mogućih 3), pH blizu 5, tako da - funkcioniše! 

PH blizu 5 - to je mnogo kiselo, zar vas to ne plasi ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 4/13/2020 at 9:02 PM, sasa965 said:

Tako da za godinu 20 kg i da vikneš ,,šta pije kafana"


Samo da izvestim o progresu, da usporilo se, ali od 27.3. (znači 5 i po nedelja) - minus 9 kg.

 

Pri tome mislim da sam jedne nedelje ili bar par dana bio ispao iz ketoze jer nisam mogao da odolim lubenici (ubijam za dobru lubenicu) pa sam pokušavao da je ubacim u ishranu i 5 dana zaredom sam jeo oko 250g lubenice (šaka jada za mene, normalna doza mi je 2,5kg u cugu, 15 kg ode za maks dva dana 😁), ali sam te nedelje primetio da ne da ne gubim, već malko i dobijam na težini, izbacio lubenicu i vratio se u ketozu, pritom imao poprilično izražene ekstrasistole u sklopu keto-flu, ali ok... ide i dalje dobro 💪🏼!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

Samo da izvestim o progresu, da usporilo se, ali od 27.3. (znači 5 i po nedelja) - minus 9 kg.

 

Nije uopste malo, to mora da se osjeti da fali. 

 

Kakav si sa energijom i generalnim raspolozenjem? 

 

Link to comment
Share on other sites

Super, osećam se bolje, manje sam pospan, imam više energije, nekako sam življi, rekao bih... Plus što mi se apetit prilično smanjio, jedem dva obroka dnevno i nemam onu umrtvljenost i težinu koju sam imao kad se najedem ko prasac... Sve u svemu sam jako zadovoljan. Nakon tri meseca ću otići i da proverim nalaze krvi...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

Super, osećam se bolje, manje sam pospan, imam više energije, nekako sam življi, rekao bih... Plus što mi se apetit prilično smanjio, jedem dva obroka dnevno i nemam onu umrtvljenost i težinu koju sam imao kad se najedem ko prasac... Sve u svemu sam jako zadovoljan. Nakon tri meseca ću otići i da proverim nalaze krvi...

Inace ovo je sve sto sam cula od burazera kome je evo drugi put da praktikuje tu dijetu, on je duze od tebe, i vec izgubio oko 15 kg. I ima jos da gubi, ali sad je uveo i vezbanje, mislim nemam pojma o tome, iako mi on prijavljuje kako ide, i sta treba da se radi ali meni dok to isprica ja zaboravila :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Da li ti se javljaju grčevi ?

Kad zaboravim da popijem so ( pola kašičice dnevno u čaši vode) grč me podseti.

Zimi svaki drugi dan a leti i  do 15 grama  dnevno.

Kada god osetiš slabost dodaj malo soli.

 

Fizička aktivnost?

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Eddard said:

5 dana zaredom sam jeo oko 250g lubenice

Jeste to mala količina ali  i sam si primetio šta ti se desilo.

Uzdrži se dok ne smanjiš telesnu masu i osluškuj šta ti telo govori.

 

Na dobrom si putu.

Edited by sasa965
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...