Jump to content

(Zdrava) ishrana, dijete i gubitak težine


sasa965

Recommended Posts

6 hours ago, RatzenStadt said:

@sasa965 јел имаш неку идеју како да се решим пролива? Већ 10 дана ме мучи. Немам "трчкавицу". Један одлазак дневно у ВЦ. Пре 4 дана сам кренуо да пијем по једну пилулу Пробиотик Форте дневно, али за сада без позитивног ефекта. Није баш згодно време за одлазак лекару тек тако, па бих волео кад би овде добио неки користан савет. Да тако прво пробам.

 

Извињење за ћирилицу. Техничли проблеми.

probaj ovde

 

https://fb.watch/27Ku9xklEP/

 

On 12/1/2020 at 11:41 AM, sasa965 said:

 

Nije stalo ,samo ne ide onom brzinom kao pre.

I bubrezi su počeli da apsorbuju ketone , da se racionalnije odnose prema energiji.

Teretana !

Da bi  povećao motor koji sagoreva energiju.

A i da ti pokaže koliko ti je muskulatura slaba.

30-40 minuta  3X nedeljno je sasvim dovoljno.

 

 

Da ima neke prečice i ja bih je koristio.

ne verujem da je absorptocija keto tela uzrok. ona se desava bukvalno kad se organizam bori da prezivi (ternuci dugorocne gladi ili apstinencije od ugljenih hidrata) sto ne verujem da je slucaj ovde.

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2020 at 9:37 AM, RatzenStadt said:

@sasa965 јел имаш неку идеју како да се решим пролива? Већ 10 дана ме мучи. Немам "трчкавицу". Један одлазак дневно у ВЦ. Пре 4 дана сам кренуо да пијем по једну пилулу Пробиотик Форте дневно, али за сада без позитивног ефекта. Није баш згодно време за одлазак лекару тек тако, па бих волео кад би овде добио неки користан савет. Да тако прво пробам.

 

Извињење за ћирилицу. Техничли проблеми.

 

Ako ne prestane za sledecih desetak dana, otidji ti jarane kod doktora. Moze biti nesto ozbiljno.

Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2020 at 11:18 AM, sasa965 said:

Jasno je , samo nije odgovor šta jeste.

 

nisam pazljivo pratio njegovu transformaciju ali ne mora biti jedan razlog vec je najverovatnije kombinacija vise faktora gde bih ja prvo apostrofirao reduciranje bazalnog metabolizma. masti u manjoj meri uticu na bazalni metabolizam od misica ali ipak uticu i ako sam dobro ispratio edard je skinuo 35 kila sto znaci da mu je drasticn snizen BMR. zakljucak je da treba jos vise da smanji kolicinu unosenja hrane ili poveca fizicku aktivnost. druga stvar koja moze da bude vazan faktor je smanjenje fizicke aktivnosti ako je bilo u bilo kakvom obliku (kovid ili promena stila zivota). ne bih razloge trazio u fiziologiji apsorpcije nego u vrsti hrane koju trenutno uzima. spirala gubljenja telesne tezine (masti) izgleda bas ovako kako je edard opisao. brzo u pocetku, zatim krece usporenje pa onda mucenje. 

Link to comment
Share on other sites

@HAMMER

Da budem jasan ,  kad sam pominjao apsorpciju ketonskih tela u bubrezima nisam ja to izmislio već su to saznanja Đžef Voleka ,Stiv Finija i dr.

Gde kažu da je za ozbiljno praćenje koncentracije ketonskih tela krv je prvi izbor (ketomojo ,precision extra).

Gde oni pominju efekat adaptacije na smanjeni unos energije(reapsorpcija u bubrežnim tubulima).

1 hour ago, HAMMER said:

reduciranje bazalnog metabolizma

Ovo se verovatno dešava , propratni fenomen bi trebao da bude osećaj hladnoće u udovima i generala nelagodnost.

 

 

1 hour ago, HAMMER said:

nego u vrsti hrane koju trenutno uzima.

Ti verovato nisi sam imao ličnog iskustva sa ovom vrstom ishrane.

Jede se isto ,stalno.Sa malim varijacijama.

Da ponovim ja se ovako hranim od septembra 2016.

A što se fizičke aktivnosti tiče , stiče se utisak da @Eddardnije baš neki sportski tip.

Više neki  inteligentni bucko.(nije vredonosni sud, samo opis)😟

Ali moram da pohvalim rešenost pa napravi promenu u životu.

Još teretana i puna šaka brade. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2020 at 1:36 AM, sasa965 said:

A što se fizičke aktivnosti tiče , stiče se utisak da @Eddardnije baš neki sportski tip.

Više neki  inteligentni bucko.(nije vredonosni sud, samo opis)😟


Heeeej 🤨!


Šalim se 😜. Mislim, hvala za ovo inteligentni 😀.

 

Elem, Eddard je godinama aktivno igrao košarku, a posle i godinama rekreativno, tako da nije da nije sportski tip, iako se vremenom zbog pretežno pasivnog načina života ugojio, što ga je dugo proganjalo, dok nije napokon (posle više neuspešnih pokušaja) rešio da nešto učini po tom pitanju. Što se sporta tiče, ne volim individualne sportove, kao što je trčanje i teretana, do bola mi je dosadno i tu mi nedostaje volja da se nateram da se pokrenem. Košarku bih igrao svaki dan, bez razmišljanja. To sam i pokušao, pre neke 3-4 godine, ima ovde jedan amaterski klubić sa kojima bih mogao da igram, ali sam posle 4-5 treninga shvatio da sam pretežak za takav vid sporta, pa sam na svoju veliku žalost morao da prekinem, odnosno da napravim strategiju po kojoj bih morao da stisnem petlju i shvatim da moram prvo da smršam i steknem malo kondicije, da bih mogao opet da se vratim na basket, naravno rekreativno, 2-3 puta nedeljno, bez da sjebem kolena i leđa). I to je cilj za sledeću godinu. 
 

Evo od juče, pratim taj neki program s kojim bi trebalo do kraja godine da istrčim 5km, mogu i više od ovoga na slici, mislim da sam negde na 22-23 minuta, 9-10kmh trenutno.

 

tkBLrmg.jpg

 

 

On 12/4/2020 at 11:49 PM, HAMMER said:

nisam pazljivo pratio njegovu transformaciju ali ne mora biti jedan razlog vec je najverovatnije kombinacija vise faktora gde bih ja prvo apostrofirao reduciranje bazalnog metabolizma. masti u manjoj meri uticu na bazalni metabolizam od misica ali ipak uticu i ako sam dobro ispratio edard je skinuo 35 kila sto znaci da mu je drasticn snizen BMR. zakljucak je da treba jos vise da smanji kolicinu unosenja hrane ili poveca fizicku aktivnost. druga stvar koja moze da bude vazan faktor je smanjenje fizicke aktivnosti ako je bilo u bilo kakvom obliku (kovid ili promena stila zivota). ne bih razloge trazio u fiziologiji apsorpcije nego u vrsti hrane koju trenutno uzima. spirala gubljenja telesne tezine (masti) izgleda bas ovako kako je edard opisao. brzo u pocetku, zatim krece usporenje pa onda mucenje. 


Tako je, to i ja mislim, počeo sam sa 2500kcal dnevno, da bih posle 3 meseca i -15ak kila smanjio na 2000, to mi je donelo još -10ak kg dole (ukupno 26, 35 je cilj), više od toga nisam mogao na dole, BMR mi je otprilike na tom nivou i zbog toga ne ide više na dole. Ono što sam ja zaključio je da moram da imam veću potršnju, zbog toga trčanje, kao i da nadoknadim akutno izgubljenu mišićnu masu (kao i onu trajno reduciranu) da bih povećao BMR. Primetio sam da me u poslednja 2-3 meseca bole često, da ne kažem skoro svaki dan, leđa, što sam pripisao upravo tom gubitku core muskulature i time promenjenoj statici kičme, pa sam u poslednje 2 nedelje počeo da radim vežbe za njih, videćemo šta će doneti.

Edited by Eddard
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Uh,dobro je.

Prošao sam bez napušavanja.

 

Elem , podigni unos energije na kratak period (dan,dva).

Čisto da telo prepozna energiju i izađe iz režima čuvanja.

Prevelika je restrikcija ovo do sada.

 

A što se teretane tiče to te čeka ovako ili onako.

Shvati je kao lek.Gorak ali lek ,progutaš i ideš dalje.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Šta mislite o svinjskom mesu kao izvoru proteina? 

Naime na mnogim mestima se kao izvor proteina navodi pileće belo, ćuretina, juneće itd ali nigde svinjsko. Naravno, mislim pre svega na manje masno meso kao što je but. 

 

Baš sam tražio podatke i na kraju se svodi na neke teorije o negativnom naelektrisanju mesa i lošoj apsorpciji, pa čak ide do toga da uslovi i postupci sa svinjama dovode do lošeg kvaliteta mesa (kao da se druge životinje love iz prirode). Mozda @sasa965@HAMMER ili neko drugi imaju druge podatke. 

 

Edited by estranged
Link to comment
Share on other sites

Sva mesa su manje-više slična po sadržaju proteina. Ona koja su, da tako kažem sportskija, fizički spremnija, znači divljač, konjsko meso i sl, imaju nešto više, visoko kvalitetna govedina takođe. Sve ovo što mi svakodnevno jedemo je relativno slično po sadržaju proteina, s tim da pileće grudi imaju nešto više. Ali svinjsko meso (lean) je po meni potpuno ravnopravan izvor proteina kao i sve ostalo.

 

A ovo o negativnom naelektrisanju ne bih da komentarišem jer prvi put čujem pa ne znam, ali zvuči kao neka homeopatsko quakerska budalaština... ali dozvoljavam mogućnost da nemam pojma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@estranged

Nema nikakve razlike.

Mesto je meso.Za proteosintezu ti trebaju amino kiseline , naročito esencijalne ali to ti je poznato.

Cela ta priča o svinjskom mesu potiče od piramide ishrane i Ansel Kiza.Zasićene masnoće nisu zdrave jedite šećere mantra.

Industrijske klanice omamljuju životinje pre klanja pa je nivo adrenalina u mesu niži,bolje iskrvarenje itd.

Sve u svemu jesi svinjsko kad god ga ima.

P.S.

Pozdrav iz kovid bolnice

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sasa965 said:

Industrijske klanice omamljuju životinje pre klanja pa je nivo adrenalina u mesu niži,bolje iskrvarenje itd.

Sve u svemu jesi svinjsko kad god ga ima.

 

Posto radim u mesnoj industriji, znam da kod nas ubijaju svinje sa CO2, zivotinje se prakticno uguse, onda ih isjeku svim mogucim alatima.

 

1 hour ago, sasa965 said:

P.S.

Pozdrav iz kovid bolnice

 

Brz oporavak. :classic_smile:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...