Jump to content

(Zdrava) ishrana, dijete i gubitak težine


sasa965

Recommended Posts

2 hours ago, Sunshine State said:

 

Ustvari, najveci problem kod mene je sto (pored toga sto sam ceo zivot mrljavila s hranom, pila onaj gadni Pikovit za apetit, imala 16 kg pred polazak u prvi razred...) taj sto uglavnom kuvam za sebe samu, a to bas i nije isnpirativno (za nekog ko svakako ne voli da jede), pa onda gricnem nesto malo, zasitim se brzo, opet gricnem nesto kad ogladnim (ali nista nije u velikim kolicinama), i na kraju dana to ne bude bas mnogo (kalorijski)...

 

Hvala svima na savetima!

Pocni da porucujes hranu :classic_smile: zato je mene lockdown ugojio, cim sam odlucila da me mrzi da kuvam. Da vidis kako ces dobiti kilazu kad ne moras da spremas svoju hranu. I tu ne pricam o brzoj hrani, danas mozes sve da porucis.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Angelia said:

Pocni da porucujes hranu :classic_smile: zato je mene lockdown ugojio, cim sam odlucila da me mrzi da kuvam. Da vidis kako ces dobiti kilazu kad ne moras da spremas svoju hranu. I tu ne pricam o brzoj hrani, danas mozes sve da porucis.

 
Ovo stvarno ima smisla :thumbsup:.

Miris hrane dok se sprema moze da prevari mozak i stvori osecaj sitosti iako covek nista nije jeo. Nema mi gore nocne more nego kad imam goste i provedem neko vreme u kuhinji dok oni caskaju i gladne, a posle odmah moram da sednem s njima i da jedem.

Ali zato kad gosti odu :wicked:....

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, vilhelmina said:

 
Ovo stvarno ima smisla :thumbsup:.

Miris hrane dok se sprema moze da prevari mozak i stvori osecaj sitosti iako covek nista nije jeo. Nema mi gore nocne more nego kad imam goste i provedem neko vreme u kuhinji dok oni caskaju i gladne, a posle odmah moram da sednem s njima i da jedem.

Ali zato kad gosti odu :wicked:....

To je jedan razlog, a drugi je sto kad kuvas za jedno/dvoje nemas potrebu da spremas vecu kolicinu hrane, nego nekako uvek nesto jednostavno, pa mala kolicina...kad porucis a ono dodje prava porcija.

Link to comment
Share on other sites

On 7/18/2020 at 2:46 PM, Angelia said:

To je jedan razlog, a drugi je sto kad kuvas za jedno/dvoje nemas potrebu da spremas vecu kolicinu hrane, nego nekako uvek nesto jednostavno, pa mala kolicina...kad porucis a ono dodje prava porcija.

 

To je sve individualno. 

Bi li ti ocenila ove porcije kao "prave"? 

IMG_134127.jpg

IMG_20200720_135243.jpg

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Cyber said:

 

To je sve individualno. 

Bi li ti ocenila ove porcije kao "prave"? 

IMG_134127.jpg

IMG_20200720_135243.jpg

Njam njam :classic_biggrin: To bi bila porcija koju ja volim, ali kad porucim hranu uvek dobijem vece od toga, barem duplo.

OK mozda je to u evropi drugacije. Od toga se neces ugojiti sigurno....

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Amigo said:

Ja sam se izneadio kada sam vidio da su i porcije u MekDonaldsu vece u Americi nego u Kanadi :classic_biggrin:

Pominjala ja to da sam prvi put u poseti u NYC u restoranu kad su doneli porciju, mislila da su pogresili i da su doneli family size....:classic_smile:

Ovo sto je Cyber okacila nije ni appetizer u US. 

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, jel moguce da sam alergican na gluten ako se posle svakog jela gde ima puno ugljenih hidrata, ja nadujem u stomaku kao da sam popio gajbu piva, a pojeo sam realno neki osrednji obrok.

 

U zadnje vreme se mislim da sam alergican na gluten ili nesto slicno, jer nisam imao te probleme kada sam proslog leta keto dijetom skinuo 10 kg.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj odmah ici tako daleko. Prvo vidi da li ti odredjeni hidrat smeta . Zapisi sta si jeo (tip hrane i proizvodjac) pa onda uporedi da li su tegobe bas jake posle toga, najlakse je eliminacijom neke hrane resiti problem.

Ako je pak problem i sa testeninama i ovsenim (najcesce prave problem), ali i sa krompirom i pirincem, onda treba da se ide na dalju dijagnostiku.

 

Povecati salate na dnevnom nivou i probiotik nece da skodi.

Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, Eddard said:

Nije toliko strašno na poslu 😉

 

Neki dan pricam ovde sa jednim doktorom koji je ocni hirurg (interesatno je da je prvo magistrirao cistu matematiku i onda tek upisao medicinu :classic_ohmy:) i kaze mi on da u bolnici vecina specijalista skoro nikako ne prima pacijente, bas je spomenuo ortopede.

On je rekao tim svojim upravnicima, ako ne budu redovno primali neke njegove pacijante da ce ljudi ostati bez vida, kao npr makularna degeneracija kod starih ljudi i slicno, tako da je on cijelio vrijeme radio.

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/15/2020 at 9:22 PM, Eddard said:

Na šta misliš pod psihički podnosim promenu?

Više sam mislio na tvoj odnos prema okolini i okoline prema tebi.

A i tvoj odnos prema ,,novom" Eddardu.

 

 

Za dosadašnji rezultat si zaslužio aplauz.Ostaje da nastaviš do kilaže iz srednje škole , pošto ,,jel" i nije toliko teško i nedostižno.

 

Koliko se promenio tvoj odnos prema hrani?

Šta sada miriše neodoljivo i za šta kreće ruka?

 

 

On 7/16/2020 at 10:45 AM, sreta-steta said:

Sada ne pazim previse na hranu, ali se drzim na 10ak km dnevno. 

Teško će fizička aktivnost da bude dovoljna bez korekcije obroka.

A možda je i vreme za jednu proveru Apo-B vrednosti.

Edited by sasa965
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
1 hour ago, ras kass said:

Krenuo sam sa autofagija nacinom ishrane. 

Za koji ritam ste se opredelili, 18 - 6, 16 - 8? 

Ima razlike izmedju procesa autofagije i intermiting posta, imam podatke o fazama onoga sto bi trebalo da bude  autofagija:

"4 do 8 h posta: opada nivo secera u krvi, ciste se creva, opada lucenje insulina.

12 h posta: Sagoreva konzumirana hrana, opada aktivnost probavnog trakta, telo zapocinje obnavljanje, pojacava se lucenje hormona rasta, oslobadja se glukoza iz jetre.

14 h posta: Telo pocinje da sagoreva masti kao gorivo, i dalje raste lucenje hormona rasta.

16 h posta: Intezivira se topljenje sala

18 h posta: maksimalno lucenje hormona rasta.

24 h posta: Pocinje autofagija, prazne se depoi glikogena, ketoni ulaze u krvotok.

36h posta: Autofagija raste 300 %

48 h posta: Reset imunog sistema, intenzivno gasenje upalnih procesa

72 h posta: Autofagija na maksimumu".

Ne mogu da navedem izvor je ima 3 godine kako sam ovaj tekst prepisala u beleznicu.

 

 Daleko od toga da tvrdim da je gorenavedeno tacno, ja nisam merodavna da o tome sudim i na pravu autofagiju se ne bih usudila bez nadzora lekara. Za sada se nisam upustala u takav proces  jer mi je intermiting fasting ( 16 - 8 ) prosto prirodan nacin ishrane i ne pretpostavlja mi nikakav napor. Mogla bih da izdrzim 2 i 3 dana na sokovima od voca i povrca ali to nije autofagija. 

 

 

 

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...