Jump to content

(Zdrava) ishrana, dijete i gubitak težine


sasa965

Recommended Posts

Glad vrlo retko. Sad sam plus dodao IF 16/8, pa mi se javlja negde između 12-14 sata gladovanja, a posle toga nikakav problem, dešavalo mi se i da bez problema izdržim i 24h.

 

Na šta misliš pod psihički podnosim promenu?

Link to comment
Share on other sites

sto je najgore, ja sam se osecao super, nije mi nista nedostajalo. Nego kada je krenuo lockdown, vratio sam se starim navikama. Malo kasnije krenem sa vezbanjem ozbiljno, ali shvatim da teretane i nisu najzdravije mesto sada. Sada ne pazim previse na hranu, ali se drzim na 10ak km dnevno. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Eddard said:

Yoyo efekat je poznat nakon keto dijete... Videćemo kako ću to da sprečim...

Moj burazer presao na drugu dijetu. Dosadila mu keto - kaze osecao se masno, ali je na keto skinuo 26 kg, na ovoj novoj dijeti nastavio da gubi evo vec preko 4 kg. Posto se priblizava svom cilju, kaze malo ce da uspori dijetu da se polako prilagodjava - ima jos 12kg da izgubi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/15/2020 at 12:22 PM, Eddard said:

-17kg za sad, ali usporilo.

 

2 minutes ago, Angelia said:

Moj burazer presao na drugu dijetu. Dosadila mu keto - kaze osecao se masno, ali je na keto skinuo 26 kg, na ovoj novoj dijeti nastavio da gubi evo vec preko 4 kg. Posto se priblizava svom cilju, kaze malo ce da uspori dijetu da se polako prilagodjava - ima jos 12kg da izgubi.

 

:classic_ohmy:

 

Moze li se znate o kojim se to ukupnim tezinama radi.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Eddard said:


145 🤦‍♂️ (ruku na srce, imam skoro 2m, pa nije baš toliko strašno... ali, strašno je)

 

Dobro moj burazer je bio na 132 kg, visok je ali mislim da je ispod 190 cm. Nije zdravo. Na 90 ce da bude ok.

Link to comment
Share on other sites

Puno uspjeha vam zelim, ja sam visok 194 i trenutno imam malo preko 90 kg, prosle godine sam imao 100, ali sam generalno smanjio unos hrane, nikakva posebna dijeta i dosao sam na pristojnu tezinu.

Moja ishrane je odprilike ovakva.

Ujutru dorucak prije posla, solja mlijeka, 90% bademovo, to je u ovih poslednjih godinu dana, namezem dvije kriske hljeba, dzem, med. Uglavnom slatki dorucak. Tako sam naviko od malena.

U 12 rucak, onako solidan.

Oko 5:30 prosjecno, vecera, kao sto je bio nekad nas rucak.

Poslije toga se moze desiti, ako ogladnim, da pojedem oko 9 navece nesto nezdravo :classic_blush: sto volim, ala salama sa jogurtom, ili neko voce, a cesto i nista.

Tokom dana obavezno malo cokolade tu i tamo, banane, jabuke, grozdje, lubenica, a na poslu jedem cesto bademe.

Hlheb pravim i jedem, ali sam to prepolovio.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

Ja ću biti zadovoljan sa 110, iako mi BMI kaže da treba ispod 90kg. Mislim da bi me vetar oduvao da imam 90 😃

Isto kaze i moj burazer zato je cilj postavio na 90. Kakav BMI, to je kako se osecas dobro.

Malo ga zezam da je odlucio da izgubi celu mene u kilazi :classic_biggrin: Iako ovaj COVID nije bio nezan ni prema meni, treba da izgubim 3 kg :classic_mellow:

Znam znam sta ces da kazes, sta je to nista, ali meni je to mnogo....a to se i najteze skida.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gledam jogurt postoji u varaijantama sa 0.5% masti, ali ne vidim da ima i kiselo mleko sa manje od 2.8% masnoća. Međutim kiselo mleko je na spisku dozvoljene hrane protiv holesterola i triglecirida. Jel ima neko objašnjenje za ovo ?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

lockdown :classic_biggrin:

 

Pa bila! I to na maminoj hrani! Omrsavila 2.5 kile koje nikako ne mogu da vratim (a moram, jer mi je BMI bas nizak 😞 )

Sad ozbiljno pitam - jer kad zelis da omrsavis, znas sta treba izbaciti, sta da vezbas, itd, ak kad hoces da se ugojis, ne mozes samo da obrnes, jer neces da jedes nezdravu hranu, vezbati (bar umereno) moras....

Hvala unapred na savetima!

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sunshine State said:

 

Pa bila! I to na maminoj hrani! Omrsavila 2.5 kile koje nikako ne mogu da vratim (a moram, jer mi je BMI bas nizak 😞 )

Sad ozbiljno pitam - jer kad zelis da omrsavis, znas sta treba izbaciti, sta da vezbas, itd, ak kad hoces da se ugojis, ne mozes samo da obrnes, jer neces da jedes nezdravu hranu, vezbati (bar umereno) moras....

Hvala unapred na savetima!

 

Svojevremeno sam se namucila da dobijem neku kilazu kad sam suvise smrsala, tako da znam sta pricas. Medjutim mislim da generalno zavisi od metabolizma.

Bez zezanja ja sam u vreme lockdowna dobila 3kg i to bas kad sam postigla svoju idealnu tezinu, naravno vecina ljudi se smeje kad kazem sta je meni idealna tezina. Kako sam dobila ta 3kg? Pa frizider bio tu pun, i ne mnogo obaveza daleko od frizidera, pa sam stalno nesto grickala.

ja kad imam maminu kuhinju, moram da bezim od nje :classic_biggrin:

 

Ako hoces da na zdrav nacin dobijes tu kilazu samo povecaj broj kalorija koje unosis, a smanji broj obroka, meni specificno to dolazi od testa, mislim hleb, pasta, kroasani....brza hrana i deep fried.

 

Koliko obroka jedes dnevno? 

Link to comment
Share on other sites

Što ja nemam te probleme "kako da se ugojim ?" :)

 

Doručak : 3 jajeta + 3 pečene vrišle/kobasice

Ručak : Masna svinjetina + krompir

Večera : Pica ili roštilj

 

Zalivaj Koka Kolom, salate obavezno pojačane sirom i lezi što više. Garantujem kilu dnevno da dobijaš :) . Ako između obroka ogladniš znači da treba da pojačaš prethodni obrok.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Sunshine State said:

 

Pa bila! I to na maminoj hrani! Omrsavila 2.5 kile koje nikako ne mogu da vratim (a moram, jer mi je BMI bas nizak 😞 )

Sad ozbiljno pitam - jer kad zelis da omrsavis, znas sta treba izbaciti, sta da vezbas, itd, ak kad hoces da se ugojis, ne mozes samo da obrnes, jer neces da jedes nezdravu hranu, vezbati (bar umereno) moras....

Hvala unapred na savetima!

 

Pokusajte sa ovim pod uslovom da vam je jetra zdrava: med, tahini* i orasasti plodovi po izboru, sirovi i samleveni - po trecinu od svega, sve stavite u porcelansku posudu i drvenom kasikom dobro umesate i odlozite u staklenu teglu sa dobrim poklopcem. Uzimate kao uzinu izmedju obroka. Tako sam godinama odrzavala cerkin BMI jer to dete od rodjenja nije volelo da jede i vecito je bila na granici anoreksije. Suseno voce je energetska bomba tako da bi to moralo da vam bude pri ruci tokom dana. Nadam se da vam cilj nije da uz dobijanje potrebnih kilograma izgubite zdravlje. 

* Tahini - pasta od susama, hladno mlevena, ne moze da je zameni ulje od susama. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Što ja nemam te probleme "kako da se ugojim ?" 🙂

 

Doručak : 3 jajeta + 3 pečene vrišle/kobasice

Ručak : Masna svinjetina + krompir

Večera : Pica ili roštilj

 

Zalivaj Koka Kolom, salate obavezno pojačane sirom i lezi što više. Garantujem kilu dnevno da dobijaš 🙂 . Ako između obroka ogladniš znači da treba da pojačaš prethodni obrok.

 

 

Pa nisam pitala kako da se ubijem mascu i secerom 😄

 

@Angeliajedem dva glavna obroka (dorucak i "rucera")....usput jedem dosta voca, grickam neke semenke, plazma keks...

 

@Pletiljahvala!

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ako pricamo o odraslim osobama koji su zavrsili sa fazom razvoja tijela tih 90 kg je premalo za 190+ cm.

Ovisi naravno i o konstituciji i udjelu mišićne mase u cjelokupnoj težini.

 

Meni je na 195 cm okruglih 100 kg mjera, ispod toga se osjećam slabašno, vidi se i na licu(obrazima) da fali mase.

 

Gornja granica je 110 kg, na toj težini se počinjem osjećati tromo. 

 

Srećom, u tom 110+ kg području sam bio samo jednom, u periodu par mjeseci kad sam bacio cigarete.

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Sunshine State said:

Kako da se ugojim?

 

 

Ako pričamo o 'prirodnim' načinima moj savjet bi ti bio jaja + sir. 

 

Ujutro popit jaje, ako negdje možeš nabaviti domaćih jaja i ručak i/ili večeru podebljati sa kvalitetnom nizozemskom gaudom.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bushman said:

 

Ako pričamo o 'prirodnim' načinima moj savjet bi ti bio jaja + sir. 

 

Ujutro popit jaje, ako negdje možeš nabaviti domaćih jaja i ručak i/ili večeru podebljati sa kvalitetnom nizozemskom gaudom.

 

 

 

Ok, proteini svakako, ali ne bih da zeznem lipidni status zbog dodatnih masnoca (za sad imam "prostora" za povecanje, jer su mi i holesterol i trigliceridi u normali/blize donjoj granici)

 

Ustvari, najveci problem kod mene je sto (pored toga sto sam ceo zivot mrljavila s hranom, pila onaj gadni Pikovit za apetit, imala 16 kg pred polazak u prvi razred...) taj sto uglavnom kuvam za sebe samu, a to bas i nije isnpirativno (za nekog ko svakako ne voli da jede), pa onda gricnem nesto malo, zasitim se brzo, opet gricnem nesto kad ogladnim (ali nista nije u velikim kolicinama), i na kraju dana to ne bude bas mnogo (kalorijski)...

 

Hvala svima na savetima!

Link to comment
Share on other sites

Za dobivanje tezine obroc moraju da budu veci. Znaci nista grickananje, poslije svakog broka treba da osjetis da si se najela.

Neki osjecaj polusitosti nece da radi. Mada je to sve genetika i nije lako ni smsati, ni udebljati se.

Pokusaj ako nista jesti vise hljeba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...