Jump to content

(Zdrava) ishrana, dijete i gubitak težine


sasa965

Recommended Posts

za 100g

 

Kuvan krompir 100 kalorija

Pečen krompir 140 kalorija

 

Problem sa solju je što će ti onda krompir biti ukusan pa je pitanje da li ćeš moći da staneš sa jedenjem 🙂

 

Na osnovu ovoga kila i po kuvanog ili kila pečenog bi bile neke granice, eventualno možda dodati neku niskokaloričnu salatu ali onda ili smanjiti krompir ili uvesti vežbe. Šta god preporučuju i 3l vode dnevno. To je ono što sam na netu našao.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Plavi Golub said:


Mora li bez soli? Bar malo. (Vidim i @Klotzen pitao slicno)


Taj na slici je onaj sto se ne ljusti. Moja baba je tako nekad pekla, to su zvali kropmir u kaputu. Moze tako ceo u foliju da se zavije, pa da se pece.

 

Ovaj Penn je malko preforsirao, nije morao bas toliko.

 

Mislio sam da trosim malo soli ali skroz okej je i bez.

 

Koliko sam ukapirao, cilj ove dijete nije skidanje kila, nego resetovanje palete. Vidjecemo.  :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Klotzen said:

za 100g

 

Kuvan krompir 100 kalorija

Pečen krompir 140 kalorija

 

Problem sa solju je što će ti onda krompir biti ukusan pa je pitanje da li ćeš moći da staneš sa jedenjem 🙂

 

Na osnovu ovoga kila i po kuvanog ili kila pečenog bi bile neke granice, eventualno možda dodati neku niskokaloričnu salatu ali onda ili smanjiti krompir ili uvesti vežbe. Šta god preporučuju i 3l vode dnevno. To je ono što sam na netu našao.

 

Zaboravio sam da izvagam ove sto sam pojeo ali ne vjerujem da je puno preko kile krompira. Sutra cu vagati, bas me interesuje kolicina ali ne da bih redukovao kalorije. Ovdje nema ogranicenja, jedes kolko hoces, jedino sto nije toliko privlacno pa jedes samo onoliko koliko moras ili koliko ti treba. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nalazim oko 90 kcl.Razne tablice , različiti podaci( 84-87)

Kuva se na 100 C  a pečenje bi bilo 200-220 C.

 

Kako je energija porasla  za 40% ?

1 hour ago, sasa965 said:

Kuvan krompir 100 kalorija

Pečen krompir 140 kalorija

Jedino ako u pečenom ima dodate masnoće.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, sasa965 said:

Nalazim oko 90 kcl.Razne tablice , različiti podaci( 84-87)

Kuva se na 100 C  a pečenje bi bilo 200-220 C.

 

Kako je energija porasla  za 40% ?

Jedino ako u pečenom ima dodate masnoće.

 

Sad sam i ja malo proguglao

 

KROMPIR - kuvani (oljušten) 85
KROMPIR - minut pire 89
KROMPIR - mladi 71
KROMPIR - mladi pečen 99
KROMPIR - pečen u rerni 146
KROMPIR - pečeni - pomfrit 220
KROMPIR - pire 357
KROMPIR - pire (mleko,so,margarin) 100
KROMPIR - restovan 101
KROMPIR - slatki 120
KROMPIR - suvi 304
KROMPIR - zreli 87
 
Verovatno su one prve cifre orijentacione. Ali evo ovde malo detaljnije o različitim krompirima na različite načine no opet nije baš sve najjasnije osim za mladi krompir koji je očigledno najbolje rešenje.
 
S druge strane čitam da krompir dijeta nije dobra za gubljenje masnoća nego samo viška vode. Jel zna neko nešto više o ovome ?
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Klotzen said:

 

Kaži mi za so

Šta o soli?

Tu sa krompirom  fali samo da se doda detoks u opisu da bude kompletno sviranje ku..u.

 

Krompir u sastavu ima energiju (skrob, složeni UH) malo vlakana , nešto minerala.

Isto kao da jedeš samo testeninu X dana. Sa tim što se testenina sporije resorbuje .

Manje od dva zla.

Edited by sasa965
Link to comment
Share on other sites

Jel zna neko kako funkcionise alergo test na hranu? Jel ista koristan?
Poslednjih meseci me stosta muci sto se zdravlja tice i poceo sam da pratim sta jedem i kako mi se telo ponasa nakon toga, pa sam vec formirao neke pretpostavke iako do sada nisam dijagnostikovan sa nikakvom alergijom...ni ja, ni neko iz moje uze porodice (spominjem ako genetika ima nekog znacaja).

Kako se uopste to testira? Pretpostavljam da se uzima krvni uzorak. I kako dalje? Testiraju na neku odredjenu vrstu hrane, na neku supstancu iz odredjene hrane ili kako li vec... ?

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, RatzenStadt said:

Jel zna neko kako funkcionise alergo test na hranu? Jel ista koristan?
Poslednjih meseci me stosta muci sto se zdravlja tice i poceo sam da pratim sta jedem i kako mi se telo ponasa nakon toga, pa sam vec formirao neke pretpostavke iako do sada nisam dijagnostikovan sa nikakvom alergijom...ni ja, ni neko iz moje uze porodice (spominjem ako genetika ima nekog znacaja).

Kako se uopste to testira? Pretpostavljam da se uzima krvni uzorak. I kako dalje? Testiraju na neku odredjenu vrstu hrane, na neku supstancu iz odredjene hrane ili kako li vec... ?

 

Sto se hrane tice, najcesce su intolerancija na histamin, gluten i laktozu. Odradi se test krvi na histamin i za gluten (transglutaminska antitela IgA i IgG), a za laktozu izdisajni test.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RatzenStadt said:

Jel zna neko kako funkcionise alergo test na hranu? Jel ista koristan?
Poslednjih meseci me stosta muci sto se zdravlja tice i poceo sam da pratim sta jedem i kako mi se telo ponasa nakon toga, pa sam vec formirao neke pretpostavke iako do sada nisam dijagnostikovan sa nikakvom alergijom...ni ja, ni neko iz moje uze porodice (spominjem ako genetika ima nekog znacaja).

Kako se uopste to testira? Pretpostavljam da se uzima krvni uzorak. I kako dalje? Testiraju na neku odredjenu vrstu hrane, na neku supstancu iz odredjene hrane ili kako li vec... ?

spacer.png

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da sam zaglavio...

 

Za dva meseca sam smršao 12 kg, ali od pre dve nedelje nisam smršao ni grama, a ništa nisam promenio u ishrani... wtf?!

 

Da @sasa965 bude sretniji 😜, od pre nedelju dana sam krenuo sa fizičkom aktivnošću.

Link to comment
Share on other sites

jel si siguran da nisi nesto precutao? ta spora fizicka aktivnost ce da ti ubrza metabolizam masti a ako si do sada gubio 6 kila mesecno sto je dosta ti bi trebao da dozivljavas blagi pad u smislu sledeceg meseca 5  pa onog tamo 4... tako da ce biti teze i teze ratosiljati se salceta. 

koliko ti je HRmax?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...