Jump to content

(Zdrava) ishrana, dijete i gubitak težine


sasa965

Recommended Posts

8 hours ago, sasa965 said:

Kako je zamišljen rad?

Biopsija mišića verovatno nije moguća.

Da li pratiš kompletan plan obroka kod spaortista?

ovo je study design

 

image.png.4965486c9cee8a6ad7337a7b9d5e5118.png

image.png.9ca158ab4f682f32f03dbcd69be3bfc2.png

image.png.e44690122167a4f32b3f50b62d5ea86c.png

 

ne, ne bi radili biopsiju iz misica, samo glukozu iz krvi. nije mi potrebna biopsija jer preko RERa mogu da vidim da li imju i dalje koriste CHO ili su poceli da koriste Fat (opada i tempo, performance).

sto se ishrane tice bitno je da bude identicna u oba eksperimentalna testiranja. sta i koliko jedu nije previse bitno za ishod studije, bitno je da 24 casa pre oba eksperimenta imaju identicnu ishranu. 

Edited by HAMMER
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sasa965 said:

Prvo im izmerite VO2 max  a posle toga 2 sata voze na laktatnom pragu.

Očekujete li ,,udarac u zid"na kraju testa?

moja je ideja o merenju VO2 max. naime u svim prethodnim studijama u kojima sam ucestvovao desavalo se da ucesnici nisu preterano motivisani ili jednostavno ne pruzaju maksimum pa sam zbog toga ubacio VO2max da vidim na cije rezultate mogu da racunam a kome treba da se kulturno zahvalim na ucestvovanju. ovo je specificna studija gde nema intervencije (muzika, tv, razgovor... nista) pa 2 sata all in pedalanja zna da bude bas tezak smor. 

cesto laktat ide i preko praga (7-8 mmol) ali nije bitan za ovu studiju vec samo glukoza.

iznenadio bi se koliko su neki biciklisti spremni. stariji ljudi u 50im kojima je biciklizam hobi a imaju svoje poslove i karijere. ja ih zovem vikend bajkeri i oni su po pravilu najozbiljni ucesnici i redovno se odazivaju.

Link to comment
Share on other sites

Sto se dijete tice, 1. novembra prosle godine sam krenuo sa dijetom, planiram da budem na istoj tacno godinu dana. Rezultati su vidljivi itekako. Konzumiranje caja od ruzmarina i hajducke  trave, unos 1 l dnevno, bez belog hleba, sa razlicitim pcelinjim proizvodima, razlicitim vrstama meda do perge, mada u ovom letnjem periodu planiram i maticni mlec. Vocne salate takodje. Cesce konzumiranje boranije. Meso sam izbacio sem u vreme verskih praznika. Dakle, bozic, uskrs, eventualno rodjendan. Uglavnom u tom periodu oko 1. novembra gravitirao sam ka 2xl velicinama a u zavisnosti od modela ulazio u 2xl mod. Danas sam na granici l i xl. Dakle vidljivo je da xl odeca polako postaje velika i nekomotna. Naravno treba biti karakter i imati veliku motivaciju za uspesnu dijetu.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima na temi.

Mene stomak bas muci u poslednje vreme. Poslednja dva meseca sam imao dijareju posle gotovo svakog obilnijeg jela. Bukvalno, minut/dva nakon pocetka jela, stomak pocne nesto da se buni i ne prestaje do odlaska u WC. Nisam ni pokusavao da pocnem neku terapiju, jer su simptomi nestajali na svakih 4/5 dana i svaki sam mislio da prestaje, ali ne lezi vraze...svaki put se i vracalo posle dan ili dva. Pre par dana sam poceo da pijem Linex probiotik (jednu kapsulu dnevno) i nemam vise dijareju (ne znam da li je prestalo zbog probiotika ili je nesto drugo razlog), ali i dalje imam osecaj "prenapunjenosti" i nadutosti par sati nakon obroka. Kad ga pipnem , tvrd je kao kamen   (stomak naravno 😛sto je bas cudno, posto nemam trbusnjake vec sloj od par centimetara sala.

 

Identicne simptome sam imao pre nekih 10-ak godina. No, tada nisam imao posao niti sam studirao, tako da me nije ometalo previse u svakodnevnim aktivnostima poput sedenja za racunarom 15h dnevno. Simptomi su se povukli sami od sebe posled otprilike 12 meseci. Sada, kada radim svaki dan, prilicno mi smeta. Slicna stvar i pre nekih 3-4 godine.

 

Imao sam pregled celog stomaka ultrazvukom kod interniste (valda...mozda radiologa 😄 ) pre pola godine, i doktorica mi je rekla da je sve u redu.

 

Jel ima neko neko misljenje ili savet?

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

Ja sam danas krenuo sa All Potato Diet.

 

To znaci da ne jedem nista osim kuhanog ili pecenog krompira. Planiram izdrzati najmanje 7 dana, za dalje cu vidjeti kako se budem osjecao.

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Klotzen said:

U kom smislu pečenog ? Ja sam isto razmišljao o tome ali mi nije jasno šta od pečenog kromira može u dijetu ?

 

Uzmes krompir, operes ga i stavis u rernu da se ispece. U tom smislu. Jedan sastojak - krompir.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Honey Badger said:

 

Uzmes krompir, operes ga i stavis u rernu da se ispece. U tom smislu. Jedan sastojak - krompir.

 

Ok, da to sam probavao. Pravio sam pomfrit u rerni i u suštini nije loš. Suv ali nije loš. Jel so šteti dijeti i koja količina krompira bi bila ok za jedan obrok ?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Klotzen said:

 

Ok, da to sam probavao. Pravio sam pomfrit u rerni i u suštini nije loš. Suv ali nije loš. Jel so šteti dijeti i koja količina krompira bi bila ok za jedan obrok ?

 

Ma jok. Ne radi se o pomfritu niti nekim kulinarijama. Nije u pitanju ni dijeta za mrsavljenje. Ovo je vise psiho-fizicki eksperiment, resetovanje na 0. Krompir skuhas ili peces  bez ikakve pripreme. Jedes ga kao jabuku, bez soli ili bilo cega drugog. 

 

La demonstracion:

 

d287Yd9.jpg

 

Neki dan mi je YT algoritam izbacio video nekog australijanca koji je 40 dana jeo samo grah iz konzerve. Pojeo je preko 80kg graha, svoju tezinu. Odlican je film, vrlo lijepo snimljen.

 

 

Pa me podsjetilo na potato dijetu. Imao sam namjeru probati kada sam prvi puta cuo za to, nekad prosle godine kad sam takodje slucajno naletio na video uradak stanovitog Penn Jillette, koji je uz pomoc krompir-dijete skinuo oko 50kg viska tjelesne tezine. O tom procesu prica ovdje:

 

 

 

Od kako je poceo karantin nabacio sam par kila ali nista drasticno. Meni je ovo vise psiholoski izazov, da vidim mogu li izdrzati 7 dana da jedem samo krompir i da vodim evidenciju o kako se osjecam, kakvi su mi energy level, gdje je kilaza iz dana u dan i sve ostalo sto se moze pribiljeziti. Ako ne bude previse tesko, produzicu na 14 dana. 

 

Danas je prvi dan, pojeo sam 5-6 kuhanih krompira i skroz je OK. Nije nista strasno. Ne uzivam u hrani ali nisam ni gladan. 

 

Nemam neki bitan razlog zasto ovo radim, jednostavno me zabavlja. 

 

 

edit: polupismenost, funkcionalna nepismenost i nepismenost 

Edited by Honey Badger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Honey Badger said:

Jedes ga kao jabuku, bez soli ili bilo cega drugog. 


Mora li bez soli? Bar malo. (Vidim i @Klotzen pitao slicno)


Taj na slici je onaj sto se ne ljusti. Moja baba je tako nekad pekla, to su zvali kropmir u kaputu. Moze tako ceo u foliju da se zavije, pa da se pece.

 

Ovaj Penn je malko preforsirao, nije morao bas toliko.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

najbolje pravo sa njive (mladi krumpir) u rernu, jednom sam tako jeo u Cerni (selo izmedju Vinkovaca i Zupanje u Slavoniji), bez icega, samo glupi krumpir :classic_biggrin: al bilo je fino. jos ja pitam moje domacine zasto ne gulimo krumpire, a oni prevrcu ocima (doslo im gradsko dite u goste).

 

nego, este probali u rerni sa palentom? to je isto fino. samo pospes palentu na izrezani krumpir, ostane mekan.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...