Jump to content

(Ultimativna) vrednost ljudskog života - moralni aspekti pandemije


urosg3

Recommended Posts

5 hours ago, wwww said:

Vidimo da je u Kini ova pandemija posluzila kao odlican alibi da se bukvalno ukinu sve zive (i onako oskudne) slobode pojedinca i da drzava ima apsolutnu kontrolu nad svojim gradjanima - nema niko da istupi iz zacrtanog

 

Komunistička Partija Kine nema potrebu da poteže bilo kakav alibi za to što odluči da uradi (jer ima monopol nad ispravnim i pogrešnim, monopol nad medijima, monopol sile, a sve to bez ikakve političke odgovornosti i rizika). Uvođenje sistema društveih kredita je odlučeno još 2015., dok je implementacija završena krajem 2019., prije početka pandemije. 

Vezivanje autoritaritarnih tendencija kineskog režima sa pandemijom je ne samo pogrešno, nego i kontraproduktivno, jer duva vjetar u jedra ljubiteljima čvrste ruke i u slobodnim društvima.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Angelia said:

Pa zar nismo o tome pricali? 

……..

Mislim, dobro jutro Kolumbo. 

……….

Niko vise ne prica kako je Svedska izabrala pogresan put, ti pricas o brojkama u stotinama. Mi imamo problem u milionima. Zato sto je elita odlucila "ovo je dobro za mene".

 

Ne znam da li si primetila, ali citirala si post iz 2020, a odgovaras mi kao da je jucer napisan. Jeste da je na istoj strani kao tvoj odgovor, ali ovaj topic je dugo spavao 😀.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vilhelmina said:

 

Ne znam da li si primetila, ali citirala si post iz 2020, a odgovaras mi kao da je jucer napisan. Jeste da je na istoj strani kao tvoj odgovor, ali ovaj topic je dugo spavao 😀.

Pa nisam ti tada odgovorila - topik  je spavao, pa sam ga sad videla.

Ali prigovor stoji ako si u medjuvremenu promenila misljenje 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...