Jump to content

Atletika


Jurgen

Recommended Posts

15 hours ago, Highlander said:

^

Samo najljepse ili najtraktivnije? Ako se limitras na atletiku, recimo..

 

Skok u vis: Una Stancev, Marie-Laurence Jungfleisch, Yuliya Levchenko (zemljakinjoj joj Yaroslava Mahuchikh takodje ima lijepo lice i njih 2 su najbolje ukrajinske skakacice koje cemo da vidimo i na OI)

 

Skok s motkom: Sonia Malavisi, Alisha Newman (takodje je gledamo u Tokiju)

 

100m sa preponama: sestre Tiffany Porter & Cindy Sember

 

200m: Dalia Kaddari

 

Heptatlon: Georgia Ellenwood

 

 

Sve cetiri gledamo na OI.

Katarina Johnson-Thompson

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Srbija ima budućnost u sprintu: Ivana Ilić juniorska vicešampionka Evrope na 100 m

 

1626492494346_Ivana-Ilic-foto-sas_(1).jp

 

Naša mlada atletičarka druga prošla kroz cilj finalne trke u Talinu, vreme 11,42

Prvi put u istoriji Srbija se okitila medaljom u jednoj od sprinterskih disciplina na šampionatima Evrope. Srebro je osvojila juniorka Ivana Ilić koja je kroz cilj u finalu na 100 m prošla iza prvoplasirane Rasidat Adeleke u vremenu 11,42 sekunde.

"Još sam pod velikim utiskom i ne znam šta bih rekla osim da sam jako srećna. Svima sam zahvalna na podršci, naročito mom treneru Draganu Dukancu. Drago mi je što sam bila u prvoj stazi i što sam gledala samo sebe i trčala svoju trku. Ispalo je bolje nego što smo očekivali", rekla je Ivana nakon velikog podviga.

Tokom većeg dela trke je bila u prednosti, ali je takmičarks iz Republike Irske Adeleke iskoristila poslednjih dvadesetak metara za furioznu završnicu i vreme 11.34. Bronzu je osvojila Britanka Džoj Eze sa vremenim 11.44.

 

 

Nakon ovog neočekivanog uspeha, Ilićeva je smogla snage da istrči i deonicu od 200 m i kao prvoplasirana u svojoj grupi udje u polufinale (23.85). Podsetimo, reč je o državnoj juniorskoj rekorderki i na 100 m i na 200 m.

Polufinala u ovoj disciplini na programu su danas u 14.55, a finalna trka u 16.55.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vilagoš sa sjajnih 60,62 u finalu EP u Talinu

 

Adrijana Vilagoš, 17-godišnja reprezentativka Srbije, plasirala se u finale bacanja koplja na 26. Evropskom prvenstvu za juniore, koje se održava u Talinu.

Atletsko čudo iz Sente, ostvarila je najbolji rezultat u kvalifikacijama – 60,62 metara! Kvalifikaciona norma iznosila je 55 metara.

Drugi rezultat zabeležila je Adrijanina najveća rivalka, Grkinja Elina Cenko – 58,90 metara, a normu je prebacila još samo Mađarica Fani Kover – 56,17 m.

Finale u bacanju koplja na programu je u nedelju od 17,30 časova, uz direktan prenos na Sport Klubu 3.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Proslavljeni srpski atletičar Nenad Stekić preminuo je u 71. godini.

Bio je član AK Crvena zvezda i u istoriji atletike ostaće upamćen kao prvi belac koji je udalj skočio 8 metara i 45 centimetara.

Uz to, magičnu granicu od 8 metara preskočio je čak 144 puta, po čemu ga još niko nije nadmašio. Pet godina u nizu bio je prvi na svetskim rang-listama tokom sedamdesetih godina prošlog veka, a rekord koji je on postavio, nijedan naš atletičar još uvek nije oborio.

  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
4 hours ago, Azazelkg said:

Adriana Vilagoš osvojila zlatnu medalju na SP za mlađe seniorke u disciplini bacanje koplja... Bacila je najbolji rezultat sezone u svetu za taj uzrast - 61.46m... Bravo

 

Čekaj, je li to bacala isto koplje kao seniorke ili neko lakše? Mislim, ovo je rezultat za finale OI pre 15 dana.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Azazelkg said:

Mislim da je lakše koplje nego kod seniorki u pitanju

I ja sam mislio prvi put da je lakse, ali nije, ista tezina kao kod seniorke(600grama), u pitanju je svetsko prvenstvo U20, dok u Kraljevu pre 5 dana je bacila 70m sa 500grama koplje i to je novi svetski rekord za juniorke. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Počelo SP u Atletici u Beogradu.

Za početak moram reći da ovo zaista izgleda vrhunski urađeno. Drugo, jako je čudno da kod skoka udalj ili troskoka više nema sudija sa zastavicama, nego neki senzori.

I treće Elejn Thompson stoji za sada jako loše u petoboju. Ništa od zlata 😔

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Geronimo said:

Nemam sa cime da uporedim, ali meni Arena deluje sjajno, a organizacija pod konac. Publike jeste premalo, ali se skupio neki fin svet.

Adriana Sulek je preslatka, Sona Miler boginja.

Pa pazi, ja sam bio na EP pre 5 godina i tada je bilo sjajno, a ovo je recimo dva puta bolje organizovano. Zaista svaka čast.

 

Ja se nadam, ako ikada izgradimo onaj nacionalni stadion, da će nam ovo pomoći da organizujemo makar neko EP na otvorenom, ako ne nešto više. 

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobra takmicenja...(trke na 400, na hiljadu, skok motkom za zene, dekatlonci). 

Kugla Kolasinac u finalu 11. cini mi se, dobio Brazilac Romani. Francuskinja Samba Majela dobila trku na 60m sa preponama.

28 minutes ago, Don Juan said:

Pa pazi, ja sam bio na EP pre 5 godina i tada je bilo sjajno, a ovo je recimo dva puta bolje organizovano. Zaista svaka čast.

 

Ja se nadam, ako ikada izgradimo onaj nacionalni stadion, da će nam ovo pomoći da organizujemo makar neko EP na otvorenom, ako ne nešto više. 

Treba atletskih staza sa tartanom u mnogim manjim mestima...pa i jedan nacionalni stadion.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A u kakvo finale...pa kako je Jacobs ovo dobio ja nemam pojma 😄. Pa razlika je par hiljaditinki.....neverovatno.

Samo malo zapažanje, da je trka na 100 nema dileme da bi se isto desilo, ali ubedljivije. Videćemo kada počnu mitinzi, ali ja mislim da nema ko da dobije Jacobsa ove sezone.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...