Jump to content

Atletika


Jurgen

Recommended Posts

  • 5 months later...

Nesto gledala sa politickim temama i setih se da je Aleksandar Popovic (DSS) trcao sprinterske discipline pocetkom devedesetih i bio ponekad deo stafete.

 

Posle prelistam malo vesti da vidim gde su ljudi iz tog vremena i bas se neprijatno iznenadim kad sam videla da je Ismail Macev umro u januaru prosle godine. Nekako mi je promaklo.
 

‘91 u Helsinkiju, u tom trenutku najbrza bela stafeta.

 

https://m.facebook.com/551548318208603/videos/671982502831850/

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2020 at 8:56 PM, Plavi Golub said:

Nesto gledala sa politickim temama i setih se da je Aleksandar Popovic (DSS) trcao sprinterske discipline pocetkom devedesetih i bio ponekad deo stafete.

 

Posle prelistam malo vesti da vidim gde su ljudi iz tog vremena i bas se neprijatno iznenadim kad sam videla da je Ismail Macev umro u januaru prosle godine. Nekako mi je promaklo.
 

‘91 u Helsinkiju, u tom trenutku najbrza bela stafeta.

 

https://m.facebook.com/551548318208603/videos/671982502831850/

Popovic je bio 800 metras, srednje pruge. Trcao je stafetu na 400 ali kao rezerva, Brankovic je bio uz Maceva, Knapica, Jovkovic,  a na SP 91 najbrza bela stafeta  2.59.95/Brankovic, Macev, Jovkovic, Djurovic.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Janne240 said:

Popovic je bio 800 metras, srednje pruge. Trcao je stafetu na 400 ali kao rezerva, Brankovic je bio uz Maceva, Knapica, Jovkovic,  a na SP 91 najbrza bela stafeta  2.59.95/Brankovic, Macev, Jovkovic, Djurovic.


Jesi li ti siguran u to? Bio je Slobodan Popovic koji je trcao 800m i bio jako dobar, ali on mora da je stariji.

 

Aleksandar Popovic je ‘71 ili tako nesto. Znam da on nije trcao u Helsinkiju.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Plavi Golub said:


Jesi li ti siguran u to? Bio je Slobodan Popovic koji je trcao 800m i bio jako dobar, ali on mora da je stariji.

 

Aleksandar Popovic je ‘71 ili tako nesto. Znam da on nije trcao u Helsinkiju.

Slobodan Popović je trčao štafetu, ali zaista je trčao srednje pruge i ulazio je kao zamena za nekoga, zbog povrede i slično.

Edited by Don Laki Juan
Link to comment
Share on other sites

Trčao je Slobodan Popović malo više štafetu 4x400 od "kao zamena". Bio je član štafete na EP 1986., Univerzijadi i SP 1987., OI 1988. i EP 1990.

 

Aleksandar Popović je trčao devedesetih, uglavnom 200 i 400, negde 1999. je povredio meniskus i povukao se iz atletike

Edited by Stiletto
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Plavi Golub said:


Jesi li ti siguran u to? Bio je Slobodan Popovic koji je trcao 800m i bio jako dobar, ali on mora da je stariji.

 

Aleksandar Popovic je ‘71 ili tako nesto. Znam da on nije trcao u Helsinkiju.

Kako nisam siguran pa ja sam 71, pratio sam atletiku u SFRJ, i Evropsko u Splitu i mnoga druga takmicenja.  Slobodan Popovic je bio sjajan atleticar srednjeprugas, trcao je 800m srednje pruge, a 400 i nije bila njegova primarna disciplina.  Slicno Zdravkovicu Draganu, Zdravku Zovku recimo i mnogim drugim naravno Slobodanki Popovic bio perjanica naseg sporta na srednjim prugama. Trcao je u stafeti na 400m  ali najbolja stafeta je bila ona koja je trcala u Seulu, Popovic tu nije imao mesta, jednostavno nije sprinter. Tu stafetu su cinili ili 400m preponasi kao Knapic, povremeno i 800 metrasi, ali uglavnom sprinteri. Clan je bio Crvene Zvezde, Slobodan Popovic je 1962. godiste.

 

Osvojio je zlato na 800 na Univerzijadi u Zagrebu, a srebno na 400 je bio u stafeti.

 

A sto se tice Aleksandra Popovica, ne secam se...vidim da jeste bio atleticar.

Edited by Janne240
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Janne240 said:

Kako nisam siguran pa ja sam 71, pratio sam atletiku u SFRJ, i Evropsko u Splitu i mnoga druga takmicenja.  Slobodan Popovic je bio sjajan atleticar srednjeprugas, trcao je 800m srednje pruge, a 400 i nije bila njegova primarna disciplina.  Slicno Zdravkovicu Draganu, Zdravku Zovku recimo i mnogim drugim naravno Slobodanki Popovic bio perjanica naseg sporta na srednjim prugama. Trcao je u stafeti na 400m  ali najbolja stafeta je bila ona koja je trcala u Seulu, Popovic tu nije imao mesta, jednostavno nije sprinter. Tu stafetu su cinili ili 400m preponasi kao Knapic, povremeno i 800 metrasi, ali uglavnom sprinteri. Clan je bio Crvene Zvezde, Slobodan Popovic je 1962. godiste.

 

Osvojio je zlato na 800 na Univerzijadi u Zagrebu, a srebno na 400 je bio u stafeti.

 

A sto se tice Aleksandra Popovica, ne secam se...vidim da jeste bio atleticar.

Ja sam izgleda nekima ovde na ignore listi 😀

Na OI u Seulu štafeta Jugoslavije je trčala u sastavu Karaulić, Popović, Mačev, Branković. Prošla je prvi krug, ispala u polufinalu kao peta u grupi sa rezultatom 3:01 nešto, u drugom polufinalu se u finale prolazilo sa 3:06.

Bane Karaulić je bio preponaš, Knapić je bio čist 400-metraš ali je starija generacija, trčao je za Jugu od 1978. do 1986.

Najjača štafeta je naravno bila ona sa SP 1991. u sastavu Jovković, Đurović, Mačev, Branković, koja je istrčala ispod 3 minuta u kvalifikacijama i bila četvrta u finalu, bronza izmakla za dve desetinke.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Stiletto said:

Ja sam izgleda nekima ovde na ignore listi 😀

Na OI u Seulu štafeta Jugoslavije je trčala u sastavu Karaulić, Popović, Mačev, Branković. Prošla je prvi krug, ispala u polufinalu kao peta u grupi sa rezultatom 3:01 nešto, u drugom polufinalu se u finale prolazilo sa 3:06.

Bane Karaulić je bio preponaš, Knapić je bio čist 400-metraš ali je starija generacija, trčao je za Jugu od 1978. do 1986.

Najjača štafeta je naravno bila ona sa SP 1991. u sastavu Jovković, Đurović, Mačev, Branković, koja je istrčala ispod 3 minuta u kvalifikacijama i bila četvrta u finalu, bronza izmakla za dve desetinke.

 

Nisam pomenuo Karaulica iz razloga sto znam da ces se ti setiti. Popovic ipak nije bio ni finiser ni poslednja izmena, bio je hitar ali siguran samo nije mogao da nosi trku kao preponasi ili sprinteri, mada je naravno stvar taktike i forme ko ce kada trcati, sto zavisi i od selektora.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, krzna said:

Da li je to jos uvek najbolja bela po vremenu ikad?

To vreme 2;59;95 je tada (1991) bilo najbolje vreme nase reprezentacije (a za nas ikada), i prvo u odnosu na ostale reprezentacije tzv bele puti. Medjutim, danas to nije ni u deset najboljih vremena a sto se tice ove druge odrednice, Poljaci su trcali 2.58.00 u Njujorku 1998, a  Belgijanci su trcali 2;58;52...u Riju De Zaneiru 2016. U sastavu je bio Kevin Borle, Dilan i Jonatan (svi Borle), i Zilijen Vatrin.

 

Najbolje vreme 2.54,29 drze Endrju Valmon, Kvinsi Vots, Bach Rejnolds, Majkl Dzonson. SAD/Stutgart 1993.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Novi svetski rekord na 10 km je 26.11.02 u muskoj konkurenciji, Dzosua Ceptegei (Uganda) rusi rekord star 15 godina.

 

Dzosua Ceptegei, brzi od Kenenizea Bekelea (bivsi rekorder na 10km) za 6,5 sekundi.

Edited by Janne240
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
On 2/24/2021 at 6:12 PM, RatzenStadt said:

 

  

Spisak najbrze istrcanih 100m na zvanicnim takmicenjima u istoriji sporta. Imena atleticara palih na doping testu su precrtana 😄

 

a27rQ1p_700bwp.webp

Rezultati su stari skoro 10 godina.

On 2/24/2021 at 9:40 PM, Jurgen said:

 

Baš deluje skroz realno da je samo Bolt čist 😂

do kada?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Warholm je upravo oborio Svetski rekord na 400 sa preponama u Oslu. Rekord je bio star 29 godina.

Prva trka u sezoni koju je Warholm otrčao i svetski rekord.

Neverovatno, ali neverovatno.

Vreme 46.70.

Edited by Don Juan
  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

^

Samo najljepse ili najtraktivnije? Ako se limitras na atletiku, recimo..

 

Skok u vis: Una Stancev, Marie-Laurence Jungfleisch, Yuliya Levchenko (zemljakinjoj joj Yaroslava Mahuchikh takodje ima lijepo lice i njih 2 su najbolje ukrajinske skakacice koje cemo da vidimo i na OI)

 

Skok s motkom: Sonia Malavisi, Alisha Newman (takodje je gledamo u Tokiju)

 

100m sa preponama: sestre Tiffany Porter & Cindy Sember

 

200m: Dalia Kaddari

 

Heptatlon: Georgia Ellenwood

 

 

Sve cetiri gledamo na OI.

Edited by Highlander
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...