Jump to content

Recommended Posts

Quote

Stojnić uzeo etapu u Gvadalupeu

Somborski biciklista nastavlja sa zapaženim nastupima na internacionalnim trkama.
 

Član italijanskog kluba Koratek je, posle etapnog trijumfa na trci u Venecueli, zabeležio pobedu u 71. izdanju Tour International de la Guadeloupe koja je počela krajem prošle sedmice. Veljko Stojnić je bio najbrži četvrtog trkačkog dana, na deonici od Lamentina do Gojave u dužini od preko 140 kilometara. Somborac je imao deset sekundi prednosti u odnosu na Britanca Nikolasa Kupera koji nastupa za švedsku ekipu, te Francuza Kendrika Klaviera iz tima Karukera PDL.

Već sutradan, Stojnić je ponovo bio među najuspešnijima. Zauzeo je četvrtu poziciju i uspeo da osvoji čak 18 bodova što ga je dovelo do drugo mesto u borbi za zelenu majicu. Ispred njega je bio samo Florian Rapiteu iz francuskog tima Laval. Veljko je i u šestoj etapi osvajao bodove u sprinterskim deonica, međutim izgubio je nekoliko pozicija u poretku za najboljeg biciklistu po broju osvojenih bodova. Trenutno je petoplasirani sa 43 boda.

Najbolji biciklista Korateka se u generalnom poretku Tura Gvadalup nalazi oko 40. pozicije sa pola sata zaostatka za vodećim Aleksisom Brunelom iz tima Uni sport. Trka ima ukupno deset etapa. Završava se u nedelju.

Izvor: https://www.soinfo.org/vesti/vest/27294/stojnic-uzeo-etapu-u-gvadalupeu/?fbclid=IwAR0dTV3C5D1Qe6JiKFVtbC7WLPBUTD1B1yClBWiJwVAOOXUiqLX74TfXchU

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
1 hour ago, Romantik said:

Vrhunsko brdo juce, ali generalno uzasna Vuelta ove godine, sve etape sa finisem na brdu uzeli ljudi iz bega, sto u mojim ocima diskredituje trku u potpunosti.

 

Jay Vine prvu etapu nije pobedio iz bega, nego iz grupe favorita. Ne razumem zasto bi etape u kojima pobedjuje beg diskreditovale trku?

 

9 hours ago, L' Imperatore said:

btw, nisam ispratio na času... Otkad je Remco vanserijski climber?

 

Ono, jasno mi je da je strašan talenat i da se verovatno radilo na tome. Ali ovakva dominantnost u planinama kao da je došla preko noči

 

Remco je vec godinama, odnosno od kada se pojavio "monstrum" na brdima koja traju do pola sata, njegov najveci problem bi trebalo da budu planine sa velikom nadmorskom visinom i usponom koji se vozi preko 45 minuta, kao i trkanje od 3 nedelje posto do sada nikada nije zavrsio neki Grand Tur. Mada meni deluje da je resio problem dugackih brda, a na ovoj Vuelti je treca nedelja lagana, pa ni tu ne bi trebalo da bude nekih problema za njega. Ove godine je pobedio Lijez - Baston - Lijez i Klasiku San Sebastian u velikom stilu, kao i Arkticku trku kroz Norvesku u kojoj je imao slican performans kao do sada na Vuelti. 

Edited by Jurgen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

op op. Remco pokazao prve znakove slabosti. 

 

Roglic pridobio 45 sekundi. Šteta, izgledalo je da može i više, al se Evnepoel koliko toliko oporavio za poslednja dva kilometra (nije bilo ni toliko strmo) i limitirao štetu.

 

Bilo bi znaimljivo videti šta bi bilo da su Mas i Roglič (i Superman) saradjivali, od momenta kad je remco droppovan 3,5 km do kraja. Ono, jasno mi je da nije baš praksa da se saradjuje sa nekim ko je bolje plasiran od tebe + bolji kronometrista. Ali nemožeš ni čitavu karieru voziti na treče mesto u GC-u. Ja da se nešto pitam u movistaru, rekao bi da radi sa Rogličem, sa ciljem da se što više smanji razlika do prvog mesta. Jer u narednim etapama to onda otvara neke nove opcije, u zavisnosti od situacije.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
On 2/22/2023 at 5:16 PM, SteveFrancis#3 said:

Rajovic ce voziti Omloop. Bravo bravo.

 

10 hours ago, L' Imperatore said:

 

I Kuurne-Bruxelles-Kuurne, ako je verovatni njegovom profilu na procyclingstats

 

Zapravo vozi samo KBK, sto je i logicnije, jer je ta trka vise za sprintere. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Jurgen said:

 

 

Zapravo vozi samo KBK, sto je i logicnije, jer je ta trka vise za sprintere. 

 

4 hours ago, Jurgen said:

EDIT: Ipak vozi obe trke, danas je ojavljeno. 

 

Imalo je logike to što si ti rekao, da njemu kao sprinteru svakako više leži ova druga. Ali ja sam razmišljao da je u Arabiji pokazao ozbiljan kapacitet kao timski igrač, kad je spasio Buitraga posle onih ešalona. Pa če se zbog toga možda za njega pronači mesto i na ponekoj trci, koja nije čisto sprinterska.

 

Btw, po tvom mišljenju, ko bi kod Bahraina dobio priliku u eventualnom sprintu Jonathan Milan ili Rajović? Jer ko god dobije priliku, uz Pasqualona u leadoutu, to je nimalo naivna postava za sprint.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, L' Imperatore said:

 

 

Imalo je logike to što si ti rekao, da njemu kao sprinteru svakako više leži ova druga. Ali ja sam razmišljao da je u Arabiji pokazao ozbiljan kapacitet kao timski igrač, kad je spasio Buitraga posle onih ešalona. Pa če se zbog toga možda za njega pronači mesto i na ponekoj trci, koja nije čisto sprinterska.

 

Btw, po tvom mišljenju, ko bi kod Bahraina dobio priliku u eventualnom sprintu Jonathan Milan ili Rajović? Jer ko god dobije priliku, uz Pasqualona u leadoutu, to je nimalo naivna postava za sprint.

 

Ja bih licno tu pre isao na Rajovica, jer je on pure sprinter, mnogo se bolje pozicionira u masi, ne plasi se kontakta sa drugim vozacima u borbi za mesto, nesto slicno Saganu od pre 10ak godina, plus mislim da ima i bolje ubrzanje od Milana. Sa druge strane Milan je pistas koji ima dug sprint koji moze dosta dugo da drzi, i znacajno je bolji ako je sprint na malom nagibu, po maksimalnoj brzini mislim da su tu negde. Medjutim glavna stvar zbog koje bih pre isao na Rajovica je ta sto mislim da je Milan fantastican kao posljednji covek u vozu, nesto slicno sto Deni van Popel radi u Bori. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...