Jump to content

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
1 hour ago, Jurgen said:


Trka je oko Romandije (u Švajcarskoj). Trebalo bi da je komentator Smiljan Banjac 🙂

Da Romnarandija. Izgleda da je Dejan Grbović. Čovek je bolestan. Potpuno potpuno novinarski nepismen.

Kakvo je tvoje mišljenje?

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2021 at 2:24 PM, Shower said:

Da Romnarandija. Izgleda da je Dejan Grbović. Čovek je bolestan. Potpuno potpuno novinarski nepismen.

Kakvo je tvoje mišljenje?


Jeste Grbovic, neke sportove je nekad solidno komentarisao ali biciklizam bas težak transfer blama dok ga slušaš.

 

Inace tokom LBL gost na ES kod Patka bio Djole (bici svet), lepo je bilo čuti ga opet i podsetiti se kako su Ognjen i on profi radili prenose

Link to comment
Share on other sites

Jako teška trka za prognozu. Niko ne zna u kakvoj su formi dva najveća favorita - Bernal i Remko. Da li će Bernalova leđa izdržati 3 nedelje? Da li se Remko oporavio od preloma karlice? Može li Sajmon Jejts konačno da izveze ceo Grand Tur bez lošeg dana? Od ostalih, tu su Hju Karti, Landa, Bilbao, Buhman Almeida, Hindli, Sivakov, Vlasov, još jedan rekovalescent Nibali... Ako bih morao da prognoziram:

 

1. Remko Evenpoel

2. Aleksandar Vlasov

3. Mikel Landa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bas teško za prognozu.

Nisam još odgledao drugu etapu niti znam rezultate ali bih pobednika tražio medju: Landom, Hju Kartijem, Jejtsom, Vlasovim i čak možda Almeidom pre nego Bernal i Remko.

 

Prvu etapu na hronometar očekivano dobio Gana, trenutno mu nema ravnog u ovoj kategoriji. Odličan rezultat Almeide, mada kratka je ovo bila staza pa njegovo 4. mesto nije donelo neku znacajnu prednost u odnosu na konkurenciju

Link to comment
Share on other sites

Baš se polomio, ili je on ili neko drugi (pa Landa naleteo na njega) zakačio redara koji je stajao i mahao ispred pešačkog ostrva. 
Steta, juče je dobro izgledao i imao je napad koji isprva niko nije ispratio. 

 

Iz pomenute grupe potencijalnih pobednika ispali su Landa i Almeida koji je juče neočekivano dobio veliki zaostatak

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kankkunen said:

To me danas podsetilo na TdF gde je Johnny Hoogerland završio na bodljikavoj žici ... još uvek imam tu sliku u glavi.


Nikad neću da zaboravim to, naročito jer je to bila prva trka kako sam krenuo da pratim i gledam biciklizam

Link to comment
Share on other sites

Za sada ipak Bernal izgleda ubedljivo najjace i ako ne bude imao neki slab dan, poput Remka juce, tesko da ce ga neko dobiti. 
Jedini u koje polazem neke nade su Vlasov i Kart. 

U medjuvremenu Sagan konacno dobio opet etapu na GT, mislim da je prvi put da sam video Boru a da su ga vukla barem jos dvojica do poslednjeg kilometra. Sad nosi ljubicastu majicu.

Link to comment
Share on other sites

Na Djiru do sada brutalna dominacija Bernala, tek juce je prvi dan kada nije mogao da otprati Jejtsa i Almeidu, ali predaleko su obojica u generalno plasmanu. Jejts je tek sada sa tim skoro minutom koji je dao Bernalu spustio na 3:23. 
Da je danas neka teza etapa mozda bi bilo interesantnije jer bi verovatno usledili napadi, ovako imace Bernal jedan dan za oporavak

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...