Jump to content

Recommended Posts

Sunweb danas uzeo duplu pobedu, etapa i majica... mada kapa dole kako je Rohan Dennis vukao danas. Ineos opet u igri za GC, bice zanimljiva zavrsnica Gira.

 

Rogla delovao najjace u prethodna dva dana, tako da je iznenadjenje da danas nije imao snage da skoci Martinu u poslednjih 50 metara i da uzme etapu + dodatne sekunde bonifikacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne pamtim da sam ikad video da dva vozaca imaju isto vreme pred poslednju etapu, sumnjam da se ikad i desilo.

 

Sunweb je ovo dosta glupo odradio, kao da do kraja nisu mogli da se odluce da li se radi za Keldermana ili za Hindlija. Deluje mi da je Kelderman mogao da dobije ovo da su se fokusirali na njega i juce i danas, mada mozda i gresim.

 

Na kraju ce ovo da bude najbolji GT za Ineos / Sky od kako postoje, sa sve Tomasovim padom. Ako sutra Gana dobije, a verovatno hoce, imace 7 etapa i GC pobedu, jer verujem da ce Tao da dobije Hindlija sutra, mada smo videli i cudnije stvari ove godine.

 

Bice zanimljivo sutra u svakom slucaju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije mogao Wilco, jednostavno nema noge. Pre ili kasnije bi napao neko i ne bi mogao da odgovori. Mozes raditi za prvog vozaca samo onoliko koliko je on u stanju da isprati. Dzabe sva prica i hvalospevi na racun 'nove generacije', to su sve izgovori i alibi spike. Ovi iskusniji kontenderi su dosli u jako slaboj formi. Kad momci od 22,23 godine bolje voze uspon kao sto je Stelvio, nema sta dalje da se prica.

 

Opasno mi ide na zivce Slongo, izaberes jednu trku, nesto se kao spremas i paf jedva u prvih 10, preko 4 minuta na kraljevskoj etapi, jedan Bilbao koji je izvezao ceo TdF ti daje 2 minuta. Skandal jebeni. I jos stalno daju neke izjave tipa konkurencija je brutalna, nivo extra visok, ne ide Nibali losije nego ranije, parametri na hronu su odlicni bla bla truc. 

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Nije mogao Wilco, jednostavno nema noge. Pre ili kasnije bi napao neko i ne bi mogao da odgovori. Mozes raditi za prvog vozaca samo onoliko koliko je on u stanju da isprati. Dzabe sva prica i hvalospevi na racun 'nove generacije', to su sve izgovori i alibi spike. Ovi iskusniji kontenderi su dosli u jako slaboj formi. Kad momci od 22,23 godine bolje voze uspon kao sto je Stelvio, nema sta dalje da se prica.

 

Opasno mi ide na zivce Slongo, izaberes jednu trku, nesto se kao spremas i paf jedva u prvih 10, preko 4 minuta na kraljevskoj etapi, jedan Bilbao koji je izvezao ceo TdF ti daje 2 minuta. Skandal jebeni. I jos stalno daju neke izjave tipa konkurencija je brutalna, nivo extra visok, ne ide Nibali losije nego ranije, parametri na hronu su odlicni bla bla truc. 

 

Da ga je Hindley sproveo kroz 18. etapu, mogao je lagano da pobedi ovo. Momak je vozio sigurno 40km, ako ne i više potpuno sam, prvo uzbrdo, pa nizbrdo, onda kroz dolinu i na kraju opet poslednji uspod sam. Potpuno se izduvao na toj etapi zbog glupe taktike Sunweba. Ok, dobili su etapu, ali će verovatno izgubiti GC zbog toga. 

 

I Pogačar ima 22 godine. Ne bih da ulazim u neke zakulisne radnje, ali neka moja laička pretpostavka je da "nova stvar" bolje funkcioniše kod mlađih vozača. U poslednje 2, 3 godine su se pojavili redom Bernal, Pogačar, Hart, Hindley, Evenepoel, Almeida, stižu i Bađoli i Vlasov... 

 

Edited by Jurgen
Link to comment
Share on other sites

Slicno i ja razmisljam, nema sanse da bi Wilco izgubio toliko na Stelviju da je Hindley bio uz njega. 

 

Verovatno su racunali da je Hindley jaci od Harta i da ce moci i njega da otrese na nekom brdu, mada mu nije poslo za rukom.

 

Off topic, odmah posle Gira se ES prebacio na Vueltu, kad ono u begu Zulijan Martin a na celu glavne grupe Geshnik, umalo da me strefi slog.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Jurgen said:

Da ga je Hindley sproveo kroz 18. etapu, mogao je lagano da pobedi ovo. Momak je vozio sigurno 40km, ako ne i više potpuno sam, prvo uzbrdo, pa nizbrdo, onda kroz dolinu i na kraju opet poslednji uspod sam. Potpuno se izduvao na toj etapi zbog glupe taktike Sunweba. Ok, dobili su etapu, ali će verovatno izgubiti GC zbog toga. 

 

Ufff... nisam siguran, vise naginjem ka Stevinoj logici. Prica o bitnosti jakog tima i raditi za glavnog vozaca je generalno prenaduvana prica koja ima smisla samo ukoliko je taj vozac za koga se radi stvarno jak/najjaci. Kad/ako on udje u crveno na nekom usponu, dzabe njemu i da ima 10 vozaca da ga vuku uzbrdo, on vozi svoju voznju tada a ostali ga cekaju.

Nema sta, stoji da se posteno istrosio na 18. etapi i da bi sa Hindleyem izgubio manje energije na Stelviju ali verujem da su u Sunwebu pre etape imali dovoljno informacija da procene tu situaciju i da li im se isplati potrositi Hindleya da bi dovukao Wilca.

Videcemo rezultate na hronometru, ako Tao uzme Giro a Wilco mu na hronometru da preko minuta onda mozemo reci da su se u Sunwebu preracunali u proceni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Darth Steva said:

 

Ufff... nisam siguran, vise naginjem ka Stevinoj logici. Prica o bitnosti jakog tima i raditi za glavnog vozaca je generalno prenaduvana prica koja ima smisla samo ukoliko je taj vozac za koga se radi stvarno jak/najjaci. Kad/ako on udje u crveno na nekom usponu, dzabe njemu i da ima 10 vozaca da ga vuku uzbrdo, on vozi svoju voznju tada a ostali ga cekaju.

Nema sta, stoji da se posteno istrosio na 18. etapi i da bi sa Hindleyem izgubio manje energije na Stelviju ali verujem da su u Sunwebu pre etape imali dovoljno informacija da procene tu situaciju i da li im se isplati potrositi Hindleya da bi dovukao Wilca.

Videcemo rezultate na hronometru, ako Tao uzme Giro a Wilco mu na hronometru da preko minuta onda mozemo reci da su se u Sunwebu preracunali u proceni.

 

On se mnogo više istrošio nakon Stelvija nego na samom usponu. Tu je zavetrina najbitnija. Poslednji uspon i današnja etapa su posledica toga, a ne to što nije mogao da prati dvojac iz INEOSa na Stelviju. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jurgen said:

 

Da ga je Hindley sproveo kroz 18. etapu, mogao je lagano da pobedi ovo. Momak je vozio sigurno 40km, ako ne i više potpuno sam, prvo uzbrdo, pa nizbrdo, onda kroz dolinu i na kraju opet poslednji uspod sam. Potpuno se izduvao na toj etapi zbog glupe taktike Sunweba. Ok, dobili su etapu, ali će verovatno izgubiti GC zbog toga. 

 

I Pogačar ima 22 godine. Ne bih da ulazim u neke zakulisne radnje, ali neka moja laička pretpostavka je da "nova stvar" bolje funkcioniše kod mlađih vozača. U poslednje 2, 3 godine su se pojavili redom Bernal, Pogačar, Hart, Hindley, Evenepoel, Almeida, stižu i Bađoli i Vlasov... 

 

 

Dzabe je njega Hindley da sprovodi kad izadje Dennis, iskida grupu i Wilco to nije u stanju da prati. Tako bi isto da se Rohan nije osecao toliko dobro vrlo moguce skocio Tao i Kelderman tek to ne bi mogao da prati. Ako ti kao kandidat za roze majicu ne mozes da pratis Dennisa, onda je tesko pricati o taktici kao glavnom razlogu eventualnog neuspeha. Rohan jeste bio impresivan na Stelviu, ali nije to nista sto vec nismo mogli da vidimo - tako je znao da cepa grupu svojevremeno i Kiryienka/Froome/Porte za Sky i Cancellara za Schlecka i Szmyd za Bassa.., ali uvek je to bilo tako da ostane onih nekoliko vozaca koji su zaista glavni kandidati za generalni, ali ako te otkaci neciji super domestique, onda ne znam bas...

 

Sto se tice bolda, mislim da nisi daleko od istine, meni je isto palo na pamet. Pre 5,7 ili 10 godina je bilo nezamislivo da klinci voze GT trke i ovakve ludacki duge i teske uspone bolje od 'matoraca' i to jos u poslednjoj nedelji. Cak i sa klasicima ista prica - Wout ode na prvi Ronde u 23/4. i eto ga u top10, na prvom Roubaixu top15, a na prvom San Remu bum #6. Jedan Tornado Tom na prva tri RVV-a nije uspeo dalje od #25 da dobaci, gotovo isto i sa Roubaixom, a o San Remu tek da ne govorimo. Uporedio sam njih dvojicu eto posto su zemljaci. 

 

Link to comment
Share on other sites

Sunweb ce sam da pravi analizu da li su pogresili ako sutra Tao uzme Giro. 
Ja verujem da i da je ostao Hindley sa Keldermanom da ne bi mogao da dovuce Wilca do cilja a da on ne izgubi barem minut. I opet je pitanje sta bi bilo danas, da li bi Kelderman mogao da prati Ineos ili bi opet Hindley morao da ga ceka i spasava. U svakom slucaju Sunweb bi izgubio Hindleya za generalni plasman jos na Stelviju, a u kakvoj bi situaciji bili sa Keldermanom ne znamo, sigurno je da ne bi bio na ovih +1:32. 
Racunali su da ce ostati sa 2 vozaca koja imaju sanse za pobedu, a pored toga imali su dve stvari za koje nisu mogli da budu sigurni kako ce se odvijati: 1) da li ce Hindley da otrese Taoa; 2) da li ce Wilco da ima noge za Sestriere (verujem da su racunali da ce posle prakticno dana odmora, kakav je bio juce, danas moci da isprati sve). 
A dobili su pred honometar Keldermana bez sanse za pobedu i Hindleya bez prednosti u trci gde nije favorit, onako bi dobili Hindleya bez sanse za pobedu a Kildermana na nekoliko desetina sekundi zaostatka. I pitanje je koliko bi mogao da nadoknadi na hronometru od 16km, ja ne verujem preko 30-40 sekundi. Uostalom videcemo sutra, mada je pitanje da li bi Wilco vozio isto kad juri pobedu i sutra kad je to nemoguca misija. 

Mozda ce na kraju Hindleyu da zafali ovih 8 sekundi (da pitamo Grega Lemonda sta misli na tu temu :classic_biggrin:) koje je danas propustio na cilju. Kakav je ovaj Giro nista me ne bi zacudilo da bas bude minimalna razlika 

Link to comment
Share on other sites

Kakav GT za Ineos, pobedili trecinu etapa, plus uzeli generalni plasman. 
Mislim da kakogod se obrne i stagod da je uradio Sunweb na onoj 18. etapi da bi ishod bio isti, verovatno bi si samo izrotirali Kelderman i Hindley na drugom i trecem mestu. 
U svakom slucaju fenomenalan Giro, jedan od najboljih GT, kad se uzme na to i da je TDF bio sjajan...

Link to comment
Share on other sites

Nekako je bas razocarala ova Vuelta, mada je i ovo pretezak uspon da bi se napalo. Poslednja nedelja deluje uzasno i izgleda da je Roglic vec dobio ovo.

 

Kad je Sky train dominirao, bar je Frum imao neke impresivne napade i tako pravio razliku. Roglic samo prati i eventualno napadne 200 metara do cilja. Jeste da ce uzeti ovo na taj nacin, ali bas mi se ne svidja kao vozac.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, meni je gotivna ova Vuelta. Krenuli su zescim etapama

gde smo videli kako  se pelotoni rasipaju a likovi otpadaju jedan po jedan.

 

Osim toga kad je Frum odvezao onaj epski Tur sa onim begovima bez ikakvog razloga,

jednostavno sto mu se moze, ja se ne secam previse zanimljivih scenarija.

uglavnom jake ekipe blokiraju celo pelotona na usponima,

cesce bude nista nego neka borba.

 

Na ovoj Vuelti bar imaju dovoljno prostora i vremena da pokazu svoju snagu,

dovoljno blagih uspona za Roglica, dovoljno velikih nagiba za neke druge vozace.

 

Link to comment
Share on other sites

Kuss izgleda kao da vozi po ravnom, covek pije vodu i gleda prizor oko sebe, ne sumnjam da bi ih pojeo da je dobio zeleno svetlo.

 

Recimo i Nibali je 2014. ubedljivo dobio Tur, mislim da je imao nekih 7 minuta ispred JCP-a, ali je ponovo stalno napadao, i bilo je prilicno zanimljivo to gledati. Roglic se samo slepa i nista ne pokusava pre poslednjih 200 metara, isto kao na Turu. Samo sto ovde nije tu neko kao Tadej da ga kazni zbog toga.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...