Jump to content

Recommended Posts

Ja nisam. Tako da sam svoje razmišljanje bazirao samo po onome što sam video u onom momentu kad je Betiol stizao Matthewsa, gde je izgledalo da je jednostavno mnogo jači.

 

Jasno je da biciklista potroši mnogo energije da sam zatvori ovakav gap. I ja bi se složio sa tobom da je bio skroz potrošen, da je on do kraja uspona ostao iza Matthewsa, i sačekao svoju šansu u sprintu. Ali on je napao i odlepio se nedugo zatim, a sa tim pokazao da mu je ostalo još snage. Zato sam ja bio mišljenja da je prikladniji trenutak za taj napad bio čim ga je stigao.

 

Ali ko što sam rekao, ne tvrdim da sam u pravu. Samo kažem kako je meni to izgledalo.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, L' Imperatore said:

Ja nisam. Tako da sam svoje razmišljanje bazirao samo po onome što sam video u onom momentu kad je Betiol stizao Matthewsa, gde je izgledalo da je jednostavno mnogo jači.

 

Jasno je da biciklista potroši mnogo energije da sam zatvori ovakav gap. I ja bi se složio sa tobom da je bio skroz potrošen, da je on do kraja uspona ostao iza Matthewsa, i sačekao svoju šansu u sprintu. Ali on je napao i odlepio se nedugo zatim, a sa tim pokazao da mu je ostalo još snage. Zato sam ja bio mišljenja da je prikladniji trenutak za taj napad bio čim ga je stigao.

 

Ali ko što sam rekao, ne tvrdim da sam u pravu. Samo kažem kako je meni to izgledalo.

 

Razumem te ja, ali nije sve u imanju snage kada vozis uzbrdo. Mnogo su bitnije zone rada srca u kojima se nalazis i VO2. U sustini ti mozes da imas mnogo snage u nogama, cak i kondicije, ali ako si usao u crveno, jednostavno moras da das srcu vremena da smanji puls, a ostatku tela, odnosno plucima da se "nadisu" pre nego sto sledeci put odes u crveno inace ces se "ugusiti". 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Jurgen said:

 

Razumem te ja, ali nije sve u imanju snage kada vozis uzbrdo. Mnogo su bitnije zone rada srca u kojima se nalazis i VO2. U sustini ti mozes da imas mnogo snage u nogama, cak i kondicije, ali ako si usao u crveno, jednostavno moras da das srcu vremena da smanji puls, a ostatku tela, odnosno plucima da se "nadisu" pre nego sto sledeci put odes u crveno inace ces se "ugusiti". 

 

Kvalitetno objašnjeno. Hvala

Link to comment
Share on other sites

Rogla i Kruijswijk out a i Vingegaard poljubio asfalt danas.

Iako deluje da Jonas prati Pogacara lagano eto potencionalnih problema za Jumbo niotkuda pred poslednju nedelju. Bice zanimljivo u Pirinejima posto definitivno vise nisu toliko dominantan tim u odnosu na UAE.

 

Link to comment
Share on other sites

Tako deluje... meni je cak i juce izgledalo da je Pogi pecen za jos jedan napad koji nece moci da prati.

Logicno, Vingegaard nije hteo, niti je imao potrebe, da skace pogotovo sto je ovaj imao pomocnika uz sebe ali po govoru tela na neka 2km do cilja mi je bas delovalo da u slucaju da Jonas  skoci, da bi Pogi bas tesko to mogao da prati.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, larry said:

U kom trenutku domaći komentatori Eurosporta planiraju izaći iz anusa Tadeja Pogačara, da prostite na stručnom izrazu?

Džabe... Otrese i Pogačara i njih Vingegard majstorski.... I taktički i fizički... 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, larry said:

U kom trenutku domaći komentatori Eurosporta planiraju izaći iz anusa Tadeja Pogačara, da prostite na stručnom izrazu?

 

Aj sto navijaju, nego sto lupetaju takve glupost da se covek zapita koji oni prenos prate.

IMO, ipak su najjaci prevodi intervjua, slobodna interpretacija sta je vozac hteo da kaze na osnovu 3-4 reci koje su uhvatili i sve to zamuljano sa licnim zeljama komentatora.

 

----------------------------------------------------------

Wout van Aert je najveci vozac ikada... svaki put sam sve vise i vise odusevljen.

Sta je ovo danas bilo :23: ostaje jos samo da juri zelenu i tackastu majicu sledece godine.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

Au, jbte. Van Aert nije cist. To ste ovde prvo procitali.

 

sa jednog drugog foruma:

 

"I bet that van Aert glows in the dark."

 

Ovo sto su danas uzeli u Jumbo Visma je najjaci doping performans jednog tima koji sam ikad video za 20ak godina pracenja biciklizma. Kazu da je Zalaber 1995e jedino bio gori od WvA, ali to nisam gledao. Njihov doktor mora da je jako ponosan. Momak od 190 i 80 kila unistava pure climbere od po 60ak kila :Hail:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Azazelkg said:

Džabe... Otrese i Pogačara i njih Vingegard majstorski.... I taktički i fizički... 

 

Bez namere da oduzmem bilo šta od vrhunskog performansa Vingegarda, ali realno, nije toliko teško dobiti tu taktičku bitku kad imaš dosta jači tim od konkurenta.

 

I da se razumemo, nisam uopšte navijao nešto za Pogija, jer mi je polako išlo več na živce da izgleda kao robot i da če dominirati godinama. Dobro je za sport da se rivalstvo malo zakuvalo. Još Egan da se vrati u staru formu, pa da uživamo.

 

48 minutes ago, Jurgen said:

 

sa jednog drugog foruma:

 

"I bet that van Aert glows in the dark."

 

Ovo sto su danas uzeli u Jumbo Visma je najjaci doping performans jednog tima koji sam ikad video za 20ak godina pracenja biciklizma. Kazu da je Zalaber 1995e jedino bio gori od WvA, ali to nisam gledao. Njihov doktor mora da je jako ponosan. Momak od 190 i 80 kila unistava pure climbere od po 60ak kila :Hail:

 

Da dodamo još to da je bio u akciji od km 0. Bio celo vreme u breakawayu. Uhvačen. Povukao Vingegarda toliko jako na poslednjem usponu da Pogačar nije mogao da isprati. I na kraju opet uspeo da se oporavi i završi kao treči. 

 

Fascinantno zaista.

 

Da je sumljivo, jeste. Ali ja ču zasad uživati u tim predstavama, a ako i kad se nešto dokaže, tad čemo drvlje i kamenje

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jurgen said:

 

sa jednog drugog foruma:

 

"I bet that van Aert glows in the dark."

 

Ovo sto su danas uzeli u Jumbo Visma je najjaci doping performans jednog tima koji sam ikad video za 20ak godina pracenja biciklizma. Kazu da je Zalaber 1995e jedino bio gori od WvA, ali to nisam gledao. Njihov doktor mora da je jako ponosan. Momak od 190 i 80 kila unistava pure climbere od po 60ak kila :Hail:

 

Next level shit

Kudos za el dottorea, zaista

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Jurgen said:

Momak od 190 i 80 kila unistava pure climbere od po 60ak kila :Hail:

 

WvA samo dokazuje sa je masa mama.

Najjaca slika/scena kad ga Uran gleda i neverue dok ga ovaj otresa na Aubisqueu. :classic_laugh:


 

57 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Bez namere da oduzmem bilo šta od vrhunskog performansa Vingegarda, ali realno, nije toliko teško dobiti tu taktičku bitku kad imaš dosta jači tim od konkurenta.

 

I da se razumemo, nisam uopšte navijao nešto za Pogija, jer mi je polako išlo več na živce da izgleda kao robot i da če dominirati godinama. Dobro je za sport da se rivalstvo malo zakuvalo. Još Egan da se vrati u staru formu, pa da uživamo.


 

Na kraju deluje da bi ga Vingegaard verovatno dobio i u 1-na-1 borbi, na cistu snagu, ali ne moze se poreci da je tim odradio najveci posao u Alpima na onoj etapi kad je Tadej pukao.

Meni je ovo bio jedan od zanimljivijih Tourova u poslednjih 10+ godina sigurno… kapa dole za Tadeja, apsolutno svaku etapu gde je mogao da napadne, napao je tako da nema za cim da zali.

Poseban respekt za to sto ti napadi nisu bili ziheraski na km pre cilja, kako bi se sacuvao od potencijalne kontre, nego sve na 50+km i brdo/dva pre cilja pa sve do samog kraja i u svakoj prilici. :Hail:
Naravno, na takvu taktiku je verovatno doprineo i raspad od tima ali bez obzira, kapa dole.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, L' Imperatore said:

 

 

Da dodamo još to da je bio u akciji od km 0. Bio celo vreme u breakawayu. Uhvačen. Povukao Vingegarda toliko jako na poslednjem usponu da Pogačar nije mogao da isprati. I na kraju opet uspeo da se oporavi i završi kao treči. 

 

Fascinantno zaista.

 

Da je sumljivo, jeste. Ali ja ču zasad uživati u tim predstavama, a ako i kad se nešto dokaže, tad čemo drvlje i kamenje

 

Nije sumnjivo, nego je nabijanje prsta u oko. Nema u cemu da se uziva, ja sam prvi koji je ok sa dopingom, ali mora postojati neka mera, da to barem izgleda realno. Ovo sto su WvA i Vingegor priredili na ovom Turu je povratak u najmracnije doba biciklizma, pitam se koliko ce trebati ostalim timovima da dostignu ovo. Pre svega tu mislim na Kvik Step, Ineos, Bahrein, Boru i UAE. Najgore od svega je sto je vrlo realno da Van Aert pobedi na poslednje 3 etape. Naravno da ce biti svez kao jutarnja rosa za hronometar. 

Link to comment
Share on other sites

Vjerujem ti. Samo kažem kako ja na to gledam. Zajeban je taj začarni krug sumnje kad jednom uđeš u njega, pa onda za vrhunske predstave previše razmišljaš o tome dal je neko našprican ili nije. Zato sam ja odlučio da se sa tim mnogo ne opterečujem. A da bi prepoznao granicu izmedju sumljivo i bode u oko, tu več moraš da budeš malo ozbiljniji poznavalac biciklizma, a ja to nisam.

 

Btw, kako to da su skoro svi sprinteri preživeli? Vidio sam da je Jakobsen u 17. etapi izbegao metlu za par sekundi. Ali iznenađen sam Gronewegenom recimo. Bio sam pod utiskom da je on baš onaj čisti sprinter koji nema šta da traži u planinama. A pogotovo Ewan, koji je bio više u kanalima nego na biciklu

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, L' Imperatore said:

Vjerujem ti. Samo kažem kako ja na to gledam. Zajeban je taj začarni krug sumnje kad jednom uđeš u njega, pa onda za vrhunske predstave previše razmišljaš o tome dal je neko našprican ili nije. Zato sam ja odlučio da se sa tim mnogo ne opterečujem. A da bi prepoznao granicu izmedju sumljivo i bode u oko, tu več moraš da budeš malo ozbiljniji poznavalac biciklizma, a ja to nisam.

 

Btw, kako to da su skoro svi sprinteri preživeli? Vidio sam da je Jakobsen u 17. etapi izbegao metlu za par sekundi. Ali iznenađen sam Gronewegenom recimo. Bio sam pod utiskom da je on baš onaj čisti sprinter koji nema šta da traži u planinama. A pogotovo Ewan, koji je bio više u kanalima nego na biciklu

 

Pocetak etape je bio skroz ravan prvih 50, 60km, a posto beg nije napravio veliku prednost sprinteri su maltene bez zaostaka krenuli na brda. Takodje oni mnogo brze idu nizbrdo od GC favorita cak i kada ne rizikuju, tako da im ovakve etape sa 3 uspona na kraju etape ne predstavljaju preveliki problem. Mnogo veci problem su im one etape koje pocinju velikim usponom i imaju seriju strmih uspona bez puno nizbrdice. Hrunevehen je jedan od boljih sprintera na usponima u poslednje vreme (u smislu da otpada medju poslednjima). Za Juana je i meni cudno kako se tako brzo oporavio, ali nekako je uspeo. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...