Jump to content

Recommended Posts

Quick recap novosti iz sveta biciklizma za ovu nedelju:

 

- Team Sky je i zvanično promenio ime i zove se Team INEOS, naravno po novom sponzoru. Evo i izgleda novog dresa:

 

The new Team Ineos kit

 

- Sprinteri su imali svoj tradicionalni okršaj u Frankfurtu (na Majni). Pobedio je nemački šampion Akerman ispred Degenkolba i Kristofa

 

Pascal Ackermann wins Clasica de Almeria

 

- Malo južnije, brdaši i vozači za generalni plasman se spremaju za Grand Turove na trci oko Romandije. Posle prologa i prve etape vodeći u generalnom plasmanu je pobednik prve etape Primož Roglič

 

Primoz Roglic (Jumbo-Visma)

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pregled nedelje za nama:

 

Ponovo dosta vesti vezanih za Team Ineos: 

- Egan Bernal je slomio ključnu kost i zbog toga će morati da propusti Giro d'Italia koji počinje sledeće subote. Još uvek se ne zna ko će biti njihov lider na trci kroz Italiju.

Christopher Lawless je zabeležio prvu pobedu za novoimenovani tim na Tour de Yorkshire.

 

Lawless kisses his trophy as winner of the 2019 Tour de Yorkshire

 

- Primož Roglič (Team Visma - Jumbo) je nastavio sjajnu sezonu, i nakon pobeda u generalnom plasmanu na trci u UAE i Tireno - Adriatico, dolazi do treće pobede uz tri individalne etape na Tour de Romandie, ispred Ruija Košte i Geraint Tomasa. Mislim da je Rogla prvi favorit za pobedu na Điru, ali ta trka je uvek jako nepredvidiva. Očekuju nas zanimljive 3 nedelje u Italiji od jedanaestog maja. 

 

bettiniphoto_0390918_1_2000px_670.jpg

Edited by Jurgen
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Karapaz zaista deluje impresivno do sada. Međutim, ovo je Điro, i još uvek nije gotova ni druga nedelja.

 

Trka će sada dobiti drugu dimenziju jer najjača ekipa ima roze majicu, ali očekujem da i Karapaz i Landa nastave da napadaju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Malkolm Brogdon said:

Karapaz :Hail:

 

Deluje ubedljivo najjace trenutno. Ove mucenike je cak i Jejts uspeo da otkaci na kraju.

 

A gde Jejts bio juce? Kad neko izdominira 3 brdske etape zaredom e onda ce biti najjaci, a do tad Roglic ostaje prvi favorit.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Romantik said:

 

A gde Jejts bio juce? Kad neko izdominira 3 brdske etape zaredom e onda ce biti najjaci, a do tad Roglic ostaje prvi favorit.

Naravno da Roglic jeste prvi favorit, ostao je jos jedan hronometar do kraja. 

 

Bas zbog toga sto se Jejts mucio i juce i danas sam prokomentarisao, toliko su se stekali i gledali jedan drugog da je cak i on uspeo da im uzme par sekundi.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Janne240 said:

U Slo nacionalna euforija za Rogličem, upravo sam došao sa seminara, svi skakači prate šta radi Rogla. Nisam se još uključio u aktivno praćenje Djira a i neću, nemam Tv, a čitanje rezultata me ne interesuje.

Negde u dnu pamćenja mi čuči da je Roglič kao junior bio odličan ski skakač, tek kasnije je zajahao bicikl. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Roglic pao na spustu, izgubio jos 40 sekundi, mada deluje da nije nista strasno, brzo se vratio i nastavio da vozi, valjda ce biti skroz zdrav.

 

Ne deluje mi kao da ce uzeti ovo, ne deluje dobro po brdima. Karapaz ponovo jak, bez problema ispratio Nibalijeve napade plus ga stigao po ravnom.

 

Ocekujem da Jejts poludi u poslednjoj nedelji, cini mi se da ce jako napadati na svim etapama.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Skinuli Gaviu za sutra, bummer.

 

Bas siromasan uvod u Mortirolo.

 

Prekosutra, ponedeljak je dan odmora.

 

Šteta za Gaviu, ali rizik od lavina je bio prevelik. 

 

9 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Roglic pao na spustu, izgubio jos 40 sekundi, mada deluje da nije nista strasno, brzo se vratio i nastavio da vozi, valjda ce biti skroz zdrav.

 

Ne deluje mi kao da ce uzeti ovo, ne deluje dobro po brdima. Karapaz ponovo jak, bez problema ispratio Nibalijeve napade plus ga stigao po ravnom.

 

Ocekujem da Jejts poludi u poslednjoj nedelji, cini mi se da ce jako napadati na svim etapama.

 

Roglič je vozio bicikl svog 'pomoćnika' Ne znam da li si primetio kako je čudno pedalirao na Civiglio-u, verujem da je taj bicikl i uzrok pada. Još je dobro i prošao, sačuvao je živu glavu i izgubio 'samo' 40 sekundi.

 

 

Edited by Jurgen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/26/2019 at 5:26 PM, Malkolm Brogdon said:

Roglic pao na spustu, izgubio jos 40 sekundi, mada deluje da nije nista strasno, brzo se vratio i nastavio da vozi, valjda ce biti skroz zdrav.

 

Ne deluje mi kao da ce uzeti ovo, ne deluje dobro po brdima. Karapaz ponovo jak, bez problema ispratio Nibalijeve napade plus ga stigao po ravnom.

 

Ocekujem da Jejts poludi u poslednjoj nedelji, cini mi se da ce jako napadati na svim etapama.

 

Nije toliko tesko stici Nibsa na ravnom, nije bas da je Fabu. Cak i na spustu se uopste ne podrazumeva da ce napraviti razliku jer ipak profil mora da bude tehnicki vrlo zahtevan i opasan jer je danas veliki broj vozaca odlicno potkovan u svim segmentima. Sharky moze da da neki impozantniji zaostatak konkurenciji samo na najstrasnijem profilu gde drugima ipak ne pada na pamet da rizikuju zivot zarad plasmana. Danas je bas tesko naici na likove poput Bassa ili Sastrea koji se toliko plase da mogu lagano da izgube po 3-4 minuta na samo jednom duzem spustu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nibali je imao fantasticnu ideju i mislim da bi to bilo nesto najlepse u biciklizmu u poslednjih par godina da je uspeo da stigne na vrh sa 15-20 sekundi ispred ostalih. Konacno bi imali najboljeg spustasa u losim uslovima koji vozi na 100% sa ciljem da napravi vreme ostatku karavana. Nazalost umesto te voznje na noz dobili smo vozic. Steta sto cilj nije bio na zavrsetku spusa jer je Lopez imao opasan ritam ali je morao da ceka timskog kolegu zbog tih poslednjih 12 km.

Link to comment
Share on other sites

Karapaz se bukvalno smrzao danas. Nije obukao jaknu pre spusta sa Mortirola, posle je imao problema da obuče onu drugu majicu kako bi se bar malo zagrejao. Daleko je ovo od gotovog. Ja ne bih isključio ni Landu iz borbe za pobedu. Roglič izgleda kao da je prerano dostigao peak forme. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...